Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
Лег Био _ 06.12.2014 22:43
IP: 37.55.112.---
Законопроекти, подані суб'єктом права законодавчої ініціативи

Сироїд Оксана Іванівна (народний депутат VIII скл.)

N1009 04.12.2014 про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання

...от хумуса слышу)
kriukov _ 06.12.2014 22:43
IP: 93.73.108.---
Сергей! Говорят, что пессимист – это хорошо осведомленный оптимист. И вы неизбежно, "попри все", оптимизм свой утратите. И это будет хорошо, если, конечно, он не сменится растерянностью, аппатией и пофигизмом (в то, что система Вас засосет, верить не хочется). Выход один – выявлять своих сторонников и поскорее создавать в Раде самостоятельное межфракционное объединение "Майдан". И – не варится в собственном соку, а создавать вокруг него независимое интеллектуальное поле политических единомышленников. Упустите время – традиционная ряска кулуарности, трусости, предательства, подхалимажа, обмана, карьеризма и политиканства вновь и очень быстро затянет Верховную Раду и превратит в очередной раз ее в болото.
Oleksander Matvienko _ 06.12.2014 22:43
IP: 188.231.190.---
Виявляється, що буває коли всі не в ногу, а один в ногу. Скільки критикували Гриценка за власну, відмінну від думки фракції позицію. Благо, зараз у коаліції багато гриценок, а тому є надія на зміну ВР в кращий бік. Але, щоб заслужити звання "абабаягапроти", слабувато, – де прізвища боягузів, підлабузників, брехунів, кар'єристів, кнопкодавів? Якщо рубати правду-матку, то рубати до кінця.
monia_b _ 06.12.2014 22:41
IP: 74.125.181.---
Евгений Курьянинов:
Как человек, который знает какие и как делать реформы, может попасть в ВР или в Кабмин? Как он может там работать и с кем? Кто ему даст полномочия для реформ?
кудета
shasta _ 06.12.2014 22:40
IP: 46.119.103.---
Заика Роман:
Никто не вливает нового вина в старые меха.А все потому,что люстрацию нужно было начинать с Порошенко,Яценюка и прочих политиканов.Эти люди сейчас ведут себя как враги.
чому "как" і чому "сейчас"? хіба раніше вони себе поводили інакше?;)
Теодор Дяків _ 06.12.2014 22:39
IP: 92.112.165.---
Сергій почав "за здравіє" (нас нових багато...), а закінчив "за упокій" – назвав довгий ряд причин та обставин, які доводять, що в плані політичноі волі парламент нікчемний, нікудишній, пустопорожній... Але ж така якість парламенту була прогнозованою... Так само, як короткий час його "життя".
Gonta_20 _ 06.12.2014 22:38
IP: 93.73.27.---
Щодо жаги посад широкими депутатськими масами...
Погодьтеся, коли у парламентському комітеті практично всі його члени, якщо не заступники голови комітету, то керівники вигаданих підкомітетів – ця ситуація виглядає повним абсурдом і профанацією.
Цією "хворобою" хворіли і попередні Ради, але її збереження після Революції Гідності та накопиченої народної злості до "начальників" виглядає, як мінімум, дивно.
Олег Новицький _ 06.12.2014 22:38
IP: 74.125.18.---
Нарешті. Кодло тріщить. Скоро будемо очищати.
Олег Дорош _ 06.12.2014 22:35
IP: 178.95.40.---
Сергійко а пам'ятаєш я тобі на фейсбук кидав перед виборами з ютуба відео – ЗІНЧЕНКО ПРО ПОРОШЕНКА І ЛЮБИХ ДРУЗІВ 2005, а ти взяв загнівався уникав дискусії та взяв мене і заблокував, ось таке твоє продажне шоколодне рило ((
Евгений Курьянинов _ 06.12.2014 22:29
IP: 85.238.109.---
Ничего на этом навозе не выростет. Чтоб что-то выросло нужны семена и почва, а не толстенный слой говна. И нужен способ, при котором эти семена могут попасть в плодородную почву. Как человек, который знает какие и как делать реформы, может попасть в ВР или в Кабмин? Как он может там работать и с кем? Кто ему даст полномочия для реформ?
Vitaliy Medvedev _ 06.12.2014 22:27
IP: 74.125.18.---
На наших глазах Лещенко (любитель остроты и правды с ФАМИЛИЯМИ) превращается в ЖЮРИТЕЛЯ ПАЛЬЧИКОМ, следующая стадия ОПРАВДАТЕЛЬ ДУРИ и скат по наклонной!
Заика Роман _ 06.12.2014 22:24
IP: 91.124.10.---
Никто не вливает нового вина в старые меха.А все потому,что люстрацию нужно было начинать с Порошенко,Яценюка и прочих политиканов.Эти люди сейчас ведут себя как враги.
monia_b _ 06.12.2014 22:16
IP: 74.125.18.---
Антоний Опечаленный:
Радует то, что у Лещенко появляются проблески политического мышления.
Вы предаете не только избирателя но и свои убеждения
==========
а мона німного падробнєє про "убєждєнія" указанного ліца.?
а "проблєскі" ми відім самі в єво пісанінє...
Taras Korpalo _ 06.12.2014 22:14
IP: 173.194.90.---
Огидний холую Пороха, от Ти що не розумієш про що пишеш? Твоя фракція згідно Тобою ж написаного бере висоти холуїзму, про які і Янук не мріяв, а ти залишаєшся оптимістом. Не гумус ти, а гімно і покидьок.
Vitaliy Ruhaba _ 06.12.2014 22:09
IP: 74.125.18.---
Я бы не был оптимистом – если сразу нет смелости голосовать по совести, то потом все свыкнется и будет не так интересно задумыватся о нужности и правильности разных голосований...
Антоний Опечаленный _ 06.12.2014 22:09
IP: 74.125.18.---
Радует то, что у Лещенко появляются проблески политического мышления. Только не обольщайся и не переоценивай себя. До гумуса вам еще далеко. Пока вы мягко говоря не совсем качественный навоз. И лишь когда вы станете гумусом появится возможность возникновения политической культуры. Ты же Лещенко не понимаешь элементарщины. Для того, что бы стать гумусом ты должен дать себе ответ на многие элементарные вопросы. Зачем нам нужны партии и есть ли они у нас. Или ты считаешь БПП, БЛяшко и т.д. партиями? А зачем нам партийное руководство государством если партий давно не существует. Времена классовых битв прошли. Партии только раскалывают общество. А на хрена нам фракции, коалиции. Все эти структуры нужны только для того, чтобы какой-то подлец активный или мерзавец волевое мог тобой легко манипулировать. Коллективная психология это временное помешательство. 78-450 неповторимых личностей За или Против. Любые группировки запрещены. Вы предаете не только избирателя но и свои убеждения
Михайло Горбань _ 06.12.2014 22:08
IP: 176.38.166.---
Ой який бідний Сергій Лещенко. І не прислухаються до нього начальники, через коліно ламають, обманюють, посади підлабузникам роздають. А ДО виборів хіба Серьожа не знав, який Порошенко поц? А поперся в Петін блок, бо прохідне місце виділили. А помилився – то кидай цю зграю.
Антоний Опечаленный _ 06.12.2014 22:07
IP: 74.125.18.---
Радует то, что у Лещенко появляются проблески политического мышления. Только не обольщайся и не переоценивай себя. До гумуса вам еще далеко. Пока вы мягко говоря не совсем качественный навоз. И лишь когда вы станете гумусом появится возможность возникновения политической культуры. Ты же Лещенко не понимаешь элементарщины. Для того, что бы стать гумусом ты должен дать себе ответ на многие элементарные вопросы. Зачем нам нужны партии и есть ли они у нас. Или ты считаешь БПП, БЛяшко и т.д. партиями? А зачем нам партийное руководство государством если партий давно не существует. Времена классовых битв прошли. Партии только раскалывают общество. А на хрена нам фракции, коалиции. Все эти структуры нужны только для того, чтобы какой-то подлец активный или мерзавец волевое мог тобой легко манипулировать. Коллективная психология это временное помешательство. 78-450 неповторимых личностей За или Против. Любые группировки запрещены. Вы предаете не только избирателя но и свои убеждения
monia_b _ 06.12.2014 22:04
IP: 74.125.18.---
poltavs-ka galushka:
monia_b:
Індра:
Severyn Barvinskyi:
Сергій засмутився ще б більше якби знав які пійомні дали парасюку за вступ у групу. Плюс місячна стипендія
Ну то розкажіть громаді – за вступ до якої саму групи Парасюку дали підйомні і хто надумав платити йому щомісячну стипендію?
Парасюк сам розказав у шустера.
сидять три хлопчики Бені Каламойського – Боря Філатов, Барух Береза і Вова Парасюк.
а шутер їх тролить, хто краще Беню захистить.
Вова розказував про подвиги Бені найпереконливіше, чистою українською мовою
А мені найбільше сподобалось роз"яснення Філатовим поняття "нашы люді":)))
мені було не до сміху

youtube.com/watch?v=OJWVHMJ26DM

люди моляться на Парасюка як колись на баксьора.
shasta _ 06.12.2014 22:00
IP: 46.119.103.---
Максим Чарушников:
НВсе дуже просто. Перші закони депутатів коаліції в п.ч. для бпп:
1. Повернення списаних депутатами 24 млрд боргів приватних енергокомпаній перед державою в 2011 (з індексацією).
2. Відміна в 2014 угод з офшорними країнами/зонами. Офшори – це ухиляння від сплати податків. Податки повинні платити в Україні. Жодних пільгових оподаткувань для ахмєтова, фірташа, коломойського, новінського та ін. Хай хоча б років 5 платитимуть податки в Україні.
3. Перегляд приватизації (в п.ч. хімія, металургія, паливно-енергетичний комплекс) і тендерів з 2005 року.
4. Перевірка рефінансування банків з 2008 (особливо гарантовськими кубівим і гонтарєвою в час війни)
5. Паралельно із зазначеним реформи для розвитку малого і середнього бізнесу, люстрація судових органів, силових структур і т.п.

Надходжень в бюджет вистачить і на АТО, і на сплату кредитів, і на соціальну сферу, і на все
дуже логічно)) + 100!
Oleg Angel _ 06.12.2014 21:56
IP: 74.125.18.---
Дмитро Трунов:
До речі, нагадую про зняття недоторканності!
Народ чекає.
Навіщо недоторканість
Снайперу Садовому, що вбив 30 людей, його й так відпустили
Арбузову, йому й так віддали 200 млн
Бойко з Бакуліним, історія з Tovar1 (вишка) прокуратуру не цікавить
Курченку – дав гроші на вибори і буде й далі бізнесменить.
Ставицькому – і так керує АЗС "БРСМ-Нафта".і виграє тендери
Януковичу, – гелікоптери доправили за ним навздогін через декілька місяців???
Олег Дорош _ 06.12.2014 21:56
IP: 178.95.9.---
Сергійко думав що це шоколад а вийшло як завжди гумно, зараз я тобі не співчуваю а буду співчувати коли будуть розносити ВР як сьогодні у твого патрона у Вінниці
shasta _ 06.12.2014 21:46
IP: 46.119.103.---
чому це ерформи – обовьязково непопулярні? якщо все зробити в інтересах країни і народу, а не в інтересах олігархів. то ще й які будуть популярні! Зміцнення гривні, відміна ПДВ і спрощення податкової системи взагалі, встановлення правосуддя і пенсійної справедливості, люстрація з порівняння доходів і видатків, 100% повний і відкритий реєстр власності, реприватизація обленерго, ТЕЦ, нафтогазових свердловин і тд і тп – як неповний приклад ПОПУЛЯРНИХ реформ. Але Сєня і Пця на це, звісно, не підуть.
ЗІ: а Вінниця – це дзвіночок Пєці.
ЗІЗІ: пане Лєщєнко, а не можна вплинути на УП, щоб поновила реєстрацію користувачів для коментів і припинила банити не зрозуміло за що? а то враження, наче тут МінСтець уже рік мінімум на практикумі)
Індра _ 06.12.2014 21:46
IP: 94.76.81.---
А чому б мені не дозволити щось написати? Я пишу дозоленою лексикою, хоча сам автор статті вказує на свою приналежність до того, що залишає в полі заблукавший інтелігент?...
poltavs-ka galushka _ 06.12.2014 21:45
IP: 74.125.18.---
monia_b:
Індра:
Severyn Barvinskyi:
Сергій засмутився ще б більше якби знав які пійомні дали парасюку за вступ у групу. Плюс місячна стипендія
Ну то розкажіть громаді – за вступ до якої саму групи Парасюку дали підйомні і хто надумав платити йому щомісячну стипендію?
Парасюк сам розказав у шустера.
сидять три хлопчики Бені Каламойського – Боря Філатов, Барух Береза і Вова Парасюк.
а шутер їх тролить, хто краще Беню захистить.
Вова розказував про подвиги Бені найпереконливіше, чистою українською мовою
А мені найбільше сподобалось роз"яснення Філатовим поняття "нашы люді":)))
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter