Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 19:10
IP: 91.200.224.---
Ольга Панченко:
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Ольга Панченко:
ПНХ, дура! Что ты голову людЯм морочишь?
Більше ти мені не кум!
Жінку туди посилають лише імпотенти.
Джентельмени – кличуть.
Вы со своим кумом не только не джентльмены, а действительно нравственные импотенты и базарные бабы,использующие в качестве аргументов брань. ПНХ!
Куме Миколо, беру свої слова назад:)))
Ольга Панченко _ 23.02.2015 18:52
IP: 93.78.84.---
19Yurkiv21:
Именно вы с Фарион делите людей по языковому принципу. А кто такие боевые побратимы,разумеется,не понять, сидя на диване. Вот под "градами",кто есть кто,сразу ясно. Вперед в военкомат,а то раздражаете своим фарионством,думаю не только меня. Прихватите с собой и Фарион для смеха.
Юрій Дзядик _ 23.02.2015 18:36
IP: 37.115.202.---
Татьяна Ефименко 23.02.2015 00:22

Шановна пані Фаріон!

В мене закралась підозра, що ви агент Кремля. Але думаю, що ні. Ви обмежена людина і Бог вам суддя. Ми пробачаємо, але забути ваш вклад в те, що сталося не зможемо.

Якщо можете – живіть в мирі та злагоді.
Приєднуюсь.
Юрій Дзядик _ 23.02.2015 18:28
IP: 37.115.202.---
Українську культуру збагатили:

Григорій Сковорода,
Микола Гоголь,
Михайло Булгаков,
Валентин Катаєв,
Ілля Ільф та
Євгеній Петров,
Віктор Некрасов,
Михайло Жванецький

Не україномовні.

Янукович говорив українською...

Так де саме шизофренія? Не там шукаєте.
Ольга Панченко _ 23.02.2015 18:20
IP: 93.78.84.---
19Yurkiv21:
Микола Злочевський:
Ольга Панченко:
ПНХ, дура! Что ты голову людЯм морочишь?
Більше ти мені не кум!
Жінку туди посилають лише імпотенти.
Джентельмени – кличуть.
Вы со своим кумом не только не джентльмены, а действительно нравственные импотенты и базарные бабы,использующие в качестве аргументов брань. ПНХ!
Юрій Дзядик _ 23.02.2015 18:17
IP: 37.115.202.---
Пані Ірино!

Ще академік Дмитро Яворницький дослідив, що слово "кацап" – тюркського походження, і походить від арабського слова qassab, що означає "живодер", або "той, що забиває худобу". Мовою кримських татар "хассап" означає "м'ясник", у деяких інших тюркських мовах слово "кацап" вже віддавна значить "різник", "лютий чоловік", "кат", "деспот", "злодій".

Ви вірите, що коли якийсь qassab заговорить українською, це змінить його сутність? Якщо каїн заговорить українською, це загасить ненависть, яка спалює йому душу і труїть серце, направляє ніж на брата?

Дослідники ментальності доводять протилежне. Вони занапастять і українську мову, і українську душу.
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 18:02
IP: 91.200.224.---
Микола Злочевський:
Ольга Панченко:
ПНХ, дура! Что ты голову людЯм морочишь?
Більше ти мені не кум!
Жінку туди посилають лише імпотенти.
Джентельмени – кличуть.
Надія Захарчук _ 23.02.2015 17:51
IP: 91.206.4.---
Natalia Berdadyn: що ж це виходить – усі роки незалежності аби утвердити національну ідентичність треба було займатися "посиленням економічної незалежності держави"!?
--
саме так, та ще недопустити л-кв-дації яд-рного статусу Держави, і отримати членство в Н-А-Т-О, як країни Балтії, треба трохи прагматичніше, ато все тільки поети пл-чуть над Долею, на те вони поети, а не політики
Natalia Berdadyn _ 23.02.2015 16:37
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
що ж це виходить – усі роки незалежності аби утвердити національну ідентичність треба було займатися "посиленням економічної незалежності держави"!? Тобто, робити протележне ніж країни прибалтики і кол. соцтабору на їхньому шляху до добробуту. Ніхто в цивілізованому світі не протиставляє ці питання, як це робите ви, а по-друге питання ідентичності (хто я є у світі) точно ставиться вище і навіть до громадянства без знання мови, культури, історії не приймають. Далі, світом править економіка в економічній сфері. Віддайте все ж кесарю кесареве, і не змішуйте. Велика Костенко сказала "Нації помирають не від інфаркту – спочатку їм відіймає мову". Зауважте: не від економічних криз, негараздів. А Олекса Гірник, вийшовши з таборів на знак протесту проти зросійщення даремно здійснив акт самоспалення? Йому треба було побиватися через економічні перспективи? Отак то виконується програма Валуєва – "української мови нема", а тут дехто додає про економіку.
Микола Злочевський _ 23.02.2015 16:20
IP: 94.153.84.---
Ольга Панченко:
Микола Злочевський:
Не надо здесь никого учить. Здесь на ветке только два кретина,ты и Фарион. Вот это и есть ваш истинный язык-матерный.
язык-матерный – у Пратта... Я многоязычный... А ты тупая от рождения. Не в обиду сказанно, конечно. Ты уж извини, за предыдущий коммент... Я был зол на Юркива, что не мог понять, что ты тупая...
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 16:14
IP: 91.200.224.---
Ольга Панченко:
19Yurkiv21:
А я думаю,що фронтовики розмовляють один з одним російською і українською мовами, розуміють і поважають один одного і пліч о пліч воюють за нашу єдину Україну. І,мабуть, не відхрестяться україномовні вояки від своїх російськомовних побратимів,навіть,якщо це так хоче Фаріон. Слава Україні!
Що ж то за звірі такі – україномовні та російськомовні побратими?
Мені відомо, що в Україні живуть українці, мадяри, рускі, татари...
Є навіть хахли та хахлушки, але щоби ділити людей за мовною оєнакою, то таке бува лише в українському зоопарку.
Пані Фаріон каже, що усі громадяни України ЗОБОВ'ЯЗАНІ володіти Державною Мовою і послуговуватися нею в суспільному житті, а особливо ті, котрі угро-фіномовні, бо мали для цього аж 360 років!
Вони Вас не дратують?
Мене – дуже, своєю безмежною тупістю.
Natalia Berdadyn _ 23.02.2015 16:04
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
wiki:
Ассимиля́ция (лат. assimilatio – уподобление) в социологии и этнографии – потеря одной частью социума (или целым этносом) своих отличительных черт и их замена на позаимствованные у другой части (другого этноса). В целом, это этнокультурный сдвиг в самосознании[1] определённой социальной группы, ранее представлявшей иную общность в плане языка, религии или культуры.

Ассимиляция может носить как добровольный характер – увлечение другой более привлекательной культурой, межнациональные и межконфессионые браки и т. п.; так и принудительный (насильственный) характер – военная аннексия, частичное истребление (геноцид), вынужденное переселение, законодательная деятельность, направленная на подавление тех или иных культурно-языковых явлений.
Natalia Berdadyn _ 23.02.2015 16:01
IP: 37.53.92.---
Надія Захарчук:
...входження українських виробників до загальноросійського ринку". На мою думку саме це є основним чинником повної асиміляції. Світом править економіка. Якщо би ми стали частиною Західних економік, то асиміляція відбувалась би в іншому напрямку. Збереження національної ідентичності = посиленню економічної незалежності держави.
І що ж ви вирвали з комлексного аналізу один аспект, виставили його поза контекстом. Чим показали, що поняття не маєте про асиміляцію, точніше плутаєте асиміляцію різних сфер. Але предмет статті блогу вкладається соціолінгвістичну і етнологічну тематику. Подаю визначення з вікіпедії. По-друге, наші цивілізовані сусіди по соцтабору після розвалу союзу знаходились у ще гіршому соціально-економічному становищі ніж ми, але питання національної ідентичності ніколи не підпорядковували економіці. Вони його вирішили виписавши у законодавстві захист національних цінностей типу створення Інституту національної пам'яті тощо.
cтаpий_ _ 23.02.2015 13:40
IP: 37.19.138.---
Дмитро Іванович:
По суті в принципі згоден, але форма дещо жорсткувата. Та й нешановна так дискредитувала себе, що тепер все що вона напише сприймається як маячня. Зрозуміло, що від "рускаго міра" треба максимально відокремлюватись передусім у мовному/культурному плані (мова, книжки, пісні, фільми і т.д.). Сепари/кацапи не мали б і не мають шансів там, де існує український світ і відповідно живе українська мова/ культура.
Ну і як вона себе "дискредитувала"? Чим? Тим, що звертається до вас усіх як до людей, до братів, сестер?
Тим, що незважаючи на тони маячні, образ, бруду, яку ви на неї ллєте і просто психопатичного підсвідомого опору, терпляче, як мама і медсестра знову і знову повертається до вас, хворих, лицем і душею, а не задом і не плює на вас і не махає рукою на вас?
...
P.S. Багато інших, так званих, "коментів" тут не варті навіть читання, не те, що відповіді.
...
Дякую Вам, Пані Фаріон, що Ви є.
Ольга Панченко _ 23.02.2015 13:10
IP: 93.78.84.---
19Yurkiv21:
А я думаю,що фронтовики розмовляють один з одним російською і українською мовами, розуміють і поважають один одного і пліч о пліч воюють за нашу єдину Україну. І,мабуть, не відхрестяться україномовні вояки від своїх російськомовних побратимів,навіть,якщо це так хоче Фаріон. Слава Україні!
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 12:28
IP: 91.200.224.---
Ольга Панченко:
Не знаю,подключаются ли наши украинские фронтовики,в период затишья, к интернету. А хотелось бы,чтоб именно они,и на русском и на украинском, ответили Фарион. Как-то не сомневаюсь,что именно.
Франтавики говорять з Іриною Фаріон однією мовою:
"Слава Україні!"
"Героям Слава!"
"Слава Нації!"
"Смерть ворогам!"
19Yurkiv21 _ 23.02.2015 12:23
IP: 91.200.224.---
Oleh Diakov:
Це питання зараз на часі. Справді...
Пані Фаріон, може на фронт? Там казки порозказуєте пацанам з запоріжжя, дніпропетровська, харкова, одеси.
Може ми пів закарпаття під стіну будемо ставити? Бо там дуже багато людей розмовляє точно не українською.
У час глобалізації, питання мови і етнічних ознак відходять на другий план.
Не на часі, від коли, від 1654 року?
Пів України має прийти під стіну... Плачу, яку збудує Яценюк.
У час глобалізації головне не загубитися на Глобусі, і не опинитися на другому плані:)
Valerian Grabovski _ 23.02.2015 12:15
IP: 91.236.225.---
ВЬІЯВЛЯЄТЬСЯ ШО ЧЄЛОВЄК ЖЬІВ ОДНОЙ ПЕНСИЄЙ из ЬІМПЄРЬІЬІ... це ж тре???
Ольга Панченко _ 23.02.2015 11:52
IP: 93.78.84.---
Микола Злочевський:
Не надо здесь никого учить. Здесь на ветке только два кретина,ты и Фарион. Вот это и есть ваш истинный язык-матерный.
Надія Захарчук _ 23.02.2015 11:50
IP: 91.206.4.---
Ольга Панченко:
Надія Захарчук:
Зависимость экономики от российского фактора,конечно,все годы была огромная. Но я бы все-таки на первое место вывела-зависимость от произвола украинских олигархов и их слияния с властью.
"...2007г. – на рынке Украины "Газпром" представлен компанией "Росукрэнерго" (РУЭ), которая продает отечественным потребителям газ, добытый в Средней Азии. Российскому газовому монополисту принадлежит 50% "РУЭ". Економіка пострадянської України є продукт злиття мафіозного олігархічного Російсько-Українського клану. Залежність від Росії України страшна і смертоносна. Саме через намагання змінити вектор спрямованості української єкономіки відбуваються ці криваві події. Всі уряди "Незалежної" України були маріонеточними. Насправді, тільки зараз Незалежність Виборюється.
Ольга Панченко _ 23.02.2015 11:47
IP: 93.78.84.---
Valerian Grabovski:
Это не мой коммент,откуда Вы его взяли?
Микола Злочевський _ 23.02.2015 11:28
IP: 94.153.84.---
Ольга Панченко:
ПНХ, дура! Что ты голову людЯм морочишь?
Valerian Grabovski _ 23.02.2015 11:23
IP: 91.236.225.---
Ольга Панченко:
у нас немає елементарних алгоритмів прийняття легітимних колективних рішень на зборах – ЦЕ І Є ФАКТИЧНО ВЛАДА НАРОДУ -ПРЯМЕ НАРОДОВЛАДДЯ (про це вже роками ВОЛАЮТЬ розумні жінки ТЕТЯНА МОНТЯН та РИМА БІЛОЦЕРКІВСЬКА...

а тим "безбородькам" що здавали УКРАдИНУ починаючи з 17-18 століття і тим хто хто тимчасово заблукав у нетрях імперских садів ЯХВЕ бажаю скоріше опанувати мову країни проживання, щоб НЕ вестися на їхню пропаганду і своїх діточок вчити змалечку любити НАЙелементарніший НАЙпримітивніший спосіб захисту Території проживання РОДУ свого -Рідне слово.тоді вам не страшна імперська пропаганда і не страшні заклики про ПОМОСЧЬ УЗКОЯЗЬІЧНЬІМ,бо не кожен Громадянин має силу волі і мужність протистояти чужинському слову і чужинським привнесеним ззовні та культивованим ззовні тут в УКРАЇНІ воровскім панятіям бєспрєдєла...
Valerian Grabovski _ 23.02.2015 11:11
IP: 91.236.225.---
отечество мрака и бесов мєрзи
кирилом крещенное в полной грязи
не стало от етого лучше оно
столетьями месит соседям говно
Ольга Панченко _ 23.02.2015 11:04
IP: 93.78.84.---
Надія Захарчук:
Зависимость экономики от российского фактора,конечно,все годы была огромная. Но я бы все-таки на первое место вывела-зависимость от произвола украинских олигархов и их слияния с властью.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter