Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Nazar Treba _ 21.02.2015 21:12
IP: 74.125.18.---
19Yurkiv21:
Аби оте придуркувате "19Yurkiv21" не прийшло на зміну пришелепкуватій "орлиці".
Бо згине мова.
А дурні залишаться.
===
З мовою згинуть і дурні:)
Ні вона їм, ні вони їй ні до чого.
Ви хоч зрозуміли що бовкнули???
Ой лишенько, і оце дурнувате "19Yurkiv21", усіх тут тролить???
Artem Yurchenko _ 21.02.2015 21:10
IP: 46.98.31.---
19Yurkiv21:
Я не зберіг джерело і не пам'ятаю точного змісту, але мені запам'яталось, що комуністи говорили саме про три покоління, коли мова була про русифікацію і створення радяеського народу
vila _ 21.02.2015 21:09
IP: 95.135.158.---
taksist: 20:55
vila:
Artem Yurchenko: 20:15
vila:

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.

а як людина позначить то що, станете активним захисником української?
Пан "таксист", так ведь я и так, в отличие от вас – сотрудника "Лубянки" – являюсь "активним захисником української".
Надія Захарчук _ 21.02.2015 21:09
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
Щось Ви таки градус підвищуєте, раз за разом.
=======================
Щоби Ви були в тонусі, бо вже друга ніч наближається:)
Я на такі подвиги заради п. Ірини не здатна.:-) Тікаю, бо таки блог кипить і розпирає:-)
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 21:01
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
Щось Ви таки градус підвищуєте, раз за разом.
=======================
Щоби Ви були в тонусі, бо вже друга ніч наближається:)
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 20:58
IP: 91.200.224.---
Nazar Treba:
Peter Blood:
Х о ч щось (а не х о т ь...) ніби має бути на "УП", але тут винятково з"являються пихаті Рібчінскіє, графомани Т.Возьняки і примітивні "дикі Русланці". Оце і весь перелік "інтелектуалів"...
"Хоть щось", "хоч щось", "будь щось", "бодай щось", хай Вас не відволікають від суті.
Аби оте придуркувате "19Yurkiv21" не прийшло на зміну пришелепкуватій "орлиці".
Бо згине мова.
А дурні залишаться.
З мовою згинуть і дурні:)
Ні вона їм, ні вони їй ні до чого.
Надія Захарчук _ 21.02.2015 20:57
IP: 91.206.4.---
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
я вже надала пояснення стосовно використання русизму, але ви что-то пропустили, і якось це не галантно втручатись в чужу розмову. Я ж тут вашого кумира ще не ображала? Ще не пора, ніч по-переду. Бережіть сили.:-)
Це зауваження до кума було, бо "підгортають" лише справжні козаки.
Попереду, попереду Сагайдачний...
Щось вас дійсно трохи, заносить, чи часом не оковита вас совращаєт:-)
Мене можна спокусити лише справжньою Мовою, вже 50 років поспіль:-)
Щось Ви таки градус підвищуєте, раз за разом.
taksist _ 21.02.2015 20:55
IP: 74.125.18.---
vila:
Artem Yurchenko: 20:15
vila:
Без поступок – це, на мою думку, означає, що не може бути компромісів у питанні мови, зважаючи на несправедливості, які пережили русини (українці) у своїй історії. Як приклад такої поступки є тепер діючий закон Колісніченка. Я вважаю, необхідно, щоб три покоління прожило в переважно україномовному інформаційному середовищі. Тоді ситуація почне змінюватися
Срок в три поколения представляется мне более-менее правдоподобным.

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.
а як людина позначить то що, станете активним захисником української?
Nazar Treba _ 21.02.2015 20:54
IP: 74.125.18.---
Анатолій Вихованець:
Браво п.Ірино,усіх тролів на ноги підняла. Так вже вийшло, що "Творець наділив автора духом воіна і енергією каменяра".
То це був сарказм???
Nazar Treba _ 21.02.2015 20:42
IP: 74.125.18.---
Peter Blood:
Х о ч щось (а не х о т ь...) ніби має бути на "УП", але тут винятково з"являються пихаті Рібчінскіє, графомани Т.Возьняки і примітивні "дикі Русланці". Оце і весь перелік "інтелектуалів"...
"Хоть щось", "хоч щось", "будь щось", "бодай щось", хай Вас не відволікають від суті.
Аби оте придуркувате "19Yurkiv21" не прийшло на зміну пришелепкуватій "орлиці".
Бо згине мова.
А дурні залишаться.
Анатолій Вихованець _ 21.02.2015 20:42
IP: 95.132.97.---
Браво п.Ірино,усіх тролів на ноги підняла. Так вже вийшло, що Творець наділив автора духом воіна і енергією каменяра.
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 20:31
IP: 91.200.224.---
Artem Yurchenko:
vila:
Без поступок – це, на мою думку, означає, що не може бути компромісів у питанні мови, зважаючи на несправедливості, які пережили русини (українці) у своїй історії. Як приклад такої поступки є тепер діючий закон Колісніченка. Я вважаю, необхідно, щоб три покоління прожило в переважно україномовному інформаційному середовищі. Тоді ситуація почне змінюватися
Чому три, а не десять, які втратили мовні навички в переважно кацапськоязичному інформаційному просторі?
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 20:25
IP: 91.200.224.---
Peter Blood:
Artem Yurchenko:
Я вважаю, необхідно, щоб три покоління прожило в переважно україномовному інформаційному середовищі. Тоді ситуація почне змінюватися
====
:)))). Так зв. "державі Україна" у сучасних межах тривати не більше року...
Правдиво.
Через рік повернеться до дворічних!
І без "облуду":)
vila _ 21.02.2015 20:23
IP: 95.135.158.---
Artem Yurchenko: 20:15
vila:
Без поступок – це, на мою думку, означає, що не може бути компромісів у питанні мови, зважаючи на несправедливості, які пережили русини (українці) у своїй історії. Як приклад такої поступки є тепер діючий закон Колісніченка. Я вважаю, необхідно, щоб три покоління прожило в переважно україномовному інформаційному середовищі. Тоді ситуація почне змінюватися
Срок в три поколения представляется мне более-менее правдоподобным.

Что касается "закона Колесниченко", то я его глубоко не изучал и не имею сейчас перед глазами. Обозначьте кратко его главные подрывные, по Вашей оценке, положения.
Artem Yurchenko _ 21.02.2015 20:15
IP: 46.98.31.---
vila:
Без поступок – це, на мою думку, означає, що не може бути компромісів у питанні мови, зважаючи на несправедливості, які пережили русини (українці) у своїй історії. Як приклад такої поступки є тепер діючий закон Колісніченка. Я вважаю, необхідно, щоб три покоління прожило в переважно україномовному інформаційному середовищі. Тоді ситуація почне змінюватися
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 20:07
IP: 91.200.224.---
Artem Yurchenko:
Українізацію треба проводити тихо та без істерики, але впевнено і наполегливо, без поступок. Пані Фаріон права на всі 100%, але якби вона була менш емоційною та трохи хитрішою.
З Мовою не можна хитрувати, бо "язык" надто підступний!
А щоб збудить
Хиренну волю, треба миром,
Громадою обух сталить,
Та добре вигострить сокиру -
Та й заходиться вже будить.
vila _ 21.02.2015 20:05
IP: 95.135.158.---
Artem Yurchenko: 19:55
Українізацію треба проводити тихо та без істерики, але впевнено і наполегливо, без поступок. Пані Фаріон права на всі 100%, але якби вона була менш емоційною та трохи хитрішою.
Разъясните, пожалуйста, вот эти Ваши тезисы – "наполегливо, без поступок". А также, сколько времени, по Вашей оценке, должно занять украинизация "тихо та без істерики".
Nazar Treba _ 21.02.2015 20:03
IP: 74.125.18.---
Artem Yurchenko:
Українізацію треба проводити тихо та без істерики, але впевнено і наполегливо, без поступок. Пані Фаріон права на всі 100%, але якби вона була менш емоційною та трохи хитрішою.
Не треба бути "хітрішою" треба бути трохі "розумнішою".
Бо "українізація" то процес тривалий і не насильницький.
А в іншому згоден повністю.
Ви вже вибачте за нестриманість.
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 20:00
IP: 91.200.224.---
Nazar Treba:
Peter Blood:
Nazar Treba:
Скільки, цю прешелепкувату бабцю Фаріон, можна публікувати на сторінках поважного видання?
Га?
===
: ((((("УП" давно має носити абсолютно виправдане визнасення "Д У П А"!
===
Може то є дійсно так.
Але, хоть щось, проукраїнське, але без присмаку фаріонщини має бути?
Ну хоть щось?
Nazar Dupa – це теж ЩОСЬ: ((((((
Artem Yurchenko _ 21.02.2015 19:55
IP: 46.98.31.---
Українізацію треба проводити тихо та без істерики, але впевнено і наполегливо, без поступок. Пані Фаріон права на всі 100%, але якби вона була менш емоційною та трохи хитрішою.
19Yurkiv21 _ 21.02.2015 19:53
IP: 91.200.224.---
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Надія Захарчук:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Надія Захарчук:
Пані Надія, не окучують картоплю, а підгортають, наскільки мені відомо. Раз уже про мову говоримо... Не в обіду сказано (не для образи сказано?)...
Вам і Мову не завадило б "підгорнути", даруйте:))
я вже надала пояснення стосовно використання русизму, але ви что-то пропустили, і якось це не галантно втручатись в чужу розмову. Я ж тут вашого кумира ще не ображала? Ще не пора, ніч по-переду. Бережіть сили.:-)
Це зауваження до кума було, бо "підгортають" лише справжні козаки.
Попереду, попереду Сагайдачний...
Щось вас дійсно трохи, заносить, чи часом не оковита вас совращаєт:-)
Мене можна спокусити лише справжньою Мовою, вже 50 років поспіль:-)
Nazar Treba _ 21.02.2015 19:48
IP: 74.125.18.---
Peter Blood:
Nazar Treba:
Скільки, цю прешелепкувату бабцю Фаріон, можна публікувати на сторінках поважного видання?
Га?
===
: ((((("УП" давно має носити абсолютно виправдане визнасення "Д У П А"!
===
Може то є дійсно так.
Але, хоть щось, проукраїнське, але без присмаку фаріонщини має бути?
Ну хоть щось?
Nazar Treba _ 21.02.2015 19:47
IP: 74.125.18.---
Peter Blood:
Nazar Treba:
Скільки, цю прешелепкувату бабцю Фаріон, можна публікувати на сторінках поважного видання?
Га?
===
: ((((("УП" давно має носити абсолютно виправдане визнасення "Д У П А"!
===
Може то є дійсно так.
Але, хоть щось, проукраїнське, але без присмаку фаріонщини має бути?
Ну хоть щось?
Natalia Berdadyn _ 21.02.2015 19:46
IP: 37.53.92.---
Peter Blood:
Хоч я є її абсолютним ідео л о х ічним супротивником, але тут Фарійон цілком влучно висловилася!
Так вона тут виклала ядро своєї ідейності як мовознавця і політика, і ви схвалили, а проти чого можна бути абсолютно проти, якщо більшого за це в неї фактично нема? Чистий націоналізм. Біда в тому, що ці викладені речі природно сприймаються у чехів, литовців, прибалтів тощо, а в нас їх часто-густо заперечують. За законами логіки, хтось серйозно помиляється.
Nazar Treba _ 21.02.2015 19:33
IP: 74.125.18.---
Мыкола Козак:
А що то за алєнь Євген Рибчинський в блогах на УП?:) Для кого ото він крапає, відключивши коменти? Поясніть цьому козлу, що ніхто його не читає без можливості зворотнього звязку.
Вибачте, а чи можна, з Вашого дозволу, це саме питання (про неможливість зворотнього зв'язку) звернути до панночки Фаріон?
Бо мовчить, стара шкапо, скільки до неї не звертайся.
І тільки "усім бочкам затичка" пан "19Yurkiv21" встигає тявкати на всі боки.
RX:
Навіщо це інтернет видання публікує блог цієї ворожої до української держави постаті. Українці вже зробили висновок на виборах, місце фрау Фаріон на смітнику.
О, а ось тут, я повністю згоден.
Браво!
Скільки, цю прешелепкувату бабцю Фаріон, можна публікувати на сторінках поважного видання?
Га?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter