Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
Мартин Ветров _ 12.12.2014 22:02
IP: 93.175.208.---
Серега, ты еще не понял, постарайся понять поскорее – ты в парламенте только для введения прогрессивного подоходного налога.

если это не так – грош тебе цена в базарный день.

... и не пытайся впарить плебсу, про чё другое. например, борьбу с корупцией или еще каку-нить хрень.
без введения прогрессивноного подоходного налога – вся п и здежь про борьбу и реформы – х у йня.

и даже если это никто не понимает – они все это чувствуют. время такое.
удачи.
Adam Viter _ 11.12.2014 22:40
IP: 46.201.115.---
Світло виключають компанії які належать регіоналам. Тому світло виключають в основному там, де проживають патріоти України, і в тих будинках, де їсти варять на електроплитах. Уявіть, згідно проекту в таких будинках повинно бути ода лінія на освітлення, і інша паралельно лінія (фаза) для електроплит. Ці окремі лінії не перетинаються, і одночасно не вимикаються, при вимкненні світла. А на практиці при вимкненні світла, пів будинку без світла, а друга половина того ж будинку в той же час освітлені. А як підігріти їсти дітям, ніхто не говорить.
СЕРГЕЕВИЧ _ 10.12.2014 10:19
IP: 74.125.181.---
Сергей,если вы так "продуктивно" работаете, может вам и 5000 грн зарплаты много?
Поделитесь с коллегой Наемом
Nikolay Zabolotniy _ 09.12.2014 18:18
IP: 91.202.56.---
Сергію, дякую за щирість.
Націонал Патріотович _ 09.12.2014 11:52
IP: 92.244.117.---
Я завжди був нормальною людиною... Лінію оборони тримають живі.
Ліна Костенко
2001-2010
Це було написано 2001-2010...!!!!!!!!!!.
Перечитав... Якесь Дежавю́...
Evgeniy Alekeev _ 09.12.2014 00:34
IP: 62.216.42.---
Сергей, снимайте заседания фракции на телефон, и оглашайте список волатильных депутуток. Мы ведь имеем право знать, ведь так?
ya-ya79 _ 08.12.2014 17:08
IP: 74.125.18.---
не виникало нормальних думок, коли потрібно було проголосувати за "єдиного" кандидата у травні???
так, це б вже призвело до загибелі країни...
а з іншого боку, навіщо продовжувати муки?
іще трошки, і бидло витовче гумус, та захоче до царя на покаяння проситися...
Yuriy Tereschuk _ 08.12.2014 17:06
IP: 74.125.18.---
Яке гумно такий і врожай. Якщо вже Сироїд, що зажадала закритих засідань (не пускати персу), називають прогресивним політиком нової якості, то нічого окрім бадилля на такому гумусі не виросте.
cityzen _ 08.12.2014 16:35
IP: 74.125.181.---
Зачем вы так о себе? Хотя бы – благодатная почва, но не гумус. По крайней мере, не так режет слух и не вызывает ассоциаций. Вы должны знать, как корабль назовешь, так он и поплывет. Вот Зоя Казанжи пусть и считает себя гумусом, а вы и есть новое поколение политиков. Вот только не пойму, почему Мустафа воздержался? Как всегда и вашим, и нашим, своего мнения нет. А вы молодец, вся надежда на таких самодостаточных политиков, как вы. Вы правы, нынешняя ВР просуществует недолго. Но на очередные выборы не советую идти с блоком, у которого нет политического будущего.
P712 _ 08.12.2014 15:54
IP: 92.113.140.---
Сергій Медвідь:
P712:
P712:
а ще таке питання – чому ви опозиційному блоку не дали комітетів?? Чим ви тоді від них відрізняєтесь, зразку 2012 року???? Чи за це стояв Майдан, щоб ви через півроку ложили на закони?? Ні, закони мають виконуватись, це аксіома.
Я вважаю, що "Опозиційний блок" він скоріше в опозиції до України, а не до влади і це потрібно розрізняти. Адже йдучи на вибори вони взяли назву "Оп блок", ще не знаючи який буде розклад сил у ВР, а лише для того щоб привабити опозиційних виборців.І тому не варто носитися з цією яловою опозицією.
а при чому тут назва? вони в коаліції – ні, то значить в опозиції. Не варто бути провідниками Божими, це я про Луцика і йому подібним – і нехтувати законом, вважати себе правіднішими від Папи Римського. Треба віддати контрольні комітети і працювати спокійно (ну не розумію у чому кипіж, рішення комітетом приймається простою більшістю, у ригів там немає більшості)
Дмитро Мартинюк _ 08.12.2014 15:32
IP: 74.125.181.---
То Зоя Какзанжі – новітній провідник нації? Чортополох виросте на цьому "гумусі".
Микола Злочевський _ 08.12.2014 13:52
IP: 188.163.1.---
То камікадзе, то гумус, то біомаса при продажі Криворіжсталі для Юлі...То маленькі, пересічні українці для великого йолопа Ющидла...То бідло для бидла Януковича...
Сергій Медвідь _ 08.12.2014 13:47
IP: 94.154.44.---
P712:
P712:
а ще таке питання – чому ви опозиційному блоку не дали комітетів?? Чим ви тоді від них відрізняєтесь, зразку 2012 року???? Чи за це стояв Майдан, щоб ви через півроку ложили на закони?? Ні, закони мають виконуватись, це аксіома.
Я вважаю, що "Опозиційний блок" він скоріше в опозиції до України, а не до влади і це потрібно розрізняти. Адже йдучи на вибори вони взяли назву "Оп блок", ще не знаючи який буде розклад сил у ВР, а лише для того щоб привабити опозиційних виборців.І тому не варто носитися з цією яловою опозицією.
Олег Терещенко _ 08.12.2014 13:08
IP: 37.19.153.---
Жаль що в цьому гумісі ніяк не можуть утихнути розбірки між БПП Порошенка і НФ Коломойського, це ще один раз доказує що олігархів треба гнати в шию! Якби не вони то уряд ще місяць тому почав би реформи! А не ділили б посади...
boh _ 08.12.2014 12:58
IP: 194.44.142.---
Не приймайте непопулярних рішень, не поспілкувавшись з фахівцями у сфері державних (!) фінансів. Бо "американські" теоретики з питань фінансів "несуть" з трибуни дурню, яка ніякого відношення до українського законодавства не має. Інша справа, що треба міняти законодавство... А те що виробляє казначейство України взагалі біля цивілізованого світу і рядом не "лежало".
Анатолій Півненко _ 08.12.2014 12:39
IP: 37.55.196.---
На "Дзеркалi тижня" стаття-передовиця про те ж саме, про гумус. Точнiше – про елiту якогось прошарку суспiльства. Якого? 1-го, 2-го, 3-го чи;-го, 5-го?
majorvihr _ 08.12.2014 11:30
IP: 74.125.190.---
Менi важко зрозумiти слова Сергiю,вашi,про боягузництво депутатов.Це страх неотримати великi грошi за "правильное голосования"-от i все.А просто боятся чи президента чи когось ще- це щось несумiсне з дорослicтю.Особливо,якщо люди вважають себе патрiотами,а не гумусом-що вважаеться перегноем.
Michal Topov _ 08.12.2014 11:01
IP: 74.125.17.---
P712:
а ще таке питання – чому ви опозиційному блоку не дали комітетів?? Чим ви тоді від них відрізняєтесь, зразку 2012 року???? Чи за це стояв Майдан, щоб ви через півроку ложили на закони?? Ні, закони мають виконуватись, це аксіома.
Опозиційний Блок, немає ніякого відношення до оппозиції, це пята колона кремля, а не українська оппозиція
Анатолій Півненко _ 08.12.2014 10:49
IP: 37.55.196.---
Структуру сучасного суспiльства НАЙадекватнiше вiдображае пiрамiда потреб i мотивацiй А. Маслоу, психолога. Найнижчий i наймасивнiший прошарок у суспiльствi – це тi, хто задовольняе в основному фiзiологiчнi потреби (саме iх називають часто бидломасою). Важливе положення моделi структури суспiльства за А.Маслоу полягае в тому, що поки Людина не задовольнить своiнижчi потреби, на вищi вона не мотивована.
Ми добавляемо до цiеi моделi таке: 1) про елiту – елiта у кожному прошарку своя, 2) елiтою усього суспiльства можна вважати лише тих, хто на верхньому 5-му прошарку пiрамiди знаходиться, iх мало, за оцiнками Маслоу навiть в найрозвиненiших краiнах iх не бiльше 1,5% вiд чисельностiнаселення; 3) поведiнка сучасного Homo sapiens формуеться в основному iнстинктами (генетичними програмами), успадкованими вiд предкiв.
Про це див. можна бiльш детально на сайтi h t t p: // Samo Lit. com / authors / 2030 /books/, де ми розмiщуемо чернетки книги, яку готуемо до друку
P712 _ 08.12.2014 10:28
IP: 92.113.160.---
а ще таке питання – чому ви опозиційному блоку не дали комітетів?? Чим ви тоді від них відрізняєтесь, зразку 2012 року???? Чи за це стояв Майдан, щоб ви через півроку ложили на закони?? Ні, закони мають виконуватись, це аксіома.
P712 _ 08.12.2014 10:20
IP: 92.113.160.---
Сірьожа, ну не робіть вигляд у 34 році, що ви цнотливий легінь. Що наче не знаєте, чому люди так себе поводять. Все просто – з ними розрахувались посадами, такий собі бартер, тому і поведінка відповідна. Спочатку місцями у списках, тоді у комітетах або міністерствах.І тут одне питаннячко доречне, а чим це відрізняється від компашки яника?? а ні чим. Стосовно реформаторства, які реформи, коли бюджет ще не дограбований, тому і ніхто не ставив на голосування зміни у Конституцію, хоча всі прекрасно знають, що потрібні 2 сесії, і можна було би зараз проголосувати другий раз і прийняти новий бюджет з новими повноваженнями місцевих бюджетів. Але ваш гройсман "великий реформатор" також затирив це питання і от ще рік Сєні будут керувати розподілом бюджету.
novicky _ 08.12.2014 09:57
IP: 92.112.133.---
Дякую Сергію за чесний виклад подій, до перебігу яких він мав пряме відношення. Здаля не було видно дрібних деталей, але в принципі все було зрозуміло вірно. Шкода, що до ВР обрали мало ЛЮДЕЙ, але багато гумуса. Якщо не приймете закон про імпічмент президента, то всі, вся ВР буде "опущена" владою до рівня "гумоса". І ще. Не голосувати – це працювати на керівництво! Потрібно добиватися своєї правди, не оглядаючись на Гройсмана чи Порошенка. А ви навіть з Мустафою дієте неузгоджено. Не бійтесь домовитись між собою з однодумцями, це ж норма поведіеки у ВР!
Takozh _ 08.12.2014 03:20
IP: 176.8.134.---
Peter Blood:
shasta:
poltavs-ka galushka:
shasta:
Те, що Ви написали і є підтвердженням тези, що народ отримує те, на що заслуговує. Не розумію, чому Ви з нею не погоджуєтесь.
перепрошую, але до чого тут весь народ? в традиційних суспільствах усім слова не давали – і оті 20% дегенератів народом не вважалися. яке право має алкаш чи нарік вирішувати долю держави і мою долю? жодного! але якщо влаштувати демократію...
===
Давно пора різко скоротити списочну кількість того електорату (л о х торату) різними способами, щоб владу обирали свідомі, розумні і самодостатні члени суспільства.
Яка списочна кількість спроможна обрати свідоме, розумне керування? почнемо з 400 в Раді – обрано Гройсмана. Тепер кинулися: "Скільки проіснує цей парламент". Народ завжди винен, бо "заслуговує", але покарані будуть обрані. Такий принцип демократії.
hap_a _ 08.12.2014 03:15
IP: 74.125.18.---
Правильним парламент стане тоді, коли в ньому залишиться 2 сили:
1) Патріоти і реформатори, які бажають для України дійсно нового життя (влада);
2) Всі решта, які зараз знову ділять, лижуть, кулуарять і т.п. (опозиція).
Ця реформація відбудеться майже автоматично, як тільки в першої сили буде впевненість в своїй більшості. Але, як бачимо, це ще не зараз.: (
Алексей Черняк _ 07.12.2014 23:32
IP: 130.185.62.---
Я не знаю, скільки проіснує цей парламент.
сережа
нах це по центру
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter