Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Ингвар Айс _ 21.02.2015 13:57
IP: 46.211.185.---
Владимир Кравченко:
МенІ дуже приЄмно знати, що багато украЇномовних украЇнцІв все правильно розумІють. Горить хата, а дурнІ вирІшують у який колІр треба фарбувати вІкна. 23 года разворовывания страны дали о себе знать.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:55
IP: 91.206.4.---
Zorjan Krasnicki:
Потрібно переходити на українську латиницю, це буде найпотужніший удар по московському улусу!
Це буде повне i безповоротне повернення до європейської сім'ї народів!

Тільки повністю відгородившись від усього московського можна побудувати Велику УКРАЇНСЬКУ Україну!
Боюсь, пане Zorjan Krasnicki, це вже майже заклик до сепаратизму. Чи ви підіграєте московітам, які стращають східні регіони переходом на латиницю, забороною Діда Мороза, Чебурашки, та іншими дуже суттевими для розбудови суспільства речами
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:50
IP: 91.206.4.---
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надя, а де Ваша подруга Сара 21? Чи вона тільки в парі з дідом Панасом появляється?
Десь вона пропала, та може й на краще, бо з граматикою у неї трохи "нелади", тут би її бідну зацькували:-)
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 13:49
IP: 46.63.57.---
остин:
"Ну как ещё можно натравить один народ на другой"

наприклад окупувати Крим та розв'язати війну? ні, це не підходить? а ну да нацьковує московитів на українців ОМЕРІКА!!!!
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:47
IP: 91.206.4.---
Максим Чарушников:
Zorjan Krasnicki:
Максим Чарушников:

низько змінювати тему обговорення...
Низько ходити у вишиванці, говорити українською і обкрадати людей. Це стосується свободи і "великого" мера Львова. Місто щороку відвідують сотні тисяч туристів, залишають в місцевому бюджеті міліони. А зарплати бюджетників, працівників жеків і т.д. мінімальні. Іноземці вже самі визначають у Львові підрядників і напряму платять їм гроші. Мера і депутатів від свободи в цей процес не включають. Оце гарний інвестиційний клімат.
Мої друзі зі Львова кажуть у Садового призвісько серед підприємців "ДОЛЯ", жаль, він мені імпонує. Біда полягає в тому, що бракує нашому політикуму особистостей, справжніх патріотів. І жаль, що патріотична молодь, з якої могли б такі особистості відбутись, помирає в полум'ї війни.
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 13:46
IP: 46.63.57.---
Потрібно переходити на українську латиницю, це буде найпотужніший удар по московському улусу!
Це буде повне i безповоротне повернення до європейської сім'ї народів!

Тільки повністю відгородившись від усього московського можна побудувати Велику УКРАЇНСЬКУ Україну!
остин _ 21.02.2015 13:46
IP: 95.134.60.---
Ну как ещё можно натравить один народ на другой, естественно противопоставляя один язык другому.
Фарион эту технологию прекрасно усвоила.
Многим трудно понять, что есть масса стран в которых спокойно сосуществуют несколько языков и люди благоденствуют. Видимо потому, что там нет Фарион.
taksist _ 21.02.2015 13:42
IP: 74.125.18.---
Zorjan Krasnicki:
Максим Чарушников:

низько не помічати приниження української мови на телебаченні та в повсякденному житті українців!!низько змінювати тему обговорення...
не низько. ницо.
taksist _ 21.02.2015 13:39
IP: 74.125.18.---
Ольга Панченко:
Да,Шустер отдыхает...
Фарион надо бы поинтересоваться,сколько сегодня русскоязычных украинцев на смерть сражаются за неделимую Украину. Они мне,свободно владеющей украинским,почему-то гораздо роднее чем госпожа Фарион. Украинский должен быть и есть – государственный язык. Он войдет и в обиход,но только постепенно,поэтапно с позиции человеколюбия и уважения. Статья Фарион-очередная провокация и подарок путинским прихлебателям.
МИ 23 роки чекали...постепенно, поетапно, с позиции человеколюбия и уважения. ДОЧЕКАЛИСЯ. законом колісниченка українська підлягає страті. закон не скасовано, моя рідна мова загрожена і досі А ВИ ДОПОМАГАЄТЕ ВОРОГУ. де ваша совість?
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:39
IP: 94.153.84.---
Надія Захарчук:
Пані Надя, а де Ваша подруга Сара 21? Чи вона тільки в парі з дідом Панасом появляється?
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:37
IP: 91.206.4.---
Ольга Панченко:
Да,Шустер отдыхает...
Фарион надо бы поинтересоваться,сколько сегодня русскоязычных украинцев на смерть сражаются за неделимую Украину. Они мне,свободно владеющей украинским,почему-то гораздо роднее чем госпожа Фарион. Украинский должен быть и есть – государственный язык. Он войдет и в обиход,но только постепенно,поэтапно с позиции человеколюбия и уважения. Статья Фарион-очередная провокация и подарок путинским прихлебателям.
+1000
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 13:36
IP: 46.63.57.---
Александр Пратт:
яке відношення моя освіта має до знання чужої мови?
ще раз повторюю, до мене звертайся українською мовою, або не пиши мені зовсім!
taksist _ 21.02.2015 13:34
IP: 74.125.18.---
російській мові в Україні було створено настільки комфортні умови що немає для неї в жодній країні світу (крім білорусі). і чим нам віддячила історична батьківщина російської мови? вона почала вбивати наших дітей. тому якщо керуватися льогікою то російську мову треба опустити на її місце – місце однієї з 138 мов нацдіяспор. НУ АБО ГОТУВАТИСЯ ХОВАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ БО ЇХНЯ СМЕРТЬ БУДЕ НЕВІДВОРОТНЬОЮ.
Максим Чарушников _ 21.02.2015 13:33
IP: 46.119.125.---
Zorjan Krasnicki:
Максим Чарушников:

низько не помічати приниження української мови на телебаченні та в повсякденному житті українців!!низько змінювати тему обговорення...
Низько ходити у вишиванці, говорити українською і обкрадати людей. Це стосується свободи і "великого" мера Львова. Місто щороку відвідують сотні тисяч туристів, залишають в місцевому бюджеті міліони. А зарплати бюджетників, працівників жеків і т.д. мінімальні. Іноземці вже самі визначають у Львові підрядників і напряму платять їм гроші. Мера і депутатів від свободи в цей процес не включають. Оце гарний інвестиційний клімат.
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:32
IP: 94.153.84.---
Александр Пратт:
Zorjan Krasnicki:
Александр Пратт:
московит до мене звертайся або українською, або мовчи зовсім... пройшов той час коли я нормально ставився до московської говірком
Вы настолько необразованы,что не понимаете русский язык?
Уважаемый Иоан, а вы вперемежку с матом изъясняйтесь. Тогда всем понятно будет. Нахрена из себя европейца-антиллигента строить, как Олежка Василиев...
Ольга Панченко _ 21.02.2015 13:31
IP: 74.125.18.---
Да,Шустер отдыхает...
Фарион надо бы поинтересоваться,сколько сегодня русскоязычных украинцев на смерть сражаются за неделимую Украину. Они мне,свободно владеющей украинским,почему-то гораздо роднее чем госпожа Фарион. Украинский должен быть и есть – государственный язык. Он войдет и в обиход,но только постепенно,поэтапно с позиции человеколюбия и уважения. Статья Фарион-очередная провокация и подарок путинским прихлебателям.
taksist _ 21.02.2015 13:28
IP: 74.125.18.---
Надія Захарчук:
taksist:
Надія Захарчук:
п. Ірино, а що це у вас з мовою, я якось збентежена: "пам'яти", у нас вже встановлено якісь нові правила для українською мови, на кшталт: як чуємо, так пишемо. Тоді давайте замість відро будемо писати ведро, як прийнято говорити в регіонах Центральної України. Нам, грішним, таке мабуть можливо пробачити, а до Вас вимоги мають бути крутішими:-)
пам'яти – так пишуть ті, хто хоче відродити сутоукраїнські традиції вимови і синтаксису. вам не сміятися з такого треба а матчастину вивчати, погугліть СКРИПНИКІВКА.
давайте тоді переходити на старослов'янську, чи може будемо дотримуватись Державної, встановленого зразка, вона ж не кухні з подругами спілкується, а звертається до всього українського народу.
коли я вимагаю від авакова спілкування українською мені тут заявляють що бльоги то неофіціоз. чого тоді від фаріон вимагаєте?
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:28
IP: 94.153.84.---
Максим Чарушников:
Микола Злочевський:
Пане Миколо Ви ж знаєте для чого свободі мова.А Ігрища/піар чи шоу на національній свідомості – це низько
Пане Максим, є в психолології таке: "Скажи, що ти думаєш про людину (людей), скажу тобі, хто ти є". Я не хочу в цьому Вас огульно звинувачувати. Напевно, Вам більше відомо про Свободу...Але їх в Раді не вистачає.Та й, тим більше, хай і інші в питанні мови "піаряться"...
Тур _ 21.02.2015 13:25
IP: 74.125.18.---
Шановні українці!
Як не крутіть, а без української мови ми не українці, а так русскоїзичне насєлєніє типу совєтского народа з ссср, який загнувся щ 24 роки тому – без роду і племені! І не дарма Росія так пхає свій їзик, бо де їхній їзик – там рос, імперія, що вони не раз повторювали, а значить існує постійно загроза війни зі сторони Росії під приводом захисту рускоїзичних! Ще до Революції росіяни не раз повторювали, що претендують на всю частину України, але тільки бе зах. України, бо там найбільший відсоток україномовних українців. Ще раз повторюю, що українська мова в Україні – це захист, щит від всілякої зарази типу русскава міра, який пхають нам кацапи, щоб поневолити нас!!!
Надія Захарчук _ 21.02.2015 13:23
IP: 91.206.4.---
-Vesna-:
Люди, ну як, ЯК можна бути такими ослами?

Ну хіба на СЬОГОДНІ Росія тільки що змінила тактику – а до того було ЯК?
Не знищення українського контексту?

Ну як ви не розумієте – що в Кремлі руський язик – це ЗБРОЯ!
Відповідно українська мова – це ЩИТ.
Я повністю з вами погоджуюсь. Це принципове питання для всіх етнічних українців зберігати та розвивати мовну культуру. Я, ПРОТИ МЕТОДІВ п. Фаріон, я проти агресивного нав'язування, я абсолютно впевнена, що такими методами можливо отримати тільки результат навпаки. Моя подруга єтнічна росіянка, спочатку була залучена мною до підтримки Майдану. Далі накупила вона своїй дитині книжок українською мовою. Далі ми купили їй вишиванку. Далі пішли на світлини до музею О.Гончара, і там отака собі копія ФАРІОН-ХРЕСТОНОСЕЦЬ, визвірилась на ту мою залучену до української культури подругу за неканонічну вишиванку. Суцільне безглузьдя з тяжкими наслідками.
Zorjan Krasnicki _ 21.02.2015 13:22
IP: 46.63.57.---
Максим Чарушников:

низько не помічати приниження української мови на телебаченні та в повсякденному житті українців!!низько змінювати тему обговорення...
Микола Злочевський _ 21.02.2015 13:22
IP: 94.153.84.---
Кирилл Корженко:
Микола Злочевський:
Всё то, что сегодня "вариться" в украинском обществе, я слышал на кухне моей семьи, ещё когда под стол пешком ходил. мы это всё уже осмыслили, пан Микола.
Не хочу сказать, что Вам повезло...Но, что очень многому научило, то факт.
bayda2013 _ 21.02.2015 13:22
IP: 195.160.205.---
Владимир Кравченко:
Сприяти любові, прихильності до мови можуть лише дії носія мови, а не словоблуддя на тему українськості. Саме підняття цієї теми з вуст Фаріон або Тягнибока – є надійним щепленням несприйняття теми російськомовними українцями. Будь які крайнощі – ллють воду на млин російської пропаганди ненависті, показують, що таких "горе-політиків" краще не випускати на люди без намордників. Навіть результати виборів нічому їх не навчили.
Слава УКРАЇНІ! Духовна смерть експлуататорам ненависних ідей. (агентам Кремля)
+1
Більше діла,менше слів.
Читайте Шевченка, Довженка, Сосюру,Франка,Лесю Українку,Павличка і багатьох-багатьох:
там ця ж тема піднімається на більш толерантному рівні.
Максим Чарушников _ 21.02.2015 13:19
IP: 46.119.125.---
Микола Злочевський:
Пане Миколо Ви ж знаєте для чого свободі мова.А Ігрища/піар чи шоу на національній свідомості – це низько
Кирилл Корженко _ 21.02.2015 13:18
IP: 95.135.147.---
Микола Злочевський:
Всё то, что сегодня "вариться" в украинском обществе, я слышал на кухне моей семьи, ещё когда под стол пешком ходил. мы это всё уже осмыслили, пан Микола.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter