Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
poltavs-ka galushka _ 06.12.2014 20:43
IP: 74.125.18.---
Григорий Бородатый:
От, і жаль,що нові комплексують.
Вони не комплексують, вони чекають достойних їх царського тіла фінансових пропозицій. Сказано ж вам, з-п 5000 – і дєтішкам на молочішко не хвате.
-Vesna- _ 06.12.2014 20:42
IP: 93.72.133.---
Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? (с)

Поясніть мені, нерозумній, ЧОМУ боротьба з корупцією (тобто припинення схем та впровадженння ресурсів по призначенню + детінізація екноміки + долучення до бюджету контрабандних ВЕЛИЧЕЗНИХ потоків через наведення ладу на митницях) є непопулярною, яке "оцінить прийдешнє покоління"?
зеро _ 06.12.2014 20:42
IP: 95.67.84.---
Дивіться пане Сергію,щоб не виявилося: Ви вважаєте себе гумусом, а насправді Ви просто лайно.
dolly _ 06.12.2014 20:40
IP: 193.243.159.---
Что касается Яценюка и реформ. Конечно, 9 месяцев это очень большой срок, можно было уже и родить какие-то реформы. Как по-вашему, он вообще знает что делать? Пока, для многих, это вопрос без ответа. И ещё, очень часто говорят про непопулярные шаги или реформы. По-моему, это чистая отговорка, любые реформы нужно делать популярными, объяснять народу что и зачем нужно, . показать свет в конце туннеля, это всё упростит. Но тут, конечно, важно самим знать что и зачем делать.
baroni _ 06.12.2014 20:39
IP: 176.32.12.---
я на днях прикидывал – когда у Вас Сергей с Мустафой терпение кончится – прогнозирую еще месяц и вы с Наемом попрете оттуда совсем а минимум из фракции, это действо напоминает парламент при рыгах -перли как танки ни кого не слушали и ни одной поправки от опозиции не принимали
а эти своих не слышат
зеро _ 06.12.2014 20:38
IP: 95.67.84.---
Це така тактика, в першу десятку запихують тих,хто має авторитет у суспільства,для проходження партії у парламент, а потім думка і позиція цих людей в парламенті, навіть для своєї партії є другорядною, не важливою і ось вам формула кидалова: ЛЕЩЕНКО,НАЙЄМ, СЕМЕНЧЕНКО, СОБОЛЄВ БУДУТЬ ПРОТИ КОРУПЦІЇ, ЗРАДНИЦТВА, ХАБАРНИЦТВА, АЛЕ ЦЕ БУДЕ ВЖЕ НЕВАЖЛИВО, БО ТАКИХ БУДЕ НЕБАГАТО. Зашибісь. ((
monia_b _ 06.12.2014 20:35
IP: 74.125.181.---
Beemon:
Сергій Лещенко:
Beemon:

А вообще, видеть безобразия и молча голосовать ЗА... Вы считаете это порядочным?
По поводу голосования "за" – читайте внимательней блог. А по поводу выхода из фракции – читайте внимательней Конституцию
Да, насчет выхода из фракции я ошибся. Чертовски жаль.
там какойта лисий уголовнік на фракції угрожал Мустафє імператівним мандатом.
пасєму он сідіт ніжє трави.
скоро лєщєнкє намєкнут тожє.
я сохраню етот історічєчкій блог, как вазможно паслєдній блог лєщєнкі.
руслан49 _ 06.12.2014 20:31
IP: 46.200.76.---
Давав вчора жару на Шустер лайф Вовка Парасюк. Сказав щоб зняли охорону з Верховної Ради. Може будуть штурмувати, як у Вінниці. А зброї у активістів, говорять, видимо-невидимо.
monia_b _ 06.12.2014 20:27
IP: 74.125.181.---
Сергій Лещенко:
Я не знаю, скільки проіснує цей парламент
==
не знаєш, а другим радиш "читайте внимательней Конституцию"
гумус ти смердячий.
включи телевізор сука.
депутати вже розказують який прекрасний буде наступний парламент – через 5 років...!!!!!
Beemon _ 06.12.2014 20:27
IP: 188.163.46.---
Сергій Лещенко:
Beemon:

А вообще, видеть безобразия и молча голосовать ЗА... Вы считаете это порядочным?
По поводу голосования "за" – читайте внимательней блог. А по поводу выхода из фракции – читайте внимательней Конституцию
Да, насчет выхода из фракции я ошибся. Чертовски жаль.
Владимир Меньков _ 06.12.2014 20:26
IP: 87.244.163.---
Сергію, дозвольте запитати, а чому Ви голосували саме "утриматись", а не "проти"?
Andriy Trofimov _ 06.12.2014 20:25
IP: 46.200.181.---
Oleg Angel:
дурачок?
руслан49 _ 06.12.2014 20:24
IP: 46.200.76.---
Не треба вживати іноземні слова, коли можна замінити їх українськими. Чому б не написати замість слова "гумус" слово "перегній".
Beemon _ 06.12.2014 20:23
IP: 188.163.46.---
Сергій Лещенко:
Beemon:
Так нужно отбросить ложную скромность, повыходить из фракций и создать настоящую майдановскую фракцию! Не нужно стесняться, что прошли по спискам – это ОНИ заработали лишние проценты на выборах благодаря ВАМ.

А вообще, видеть безобразия и молча голосовать ЗА... Вы считаете это порядочным?
По поводу голосования "за" – читайте внимательней блог. А по поводу выхода из фракции – читайте внимательней Конституцию
Насчет ЗА я не о Вас, а о большинстве недовольных, которые в кулуарах ПРОТИВ, а голосуют ЗА.
А что в конституции? Ведь раньше переходили из фракции во фракцию?
Григорий Бородатый _ 06.12.2014 20:23
IP: 130.185.35.---
От, і жаль,що нові комплексують.І,як результат,поведінка перед Президентом носить і НОСИТИМЕ деструктивний характер,А там і до ЗРАДИ -РЯДОМ!
Комплекси випалювати з себе КАЛЬОНИМ ЖЕЛЄЗОМ!!!...,,ТАК!"- сказати просто.,,НІ!"- потрібна мужність.
Перед вами Україна,НАРОД,ще маленький, і населення, а не тільки Президент.Президент прийшов і пішов і піде (де ті можновладці,що їх боялись,перед якими комплексували? в...) А вам залишатись один на один із СВОЄЮ СОВІСТЮ І СУМЛІННЯМ!...найгірший присмак на роки – розчарування самим собою. Але взад не повернете...,, Бо Бог приведе кожну справу на суд, і все потаємне, -чи добре воно, чи лихе! ". Книга Еклезіястова12:14
Oleg Angel _ 06.12.2014 20:21
IP: 213.110.136.---
Очевидний факт – при Януковичі демократії (до майдану) було більше. Прокуратура захищає тільки тих, хто має гроші, журналісти позакривали уха, очі. Подивіться фігурантів своїх статей, опишіть, де зараз вертольоти, вишки, хто виграє тендери на газодобування, чи станете писати ессе, на кшалт Авакова?
Lyuta Kozhina _ 06.12.2014 20:16
IP: 178.95.146.---
Пишите, Сергей, рассказывайте, вселяйте в нас оптимизм, нужно видеть ростки нового.
Serhij Shinkaruk _ 06.12.2014 20:15
IP: 31.144.142.---
Для більшого урожаю до грунту додають перегній, гній, просто кажучи лайно. Його дали... Посіяли коаліційну угоду. Дивимось що виросте. Так? Чи як?...
Zybyf _ 06.12.2014 20:13
IP: 212.90.60.---
Чи не час створити міжфракційне об'єднання і стати конструктивною опозицією?Добиватись правди в парламенті,а не лише висловлюватись в інтернеті. По меншій мірі соромно за такий парламент в такий час.
Андрей Топалов _ 06.12.2014 20:12
IP: 193.238.37.---
Сергей!!Вы депутат ВР и как и предыдущие "созывы депутатов" недостижимы для обычных людей – ваших же избирателей. Ни получить ответ, ни обратится к Вам никак нельзя, не говоря о том чтобы вы начали отстаивать права своих избирателей. Вы ушли от проблем людей в другую реальность. После отставки мэра Кировограда прошло больше 6 месяцев (по закону выборы назначаются максимум через 3 (три!!!) месяца после отставки), но выборы продолжают блокироваться такими же как и вы депутатами. 250 тыс граждан Украины лишили права на выборы. Изо дня в день каждый депутат и лично вы как "нардеп" в этом виновны и ничем не отличаетесь от януковича лишившего Киевлян подобного же права.
Кирилл Корженко _ 06.12.2014 20:12
IP: 95.135.147.---
Быть гумусом, это значит осознанно принести себя в жертву.А это слишком невыносимо по христиански для современной украинской элиты.
руслан49 _ 06.12.2014 20:11
IP: 46.200.76.---
Зараз відчувається шалений спротив серед ведучих українських журналістів створенню Мінінформполітики. Що це, глупість, чи думка – чому взяли Стеця, а не мене. Глупість тому, що українські журналісти з тріском програли інформаційну війну Росії на Заході. В Росії і на Донбасі вже не будемо і говорити. Допомога Україні з Заходу йде тільки по волі їх політиків. Немає в широгих верств західних країн відчуття необхідності цієї допомоги. Он керівництво Чехії і Угорщини сказали, що не підтримують Україну і що? Населення цих країн їм за це щось зробило? Наших журналістів на Заході ніхто не знає і не транслює. Якщо щось вони і пишуть, то про те, як в Україні олігархи ділять владу. І тому ця допомога з Заходу Україні може в любий момент припинитися. Або використовуватися західними країнами як елемент досягнення цими країнами своїх цілей. Це Міністерство треба було створювати ще півроку назад і увага і підтримка до нього повинна бути не менше, чим армії.
hrim _ 06.12.2014 20:10
IP: 74.125.18.---
Пане Сергію.
Дякую за своєрідний ЗВІТ, за своє бачення роботи ВР.
Оптимістично звучить інформація про нових парламентарів.
Щодо старих. А що ми від них очікували?
"З журбою радість обнялись" як писав О.Олесь.

П.С. Будьте професійним парламентарем і жодних розчарувань.
Serhij Shinkaruk _ 06.12.2014 20:08
IP: 31.144.142.---
Для більшого урожаю до грунту додають перегній, гній, просто кажучи лайно. Його дали... Посіяли коаліційну угоду. Дивимось що виросте. Так? Чи як?...
Zybyf _ 06.12.2014 20:03
IP: 212.90.60.---
Нажаль загальне враження про новий парламент дуже неприємне.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter