Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 20:10
IP: 91.200.224.---
vila:
Я к демагогии не склонен, соответственно, говорить с вами не о чем.

А вот вы мне все больше и больше напоминаете пана "таксиста" – явного сотрудника "Лубянки". Так как ваша и его "защита" украинского языка у двуязычных, но русскоговорящих украинцев может вызвать только отвращение к украинскому. А это цель Кремля.
+++++++++++++++++++++++
Мені до дупи ваше "атвращение к украинскому", тим більше, що воно навіть не приховується.
Я хочу, щоби кожний Українець відчув таке ж саме до "язика", допоки не пізно, інакше він зіжре Мову у нас на очах і на нашій землі, а потім візьметься за кожного окремо.
Вмирає Мова, по ній – Нація!
"Не забудем, не простим!":)))
vila _ 22.02.2015 19:10
IP: 95.135.158.---
19Yurkiv21:
vila:

Я, Українець, "обитающий... где-то в районе Масквы", і мені не приходить до голови, як і ще 10-ти млн. Українців, "обитающих" в Кацапстані, вимагати другої Державної або регіональної, в Москві або на Зеленому Клині...
А знаєте чому? Тому що моя рідна Мова виглядатиме тут ЧУЖОРІДНОЮ!
...
То якого дідька, я приїжджаючи до Києва!!! повинен перетравлювати ЧУЖОРІДНИЙ для слуху Українця "язик" не тільки на вулиці, але і в державних та громадських установах, а на телебаченні шумить, неначе Ніагара.
Українці!
Якщо ви поважаєте себе і Державу, оголосіть всеукраїнський бойкот "язику" на підтримку Української Конституції.
...
Я к демагогии не склонен, соответственно, говорить с вами не о чем.

А вот вы мне все больше и больше напоминаете пана "таксиста" – явного сотрудника "Лубянки". Так как ваша и его "защита" украинского языка у двуязычных, но русскоговорящих украинцев может вызвать только отвращение к украинскому. А это цель Кремля.
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 18:41
IP: 91.200.224.---
vila:
...Ведь огромная масса украинцев как украиноговорящих, так и русскоговорящих отказывается мыслить в категориях писаного права, естественных для Европы...
А в данном обсуждении наиболее трезвым мне показался пан Артем Юрченко, обитающий, судя по IP, где-то в районе Днепропетровска.
==
Я, Українець, "обитающий, судя по IP, где-то в районе Масквы", і мені не приходить до голови, як і ще 10-ти млн. Українців, "обитающих" в Кацапстані, вимагати другої Державної або регіональної, в Москві або на Зеленому Клині...
А знаєте чому? Тому що моя рідна Мова виглядатиме тут ЧУЖОРІДНОЮ!
Це навіть не обговорюється!
То якого дідька, я приїжджаючи до Києва!!! повинен перетравлювати ЧУЖОРІДНИЙ для слуху Українця "язик" не тільки на вулиці, але і в державних та громадських установах, а на телебаченні шумить, неначе Ніагара.
Українці!
Якщо ви поважаєте себе і Державу, оголосіть всеукраїнський бойкот "язику" на підтримку Української Конституції.
Це навіть не обговорюється!
vila _ 22.02.2015 18:38
IP: 95.135.158.---
Александр Пратт:
vila:
1.Для того,чтобы в совершенстве изучить термины типа "перевод стрелок" вам надо "авторитет" в другом месте заработать. 2.Очень распространенный образ,которым к месту,а чаще нет,пытаются прикрыть свои промахи и ошибки. 3.По-моему никто не отрицает объективной реальности-наличия Украины,украинцев и украинского языка. Как и когда украинцы стали украинцами идут споры и на российском,и на украинском ТВ.
По п.3: Украинцы стали украинцами в течение тех столетий, когда они жили в составе Великого Княжества Литовского и Руського, а затем – Речи Посполитой, т. е. в Европе. В то время, когда московиты жили в составе Золотой Орды. Потому у украинцев превалирует европейский ментальный стержень, а у московитов, переименованных Петром І в русских, превалирует азиатский (ордынский) ментальный стержень. Эти простые факты почему-то недоступны вам и вашим вождям.

По п.п. 1 и 2: это тот самый традиционный для вас "перевод стрелки". Слабо.
Marta Tur _ 22.02.2015 16:39
IP: 74.125.17.---
МОВУ- народу, язик- скоту.
Микола Злочевський _ 22.02.2015 16:26
IP: 94.153.84.---
vila:
Микола Злочевський:
vila:

Пане vila:, здрастуйте! Навіть Вам, досвідченому юристу, приходиться важко з професійними брехунами... Такими як пан Пратт і Юрків...
Здравствуйте, пан Мыкола. Да если бы только они. Ведь огромная масса украинцев как украиноговорящих, так и русскоговорящих отказывается мыслить в категориях писаного права, естественных для Европы. Но зато активно декларируют свою европейскость, которая с ними, похоже, еще рядом не стояла.

А в данном обсуждении наиболее трезвым мне показался пан Артем Юрченко, обитающий, судя по IP, где-то в районе Днепропетровска, то есть на востоке Украины.
Я на нього також звернув увагу.
Микола Злочевський _ 22.02.2015 16:24
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Vitaliy Makhan:
Прекрасна стаття на роздум російськомовним українцям. Вчіться у Фаріон не розтворюватись у російському засиллі, будьте послідовними, незворотними та ідейними і тоді ми швидше переможемо на всіх фронтах в боротьбі з московським улусом. Слава Україні, слава нашим Героям!!!
Ви, мабуть, хотіли написати "не спотворювались"?:)
"не розчинятись", пане Юрків... Ви зовсім не володієте українською мовою. Чисто, як Ющенко...
Куме Миколо, який ж Ви здогадливий, але з невеличкою менопаузою!:))))
Пане Юрків, та я весь час відлучаюсь, бо невластивими для себе роботами займатись мушу (ремонт, квартирив місті і хатинки в селі, де і газ і вода, сад, город...але нема пасіки).
Дякую, що Ви мене за кума взяли...
vila _ 22.02.2015 16:09
IP: 95.135.158.---
Александр Пратт: 00:57
vila:
1) Не пользуйтесь терминами,в которых не разбираетесь-это о "переводе стрелок"...
2) Не стоит так боготворить Лубянку,здесь своих "буйных" хватает,судя по комментариям...
3)...все рецепты развития и уважения всех языков и культур в мире уже давно выработаны.
1) Буду благодарен, если повысите мой уровень, дав строгое определение переносного значения словосочетания "перевод стрелки". Только, пожалуйста, со ссылкой на общепризнанный авторитетный источник.

2) Я написал "Лубянка" как образ спецслужбы "северного соседа". Территориально она вполне может пребывать и в пределах "не субъекта, а объекта международных отношений". Но работа ее грубая, боготворить нечего.

3) Так то относительно языков (существующих). Но ведь согласно предписанию вашего главнокомандующего "Украины, украинцев и украинского языка не существует". Как-то двусмысленно выглядит эта ваша мысль.
vila _ 22.02.2015 15:57
IP: 95.135.158.---
19Yurkiv21: 15:37

Посмотрите мой комментарий от 21.02.2015 14:40, а затем, если захотите, поговорим.
Ольга Панченко _ 22.02.2015 15:52
IP: 93.78.84.---
Vitaliy Makhan:
Ваш заклик "вчіться у Фаріон" – дуже небезпечний взагалі для нормальної людини. Для мене є вихівним лише один підручник – "Біблія". Слово Боже вчить мене поважати та цінувати у людини її особистість,душу,вчинки. Кожноі окремої людини. Багато російськомовних воїнів в АТО помирають за Украіну і їм слава,вони-герої, а Фаріон для мене -це символ ненависті,злоби і нелюбові до України. Слава Україні і її синам!
vila _ 22.02.2015 15:46
IP: 95.135.158.---
Микола Злочевський:
vila:

Пане vila:, здрастуйте! Навіть Вам, досвідченому юристу, приходиться важко з професійними брехунами... Такими як пан Пратт і Юрків...
Здравствуйте, пан Мыкола. Да если бы только они. Ведь огромная масса украинцев как украиноговорящих, так и русскоговорящих отказывается мыслить в категориях писаного права, естественных для Европы. Но зато активно декларируют свою европейскость, которая с ними, похоже, еще рядом не стояла.

А в данном обсуждении наиболее трезвым мне показался пан Артем Юрченко, обитающий, судя по IP, где-то в районе Днепропетровска, то есть на востоке Украины.
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 15:37
IP: 91.200.224.---
vila:
А усматриваемые Вами противоречия Конституции следует разрешать через Конституционный Суд.
+++++++++++++++++++++++++++++
Конституція виписана для унітарної Держави, і дуже добре, але не для "всех":)
Вивчіть Державну Мову, згідно Конституції, і до дупи потрібна ця Хартія, а рідні мови громадян України Конституція не заперечує і не забороняє для вжитку на побутовому рівні.
Хто хоче, щоби його рідна мова стала для нього ще й державною, їде у відповідну державу, а чия такою не є ніде, а вчити Українську не бажає, той шукає собі державу з прийнятною (приятною) мовою.
Чого даремно каламутити воду...кров'ю?
Цілком вже одуріли у своєму протистоянні до Державної та Держави?
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 15:07
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Vitaliy Makhan:
Прекрасна стаття на роздум російськомовним українцям. Вчіться у Фаріон не розтворюватись у російському засиллі, будьте послідовними, незворотними та ідейними і тоді ми швидше переможемо на всіх фронтах в боротьбі з московським улусом. Слава Україні, слава нашим Героям!!!
Ви, мабуть, хотіли написати "не спотворювались"?:)
"не розчинятись", пане Юрків... Ви зовсім не володієте українською мовою. Чисто, як Ющенко...
Куме Миколо, який ж Ви здогадливий, але з невеличкою менопаузою!:))))
Natalia Berdadyn _ 22.02.2015 14:54
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
Якесь інквізційне Ваше правосуддя, виходить українські діаспоряни, які говорять не тільки українською, вони теж недоукраїнці? Пропоную вам це висловити на їх адресу тоді, коли прохаємо про допомогу весь світ...щоб не думали російською. Бо які твої помисли такий і ти.
та послухайте – усе слід оцінювати виходячи з контексту. Українець – це не якесь сферичне тіло у вакуумі. Шпигуни теж послуговуються мовами виходячи з обставин. Суть ж то в національній ідентичності, яка в будь-яких обставинах/середовищі завжди незмінна. При чому її не обирають, а обирають лише цінності, які вже свідчать про неї. Головною українською цінністю є українська мова. Шпигун у невимушеній обстановці повертається до того, що для нього особисто важливо, цінне, скарб з яким і серце. Якщо англійський шпигун працює у Франції, французом він не стає. Справа у вільній волі, особистому виборі, за який і відповідальність настає. Це і деградація, що не розуміємо простих речей.
Микола Злочевський _ 22.02.2015 14:42
IP: 94.153.84.---
vila:
Пане vila:, здрастуйте! Навіть Вам, досвідченому юристу, приходиться важко з професійними брехунами... Такими як пан Пратт і Юрків...
vila _ 22.02.2015 14:36
IP: 95.135.158.---
19Yurkiv21:
vila: 21:52

1) А я не чув, щоби сільська рада на теренах Держави, діяла не у відповідності до державного законодавства, а гуляй-полівського.

2) Русский язык не може бути мовою меншин, бо руских язичників, як дехто стверджує, в Державі більшість, а Держава називається УКРАЇНА.
1) Что-то я Вас здесь не понял. Если Вы о "Європейській хартії регіональних мов або мов меншин", то она является частью национального законодательства Украины, так как ратифицирована (введена в законодательство) Законом Украины N802-IV от 15.05.2003 "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин".

2) Насколько я понимаю, русский язык в понятиях "Європейської хартії..." квалифицируется как региональный язык, а не язык меньшинства. Я не рассматриваю такую квалификацию в категориях "хорошо – плохо", а просто как факт.

* * *
А усматриваемые Вами противоречия Конституции следует разрешать через Конституционный Суд.
Микола Злочевський _ 22.02.2015 14:20
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Vitaliy Makhan:
Прекрасна стаття на роздум російськомовним українцям. Вчіться у Фаріон не розтворюватись у російському засиллі, будьте послідовними, незворотними та ідейними і тоді ми швидше переможемо на всіх фронтах в боротьбі з московським улусом. Слава Україні, слава нашим Героям!!!
Ви, мабуть, хотіли написати "не спотворювались"?:)
"не розчинятись", пане Юрків... Ви зовсім не володієте українською мовою. Чисто, як Ющенко...
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 13:26
IP: 91.200.224.---
Vitaliy Makhan:
Прекрасна стаття на роздум російськомовним українцям. Вчіться у Фаріон не розтворюватись у російському засиллі, будьте послідовними, незворотними та ідейними і тоді ми швидше переможемо на всіх фронтах в боротьбі з московським улусом. Слава Україні, слава нашим Героям!!!
Ви, мабуть, хотіли написати "не спотворювались"?:)
Vitaliy Makhan _ 22.02.2015 11:51
IP: 74.125.181.---
Прекрасна стаття на роздум російськомовним українцям. Вчіться у Фаріон не розтворюватись у російському засиллі, будьте послідовними, незворотними та ідейними і тоді ми швидше переможемо на всіх фронтах в боротьбі з московським улусом. Слава Україні, слава нашим Героям!!!
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 09:30
IP: 91.200.224.---
Nazar Treba:
Nazar Treba:
Аби оте придуркувате "19Yurkiv21" не прийшло на зміну пришелепкуватій "орлиці".
Бо згине мова.
А дурні залишаться.
===
19Yurkiv21:
З мовою згинуть і дурні:)

Ні вона їм, ні вони їй ні до чого.
Спитаю ще раз – "19Yurkiv21", Ви хоч зрозуміли, що бовкнули???
Ой лишенько, і оце дурнувате "19Yurkiv21", усіх тут тролить???
Тут незабаром має з'явитися на чергування пан Блуд.
Вчора він погодився зі мною, що Вам Treba змінити призвіще, а сьогодні пояснить Вам, шо це я таке бовкнув, що Ви не в змозі протягом доби "розбовкнути".
Потерпіть...
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 09:19
IP: 91.200.224.---
vila:
Я не слышал, чтобы государственным органам какой-либо закон позволял использовать иной язык, кроме государственного, т. е. украинского.

А вот B]органам местного самоуправления на основании и в соответствии с ратифицированной Украиной "Європейською хартією регіональних мов або мов меншин" разрешается использовать региональные языки.

Но "Європейська хартія..." ратифицирована в 2003 г., т. е. явно до "закона Колесниченко".
====================
А я не чув, щоби сільська рада на теренах Держави, діяла не у відповідності до державного законодавства, а гуляй-полівського.
Русский язык не може бути мовою меншин, бо руских язичників, як дехто стверджує, в Державі більшість, а Держава називається УКРАЇНА.
Тоді треба міняти її назву, бо мати аж дві держави рускоязичним – це вже "перебор":)
І регіональним бути язику якось принизливо, бо десь він аж "гасударственний":)
Бачите, які проблеми виникають з тим язиком!
Може, його легше просто проковтнути?
19Yurkiv21 _ 22.02.2015 08:55
IP: 91.200.224.---
Tatiana Osiv:
Анатолій Дмитрук:

Росія та російська влада – то одне. А російськомовні українці – зовсім інше.
Як показав Крим та Данбасс, різниця поміж ними була лише "паспортова":)))
Надія Захарчук _ 22.02.2015 08:34
IP: 91.206.4.---
Natalia Berdadyn:...Тому не варто себе тішити, що хоча я розмовляю російською, я все ж – українець...
--
Якесь інквіз-ційне Ваше правосуддя, виходить українські діаспоряни, які говорять не тільки українською, вони теж недоукраїнці? Пропоную вам це висловити на їх адресу тоді, коли прохаємо про допомогу весь світ.
Ви б вже до більш радикальних засобів українізації закликали, щоб не думали російською. Бо які твої помисли такий і ти. Для цього підходить тільки тр-панація черепа та оперува-ня областей, що відповідають за пам'ять. Сміливіше, пропонуйте те, що думаєте. Це безумовно позитивно буде сприяти на процес українізації громадян України
Микола Злочевський _ 22.02.2015 06:33
IP: 94.153.84.---
Nazar Treba:
Пане Назар, а Ви, випадково, не є Назар Покат?
Oleg Kikta _ 22.02.2015 05:03
IP: 74.125.181.---
Oleg Kikta:
За великим рахунком, сусідам Росії залишилося протриматися 10-15 років і вплив на розуми російської пропаганди необоротно піде на спад. А ось російська культура вже ніколи не повернеться на території, де вона так довго була своєю. Постарався Путін. Так, той самий рятівник Вітчизни. Від культури в тому числі...

Сергій Марченко
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter