Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
Індра _ 07.12.2014 00:00
IP: 94.76.81.---
Реформа в міліції повинна утвердити українську ідентифікацію, а саме: 

1) Не повинна перейменувати міліцію в поліцію, бо тоді у нас будуть поліцаї. Дуже негативний термін! Тому потрібно вввести власний український термін – ВАРТА. Службовці варти – вартові. Так є в трьох країнах Європи – поліцейські названі власними національними термінами, а не поліцією: в Греції – αστυνομία (астуномія), в Ісландії – lögreglan (льоґреґлан), в Угорщині – rendőrség (рендьоршіґ).

2) Керівник варти міста є міський отаман  (саме так було за часів козачини, а це задовго до американського шерифа, якого нам пропонує нині багато "експертів"-неуків).  

3) Скасувати військові звання в варті – ні лейтенатів, ні генералів! Можуть бути інспектори, пристави, отамани та похідні від них (див. також звання часів козаччини).
Індра _ 06.12.2014 23:57
IP: 94.76.81.---
Давайте ------ що саме ми маємо вам давати, коли Майдан повстав саме проти того, щоб давати???
Раджу авторові посприяти заснуванню дуже важливого комітету з впроваджження державної мови в усі сфери життя українського народу. Ця ж комісія повинна чистити мову від москальслького та західних суржикових слів і створювати власні слов'янські терміни. От, наприклад, Авакарсенов хоче робити реформування – замінити назву "міліція" на "поліція". А чи була розмова цього чужака з українськими істориками та мовознавцями, як саме ми повинні називати наших правоохоронців?
Anna Ilkivna _ 06.12.2014 23:56
IP: 74.125.18.---
Молодець!
shasta _ 06.12.2014 23:41
IP: 46.119.103.---
курс "нової влади" – зубожіння народу, нагребтися і попиляти західні кредити, щось злити Раші, а решту – в першу чергу, через продаж землі, – злити Заходу, тіпа, в оплату кредитів. А народ довести до такого стану, щоб уже й анекдотичну версію "ми погасили всі борги і маємо 48 годин для того, щоб очистити країну" сприймалося як кращий варіант майбутнього...
shasta _ 06.12.2014 23:36
IP: 46.119.103.---
Олег Новицький:
shasta:
Занадто великою думки ви про цих сцикликів. Вам подобається простояти три місяці на майдані, а потім щоб в два рази все піднялось в ціні. Хто скаже, що я провокатор рилом об стіну бийтеся, а потім до цих скотів за канхветкою. Дістало.
щось у вас надто багато емоцій, щоб зрозуміти, а до чого це все?
якщо сциклики – Пєця і Сєня, то... згадайте цитату про 300% прибутку і капіталіста)) ця богообрана компанія може бути з одного боку висіти на гачку у своїх більш крутих сородичів, з іншого – отримати запевненння, що всьо буде суперово, з гарантіями. ну, або гарантії, що і до літака добіжать, і літак приймуть десь в Ізраїлі чи в США. І будуть "кнесетом України в екзилі". З Яником відбулося щось схоже, нє?
poltavs-ka galushka _ 06.12.2014 23:34
IP: 74.125.18.---
Gordon Shamwey:
Сірожа, ти вступив у говно, яким від тебе вонятиме все твоє подальше життя.
... років з 10 тому.
Gordon Shamwey _ 06.12.2014 23:29
IP: 46.174.245.---
Сірожа, ти вступив у говно, яким від тебе вонятиме все твоє подальше життя.
poltavs-ka galushka _ 06.12.2014 23:28
IP: 74.125.18.---
1
Ivan Praskovych _ 06.12.2014 23:26
IP: 178.94.172.---
Порох таки хоче намокнути, раз повторює поведінку попередника, це вже не вперше.
Олег Новицький _ 06.12.2014 23:25
IP: 185.38.217.---
Теодор Дяків:
Україна не витримає цього пархатого іга. І ніякого наступу кацапських військ на Київ і Одесу не буде. Цю маячню від цеголка не слухайтеся.
poltavs-ka galushka _ 06.12.2014 23:23
IP: 74.125.18.---
Лана Сангина:
про мин.информации Стеця.
в европ.странах во время 1-2Миров.войн такие министерства создавались, т.к. интернета тогда не было. Давайте учитывать научно-технический прогресс и не впадать в первобытность?
Так Ви "за" чи "проти"?
Олег Новицький _ 06.12.2014 23:23
IP: 185.38.217.---
shasta:
Занадто великою думки ви про цих сцикликів. Вам подобається простояти три місяці на майдані, а потім щоб в два рази все піднялось в ціні. Хто скаже, що я провокатор рилом об стіну бийтеся, а потім до цих скотів за канхветкою. Дістало.
poltavs-ka galushka _ 06.12.2014 23:20
IP: 74.125.18.---
monia_b:
Так жеж Філатов якраз на цій передачі і "роз"яснював", Береза з Парасюком тільки либу давили...
На ФБ відписалась від Тимчука, від усіх майданщиків і комбатів, коли вони по списках поперли. Фуууу...
Лана Сангина _ 06.12.2014 23:17
IP: 78.137.25.---
про мин.информации Стеця.
в европ.странах во время 1-2Миров.войн такие министерства создавались, т.к. интернета тогда не было. Давайте учитывать научно-технический прогресс и не впадать в первобытность?
Андрей Лященко _ 06.12.2014 23:16
IP: 82.144.214.---
Согласен с Филатовым: нахрена там находиться? Можно просто совместно голосовать за те или иные законы. Зачем терпеть рядом этих козлов?
Maksim Danilenko _ 06.12.2014 23:13
IP: 74.125.181.---
Юрий Наш: Вот из за таких мудозвонов как ты которым никто не угоден карлик и строит свою политику недоверия и вражды в средине страны
Теодор Дяків _ 06.12.2014 23:10
IP: 92.112.165.---
Скільки треба н о в и х депутатів в парламенті щоб на всю Украіну і на всю Європу заявити про потребу заміни азійсько-радянськоі с и с т е м и формування і функціонування влади в Украіні на украінсько-європейську? Правильно – о д и н! Але такий, яки й би с а м розумів різницю між цими системами і, відповідно, зміг би показати цю різницю суспільству.
І поки цього не буде, все це -танці на граблях...
Maksim Danilenko _ 06.12.2014 23:08
IP: 74.125.181.---
Написати коментар...Кому нужны эти завывания волоплясова.Парламент еще провел только 2 заседания уже выкинул простынь с анализом что все плохъо.Так вот если посмотреть на парламент любой страны там в коалиции обязательно квоты чтобы не ругались в зависимости от ква голосов и это нормально.Что лезут в кресло они везде туда лезут главное результат.Пусть работают и нечего подыгрывать Путину что ни на что не способны.Все нормально.
shasta _ 06.12.2014 23:05
IP: 46.119.103.---
Серг Иван:
я не по теме поста, а про УП

- запретить блогерам отключать комменты, боитесь комментов – не ведите блог, пишите статьи. слишком уже много писателей которые хотят чтобы их почитали, но не хотят узнать ответную реакцию
- запретить блогерам удалять комменты по своему усмотрению, тут не ФБ (не путать с ФСБ)). только редактор УП имеет право удалить комменты
- если удалили комент, комментатор имеет право узнать почему, цензура?
і поновити реєстрацію користувачів та припинити банити не зрозуміло за що!
shasta _ 06.12.2014 23:04
IP: 46.119.103.---
Теодор Дяків:
Олег Новицький:
Нарешті. Кодло тріщить. Скоро будемо очищати.
- "Не кажи гоп..."... Чергового бездумного Майдану Украіна не витримає.
можливо, до цього Пеця і Сєня нас і ведуть... свідомо.
Юрий Наш _ 06.12.2014 23:02
IP: 46.202.141.---
насчет того,что новый парламент – такое же гуано,как и был,здесь он не ошибся... боюсь оказаться правым в подозрении,что только третий майдан и фонари на банковой – путь к смене власти... законным путем эти скоты не уйдут ни при каких обстоятельствах,их война с этим народом и с этой страной идет уже почти сто лет и они достаточно плотно оккупировали абсолютно все,что имеет отношение к власти... их лозунг и посыл сейчас прост – плохо вам было при совках и януковичах????ну,мы вам устроим веселую жизнь! и нужно признать,у них для этого есть все рычаги и способы,как считали они нас животными,а не людьми,так и считают
Sergiy Chornyy _ 06.12.2014 22:52
IP: 93.72.167.---
Toчно
Petro Arhipchuk _ 06.12.2014 22:51
IP: 74.125.18.---
Гумус -це добре... але якщо його забагато.то рувнєж зле... на купі гною.як відомо,ніц не росте)...
Gonta_20 _ 06.12.2014 22:47
IP: 93.73.27.---
"Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків".

Сергію, головними завданнями нинішнього складу Ради є прийняття нормального виборчого закону за пропорційною системою з відкритими списками та скасування недоторканності.
Ці завдання мають бути вирішено якнайшвидше, і тоді цей транзитний парламент виконає свою роль.
Взагалі, чим нетривалішою буде депутатська каденція, тим менше всіляка мерзота намагатиметься туди потрапити, витрачаючи на це чималі гроші (за правилами будь-якого бізнесу через невідповідність між витратами і прибутком). І тим швидше Україна отримає нормальний парламент з переважно нормальними людьми в ньому.
Теодор Дяків _ 06.12.2014 22:44
IP: 92.112.165.---
Олег Новицький:
Нарешті. Кодло тріщить. Скоро будемо очищати.
- "Не кажи гоп..."... Чергового бездумного Майдану Украіна не витримає.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter