Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Микола Злочевський _ 23.02.2015 11:04
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Ольга Панченко:
Ваша правда, мене дуже важко "розібрати" – мовний моноліт:)))
Та я не мав на увазі Вашу гранітну твердість
От стрийко взагалі такої не мав. Але мав на увазі те спільне, що проявляється в нерозбірливості...
Ольга Панченко _ 23.02.2015 11:00
IP: 93.78.84.---
Не знаю,подключаются ли наши украинские фронтовики,в период затишья, к интернету. А хотелось бы,чтоб именно они,и на русском и на украинском, ответили Фарион. Как-то не сомневаюсь,что именно.
Oleh Diakov _ 23.02.2015 10:40
IP: 74.125.18.---
Це питання зараз на часі. Справді...
Пані Фаріон, може на фронт? Там казки порозказуєте пацанам з запоріжжя, дніпропетровська, харкова, одеси.
Може ми пів закарпаття під стіну будемо ставити? Бо там дуже багато людей розмовляє точно не українською.
У час глобалізації, питання мови і етнічних ознак відходять на другий план.
Надія Захарчук _ 23.02.2015 10:32
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
Економічно спроможна держава може диктувати мовні вимоги до громадян.
++++++++++++++++++++++
Мовні вимоги диктує Конституція, а економічно спроможною держава стає тоді, коли виборці стають політично спроможними.
Ви таких бачили за усі роки Незалежності, і де Ви бачили Правдиву Незалежність України, яка є похідною, знову таки, від політичної спроможності Українця?!
Моя думка: Незалежність виборюємо тільки зараз. Ще, на жаль, невідомо, чи здобудемо. Головне не впадати в шизофренію, мовну, чи яку іншу. Патріотизм+Прагматизм зможуть здобути Незалежність, а далі все станеться. І я абсолютно впевнена, що патріотів нам не бракує, та бракує патріотів-прагматиків, які зможуть себе реалізувати на користь розбудови Держави.
Надія Захарчук _ 23.02.2015 10:20
IP: 91.206.4.---
Ольга Панченко:
Надія Захарчук:
Приоритет экономики в нынешних реалиях, .действительно, очевиден...Многие русские там не имеют. гражданства,т.к. не могут пройти собеседование на знание латвийского. Они за Путина горой,но вовсе не из-за языковых проблем.Есть два варианта получения пенсии: 1. Латвийская для женщин в 62 года. 2.Российская – в 55лет. Там "российскому миру" платит Путин... Есть и украинские пенсионеры с завистью поглядывающие в сторону крымских.
Всі ці люди, насправді, вважають себе громадянами СРСР. Росія сьогодні, це той самий СРСР. Навіть гімн той самий, що щемить в серцях цих пенсіонерів. Дуже смішно було сподіватись, що процес такого потужного змішування та переміщення народів, який відбувся за часів СРСР, не буде мати наслідків. Але я вважаю, що культурологічна поразка України, за часів Незалежності, полягає саме в збереженні повної залежності економіки України від російського чинника.
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 10:19
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Ольга Панченко:
Надія Захарчук:
Приоритет экономики в нынешних реалиях, .действительно, очевиден и даже там,где экономика,вроде бы и работает. К пример, Латвия. Многие русские там не имеют латвийского гражданства,т.к. не могут пройти собеседование на знание латвийского. Они за Путина горой,но вовсе не из-за языковых проблем.Есть два варианта получения пенсии: 1. Латвийская для женщин в 62 года. 2.Российская – в 55лет. Там "российскому миру" платит Путин. Латвийские власти только сейчас прозрели, начали понимать что к чему и перепугались. Есть и украинские пенсионеры с завистью поглядывающие в сторону крымских.
І в чому проблема?
За гору за пенсією!:)
Латвійська влада до цього прийде дуже швидко.
Пане Юрків, ви такі нерозбірливі, як і Ваш стрийко...
Ваша правда, мене дуже важко "розібрати" – мовний моноліт:)))
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 10:17
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
Економічно спроможна держава може диктувати мовні вимоги до громадян.
++++++++++++++++++++++
Мовні вимоги диктує Конституція, а економічно спроможною держава стає тоді, коли виборці стають політично спроможними.
Ви таких бачили за усі роки Незалежності, і де Ви бачили Правдиву Незалежність України, яка є похідною, знову таки, від політичної спроможності Українця?!
Микола Злочевський _ 23.02.2015 10:07
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Ольга Панченко:
Надія Захарчук:
Приоритет экономики в нынешних реалиях, .действительно, очевиден и даже там,где экономика,вроде бы и работает. К пример, Латвия. Многие русские там не имеют латвийского гражданства,т.к. не могут пройти собеседование на знание латвийского. Они за Путина горой,но вовсе не из-за языковых проблем.Есть два варианта получения пенсии: 1. Латвийская для женщин в 62 года. 2.Российская – в 55лет. Там "российскому миру" платит Путин. Латвийские власти только сейчас прозрели, начали понимать что к чему и перепугались. Есть и украинские пенсионеры с завистью поглядывающие в сторону крымских.
І в чому проблема?
За гору за пенсією!:)
Латвійська влада до цього прийде дуже швидко.
Пане Юрків, ви такі нерозбірливі, як і Ваш стрийко...
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 10:04
IP: 91.200.224.---
Ольга Панченко:
Надія Захарчук:
Приоритет экономики в нынешних реалиях, .действительно, очевиден и даже там,где экономика,вроде бы и работает. К пример, Латвия. Многие русские там не имеют латвийского гражданства,т.к. не могут пройти собеседование на знание латвийского. Они за Путина горой,но вовсе не из-за языковых проблем.Есть два варианта получения пенсии: 1. Латвийская для женщин в 62 года. 2.Российская – в 55лет. Там "российскому миру" платит Путин. Латвийские власти только сейчас прозрели, начали понимать что к чему и перепугались. Есть и украинские пенсионеры с завистью поглядывающие в сторону крымских.
І в чому проблема?
За гору за пенсією!:)
Латвійська влада до цього прийде дуже швидко.
Микола Злочевський _ 23.02.2015 10:02
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Ой, не кажіть, подобається... Червоне – то любов, а чорне – то журба...
++++++++++++++++++++++++
"Послідній раз прийшов Андрій: він був у мене вчений. "Тату, – каже, – тепер ідемо воювати за Україну". – "За яку Україну?" А він підоймив шаблев груду землі та й каже: "Оце Україна, а тут, – і справив шаблев у груди, – отут її кров; землю нашу ідем від ворога відбирати. Дайте мені, – каже, – білу сорочку, дайте чистої води, аби-м обмивси, та й бувайте здорові". Як та єго шабля блиснула та й мене засліпила. "Сину, – кажу, – та є ще в мене менший від тебе, Іван, бери і єго на це діло; він дужий, най вас обох закопаю у цу нашу землю, аби воріг з цего коріння її не віторгав у свій бік"[
Пане Юрків, та Ви так гарно написали, що навіть те, що маєте такого стрийка, Вам можна простити. Особливо в честь прощенної неділі. Хоч я тих темних. що на прощенну неділю прощення просять, не сприймаю... Бо, якщо щось провинився, то зразу кайся.
Ольга Панченко _ 23.02.2015 09:51
IP: 93.78.84.---
Надія Захарчук:
Приоритет экономики в нынешних реалиях, .действительно, очевиден и даже там,где экономика,вроде бы и работает. К пример, Латвия. Многие русские там не имеют латвийского гражданства,т.к. не могут пройти собеседование на знание латвийского. Они за Путина горой,но вовсе не из-за языковых проблем.Есть два варианта получения пенсии: 1. Латвийская для женщин в 62 года. 2.Российская – в 55лет. Там "российскому миру" платит Путин. Латвийские власти только сейчас прозрели, начали понимать что к чему и перепугались. Есть и украинские пенсионеры с завистью поглядывающие в сторону крымских.
Надія Захарчук _ 23.02.2015 09:19
IP: 91.206.4.---
Natalia Berdadyn:
Надія Захарчук:
Так ви переглянули статтю в УкраїнськомуТижні про те, що зросійщення неминуче приводить до занепаду, механізми як це відбувається?

Від русифікації до бідності
tyzhden.ua/Politics/24383
В вищезазначеній статті:"Іншим гірким плодом стало входження українських виробників до загальноросійського ринку". На мою думку саме це є основним чинником повної асиміляції. Світом править економіка. Якщо би ми стали частиною Західних економік, то асиміляція відбувалась би в іншому напрямку. Збереження національної ідентичності = посиленню економічної незалежності держави. Ви хоч на йоту десь цю незалежність відчули за роки Незалежності? Тому і є наслідки. Економічно спроможна держава може диктувати мовні вимоги до громадян. Зараз ці "мовні репресії", виглядають, щонайменше смішно. Коли запрацює економіка, громадяни будуть цінувати всі ознаки громадянства. А до тої пори це все "Сізіфова Праця"
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 09:17
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
Ой, не кажіть, подобається... Червоне – то любов, а чорне – то журба...
++++++++++++++++++++++++
"Послідній раз прийшов Андрій: він був у мене вчений. "Тату, – каже, – тепер ідемо воювати за Україну". – "За яку Україну?" А він підоймив шаблев груду землі та й каже: "Оце Україна, а тут, – і справив шаблев у груди, – отут її кров; землю нашу ідем від ворога відбирати. Дайте мені, – каже, – білу сорочку, дайте чистої води, аби-м обмивси, та й бувайте здорові". Як та єго шабля блиснула та й мене засліпила. "Сину, – кажу, – та є ще в мене менший від тебе, Іван, бери і єго на це діло; він дужий, най вас обох закопаю у цу нашу землю, аби воріг з цего коріння її не віторгав у свій бік"[
Микола Злочевський _ 23.02.2015 08:14
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
vila:
19Yurkiv21:

Беседуйте со своим коллегой "Александр Пратт".
Коллега Пратт доброму пана Юрківа не навчить...Казати на біле чорне, то пан Юрків і сам зуміє при необхідності...
А, Вам, куме, яке до вподоби, червоно-чорне?:)
Ой, не кажіть, подобається... Червоне – то любов, а чорне – то журба...
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 07:24
IP: 91.200.224.---
Татьяна Ефименко:
Шановна пані Фаріон!
Більшого зла Україні ніж зробили ви, не зробив жоден. В мене закралась підозра, що ви агент Кремля. Але думаю, що ні. Ви обмежена людина і Бог вам суддя. Ми пробачаємо, але забути ваш вклад в те, що сталося не зможемо.
Якщо можете – живіть в мирі та злагоді.
І Вам того ж бажає пані Фаріон: жити в мирі та злагоді...з головою, і не обмежувати себе та інших підозрами.
Natalia Berdadyn _ 23.02.2015 01:23
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
Так ви переглянули статтю в УкраїнськомуТижні про те, що зросійщення неминуче приводить до занепаду, механізми як це відбувається? З неї випливає, що культивувати перелічені вами якості людина (народ) може, але, якщо при тому вона залишається асимільованою, коли українська замінена на російську, то це їй не допоможе уникнути зубожіння.

Від русифікації до бідності
tyzhden.ua/Politics/24383
Natalia Berdadyn _ 23.02.2015 01:09
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
Головною українською ці-ністю, є людина з щедротами української душі, яка вміє жити в мирі, любові та красі. Тому, попри всю дискр-мінацію протягом 300-та років, українська мовна та духовна культура збереглася. Не руйн-йте джерело світла любові та добра.
як же так – у цивілізованих країнах людей б'ють (в переносному сенсі) за порушення мовних норм і законодавчих норм, які вимагають послуговуватись національною мовою у публічній й офіційній сфері. Можна бути хоч переповненим миром, любов'ю, красою і суперщедротами, але за порушення вищепереліченого буде боляче. У нас же через відсутність страху перед покаранням за невиконання Конституції у цій сфері, громадяни поводяться як завгодно. Відтак "українська душа" реагує на страх перед законом в мовному питанні, а не відданістю національним цінностям. Але відсутність правового поля призвела до занепаду держави у всіх сферах. Франція садить на пів року за злісне спотворення мови у змі.
Татьяна Ефименко _ 23.02.2015 00:22
IP: 93.73.30.---
Шановна пані Фаріон!
Більшого зла Україні ніж зробили ви, не зробив жоден. В мене закралась підозра, що ви агент Кремля. Але думаю, що ні. Ви обмежена людина і Бог вам суддя. Ми пробачаємо, але забути ваш вклад в те, що сталося не зможемо.
Якщо можете – живіть в мирі та злагоді.
Надія Захарчук _ 23.02.2015 00:18
IP: 91.206.4.---
Natalia Berdadyn,
Головною українською ці-ністю, є людина з щедротами української душі, яка вміє жити в мирі, любові та красі. Тому, попри всю дискр-мінацію протягом 300-та років, українська мовна та духовна культура збереглася. Не руйн-йте джерело світла любові та добра.
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 23:05
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
vila:
19Yurkiv21:

Беседуйте со своим коллегой "Александр Пратт".
Коллега Пратт доброму пана Юрківа не навчить...Казати на біле чорне, то пан Юрків і сам зуміє при необхідності...
А, Вам, куме, яке до вподоби, червоно-чорне?:)
Микола Злочевський _ 22.02.2015 21:32
IP: 94.153.84.---
vila:
19Yurkiv21:

Беседуйте со своим коллегой "Александр Пратт".
Коллега Пратт доброму пана Юрківа не навчить...Казати на біле чорне, то пан Юрків і сам зуміє при необхідності...
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 21:10
IP: 91.200.224.---
vila:
19Yurkiv21:

Беседуйте со своим коллегой "Александр Пратт".
"иван" мне "друг", а Мова – найдорожче!
Оскільки ви обидва закодовані "язиком", на "язику" і спілкуйтесь, "язичники".
vila _ 22.02.2015 20:55
IP: 95.135.158.---
19Yurkiv21:

Беседуйте со своим коллегой "Александр Пратт".
vila _ 22.02.2015 20:51
IP: 95.135.158.---
Александр Пратт:
vila:
По п.1 и 2 если вам так хочется пользоваться специфическим сленгом,то больше подходит "соскочить с темы",чем "перевести стрелку". По п.3-в княжестве Литовском был такой термин "украинцы"? По поводу Орды-это уже затасканный штамп по всем блогам,не серьезно.
Завязали.
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 20:14
IP: 91.200.224.---
vila:
Ведь в действительности в Украине практически все двуязычные, то есть владеют без всякого образования и украинским, и русским языками.

На Левобережной Украине в городах (достаточно крупных) разговорным языком является русский язык, а в сельской зоне, включая Донбасс, как был, так и остается – украинский язык. И для значительной части русскоговорящих родным языком является украинский язык. Таким образом, украинское народонаселение следует делить не на украино – и русскоязычных, а на украино- и русскоговорящих.

По этой причине и обо.срались идеологи раскола Украины по языковому признаку.
==
Обі срались ідеологи побудови Української Держави.
Як не може жінка бути вагітною одразу від двох чоловіків, так і Держава Україна не може бути "зачата" трохи Українцем, а трохи Кацапом, бо то буде укрокацапський гібрид, а всякий гібрид – нежиттєздатний.

"Україна – не Росія!"

"Oh, East is East and West is West, and never the twain shall meet..."
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter