Наталя Гуменюк Журналіст-міжнародник

Газа. Коли правда стала точкою зору

20 листопада 2012, 20:10

Я повернулася до Києва три дні тому. По великому рахунку після чотирьох місяців в дорозі. Понад місяці я їздила Близьким Сходом – Іран, Єгипет, Туніс, Йорданія, Палестина, де, звісно, спілкувалася з арабами. Ще понад місяць – Сполученими Штатами, де чимала кількість моїх приятелів – євреї. Шлях від Тегерана до Чикаго виявився єдиною мандрівкою з фіналом у Харцизьку, який завдяки безпосередності донбаських селян, підживив любов до українців. Я дуже хотіла зробити паузу і зосередитися на текстах, замість того, щоб вмикати телевізор. Але вмикаю і бачу чергову історію про те, що "цього разу в Газі загинуло усього 30 людей" (на сьогодні 121). Мені байдуже, що це за канал. Мені не байдуже скільки. Телевізор я не хочу вмикати через "загинуло усього". Я не хочу читати новини, бо стає моторошно і від того, що написано, і як написано.

Серед моїх друзів багато палестинців. Хоча більшість з них не живе у Газі, але їм не байдуже. Не байдуже усім арабським товаришам, які, звісно, заполонили стрічку страшними фото загиблих дітей і зруйнованих домівок. Так само дуже дивними коментарями заповнили мою стіну в Фейсбуку знайомі американські євреї та ізраїльтяни – найчастіше вихідці з наших країв. В коментарі про загибель палестинців вони постять матеріали про тисячолітню історію єврейського народу. Мені страшно, коли правда стає точкою зору. Друзі, до чого тут історія єврейського народу! Друзі, до чого тут історія палестинського народу!

Мене непокоять фото мешканців Тель-Авіва, які сплять в бомбосховищах. Хоча мене важко переконати, що спати в тельавівському бомбосховищі гірше, аніж в розбомбленому будинку в Газі. Цієї миті розмірковую, чи варто публікувати обидві картинки поряд. Вийшов би непоганий демотивартор. Та я зумисне не додаю до цього запису жодного фото. Я відмовляюся сприймати цю історію з точки зору "хто кого?" Ви нам про Цахал, а ми вам про ХАМАС. Ви нам про одного загиблого, а ми вам про іншого. Хоча потрапляю у пастку і таки пишу, що ізраїльтян загинуло троє, а палестинців 121. Наведенням цифр я сама собі суперечу, але не бачу в цьому нічого поганого. Мене більше страшать люди на сто відсотків впевнені у своїй правоті і не готові змінити думку, якщо змінюється реальність. Так само мене страшить, коли правда стає точкою зору. Ось вам приклад. Я розміщую повідомлення про те, як ізраїльська армія зробила із свого блогу он-лайн гру "хто поширить більше прес-релізів Цахалу", використовуючи усі звичні маркетингові ходи. Суть в тому, що відвідувачів заохочують якомога частіше заходити на сайт та поширювати офіційні повідомлення про успіхи ізраїльської армії. За це можна отримати он-лайн звання та віртуальні призи. (Здається, нічого особливого на тлі того, що війна давно перетворилася на крихітні зображення людей, які бігають й ридають на екранах монітору кілька секунд, поки глядач не перемикне канал чи не натисне "стоп.") На такі повідомлення мені зазвичай відповідають не дискусією про те, чи варто перетворювати війну з реальними жертвами на віртуальну гру, а риторичними питаннями, "чи могла б я уявити, що Київ чи Одесу обстріюють ракетами". Дивує, що роблять це люди, які працюють у впливових організаціях, аналітичних центрах або не один рік пропрацювали в медіа. Чи варто їм відповідати, що є певні причини, чому Київ чи Одесу не обстрілюють ракетами.

Я однаково дивуюся, коли ніби дорослі, розважливі палестинці можуть опублікувати звернення ізраїльського солдата-дезертира, який в ефірі Бі-Бі-Сі називає атаки на Газу "злочином проти людства, а не самозахистом". От тільки відео 2010-го року часів минулої атаки на Газу, під час якої, за ізраїльськими даними загинуло 1600 людей. Мене дивує, коли хтось із палестинців геть серйозно розміщує статтю про осуд Обамою обстрілу Гази надруковану у Foreign Policy Journal. Двома кліками можна з'ясувати, що це не відоме американське видання Foreign Policy, створене автором "Зіткнення цивілізацій" Семюелем Гантінгтоном, а сайт заснований відомим анархістом і хакером Джеремі Хаммондом. Його вважають одним із засновників Anonymous, котрі, до речі, атакували ізраїльські сайти. Байдуже, що погляди Гантінгтона чи не радикальніші за Хаммондові.

Справа не в "форен полісі", а тому, що дуже досвідчені люди сприймають напівфейкові повідомлення за реальність. Залишається хіба додати, як соціальні медіа провалюють висвітлення конфлікту в Газі, про що вже написали інші мудрі аналітики. Тут і безконтрольна пропаганда, і підробні аккаунти.

Але що аналізувати? Не в людський природі перевіряти інформацію, в яку хотілося б повірити. Особливо, коли правда сприймається як точка зору. Чи це не черговий аргумент на користь традиційних медіа, які теоретично мали б надавати перевірену інформацію, якщо уточнити її не полінувалися журналісти, які теж звикли оприлюднювати в ЗМІ мало не все, що побачили в соцмережах. Але чи не вони, традиційні медіа, заразили світ цією хворобою – робити з правди точку зору. Хто як не вони перетворили "баланс" на формальність, дозволивши відповідати на факт прес-релізом, на фото з місця події – листом-запереченням на офіційному бланку, а на думку фахівця – думкою будь-кого з протилежною точкою зору.

Точка зору є і в мене. Наприклад, я вважаю, що не можна виправдовувати вбивство цивільних людей вбивством інших цивільних людей. Не можна виправдовувати вбивство дітей і жінок тільки тим, що їх вбиває не занесена в перелік терористичних організацій ХАМАС, яка здобула політичну перемогу на виборах в Газі, а армія буцім-то демократичної держави. Не можна виправдовувати вбивство мешканців Гази тільки тим, що буцім-то ХАМАС використовує їх як прикриття і розміщує ракетні склади в їхніх будинках. Буцім-то.

Не менше мене бентежить з'ясовування стосунків в середньовічній парадигмі "хто перший почав." А може не середньовічній? Око за око проголосив ще Хамурапі. Чи хтось до нього? Як взагалі визначати з чого почався конфлікт? Поговоримо про Другу інтифаду, про Першу інтифаду, про теракт в Тель-Авіві, про захоплення літака палестинськими терористами, про Шестиденну війну, про Накбу, про 1948-мий, про Голокост, про Хрестові походи, про розп'яття Христа?

Читаючи статті про війну в Газі я не хочу займатися історичною казуїстикою. Якщо публіка просить і ми почали гратися в такі ігри, то давай додамо ось це: http://www.pchrgaza.org/portal/en/index.php?option=com_content&view=article&id=8969%3Anew-israeli-escalation-against-the-gaza-strip-7-palestinians-including-3-children-killed-and-52-others-including-6-women-and-12-children-wounded-&catid=36%3Apchrpressreleases&Itemid=194 У матеріалі йдеться про те, що відбувалося в Газі за кілька днів до обстрілу Тель-Авіва. Семеро загиблих палестиців, з них троє дітей. 52 поранених, з них шестеро жінок, 12 дітей. В кожного з них є ім'я і історія. Двоє палестинських підлітків було вбито під час обстрілу, коли ті грали в футбол. Це лише одне із багатьох повідомлень про те, що в принципі відбувається в Газі, коли про це не показують на Сі-Ен-Ен. Прошу, читайте, там багато чого цікавого. Хіба все одно це буде сприйматися як інша точкою зору.

powered by lun.ua
Коментарі — 193
Sevenday _ 21.11.2012 10:05
IP: 178.92.177.---
да какою там ООН для сионистов нет международного права они сами себе право. Наделали сотни ядерных ракет, способные уничножить любую страну мира и весь земной шар. В магатЕ НЕ ВСТУПИЛИ ИХ КОНТРОЛЕРОВ НЕ ПОПОГ НЕ ПУСКАЮТ А ВОТ иРАНУ-ЗАСЬ ИМЕТЬ АТОМНЫЕ ЭЛЕКТРОСТАНЦИИ
Sevenday _ 21.11.2012 10:02
IP: 178.92.177.---
Navin:
Sevenday:
израильтяне обеспечивают эффективно безопасность своих граждан – это достойно уважения,
хамасники трусливо подставляют под справедливый ответный удар своих детей и жен – это презренно со всех точек зрения.

простой вопрос – кто заинтересован, чтобы количество жертв среди мирного населения с обоих сторон было максимальным?... правильно... именно тот и ответственен на 100% за все происходящее

все крайне просто и понятно, если только действительно хочешь разрбраться в сути, а не накропать несколько страниц бреда с подписью "журналист-международник"
во какие гуманисты-рацоналисты сионисты – они даже тот факт что вспаривали беременым животы убивали детей и страриков обоснуют скажут ведь детки выростут и станут терористами надо их убивать еще в утробе матери... такова их суть
Igor_kyiv_ _ 21.11.2012 09:53
IP: 77.47.128.---
Navin_:
Вибач, шановний, поправ мене – якщо є помилка:
після другої світової оон проголосило створення двох країн на близькому сході – ізраїлю і палестини. Ізраїль створив країну та окупував територію палестини. Палестинцям це не сподобалося і почалися війни.
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:51
IP: 99.23.161.---
Navin:

Svidomyt74:
Navin:
Sevenday:
израильтяне обеспечивают эффективно безопасность своих граждан – это достойно уважения,
хамасники трусливо подставляют под справедливый ответный удар своих детей и жен – это презренно со всех точек зрения.

простой вопрос – кто заинтересован, чтобы количество жертв среди мирного населения с обоих сторон было максимальным?... правильно... именно тот и ответственен на 100% за все происходящее

все крайне просто и понятно, если только действительно хочешь разрбраться в сути, а не накропать несколько страниц бреда с подписью "журналист-международник"
А как насчёт того чтоб уйти с окупированых земель?
это земли не окупированные, а освобожденные. причем, в войнах, которые во всех случаях начинали арабы. то есть в оборонительных войнах!
Освобождённые от кого? А как насчёт того чтоб вернуться в границы определённые ООН?
Navin _ 21.11.2012 09:37
IP: 46.98.158.---
Svidomyt74:
Navin:
Sevenday:
израильтяне обеспечивают эффективно безопасность своих граждан – это достойно уважения,
хамасники трусливо подставляют под справедливый ответный удар своих детей и жен – это презренно со всех точек зрения.

простой вопрос – кто заинтересован, чтобы количество жертв среди мирного населения с обоих сторон было максимальным?... правильно... именно тот и ответственен на 100% за все происходящее

все крайне просто и понятно, если только действительно хочешь разрбраться в сути, а не накропать несколько страниц бреда с подписью "журналист-международник"
А как насчёт того чтоб уйти с окупированых земель?
это земли не окупированные, а освобожденные. причем, в войнах, которые во всех случаях начинали арабы. то есть в оборонительных войнах!
Wealthy_citizen _ 21.11.2012 09:37
IP: 82.207.127.---
Svidomyt74:
ибо у России Богом данная миссия спасать мир.
Не тих богообраними називають:)
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:35
IP: 99.23.161.---
Wealthy_citizen:
Svidomyt74:
]Россия матушка освободительница. Спасла от знищеня армян болгар сербов грузин
Так тобі ніхто не забороняє любити свою матушку. Люби її, розвивай і не дописуй на сайтах інших держав.
Быть украинцем- это быть русским на окраине России и защищать ее.
Малая Русь – на старославянском это означает исконная родина Руси.
Быть русским – это означает обладать правом на мировую славу и гордость ибо у России Богом данная миссия спасать мир.
Тот кто этого не понимает и желает деления Руси является сатанистом и богопротивником так как сказано, что "какой мерой мерите, такой отмерится и вам".
Так что не с крымчанином и не с русским, а с Богом воюют убогие бандеровци и националисты.
Сами подсчитайте свои шансы))
Wealthy_citizen _ 21.11.2012 09:34
IP: 82.207.127.---
Navin:
все крайне просто и понятно, если только действительно хочешь разрбраться в сути, а не накропать несколько страниц бреда с подписью "журналист-международник"
Не надо злиться на Наталью. Она выступает за мир во всём мире. Её право.
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:33
IP: 99.23.161.---
Navin:
Sevenday:
израильтяне обеспечивают эффективно безопасность своих граждан – это достойно уважения,
хамасники трусливо подставляют под справедливый ответный удар своих детей и жен – это презренно со всех точек зрения.

простой вопрос – кто заинтересован, чтобы количество жертв среди мирного населения с обоих сторон было максимальным?... правильно... именно тот и ответственен на 100% за все происходящее

все крайне просто и понятно, если только действительно хочешь разрбраться в сути, а не накропать несколько страниц бреда с подписью "журналист-международник"
А как насчёт того чтоб уйти с окупированых земель?
Wealthy_citizen _ 21.11.2012 09:31
IP: 82.207.127.---
Svidomyt74:
]Россия матушка освободительница. Спасла от знищеня армян болгар сербов грузин
Так тобі ніхто не забороняє любити свою матушку. Люби її, розвивай і не дописуй на сайтах інших держав.
Navin _ 21.11.2012 09:30
IP: 46.98.158.---
Sevenday:
израильтяне обеспечивают эффективно безопасность своих граждан – это достойно уважения,
хамасники трусливо подставляют под справедливый ответный удар своих детей и жен – это презренно со всех точек зрения.

простой вопрос – кто заинтересован, чтобы количество жертв среди мирного населения с обоих сторон было максимальным?... правильно... именно тот и ответственен на 100% за все происходящее

все крайне просто и понятно, если только действительно хочешь разрбраться в сути, а не накропать несколько страниц бреда с подписью "журналист-международник"
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:29
IP: 99.23.161.---
Wealthy_citizen:


Svidomyt74:
Wealthy_citizen:
Нахаба:
А про гамериканський фляг – до чого це тут
До того, що зрадників свого народу, які палять свої прапори, іноді приносять у жертву свої ж спільники, а потім розповідають про чиїсь злочини.
Я вот сцу и сру на украинский флаг.Потому что считаю это государство людоедом.
Досить дивно -знищувати українські прапори за те, що вважаєш Росію людоїдом. Може, краще російські знищувати?
Россия матушка освободительница. Спасла от знищеня армян болгар сербов грузин
Wealthy_citizen _ 21.11.2012 09:25
IP: 82.207.127.---
Svidomyt74:
Wealthy_citizen:
Нахаба:
А про гамериканський фляг – до чого це тут
До того, що зрадників свого народу, які палять свої прапори, іноді приносять у жертву свої ж спільники, а потім розповідають про чиїсь злочини.
Я вот сцу и сру на украинский флаг.Потому что считаю это государство людоедом.
Досить дивно -знищувати українські прапори за те, що вважаєш Росію людоїдом. Може, краще російські знищувати?
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:22
IP: 99.23.161.---
Wealthy_citizen:
Нахаба:
А про гамериканський фляг – до чого це тут
До того, що зрадників свого народу, які палять свої прапори, іноді приносять у жертву свої ж спільники, а потім розповідають про чиїсь злочини.
Я вот сцу и сру на украинский флаг.Потому что считаю это государство людоедом.
Wealthy_citizen _ 21.11.2012 09:19
IP: 82.207.127.---
Нахаба:
А про гамериканський фляг – до чого це тут
До того, що зрадників свого народу, які палять свої прапори, іноді приносять у жертву свої ж спільники, а потім розповідають про чиїсь злочини.
Sevenday _ 21.11.2012 09:17
IP: 178.92.177.---
Нахаба:
Wealthy_citizen:
Нахаба:
Ваша Рейчел сжигала американские флаги, между прочим. Т.е. была такой же американкой, как колесниченко и табачник – украинцы. Интересные у вас герои... Может вы российский провокатор?
Знову з'їжджаєш, маланєц. Не займайся хуцпою. Ваші вилупки-одноплеміннички НАВМИСНЕ розчавили дівчину бульдозером, щоби другим неповадно було. А про гамериканський фляг – до чого це тут. Знову хуцп, одним з визначення якої є така фраза: "Хуцпа – це срати під чужими дверима і вимагати туалетного паперу".
та ні вони далі йдуть вони і в хаті і на святковий стіл залізуть нахезають і будуть вимагати крім твалетного паперу вибачень та компенсацій а всіх незгодних до тюрми...
Sevenday _ 21.11.2012 09:15
IP: 178.92.177.---
Navin:
Наташе Гуменюк стоит сменить подпись с "журналист-международник" на "блондика в 4-м поколении"
ось нутро своє культурні сіоністи показують "носіїї цивілізації"- спаплюжить принизить. Думаємо хто ж є справжніми дикунами))))
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:14
IP: 99.23.161.---
Wilhelm:
Нарешті, знайшлася хоч одна журналістка, яка відважилася на компетентний та об'єктивний аналіз!
Попри те, що описана нею ситуація вже цілком потонула у суцільній брехні та тотальній пропаганді, авторка спромоглася (і їй таки вдалося!) витягти правду на світ Божий.
Давайте їй подякуємо, бо є за що.
Спасибо.
Sevenday _ 21.11.2012 09:13
IP: 178.92.177.---
Svidomyt74:
Нахаба:

Donn_Graffo:
Наталя Гуменюк:
Точка зору є і в мене. Наприклад, я вважаю, що не можна виправдовувати вбивство цивільних людей вбивством інших цивільних людей. Не можна виправдовувати вбивство дітей і жінок тільки тим, що їх вбиває не занесена в перелік терористичних організацій ХАМАС, яка здобула політичну перемогу на виборах в Газі, а армія буцім-то демократичної держави. Не можна виправдовувати вбивство мешканців Гази тільки тим, що буцім-то ХАМАС використовує їх як прикриття і розміщує ракетні склади в їхніх будинках. Буцім-то.
.
Класна думка. А краще – на марс відправити, звідки вони колись прибули.
Одним словом, треба юдеїв ізолювати від решти цивілізованого світу
Тоді настане мир і спокій на планеті
Ещё можно в еврейскую автономную республику.
так виїхали всі майже з біробіджану тільки смотрящі залишилися)))
Navin _ 21.11.2012 09:11
IP: 46.98.158.---
Наташе Гуменюк стоит сменить подпись с "журналист-международник" на "блондика в 4-м поколении"
Sevenday _ 21.11.2012 09:11
IP: 178.92.177.---
Нахаба:
Wealthy_citizen:
Нахаба:
Хватит уже вашей мусульманской пропаганды.
Террористы нападают на чужое государство и за это получают ответ – вот и всё.
Що маланєц, про суті відповісти нема чого, так ти знову замантрував – тєГГоГісти, ттєггогісти...
сіонізм згідно резолюції ООН прирівняний до фашизму, Ізраїль-сіоніська "держава"- -і що ви від них хочите почути)))
Sevenday _ 21.11.2012 09:09
IP: 178.92.177.---
Нахаба:
блинифигасе:
case0lc:
блинифигасе:
Теж мамою зомбований?
Сам ти зомбований. Менше читай всякі ізраїльські "методички" і вивчай історію конфлікту. Якраз уряд Ізраїлю зривав переговори з Палестинською автономією за останні кілька років. Мирний договір мав бути десь років 5 тому підписаний, але вони зірвали його підписання і фактично відмовились від переговорів, а потім жаліються, що на них ракети падають
Слова. Факти є?
Факти, виблядку? Ії єсть у меня. Оскільки тут посилань давати не можна, назову лише кілька прізвищ: Норман Фінкельштейн, Ілан Паппе, Гілад Ацмон, Бенні Морріс. Читай і слухай, якщо вистачило мозку більш-менш англійську вивчити.
Ти чого людину паскудиш богоизбранний, хоча по вашому все правильно. Кожна гойка у талмуді шлюха а її діти... ось так вони богообрані показують весь свій дикунський оскал)))
Wilhelm _ 21.11.2012 09:08
IP: 176.37.46.---
Нарешті, знайшлася хоч одна журналістка, яка відважилася на компетентний та об'єктивний аналіз!
Попри те, що описана нею ситуація вже цілком потонула у суцільній брехні та тотальній пропаганді, авторка спромоглася (і їй таки вдалося!) витягти правду на світ Божий.
Давайте їй подякуємо, бо є за що.
Sevenday _ 21.11.2012 09:06
IP: 178.92.177.---
блинифигасе:
Sevenday:
блинифигасе:
Sevenday:
svojak:
блинифигасе:
svojak:
Sevenday: Про Асада, уничтожающего палестинцев, нечего сказать?)
Ну да ладно. Начнём разрывать шаблон. Что скажешь, про Табачника, Януковича, Колесникова?))
Не трудно предвидеть "Януковичь главный рав Украины"
Чего то он заткнулся. Боится своих истинных хозяев обидеть)))
во кагал собрался) ну давайте друг перед другом извивайтесь)))
Ти вже наш. Ми до тебе йдемо. Сходи в WC, не люблю коли від "клієнта" смердить.
во где тероризмом попахивает)))
Попахивает? Значит уже сходил в WC, молодец!
От вас попахивает, в такое время люди спать ложатся хотя некоторые "богоизбранные" после обильного чревоугодия всю ночь на горшке сидят)))
Svidomyt74 _ 21.11.2012 09:03
IP: 99.23.161.---
Нахаба:

Donn_Graffo:
Наталя Гуменюк:
Точка зору є і в мене. Наприклад, я вважаю, що не можна виправдовувати вбивство цивільних людей вбивством інших цивільних людей. Не можна виправдовувати вбивство дітей і жінок тільки тим, що їх вбиває не занесена в перелік терористичних організацій ХАМАС, яка здобула політичну перемогу на виборах в Газі, а армія буцім-то демократичної держави. Не можна виправдовувати вбивство мешканців Гази тільки тим, що буцім-то ХАМАС використовує їх як прикриття і розміщує ракетні склади в їхніх будинках. Буцім-то.
.
Класна думка. А краще – на марс відправити, звідки вони колись прибули.
Одним словом, треба юдеїв ізолювати від решти цивілізованого світу
Тоді настане мир і спокій на планеті
Ещё можно в еврейскую автономную республику.
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter