Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Oleg Kikta _ 22.02.2015 05:01
IP: 74.125.181.---
Знати російську мову небезпечно. Для національної безпеки

Це підсумок підлої війни Росії проти України. Російськомовні громадяни сусідніх з Росією країн стають жертвами пропаганди і допомагають агресору. Відповідно, вже зараз всі уряди сусідніх з Росією країн, думають, як запобігти цій загрозі. Найпростіше – обмежити поширення російської мови. Проста логіка: не знають мови – не дивляться русТБ – розсудливі і лояльні громадяни. Навіть русофіл Лукашенко вирішив відроджувати білоруську мову.

Путін не стратег, він тактик. Зараз він тупо знищує всі напрацювання росіян за останні 300 років по насадженню своєї культури сусідам. Російська культура – це небезпечно, показують дії Путіна. Слухати російських співаків, дивитися російські фільми, читати російських авторів – тепер всі сусіди Росії розуміють, наскільки це небезпечно. Як ця зараза роз'їдає мозок і перетворює нормальних людей в кровожерних маніяків, готових вбивати за Сталіна.
klm354 _ 22.02.2015 02:41
IP: 74.125.17.---
AlRos333:
ну, здавалося що все, сконало й пішло в нікуде це опудало
але ж ні, не уйметься, лізе з могили як в тому фільмі, Повернення живих мертвеців, здається
може свічку за упокій поставити?
+++
Natalia Berdadyn _ 22.02.2015 00:44
IP: 37.53.92.---
Tatiana Osiv:
Анатолій Дмитрук:
Росія та російська влада – то одне. А російськомовні українці – зовсім інше.
Російська влада путінського зразка чи совєцького зразка чи російськоімперського – була націлена на асиміляцію чи уподібнення українців до росіян, і коли українці таки ставали асимільованими, говорили "какая разница...", вони самі відмежовувалися й віддалялися від будь-яких проявів українства як непрестижного. А значить це фактично росіяни (як задумано), щоправда нижчого статусу, такі собі недо-росіяни. Тому не варто себе тішити, що хоча я розмовляю російською, я все ж – українець. В принципі не можна оголосити свою ідентичність (хто я є) без підтвердження цього цінностями. А головною цінністю в даному випадку – це українська. Саме це розуміли московські уряди, які били по ній починаючи від спалення української церковної літератури. Крім того, ще є психолічний ефект – від чого відрікаються з часом починають ненавидіти. Це і має місце.
Miki2 _ 21.02.2015 23:45
IP: 93.74.187.---
І ще:

"Українська забарвленіша, російська – прозоріша. Різкий перехід із російської на українську чи -навпаки – небажаний. Це різні системи. Наші філософські -думки матимуть різний сенс залежно від мови. Візьміть для прикладу -слова "божевільний" – як вільний від Бога, та "сумасшедший" – як технологічний процес. В українському варіанті звучить зі співчуттям, на відміну від російського"
Miki2 _ 21.02.2015 23:42
IP: 93.74.187.---
taksist:
сказав комбат дрова рубать – значить пішов і рубаю дрова. я не хазяїн свого дозвілля.
У мене зараз, аж сльози закапали від непереборного щастя! Тaksist,тепер тобі не колесом цих дуралєїв колесувать, а сокиру, яка в тебе руках, треба точить...

А, тепер, для всіх. Я зараз повернувся з концерту одного з стовпів української музики, свого любимого В.Сильвестрова. Виконавці творів на слова українських поетів були просто чудові. Але то, щоби повністю зацінити, треба слухати, а от те, що я дам від самого композитора з приводу мови, можете зараз прочитати. Отже:

"Я ще за радянських часів у Львові помітив, що коли ти перебуваєш в українській мові, в цій стихії, то раптом думки забарвлюються якось інакше. Коли переходиш із російської на українську, з'являється відчуття новизни відтінків, мова ніби з якимось цікавим вибриком, а коли, навпаки, з української на російську, то остання спочатку здається якоюсь прісною, по-лакейському вихолощеною"
Nazar Treba _ 21.02.2015 23:09
IP: 74.125.18.---
"... стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ."

От стара шкапо, все бубоніть і бубоніть.
Скоріш вже хлопці з фронту прийшли.
Та по тім'ячку понастукали.
Мо' попустить?
Катерина Добровольцева _ 21.02.2015 23:08
IP: 188.163.92.---
2) Лев Товстий це теж чисто світський письменник типу "Коля любить Машу, а Маша любить Пашу" – і супутні цьому трикутнику інтриги типу "Маша любить Пашу, і трошки ще любить Ваню, але все рівно залишається з Колею, бо Паша – козел, а Маші пора народжувати". Все це "мило" загорнуто в нудний опис війни 1812 року. Про "Анну Кареніну" взагалі не хочеться навіть розпочинати розмову.
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 23:00
IP: 93.126.104.---
"..., якщо безсоромно і відверто маніпулятивно припасовувати швейцарський досвід до сучасної України, то тоді слід вважати "суверенними", тобто незалежними – "Донецьку народну республіку", "Луганську народну республіку", а на додаток, може, ще й окрему "Макеєвську" чи "Маріупольську", із своїми власними "конституціями", а в тих конституціях – власні "державні мови", а потім, щоб ці "держави" уклали "союзний договір" та ухвалили на його основі "федеральну конституцію України", то тільки тоді можна було б (і то – досить умовно) проводити якісь паралелі між Швейцарією та Україною. Тож: хіба така маніпуляція – не вар'ятство?..." Сергій Головатий 20.05.2014 "Для мене російська мова – це мова агресора, російського Гітлера"
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:59
IP: 93.126.104.---
"...Але те, що на Донбасі кримінальні елементи з російською зброєю в руках нищать Україну, вбивають українських патріотів, не означає, що це – увесь Донбас... слід пам'ятати, що за Конституцією України ні в кого в Україні не має обов'язку володіти російською мовою, проте обов'язком кожного громадянина є володіти українською мовою як державною. А обов'язком держави – як того вимагають європейські стандарти – є навчити кожного громадянина державної мови. Я – так само, як і ви – не маю обов'язку володіти російською мовою. Тому, коли зі мною не хочуть спілкуватися українською, цим самим зневажають не тільки мене як людину, а й зневажають інститут української державності, а отже – і саму державу. На такій зневазі неможливо мати єдину державу... В усіх унітарних країнах і країнах, створених за національною ознакою (а в Європі такими практично є поодинокі винятки), саме державна мова відіграє роль інтегратора і є мовою спілкування між різними меншинами..." Сергій Головатий
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:57
IP: 93.126.104.---
"...Державна мова – це інститут державності. Такий же як і герб та гімн. Я не уявляю, у якій ще іншій державі, окрім України, громадянинові могло би бути дозволено зневажливо ставитись до державної мови, не володіти нею чи відмовлятись від знання її, не застосовувати її у спілкуванні, навіть приватному – на прохання іншого співгромадянина. Чому для Росії, Франції, Німеччини таке є не тільки неприйнятним, а й караним, а в Україні ні?!... А як же йому (Донбасу) було стати лояльним до української держави, якщо упродовж усіх років незалежності комуністи та "регіонали" не приховували своєї ненависті до України і всього українського? Лиш чого варте демонстративно вороже до української мови ставлення Симоненка, Єфремова чи Тігіпка та усім іншим їм подібним, які, добре володіючи державною мовою, день-у-день грають вар'ятів у Верховній Раді, показово виступають лише російською! Хіба це не приклад тим, хто на Донбасі – як треба ставитись до держави, її мови, культури, історії, до її святинь?..."
Катерина Добровольцева _ 21.02.2015 22:56
IP: 188.163.92.---
Adam Viter:
Медіа віртуальна війна Путіна, (першооснова гібридної війни проти України) триває вже більше 16 років.Спроби контролювати свій медіа віртуальний простір- це чергова спроба України вирватись із культурного рабства імперії зла – найбільш цінна перемога України.
1) Це теж різновид окупації. Окупація нашого безсмертного Духу, свідомости, душі і розуму своєю низькопошибною псевдокультурою (яка насправді є антикультурою)! Не виказати словами, наскільки вражають своєю тупістю і примітивізмом російський кінематограф, серіали, не кажучи вже про попсу! І навіть класична російська література 19 століття – це тогочасна "попса". Пушкін, який є справді вершиною класичною літератури москалів – це всього навсього світський поет і письменник, не більше. Йому так далеко до духовних глибин Шевченка, Лесі Українки, Олени Теліги. "Геніальність" Пушкіна обмежується світським "милом".
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:56
IP: 93.126.104.---
"...Російська мова в Україні віками була не просто мова, а інструмент денаціоналізації українців та їх манкуртизації, що виявилося надто успішним знаряддям для досягнення цілей Росії. А якщо брати натепер, то не йдеться про боротьбу з російською мовою в Україні. Йдеться про відновлення історичної справедливості стосовно української мови в Україні, виведення її на належний рівень функціонування як державної. Без досягнення цієї мети важко буде забезпечувати існування незалежної держави. Український етнос упродовж довгих століть розвивався у колоніальному стані або в стані гноблення та фізичного винищення знищення. Українська нація – одна з тих, що найпізніше від інших домоглася своєї державності. І для українців проблема державності пов'язана з мовою так само, як між собою нероздільні сіамські близнюки. Мова – це те, що від природи тримає націю як живий організм..." Сергій Головатий 20.05.2014 "Для мене російська мова – це мова агресора, російського Гітлера"
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:55
IP: 93.126.104.---
"...Подобається комусь чи ні, але етнічні росіяни в Україні – це не установча нація, бо етнічні росіяни – установча нація держави із назвою "Росія". Але відмова визнати цю реальність чи її агресивне сприйняття цієї реальності з боку україноненависників не може бути підставою для війни, агресії, бандитизму, людиновбивства, сепаратизму, федералізму і всього іншого, що зазіхає на державний суверенітет України, руйнує її територіальну цілісність, підриває її національну безпеку, позбавляє людину здоров'я чи життя. Агресивній меншості (підбуреній і озброєній сусідньою державою) не має бути дозволено диктувати чи нав'язувати силою, та ще й зі зброєю в руках, свою волю тій більшості, якій на своїй, а не чужій, землі належать права від природи..." Сергій Головатий 20.05.2014 "Для мене російська мова – це мова агресора, російського Гітлера"
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:54
IP: 93.126.104.---
"...А ще жахливішою є підступність Турчинова, бо він "грає в дурника", вдаючи, що між поняттями "державна мова" і "офіційна мова" є якась різниця... "державна мова" і "офіційна мова" – це юридично тотожні поняття... Але ж треба якось заспокоювати народ, зшивати країну, як каже Яценюк – "йти на компроміс"... Перепрошую: "зшивати країну" – шляхом її розколу? Це як? "Йти на компроміс" – шляхом створення умов для демонтажу держави? "Зшивати країну", торгуючи українською мовою – роздерти країну у шмаття. Складається враження, що наш прем'єр-міністр озвучує кимось написане, не вдумуючись у суть слів. Погляньмо: він ставить собі в заслугу те, що нинішня влада "зберігає у силі мовний закон Ківалова-Колєсніченка". Але ж навіть і бродячим котам та собакам відомо, що такий закон Верховна Рада ніколи не ухвалювала. І якщо визнавати, що тоді нормативний акт "був ухвалений" Верховною Радою, тоді які претензії до того ж самого способу "ухвалення" горезвісного пакету "законів диктатури" від 16 січня?..."
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:53
IP: 93.126.104.---
"...1996 року – українська мова цілком природньо і обґрунтовано отримала статус єдиної державної в унітарній державі. Бачачи у цьому доволі дієвий механізм консолідації української нації та досить міцний механізм захисту української державності, Путін дає хід окремій операції, мішенню якої стає "мова"... Кремль рве пупа, щоб географічну категорію "населення" переформатувати на політичну. Отак з'являється поняття "рускоязичноє насєлєніє"... в Україні внаслідок її довготривалого колоніального стану "рускоязичним" став кожний громадянин... "добъемся, что каждый будет разговоривать на том языке, на каком хочет!". І як наслідок: по-бандитски легалізований "мовний -псевдо -законо -витвір- Колєсніченка -Ківалова", за що і той, хто під час такого гвалтування України у парламенті головував на його пленарному засіданні, і той, хто таке підписував як голова Верховної Ради України, і той, хто його промульгував – мають нести кримінальну відповідальність..." Сергій Головатий 20.05.2014 "Для мене
Тімур Кондратюк _ 21.02.2015 22:52
IP: 93.126.104.---
Повністю Вас підтримую, шановна пані Ірино. Філологи знають, що в силу чисельних пост колоніальних і пост геноцидних чинників, в Україні не можуть повноцінно розвиватися дві мови, оскільки одна з них буде жити і процвітати, а друга вмиратиме... Тому мирне спів існування (в Україні) української та російської мов неможливе... Перед нами наглядний приклад Білорусі... Окремим дописувачам хочу відповісти словами відомого правознавця – Сергія Петровича Головатого
Tatiana Osiv _ 21.02.2015 22:33
IP: 93.72.224.---
Анатолій Дмитрук:

Росія та російська влада – то одне. А російськомовні українці – зовсім інше.
Анатолій Дмитрук _ 21.02.2015 22:28
IP: 74.125.181.---
Кацап Укропович Окуенний:
Звичайно, ти кацап.
На відміну від російськомовних українців, які воюють на Сході.
Ірина Фаріон якраз і не осуджує тих, хто є жертвами деформацій в мовній сфері, але в кого залишилося розуміння, що таке Вітчизна.
Коли ти такий мудрий, то скажи: "В чому відмінність між польським чи ізраїльським послами в Україні, та таким же послом Росії? "
Перші два знають дипломатичний етикет і розмовляють українською, виказуючи повагу до держави.
А такі як Чорномирдін та йому подібні НІКОЛИ цього не робили – ХОЧА БУЛИ ПОРЯД і мали чудові можливості для цього.
Кацапські "чорномордіни" ЧУЖІ. І як видно зараз – НАЙЧУЖІШІ з чужих.
vila _ 21.02.2015 21:52
IP: 95.135.158.---
Artem Yurchenko: 21:23
vila:

Срок ]в три поколения представляется мне более-менее правдоподобным.

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.

Краще вам загуглити, там багато статей закону, які дозволяють використовувати мову за бажанням. Особливо важливі статті про мову державних органів, освіти та культури. Цей закон, хоч і не працює в повній мірі, але підриває процес українізації
Я не слышал, чтобы государственным органам какой-либо закон позволял использовать иной язык, кроме государственного, т. е. украинского.

А вот B]органам местного самоуправления
на основании и в соответствии с ратифицированной Украиной "Європейською хартією регіональних мов або мов меншин" разрешается использовать региональные языки.

Но "Європейська хартія..." ратифицирована в 2003 г., т. е. явно до "закона Колесниченко".
Nazar Treba _ 21.02.2015 21:44
IP: 74.125.18.---
Nazar Treba:
Аби оте придуркувате "19Yurkiv21" не прийшло на зміну пришелепкуватій "орлиці".
Бо згине мова.
А дурні залишаться.
===
19Yurkiv21:
З мовою згинуть і дурні:)

Ні вона їм, ні вони їй ні до чого.
Спитаю ще раз – "19Yurkiv21", Ви хоч зрозуміли, що бовкнули???
Ой лишенько, і оце дурнувате "19Yurkiv21", усіх тут тролить???
taksist _ 21.02.2015 21:41
IP: 74.125.18.---
Artem Yurchenko:
vila:
Artem Yurchenko: 20:15
vila:
Срок в три поколения представляется мне более-менее правдоподобным.

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.
Краще вам загуглити, там багато статей закону, які дозволяють використовувати мову за бажанням. Особливо важливі статті про мову державних органів, освіти та культури. Цей закон, хоч і не працює в повній мірі, але підриває процес українізації
від закона колісниченка два головних зла. 1. хто не любить українську отримав право її не знати. 2. місцева влада отримала право створювати анклави без української мови, тим самим відрізаючи себе і від України і від світового українства.
Тур _ 21.02.2015 21:39
IP: 195.114.121.---
Знать русский язык опасно. Для национальной безопасности

Стаття на уаінфо...
taksist _ 21.02.2015 21:37
IP: 74.125.18.---
vila:
taksist: 20:55
vila:
Artem Yurchenko: 20:15
vila:

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.

а як людина позначить то що, станете активним захисником української?
Пан "таксист", так ведь я и так, в отличие от вас – сотрудника "Лубянки" – являюсь "активним захисником української".
воно й видно по вашій мові що ви захищаєте.
Artem Yurchenko _ 21.02.2015 21:23
IP: 46.98.31.---
vila:
Artem Yurchenko: 20:15
vila:
Без поступок – це, на мою думку, означає, що не може бути компромісів у питанні мови, зважаючи на несправедливості, які пережили русини (українці) у своїй історії. Як приклад такої поступки є тепер діючий закон Колісніченка. Я вважаю, необхідно, щоб три покоління прожило в переважно україномовному інформаційному середовищі. Тоді ситуація почне змінюватися
Срок в три поколения представляется мне более-менее правдоподобным.

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.
Краще вам загуглити, там багато статей закону, які дозволяють використовувати мову за бажанням. Особливо важливі статті про мову державних органів, освіти та культури. Цей закон, хоч і не працює в повній мірі, але підриває процес українізації
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 21:22
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
Щось Ви таки градус підвищуєте, раз за разом.
=======================
Щоби Ви були в тонусі, бо вже друга ніч наближається:)
Я на такі подвиги заради п. Ірини не здатна.:-) Тікаю, бо таки блог кипить і розпирає:-)
н
На те вона і є – мовна шизофренія!
Я мабуть, теж попрощаюся з шизиками, на добраніч, панове укрокацапи:)
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter