Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Wladek _ 21.02.2015 10:19
IP: 37.115.81.---
Самопоміч це те саме, що samogwalt.
anno_domini _ 21.02.2015 10:17
IP: 109.106.20.---
Потрібно віддати пошану тим українцям, які захищають Батьківщину, тим, хто вийшов на Майдан за честь та гідність жити на своїй землі. Віддаючи в цьому повагу до українців, у яких є мова та Батьківщина, то всі люди доброї волі повинні зрозуміти, що Україна вона одна і мова українців теж одна. А тому обов*язок всіх, хто живе на цій землі, плекати та зберігати мову українську, передаючи її дітям та наступним поколінням. Хто опирається цьому, порада буде: хоча би брали та читали книги, написані українською мовою. Може й любов би прийшли через книгу.
taksist _ 21.02.2015 10:17
IP: 74.125.18.---
Надія Захарчук:
п. Ірино, а що це у вас з мовою, я якось збентежена: "пам'яти", у нас вже встановлено якісь нові правила для українською мови, на кшталт: як чуємо, так пишемо. Тоді давайте замість відро будемо писати ведро, як прийнято говорити в регіонах Центральної України. Нам, грішним, таке мабуть можливо пробачити, а до Вас вимоги мають бути крутішими:-)
пам'яти – так пишуть ті, хто хоче відродити сутоукраїнські традиції вимови і синтаксису. вам не сміятися з такого треба а матчастину вивчати, погугліть СКРИПНИКІВКА.
Ярослав Шрамко _ 21.02.2015 10:16
IP: 93.73.176.---
Махницкому, Швайке и Тягнысраку раскажи... ворье вышиватное!!!
Пётр Обухов _ 21.02.2015 10:12
IP: 74.125.18.---
сумасшедшая
taksist _ 21.02.2015 10:12
IP: 74.125.18.---
полянин2013:
Ніхто ще такого зла не робив для Української мови, як пані Фаріон! Їй ще ті 30 срібняків, які вона отримує від Кремля боком вилізуть!
фаріон застерігала лизатися з москалями в десна. москалі застерігали вірити фаріон. ви повірили москалям. бог зараз нас карає саме через вас. тому вам варто покаятися що не тих послухали. І ПЕРЕСТАТИ НА НАШИХ ПЛЮВАТИ, ФАРІОН НАША.
Тур _ 21.02.2015 10:12
IP: 195.114.121.---
Мова – це генетичний код народу, а тому ольгінські тролі і доморощені зрадники аж захлинаються власною жовчу, злобою, ненавистю, коли чують щось про українську мову!
Працював в Донецьку і підтверджую, що там не менше 70% українців, але януковичі, єфремови, чечетови і т.п. продажна путінська ш... пхали на свій чужий, неприродній для нас їзик!

І де це успішно їм вдавалось – туди і прийшов "визволяти" нас їхній проклятий, кривавий, диявольськи руцкій мір!
taksist _ 21.02.2015 10:09
IP: 74.125.18.---
Владимир Антипов:
Навіть не бажаю коментувати цей опус. Скажу лише одне, що на окупованій території викладають українську мову у звичайій сільскій школі. На тій неділі був за Донецьком, де немає вже української влади з серпня того року. Не треба брехати, а розповідайте правду людям, бо вже своїми діями та ідеями деякі "патріоти" наробили біди досталь для усіх. Я не прихильник ДНР чи ЛНР, а російськомовний патріот України. Досить вносити розбрат.
поїдьте в крим і подивіться як там випиляли українську. донбас у цьому питанні прямує до криму.
taksist _ 21.02.2015 10:08
IP: 74.125.18.---
абсолютно все правильно окрім двох моментів. 1. не треба націоналістам узурповувати любов до збереження української мови. ми, ліберали, теж українську мову цінуємо і хочемо басити її пріоритетність. 2. ганьба такій видатній особистости як Фаріон вживати словосполучення ЩИРИЙ УКРАЇНЕЦЬ, вигадане нашими ворогами. таке словосполучення ставить на меті довести иснування і НЕЩИРИХ УКРАЇНЦІВ а це неприкрите українофобство.
Роман Жук _ 21.02.2015 10:08
IP: 95.132.95.---
Усе вірно написано!!!
Мартин Ветров _ 21.02.2015 10:07
IP: 93.175.208.---
Вадим Закревский:
Дура
женщина.
чё с ней взять?
Вадим Закревский _ 21.02.2015 10:04
IP: 188.191.233.---
Дура
Владимир Антипов _ 21.02.2015 10:03
IP: 74.125.18.---
Навіть не бажаю коментувати цей опус. Скажу лише одне, що на окупованій території викладають українську мову у звичайій сільскій школі. На тій неділі був за Донецьком, де немає вже української влади з серпня того року. Не треба брехати, а розповідайте правду людям, бо вже своїми діями та ідеями деякі "патріоти" наробили біди досталь для усіх. Я не прихильник ДНР чи ЛНР, а російськомовний патріот України. Досить вносити розбрат.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 09:57
IP: 46.211.137.---
Надія Захарчук:
К сожалению, то что натворил зтот недолюстрированный еще в далеком 91м году политический труп, прийдется исправлять много лет. А ей хоть... в глаза. Чудовище.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 09:50
IP: 91.206.4.---
sidor:
Надія Захарчук:
liga:
Надія Захарчук:
У неї такі помилки постійно
Це не помилки, це злочин, для Доцента кафедри українскої мови та прикладної лінгвістики.
Наводять на тяжкі роздуми про кремлівського агента факти її біографії: "В 80-е годы возглавляла кружок общего языкознания и марксистско-ленинской эстетики. фоні таких біографічних даних, її русофобська позиція.
ну ви ж те ж були пионєркой,комсомолкой и були вірні заповітам В.И.Бланка-Ульянова (кличка Ленин)! І це ж вас не засмучувало!
Я не була комсомолкою, ніяк не могла запам'ятати, що на тих тотальних пленумах відбувалось. Тому не посвящали мене в комсомол, але це здебільшого не моя заслуга, а швидше моя недолугість. Бачите, якби я належно вивчила все, що потрібно Компартії, то може була б на сьогодні Великим Українським Державним Діячем, а так, тільки оце в блогах бавлюсь.
полянин2013 _ 21.02.2015 09:49
IP: 46.119.4.---
Ніхто ще такого зла не робив для Української мови, як пані Фаріон! Їй ще ті 30 срібняків, які вона отримує від Кремля боком вилізуть!
sidor _ 21.02.2015 09:43
IP: 5.45.255.---
Надія Захарчук:
liga:
Надія Захарчук:
У неї такі помилки постійно
Це не помилки, це злочин, для Доцента кафедри українскої мови та прикладної лінгвістики.
Наводять на тяжкі роздуми про кремлівського агента факти її біографії: "В 80-е годы возглавляла кружок общего языкознания и марксистско-ленинской эстетики. Как утверждает бывший преподаватель Львовского университета Геннадий Атаманчук, читавший курс лекций на филологическом факультете, Ирина Фарион в вузе была членом партбюро факультета (единственная студентка на факультете, которая была членом КПСС) и вышла из партии в 1991 году лишь после провала августовского путча ГКЧП." Особливо тішить, на фоні таких біографічних даних, її русофобська позиція.
ну ви ж те ж були пионєркой,комсомолкой и були вірні заповітам В.И.Бланка-Ульянова (кличка Ленин)! І це ж вас не засмучувало!
Надія Захарчук _ 21.02.2015 09:37
IP: 91.206.4.---
-Vesna-:
Надія Захарчук:
Я взагалі вважаю її агентом Москви. Кращої постаті для роздмухування сепаратизму неможливо уявити. Ці палаючі очі фанатичним вогнем з парламентської трибуни, таки мали справити на східні регіони враження.
Ахаха...
Такі пугливі східні регіони, зато в захваті, від палаючих своїх будинків.
А ще Ярош в нас просто Атілла з середньовіччя. Його візитки є навіть на дні морському.

PS самій не смішно?
про це, до речі, і цей блог. Про хохляцтво.Тобто запопадливість, що стає зброєю проти себе.
Я поважаю ваші погляди, але скажіть мені відверто, персонально Ви, вважаєте що ці галасливі звернення, щодо тотальної українізації, не мали б викликати спротив у східних російськомовних регіонів, взагалі вже мовчу про Крим? Є єдиний спосіб пропагувати та поширювати культуру, робити її привабливою, це прямо протилежне тому, що робить п. Фаріон.
sidor _ 21.02.2015 09:29
IP: 5.45.255.---
-Vesna-:
Надія Захарчук:
Я взагалі вважаю її агентом Москви. Кращої постаті для роздмухування сепаратизму неможливо уявити. Ці палаючі очі фанатичним вогнем з парламентської трибуни, таки мали справити на східні регіони враження.
Ахаха...
Такі пугливі східні регіони, зато в захваті, від палаючих своїх будинків.
А ще Ярош в нас просто Атілла з середньовіччя. Його візитки є навіть на дні морському.

PS самій не смішно?
про це, до речі, і цей блог. Про хохляцтво.Тобто запопадливість, що стає зброєю проти себе.
та ще й на диво "візитки Яроша" опинялися там,де було необхідно спровокувати агресію.
Vitaliy Stepanovich _ 21.02.2015 09:26
IP: 95.69.210.---
у всьому тільки одна страшна правда (я не про статтю) – доки хоч одна людина в Україні буде розмовляти язиком – доти пуніт буде вказувати на ущімлєніє руськагаварящіх в країні
Тарас Чупринка _ 21.02.2015 09:25
IP: 178.94.9.---
Лепський гарматень від Фаріон...прочитав із залассям...вищить від дупоболю, язикаті недоріки
Надія Захарчук _ 21.02.2015 09:24
IP: 91.206.4.---
liga:
Надія Захарчук:
У неї такі помилки постійно
Це не помилки, це злочин, для Доцента кафедри українскої мови та прикладної лінгвістики.
Наводять на тяжкі роздуми про кремлівського агента факти її біографії: "В 80-е годы возглавляла кружок общего языкознания и марксистско-ленинской эстетики. Как утверждает бывший преподаватель Львовского университета Геннадий Атаманчук, читавший курс лекций на филологическом факультете, Ирина Фарион в вузе была членом партбюро факультета (единственная студентка на факультете, которая была членом КПСС) и вышла из партии в 1991 году лишь после провала августовского путча ГКЧП." Особливо тішить, на фоні таких біографічних даних, її русофобська позиція.
руслан49 _ 21.02.2015 09:24
IP: 37.55.227.---
Дещо з історії Свободи. Ще років два назад ходили керівники Свободи з факелами біля Бесарабського ринку і співали – "Лєнта за лєнтою набої подавай..." Але вжє як рік Україна воює з Росією. І що ж? Вже у Свободи і влада України псевдоукраїнська, і воювати ні за що, бо при владі олігархи і немає реформ, а також нікого не посадили. І під дією цієї пропаганди Свободи вже рідні новобранців рвуть повістки, а самі мобілізовані втікають із Тернопольської і Івано-Франківської областей на автобусах в Росію. Ось така дійсно шизофренія.
-Vesna- _ 21.02.2015 09:18
IP: 93.72.133.---
Надія Захарчук:
Я взагалі вважаю її агентом Москви. Кращої постаті для роздмухування сепаратизму неможливо уявити. Ці палаючі очі фанатичним вогнем з парламентської трибуни, таки мали справити на східні регіони враження.
Ахаха...
Такі пугливі східні регіони, зато в захваті, від палаючих своїх будинків.
А ще Ярош в нас просто Атілла з середньовіччя. Його візитки є навіть на дні морському.

PS самій не смішно?
про це, до речі, і цей блог. Про хохляцтво.Тобто запопадливість, що стає зброєю проти себе.
Богдан Павликевич _ 21.02.2015 09:13
IP: 5.45.192.---
Вивчайте, п. Ірино, документи ОУН (б) (Літопис УПА), зокрема, принципи створення УГВР.
Читайте лідерів ОУН (Є. Стахова і т.д.), які працювали на сході України.
Без сумніву, що провокативний елемент у політиці завжди був, є і буде!
Провід ВО "Свобода" внесе ясність у посилання "націоналістки" Фаріон?
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter