Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
simpson_homer_j _ 21.02.2015 07:44
IP: 188.115.169.---
Вважаю цю мадам такою ж загрозою, як і пуйло. Отже: українська нація і її головна ознака – українська мова. А решта людей, мешканців України, багато з яких більші патріоти, ніж авторка статті (але не плескають про це язиками праворуч та ліворуч) – за національностями росіяне, молдоване, гагаузи, греки, євреї та інші, до речі і я – наполовину білорус, це вже недолюди. Хизуючись своєю освітою мадам забуває, що освіта розуму не дає, бо якщо б давала, то мадам усвідомила б для себе різницю між національністю і державою. Україна, як добра ненька дає дом і прихисток людям незалежно від національності. А мадам фаріон своїми істерічними публікаціями тягне багатонаціональне українське суспільство у середньовіччя.
Чи зможе ця істота дивитися в очі воїнам, що повернулися зі сходу але які й досі (ЯКИЙ ЖАХ) не вивчили української мови.
Ингвар Айс _ 21.02.2015 07:42
IP: 46.211.133.---
Микола Злочевський:
Хочу сказать, что для Коммуняк форма всегда на первом месте. Но не содержание. И ждать от них чего нибудь путевого не следует. Сплошная показуха и балаган. А тебе все надо разжевывать, убогий? Или прикидываешься непонятливым?
Oleg Trigub _ 21.02.2015 07:42
IP: 74.125.18.---
в силах АТО примерно 40 процентов этнически русских и примерно 50 процентов русскоязычных
Ruslan Kaniuk _ 21.02.2015 07:36
IP: 31.43.65.---
Пані Фаріон, Вам би розшукати заглохлого Колесніченка, сісти разом в Таврію і й@бнутись отак об бетонну стіну.
М_Гайдамака _ 21.02.2015 06:59
IP: 95.67.100.---
Мадам репетуючи так Ви ображаєте тисячі і десятки тисяч російськомовних патріотів, котрі зі зброєю в руках захищають Україну
М_Гайдамака _ 21.02.2015 06:54
IP: 95.67.100.---
Мабуть ідіотично виглядає, коли запалав дім, замість допомагати його потушити – репетувати, що пожежа виникла через недотримання правил пожежної безпеки
Radist2010 _ 21.02.2015 06:54
IP: 95.158.38.---
Тьотя Мотя була з Воронежа чи Бєлгорода здається, але точно не з Харкова. При всій повазі до російськомовних але чим більше ми говоримо російською тим більше Путін відчуває свою правоту.
Олександр Олександренко _ 21.02.2015 05:47
IP: 31.144.139.---
Спочатку було слово...Якщо це слово,то мова на якій воно сказане і почуте має найбільшу вартість в усіх людських началах.Якщо не відвоюєш мови,то війну можна і не продовжувати,видно немає сенсу бо договір про мир буде написаний мовою окупанта.
Danyla _ 21.02.2015 05:46
IP: 188.230.48.---
Продовження...
БОРОТИСЯ ПОТРІБНО НЕ З НИМИ...НЕ З ЦИМ РОСІЙСЬКОМОВНИМ, ЗАКОРЕНІЛИМ СОВКОМ!!!! БОРОТИСЯ ПОТРІБНО ЗА МОЛОДІ СЕРЦЯ ТА ДУШІ!!!

Потрібен конче методичний підхід!!!! Потрібно конче повертати повагу до української мови у школах особливо на Сході країни!!! Пояснюючи, такі загальновідомі принципи... як СКІЛЬКИ МОВ ТИ ЗНАЄШ, СТІЛЬКИ РАЗ ТИ ЛЮДИНА, або І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ І СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ...
А цей російськомовний, закоренілий совок облиште!!! Вони зараз в глибокій печалі... У них зарах справжнісінька трагедія... КАЦАПИ, ПІД ПРИВОДОМ ЗАХИСТУ РОСІЙСЬКОМОВНИХ, ЦИХ РОСІЙСЬКОМОВНИХ ТАКОЖ ДОБРЯЧЕ ПОТОВКЛИ...
Danyla _ 21.02.2015 05:32
IP: 188.230.48.---
І ще...
Пані Ірино! Це дуже добре, що ви змагаєтеся за українськумову! Але ці змагання радше схожі на Дон Кіхотівську боротьбу із вітрильниками!

Зрозумійте! У нас не має поділу на російськомовних і україномовних, а існує швидше поділ на ОДНОМОВНИХ та на БАГАТОМОВНИХ! Багатомовні – це переважно україномовне населення, яке володіє вільно як російською, так і польською, подекуди словацькою, англійською та іншими мовами... І є ОДНОМОВНІ – це переважно російськомовний, закоренілий совок, котрого радянська школа виховала таким чином, що у них дуже глибоко сидить цей стереотип "УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК – ЯЗЫК СЕЛЮКОВ! ДА И ЗАЧЕМ ЗНАТЬ МНОГО ЯЗЫКОВ? НУЖНО ЗНАТЬ ТОЛЬКО РУССКИЙ"! Вони зростали, виховувалися і жили у світі, де РОСІЙСЬКА МОВА мала домінуюче становище, а російськомовний чоловік мав більше можливостей...
І тут раптом все "ПРОПАЛО"))).СРСР дризнуло... Росія, як головний промоутер російської мови, опинилася в лайні та в ізоляції...
Одним словом... БОРОТИСЯ ПОТРІБНО НЕ З НИМИ...
Sapphir _ 21.02.2015 05:18
IP: 94.179.170.---
Автор в начале своего политического взлета гневно и системно обличала коммуняк. Все делала правильно, ведь какая разница как говорит упырь – русской или украинской. Но сейчас делить народ на правильных патриотов (укр) и чуточку неправильных (рус) это лить воду на мельницу путлера. Ведь за многострадальную Украину погибали и русскоговорящие (в составе УПА их тоже было не мало). Не ко времени эта дама начала нас делить. Вот победим путлера, тогда уместно будет развернуть духовный фронт за украинский язык во всем.
oven _ 21.02.2015 05:17
IP: 134.249.231.---
До Юрка Да: Мова це справді код. Азбука Морзе і жести німих – це теж код для передачі думок. Але мова це не тільки "средство общениия" (Ленін), а й ідентифікаційний код нації. А вся історія людства це є історія війн націй проти націй. Вся історія Росії є історією поневолення інших націй. Не нервуйте, бо саме так було і є. Для чого російська мова знищила всі мови на території РФ? Саме тому вона хоче знищити українську мову, щоб не заважала Путіну і путінятам створювати рускій мір зі столицею в Москві і гімном "Союз нерушімий..." Фаріон може трохи задиркувата, але ідея її правильна: Не даймо кацапам знищити мову, бо насправді вони хочуть ліквідувати не мову, а нашу націю.
Golden Force _ 21.02.2015 05:08
IP: 74.125.18.---
План Маршала для Украины:
1) обнаружить и выслать из страны всех агентов ФСБ, включая эту даму
2) обнаружить и выслать из страны всех агентов западных спецслужб
3) провести люстрацию не только по критерию принадлежности к бывшим советским и российским спецслужбам, но и к западным тоже, включая сюда любых всевозможных грантоедов. "Получал гранты? Накуй из органов власти"
4) объявить отказ от всех обязательств перед иностранными кредиторами изза отказа стран-гарантов следовать в русле будапешского меморандума "Вы наплевали на обязательства уважать территориальную целостность и суверенитет? Мы отказываемся от обязательств по кредитам, а также от любых других соглашений, вроде ВТО"
5) объявить масштабное разукрупнение олигархии, тк как она несет угрозу безопасности и существованию государства.
6) восстановить и развивать ядерный потенциал
7) целью и смыслом жизнедеятельности государства Украина создание широкого и всеобъемлющего среднего класса ответственных патриотов – новой элиты.
oven _ 21.02.2015 04:57
IP: 134.249.231.---
Випадково прочитала на сайті volianarodu, що вчора з нагоди Міжнародного Дня рідної мови у Києві засновано "Просвітницький Центр національного відродження імені Євгена Чикаленка". Видно, що люди не чекають помочі від влади і Президента, а будуть як Чикаленко скидатися на мову за принципом "Легко любити Україну до глибини душі, а треба любити до глибини кишені". Там були нардепи Терен, Корж і Гнаткевич. Останнього обрано головою того Центру. Може, звяжетеся з ними. Бо треба щось робити в нових умовах. Ви там зайвою не будете. Навпаки.
Юра Да _ 21.02.2015 04:24
IP: 74.125.181.---
МОВА это хорошо, но я не стал бы драться и убивать за Мову или против неё. Это кодировка, нужная для общения (не больше того). Полезно знать как можно больше мов, на всяк случай. Я знаю 4 и учу Испанский N5. Но я не стал бы убивать людей за какую то мову...
навроцький _ 21.02.2015 04:11
IP: 74.125.18.---
Українська мова- це наш хрест, на хресті: вона багатостраждальна висть розіп"ята і обпльована. І не буде спокою в Україні допоки є Росія, або допоки є російська мова в Україні.
Олег Макар _ 21.02.2015 03:23
IP: 31.43.67.---
Рідною мовою думають і моляться,
а за Батьківщину віддають життя,
мріючи в Бозі спочити у рідній землі!
klm354 _ 21.02.2015 02:34
IP: 74.125.181.---
AlRos333:
ти, сучище чорнороте невгамовне
невже не зрозуміла ще що "тема" не проходить
не ділиться Україна через мову, хоть ти трісни а не ділиться
1000+
klm354 _ 21.02.2015 02:33
IP: 74.125.181.---
.
Adam Viter _ 21.02.2015 02:28
IP: 46.200.139.---
21. лютого Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, котрі активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
9 листопада День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні
Зневажить мамину мову-принести біду Народу
lodjur _ 21.02.2015 02:27
IP: 74.125.18.---
sadam:
Van Helsing:
Якщо ефремову висувають підозру щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечи, що я підтримую, було б непогано зробити це і цій скаженій відьмі. Вона наробила багато шкоди для країни і була кращім путлерівським агентом впливу 2014 р.
Да не мешало бы привлечь.
Только, если до этого дойдёт и "орлице" засветит реальный срок, она мигом протащит справку о своей недееспособности.
А справочку такую ей любая психбольница выдаст немедленно. Причём подлинную.
и тебя вылечат...
алексей седов _ 21.02.2015 02:26
IP: 185.23.106.---
дура
Вадим Валерьевич _ 21.02.2015 02:26
IP: 74.125.18.---
С...ка тупая
lodjur _ 21.02.2015 02:17
IP: 74.125.18.---
AlRos333:
розпалювання ворожнечі – основна діяльність цієї кгбістської суки ці останні 10 років
і не тільки її але й Свободи взагалі
згадайте усі ці постановки за їх участі які безперервно крутили по всіх каналах, і якими лякали весь схід і південь
починаючи з Яворини в 2004, смолоскипні марші, лекції в дитячих садочках...
та й їхній прохід до ВР був потрібен щоб усій опозиції приклеїти ярлик неофашистів
для чого – це ми побачили весною 2014

Oй, дивись як тролляка московська пише украiнською. Oтак за грошi, ти суко, i вивчиш украiнську...
Irina Ruseva _ 21.02.2015 02:05
IP: 213.231.59.---
Кому выгодна эта статья? На что и на кого она рассчитана?
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter