Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Тур _ 21.02.2015 02:03
IP: 195.114.121.---
AlRos333:
Розпалювання ворожнечі зараз на Донбасі, де за українську мову і за український прапор людей навіть вбивають, феесбешний, троль.
Микола Злочевський _ 21.02.2015 02:02
IP: 94.153.84.---
Ингвар Айс:
Cлучайно прочитал в интернете про выходки этой тетки в одном из детских садиков Львова. Подумал, что просто неадекватная или под мухой была. Я ошибался. Все стало понятно, когда узнал, что женщина КОММУНЯКА. Мается без работы. Бедная Ослыця. Коммуняк бывших не бывает. Перекрасить можно рожу. Ну а душу никогда.
Что сказать то хочешь, тупой. что ли?
Тур _ 21.02.2015 01:58
IP: 195.114.121.---
Ингвар Айс:
Спочатку вивчи українську, а потім вступай в розмову на тему української мові, ''тетка''!
Тур _ 21.02.2015 01:55
IP: 195.114.121.---
Любіть українську, розмовляйте завжди українською і тоді ніякий руцкий мір вас не буде ''захищати''!...
Ингвар Айс _ 21.02.2015 01:55
IP: 46.211.142.---
Cлучайно прочитал в интернете про выходки этой тетки в одном из детских садиков Львова. Подумал, что просто неадекватная или под мухой была. Я ошибался. Все стало понятно, когда узнал, что женщина КОММУНЯКА. Мается без работы. Бедная Ослыця. Коммуняк бывших не бывает. Перекрасить можно рожу. Ну а душу никогда.
Тур _ 21.02.2015 01:52
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Тур _ 21.02.2015 01:52
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Ингвар Айс _ 21.02.2015 01:51
IP: 46.211.142.---
Cлучайно прочитал в интернете про выходки этой тетки в одном из детских садиков Львова. Подумал, что просто неадекватная или под мухой была. Я ошибался. Все стало понятно, когда узнал, что женщина КОММУНЯКА. Мается без работы. Бедная Ослыця. Коммуняк бывших не бывает. Перекрасить можно рожу. Ну а душу никогда.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 01:50
IP: 46.211.142.---
Cлучайно прочитал в интернете про выходки этой тетки в одном из детских садиков Львова. Подумал, что просто неадекватная или под мухой была. Я ошибался. Все стало понятно, когда узнал, что женщина КОММУНЯКА. Мается без работы. Бедная Ослыця. Коммуняк бывших не бывает. Перекрасить можно рожу. Ну а душу никогда.
Тур _ 21.02.2015 01:49
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Тур _ 21.02.2015 01:49
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Ингвар Айс _ 21.02.2015 01:48
IP: 46.211.142.---
Cлучайно прочитал в интернете про выходки этой тетки в одном из детских садиков Львова. Подумал, что просто неадекватная или под мухой была. Я ошибался. Все стало понятно, когда узнал, что женщина КОММУНЯКА. Мается без работы. Бедная Ослыця. Коммуняк бывших не бывает. Перекрасить можно рожу. Ну а душу никогда.
Тур _ 21.02.2015 01:48
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Тур _ 21.02.2015 01:47
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Тур _ 21.02.2015 01:47
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
Тур _ 21.02.2015 01:45
IP: 195.114.121.---
Yana Grebionkina:
Не меліть дурниць! Працював в Донецьку і стверджую, що там багато українців і вони хотіли розмовляти українською, але їм насильно нав'язували той чужий для них їзик! І останнє ще раз нагадую – зараз в Росії, на Донбасі, в Криму людину можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Подумайте, чому там так це ненавидять – бо українська мова, як і наш прапор не просто символи, а основа нашого незламного духу, які нам домомагають боротись і перемагати з нашим смертельним ворогом!!!
rsylhfn _ 21.02.2015 01:43
IP: 95.132.113.---
Хтось може зернят підсипав в годувальницю тої птахи? Аааа! Я забув! Орлиця зернят не вживає! Чи не її родичі в різні боки дивляться з московського штандарту?
rsylhfn _ 21.02.2015 01:41
IP: 95.132.113.---
Хтось може зернят підсипав в годувальницю тої птахи? Аааа! Я забув! Орлиця зернят не вживає! Чи не її родичі в різні боки дивляться з московського штандарту?
rsylhfn _ 21.02.2015 01:38
IP: 95.132.113.---
Хтось може зернят підсипав в годувальницю тої птахи? Аааа! Я забув орлиця зернят не вживає! Чи не її родичі в різні боки дивляться на московському штандарті?
rsylhfn _ 21.02.2015 01:37
IP: 95.132.113.---
Хтось може зернят підсипав в годувальницю тої птахи? Аааа! Я забув орлиця зернят не вживає! Чи не її родичі в різні боки дивляться на московському штандарті?
Тур _ 21.02.2015 01:37
IP: 195.114.121.---
І останнє – зараз на Донбасі, в Криму і в самій Росії можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Тур _ 21.02.2015 01:36
IP: 195.114.121.---
І останнє – зараз на Донбасі, в Криму і в самій Росії можуть навіть вбити за український прапор і за українську мову!...
Yana Grebionkina _ 21.02.2015 01:34
IP: 176.36.43.---
Пані Фаріон забула, як затято кинулася рятувати "мову" рік тому, і налякане її діями населення Сходу України та Криму побігло шукати захисту у Росії?
Зараз знову робите те саме?
Yana Grebionkina _ 21.02.2015 01:33
IP: 176.36.43.---
Пані Фаріон забула, як затято кинулася рятувати "мову" рік тому, і налякане її діями населення Сходу України та Криму побігло шукати захисту у Росії?
Зараз знову робите те саме?
Тур _ 21.02.2015 01:32
IP: 195.114.121.---
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску ш..., яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter