Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Андрійко Затворницький _ 21.02.2015 09:11
IP: 95.158.22.---
ХАЙ, НАРОДЕ МІЙ – ВІТАННЧКА З ДНЕМ РІДНЬОЇ МОВИ!!!
Надія Захарчук _ 21.02.2015 09:10
IP: 91.206.4.---
грибник:
Дуже влучна назва: мовна шизофренія. Ось лише в кого? А стосовно Тягнибока, то в Раду він та його партія не потрапила, в першу чергу, через таких шизофреників. І грають вони такими воплями, в першу чергу, на руку саме тій Росії, з якою ми зараз воюємо. Дурепа ви, пані Фаріон!
Я взагалі вважаю її агентом Москви. Кращої постаті для роздмухування сепаратизму неможливо уявити. Ці палаючі очі фанатичним вогнем з парламентської трибуни, таки мали справити на східні регіони враження. Даремно Майдан скандував: "Схід і Захід Разом", ця особа всіма своїми промовами виголошувала: "Нарізно". Чи зронять ці фанатичні очі сльозу за загиблими, чи то просто щепки у палаючому вогні її власної війни за власне розуміння української ідентичності.
sidor _ 21.02.2015 09:10
IP: 5.45.255.---
Golden Force:
8) от всех предприятий,построенных при УССР и расположенных на территориальных землях населенных пунктов независимо от форм собственности-минимум 30% акций в фонд громади.
9) публичные судебные процессы над госслужащими,связанные с коррупцией,казнокрадством.При выявленных фактах-конфискация имущества "до третьего колена".
liga _ 21.02.2015 09:06
IP: 80.252.242.---
Надія Захарчук:
У неї такі помилки постійно
-Vesna- _ 21.02.2015 09:05
IP: 93.72.133.---
Амросій Черняк:
У мудрої людини довгі вуха й короткий язик.
Не-а.
Мудра людина знає кого треба слухати – а кого ні.
Амросій Черняк _ 21.02.2015 09:00
IP: 109.201.240.---
У мудрої людини довгі вуха й короткий язик.
-Vesna- _ 21.02.2015 08:56
IP: 93.72.133.---
Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. (c. Куліш).

Фарион абсолютно права.
Кто реально прочувствовал на себе – как на ватников действует украинская мова... с этим согласится.
Их (ватников) просто колбасит в злобе и хамстве.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 08:56
IP: 91.206.4.---
п. Ірино, а що це у вас з мовою, я якось збентежена: "пам'яти", у нас вже встановлено якісь нові правила для українською мови, на кшталт: як чуємо, так пишемо. Тоді давайте замість відро будемо писати ведро, як прийнято говорити в регіонах Центральної України. Нам, грішним, таке мабуть можливо пробачити, а до Вас вимоги мають бути крутішими:-)
Валентин Лунейко _ 21.02.2015 08:54
IP: 159.224.156.---
Цілком зрозуміло, що російські шовіністи вкупі з нашими продажними політиканами, сьгодні об'єдналися проти Ірини Фаріон та інших патріотів. Прозрадній владі не потрібна українська Україна, їм потрібні зденаціоналізовані овочі, якими легко маніпулювати.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 08:53
IP: 46.211.137.---
Dmytro Szatyla-Szafonski:
Не одному Вам это кажется. Все правильно Вы пишите. По поводу пенсии. Ей еще рановато. Может на копеечную. По выслуге лет. За 25 лет работы в школе. Но это для Ослыци мизер. До депутатской еще дожить надо. А жить в Украине и дурковать в ВР это две большие разницы. Языком молоть не мешками ворочать.
грибник _ 21.02.2015 08:51
IP: 95.158.48.---
Дуже влучна назва: мовна шизофренія. Ось лише в кого? А стосовно Тягнибока, то в Раду він та його партія не потрапила, в першу чергу, через таких шизофреників. І грають вони такими воплями, в першу чергу, на руку саме тій Росії, з якою ми зараз воюємо. Дурепа ви, пані Фаріон!
Gonsales _ 21.02.2015 08:40
IP: 93.77.16.---
Перша половина тексту – супер!!!
Dmytro Szatyla-Szafonski _ 21.02.2015 08:31
IP: 195.211.62.---
Мені одному здається, що стара комсомольсько-комуняцька шкапа-активістка розходилися?
Ця підстаркувата навіжена училка вже побувала біля владного корита, з тріском програла вибори.
Але що, знову нейметься?
Бабусю, сидіть вже на пенсії, з Олежею разом
Maxim9 _ 21.02.2015 08:28
IP: 74.125.18.---
Чогось мені здається що за нею, комунякою, плаче буцегарня за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, Її партія багато зробила для того що діється на сході.
Maxim9 _ 21.02.2015 08:17
IP: 74.125.18.---
ФСБешна провокаторша, як і всі її керовніки-колегі. Не звертайте уваги на зрадницю комуняку, яка вдягнула шкуру націоналістки щоб обгажувати національну ідею.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 08:15
IP: 46.211.133.---
Тур:
Могу послать и по украински. Но вам это не поможет. Неизлечимы безнадежно.
Юрий Наш _ 21.02.2015 08:14
IP: 46.202.165.---
есть мерзкое подозрение,что сия госпожа тупо кремлевский проект,как и "свобода"и прочие гниды
в штатах основой Нации стал не язык,общеупотребляемый английский,а ценности
хотя на самом деле там кошмарное количество национальностей и сброд со всего мира
и чтобы обрести независимость от Британии им не потребовалось циклиться на языковом вопросе
никаких сомнений в том.что государственный язык должен быть Украинским,это не обсуждается
Но эту тему активно раскачивают агенты кремля,чтобы увести от настоящих проблем и посеять ложь и ненависть между разными национальностями Нации именно по языковому признаку
Именно эту тему они использовали,как один из факторов,укрепивший сепаратизм тогда,когда Украина больше всего нуждалась в единстве и диалоге
И здесь кремль не прогадал,Восток действительно воспринял это как обьявление войны
Сегодня те же мрази и дальше раскалывают общество на той же теме,пукин в ужасе от счастья,что бараны не видят настоящих угроз
бун _ 21.02.2015 08:10
IP: 213.174.2.---
Паі Фаріон входить до потужної 5-ї колони України, а саме до тз гуманітарних вчених, які, крім марксизму-ленінізму нічого в житті не вчили, тобто їх знання з розряду фентезі. Це їх вина в тому, що народу підсовується чудернацька історія України, унікальна в світі за своєю абсурдністю. Напр., зразком патріотизму в ній подається козацтво і серед перших патріотичних вчинків його – посадження на митрополичий трон Йова Борецького в 1620р. Варто трохи погуглити лист Борецького до московського царя, щоб зрозуміти, що ідеологія, яку сповідував Борецький та його братія, нічим не відрізняється від ідеології, яку несуть сьогодні гундяй-путін. То ви вже, вчені гуманітарії, не крутіть голову, якщо козацтво з часів Сагайдачого відстоювало ідеї, які сьогодні відстоюють гундяй-путін і ви з тим козацтвом солідарні і з нього виводите українську державність, то чого сьогодні ви критикуєте гундяя-путіна.
Eugene Yaremenko _ 21.02.2015 08:06
IP: 74.125.186.---
Хоч би мала совість стара комуністична курва в ці роковини заткнутися і промовчати. Тьху, гидота яка.
Oleg Trigub _ 21.02.2015 08:06
IP: 74.125.18.---
нет в Украине лучшего сообщника путину чем Фарион и партия свобода
Andrey Kononenko _ 21.02.2015 08:05
IP: 95.134.19.---
Если проанализировать этот текст, то его автору могут ведь инкриминировать то же, что Ефремову, – разжигание межнациональной вражды. В АТО на стороне Украины воюют очень много русскоязычных.
Сергей Волощук _ 21.02.2015 08:04
IP: 94.153.50.---
simpson_homer_j:[Браво! Очень точно сказано!
Кацап Укропович Окуенний _ 21.02.2015 07:57
IP: 74.125.18.---
Правильно говорит Фарион!
Я бы ещё выпустил специальную листовку и отправил в АТО: боец, размовляющий по-русски – человек второго сорта, его следует пинками гнать на передовую а сзади пусть в спину ему целятся бравые заградотряды из щирых украиномовних банд.ерлогов!
И тогда, пани Ирина, в состав следующий Рады вас точно внесут – не вилах.
simpson_homer_j _ 21.02.2015 07:51
IP: 188.115.169.---
До речі: "президент під час інавгурації при Пересопницькому Євангелії".
Поясніть: ми держава світська або церковна. І як буде виглядати інавгурація президента, якщо ним стане людина мусульманської, юдейської або іншої віри.
Вважаю, що у світській державі президент має присягати на Конституції.
npvol _ 21.02.2015 07:45
IP: 78.30.198.---
Фарион в своём репертуаре – истинная жертва "мовной шизофрении"...
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter