Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
vila _ 21.02.2015 19:28
IP: 95.135.158.---
Александр Пратт: 16:57
vila: 14:40
Александр Пратт: 13:25

Вы,по-видимому прочли не все,что я писал пану Зоряну. Это он от меня требовал в ультимативной форме...
То, что вы писали пану Зоряну, к сути моего вопроса, адресованного вам, отношения не имеет. Мой вопрос был адресован вам исключительно в связи с вашим посылом в коммент. 13:25, из которого следовало, что украинцу для того, чтобы понимать русский язык, нужно получить образование.

Вот в коммент. 14:40 я и попросил вас разъяснить "на каком основании вы связываете понимание украинцем русского языка с образованием".

Разъяснений я не получил. Зато получил рассуждения о невнимательном прочтении мной ваших отправлений пану Зоряну. Обычно таки действия квалифицируются как "перевод стрелки".

Что же касается (в контексте Украины) как "горячих защитников", так и "горячих противников" языка, есть основания допускать, что темники для них составляют на "Лубянке".
Natalia Berdadyn _ 21.02.2015 19:27
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
Natalia Berdadyn:
розглянемо Канаду і США. Ви не будете заперечувати, що представникам всіх народностей там добре. Є офіційна мова звернень та державних установ, але є емігранти які ці мови так і не опанували, це їх вибір. Він впливає тільки на іх власний розвиток та перспективи. Тож Українська має бути державною, але чи почнуть громадяни в масі своїй нею розмовляти залежить тільки від її привабливості
А чого брати приклади навіть близько неаналогічні (довкола сусіди з близькими прикладами). Народи цих країн не є жертвами політики асиміляції чужих урядів. В нас же до цього часу народ є жертвою – спрощено кажучи, знущалися і гнобили, аби наступні покоління могли сказати "какая разница...". По-друге, у США і К. правове поле, і не може, як у нас, мова нацменшини бути в публічному й офіційному мовленні всупереч Конституції. Статтю прочитали в"Українському тижні"? Там показано, як без старих принципів пряма дорога до бідності.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 19:16
IP: 91.206.4.---
Мыкола Козак:
А що то за алєнь Євген Рибчинський в блогах на УП?:) Для кого ото він крапає, відключивши коменти? Поясніть цьому козлу, що ніхто його не читає без можливості зворотнього звязку.
Вже всі прочитали, "...жоден не приде", пііт, однако, це я так розумію погрози тим, кого наша Держава відпустила в Ростово-Суздальське князівство
Мыкола Козак _ 21.02.2015 19:00
IP: 109.122.50.---
А що то за алєнь Євген Рибчинський в блогах на УП?:) Для кого ото він крапає, відключивши коменти? Поясніть цьому козлу, що ніхто його не читає без можливості зворотнього звязку.
SARA21 _ 21.02.2015 18:59
IP: 91.226.4.---
Українська мова потрібна обовязково,і хто себе рахує українцем чи громадянином України повинен знати і всупереч Путіну і цій Росії яка сьогодні знищує Україну і тих же російськомовних.Гідність це доказ того що ніякий ворог не заставить мене нелюбити мою державу,мову моєї держави,батьків, свій дім і свою сімю.Той хто нелюбить держави в якій живе,де народилися його діти,не любить мови цієї держави значить це ворог,а ворогів видворяти потрібно.
RX _ 21.02.2015 18:56
IP: 74.125.18.---
Навіщо це інтернет видання публікує блог цієї ворожої до української держави постаті. Українці вже зробили висновок на виборах, місце фрау Фаріон на смітнику.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 18:46
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
я вже надала пояснення стосовно використання русизму, але ви что-то пропустили, і якось це не галантно втручатись в чужу розмову. Я ж тут вашого кумира ще не ображала? Ще не пора, ніч по-переду. Бережіть сили.:-)
Це зауваження до кума було, бо "підгортають" лише справжні козаки.
Попереду, попереду Сагайдачний...
Щось вас дійсно трохи, заносить, чи часом не оковита вас совращаєт:-)
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 18:29
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
я вже надала пояснення стосовно використання русизму, але ви что-то пропустили, і якось це не галантно втручатись в чужу розмову. Я ж тут вашого кумира ще не ображала? Ще не пора, ніч по-переду. Бережіть сили.:-)
Це зауваження до кума було, бо "підгортають" лише справжні козаки.
Попереду, попереду Сагайдачний...
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 18:25
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
Пане Юрків, а, крім мови, ще щоб не завадило б?
"Закохатися" в Ірину, Мову...і Ющенка:)
Бо це символи Української сучасности.
Пане Юрків, кохання воно ж від Бога та порозуміння, а фанатизм від Диявола та категоричності. Силоміць нічого не буде, зрозумійте це.
Справжнє Політичне Кохання – від голови!:)
Adam Viter _ 21.02.2015 18:20
IP: 91.124.250.---
Ми вже "добре" відчули наслідки російських серіалів. Всі фільми РФ нам "Брат" і "Брат 2". Останнім часом на російському телеекрані замигтів "Брат-2". Чим це викликано, всім зрозуміло: репліки щодо "бандерівців", і Криму, які звучать у фільмі, загальновідомі. А вже слова "Ви мені, гади, ще за Севастополь відповісте!", З якими брат Вітя пристрілює в Чикаго українського "братка", давно стали мало не приказкою. Головний герой Данило Багров багато розмірковує про "правдоіскательство" – улюблена і вічна російська тема. Тема "вставання з колін" звучить ще й у першому "Брат": Знамените "Скоро вашої Америці кирдик" вже тоді стало найпопулярнішим слоганом. А в "Брате-2" "кирдик Америці" настає вже чисто конкретно. Даня – це жива ідея "мочити в сортирі", з особливою легкістю, озвучена Путіним". І він "мочить", з'явившись в Штатах, як ангел помсти – втілений "кирдик Америці" і над трупом читає мораль, проповідь, про духовність і правду. Терпкий апокаліптичний запашок. Світовий кирдик
Adam Viter _ 21.02.2015 18:19
IP: 91.124.250.---
Медіа віртуальна війна Путіна, (першооснова гібридної війни проти України) триває вже більше 16 років.
Спроби контролювати свій медіа віртуальний простір- це чергова спроба України вирватись із культурного рабства імперії зла – найбільш цінна перемога України.
На 10 млн українців, жителів РФ досі не має ні одного дитячого садочку, школи, ВНЗ, бібліотек, книг, журналів, газет, інтернет сторінок, TV, радіо...
Через суд заборонені всі федеральні об'єднання, союзи, спілки українців РФ. Все українське повністю заборонно, щоб нівелювати і знищити українську культуру як таку взагалі, як буть то її не існує в природі.
Замість того нам постійно нав'язують віртуальне зло, агресію, насилля руського міра війни Путіна-Кирила.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 18:15
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
Пане Юрків, а, крім мови, ще щоб не завадило б?
"Закохатися" в Ірину, Мову...і Ющенка:)
Бо це символи Української сучасности.
Пане Юрків, кохання воно ж від Бога та порозуміння, а фанатизм від Диявола та категоричності. Силоміць нічого не буде, зрозумійте це.
Юрий Харьковчанин _ 21.02.2015 18:10
IP: 5.45.192.---
Ирка сколько денег заплатило тебе ФСБ за подобную провокационную статью?

Я голосовал за Свободу поэтому могу спросить у тебя!
Микола Злочевський _ 21.02.2015 18:09
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Я б п. Ірину з Свободи виключив, як ту, що не пройшла по мажоритарці, а на її місце б поставив пані Ющук- Ярову, і то 1-м номером у списку...
Надія Захарчук _ 21.02.2015 18:07
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
я вже надала пояснення стосовно використання русизму, але ви что-то пропустили, і якось це не галантно втручатись в чужу розмову. Я ж тут вашого кумира ще не ображала? Ще не пора, ніч по-переду. Бережіть сили.:-)
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 18:03
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
Пане Юрків, а, крім мови, ще щоб не завадило б?
"Закохатися" в Ірину, Мову...і Ющенка:)
Бо це символи Української сучасности.
Микола Злочевський _ 21.02.2015 18:01
IP: 94.153.84.---
taksist:
Miki2:
taksist, ну і де тебе носить?
сказав комбат дрова рубать – значить пішов і рубаю дрова. я не хазяїн свого дозвілля.
Пане таксіст, це дружина Вами командує, що відлучаєтесь невчасно? Хоч не заперечуєте, що не по своїй волі відсутні...
Надія Захарчук _ 21.02.2015 18:00
IP: 91.206.4.---
Оце боюсь, якщо п. Ірина перечитає все що тут дописували, дай їй Бог сили на таку силу-силенну відгуків, то піде вона у Синії Гори до мольфара, та поробить всім своїм супротивникам на смерть, це точно.
sidor _ 21.02.2015 17:59
IP: 77.52.31.---
Александр Пратт:
sidor:
Вы отрицаете наличие носителей армянской,еврейской,крымскотатарской культур? Но вы же,конечно,как всегда о необразованных русских. Я не собираюсь разжигать рознь,наоборот призываю к взаимному уважению. Деградация образования-это общая тенденция последних лет. А об этикетках-посмотрите статистику продаж книг и газет на разных языках.
в нашем городе (дон.обл.) еврейский центр закрылся несколько лет назад.Армяне в основном культурничают в сапожных мастерских.Турки -месхетинцы и им подобные охватывают культурой овощные рынки,выдавливая оттуда местных и оставляя их без работы.Няв-нявы окультуривают вещевые рынки с выдавливанием местных.Русскоговорящие в основном занимаются культурой за станками а в нерабочее время коллективно занимаются читкой литературы-паленки,которую любезно поставляет "русский мир" с донецка машинными нормами.Украинскоговорящие в основном занимаются сельхозхозяйствами
Микола Злочевський _ 21.02.2015 17:58
IP: 94.153.84.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
Пане Юрків, а, крім мови, ще щоб не завадило б?
taksist _ 21.02.2015 17:57
IP: 74.125.18.---
Miki2:
taksist, ну і де тебе носить?
сказав комбат дрова рубать – значить пішов і рубаю дрова. я не хазяїн свого дозвілля.
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 17:56
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
Надія Захарчук _ 21.02.2015 17:52
IP: 91.206.4.---
AlRos333:
ну, здавалося що все, сконало й пішло в нікуде це опудало
але ж ні, не уйметься, лізе з могили як в тому фільмі, Повернення живих мертвеців, здається
може свічку за упокій поставити?
нічого не вийде, Кощей він Безсмертний, як відомо, без голки в яйці не обійдемось:-)
Микола Злочевський _ 21.02.2015 17:49
IP: 94.153.84.---
Надія Захарчук:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
я мала на увазі процес піклування про неї, бо зараз ще не пора її підгортати:-)
Ясно!
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 17:49
IP: 91.200.224.---
klm354:
19Yurkiv21:
Шановні дописувачі!
Хочу звернути вашу увагу, що стаття з'явилася на сайті вчора о 23:55, і ось "мовне питання" дошкуляє вам протягом ночі та Міжнародного Дня рідної мови (вже маємо 333 коментарі, а ще не вечір).
Тобто, МОВА важливіша за війну!
"Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ."
Браво, пані Ірино!!!
почитайте уважно коментарі
"мовне питання" нікому не дошкуляє, його просто не існує
більшості дописувачів дошкуляє це загробне сучище яке все ще пробує його створити
Якщо б не існувало, його варто було б вигадати, аби вберегти від вимирання таких, як Ви, укросук.
Вибачайте, якщо випадково образив...
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter