Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
САНДРО _ 07.12.2014 09:10
IP: 93.73.251.---
Заканчивается романтика- начинается реальность.
И политики и жизни.

Создание през.партии, продвижение ее на ведущее место в парламенте, создание большинства-это безусловное доминирование Президента в Парламенте.

И будет так всегда. как и с голосованием по Мининформу. Такова реальность и никакие романтики ее не изменят.

А может и не надо впадать в отчаяние. может не так уж все в этом вопросе плохо.
Караван должен идти, как бы не лаяли собаки.

Кстати о собаках.Лично у меня вызывает удивление постулат автора, что НИКТО не мешал Яценюку за 98 месяцев проводить реформы.
Как будто автор не знал, что большинства у демократов нет, и даже закон о модернизации ГТС не удалось провести,не говоря уже о болеее "непопулярных" реформах
Что прошло 2 изб. кампании, во время проведения которых работает иная логика
Что задача Яценюка была удержать управляемость страной в послереволюц. и военный час а не создавать светлое будущее буквально с 24февраля.
Поэтому с премьером надо терпимее
галина грень _ 07.12.2014 08:40
IP: 74.125.18.---
хлопці, рухайтеся, бо буде біда
Sapphir _ 07.12.2014 06:54
IP: 46.201.44.---
Андрей Кононенко:
Нет и еще раз нет. Что бы непослушные депутаты могли посадить лидера фракции.
Ярослав Якимечко _ 07.12.2014 05:02
IP: 88.135.211.---
Щось дивне коїться в Датському королівстві
Віктор Марченко _ 07.12.2014 03:12
IP: 93.72.228.---
ЛЄЩЕНКО ЗРОБИВ УСЕ, ЩОБ ПРИВЕСТИ ДО ВЛАДИ ШОКОЛАДНОГО БАТОНА.
І прекрасно розумів, чого той вартий і чого від нього слід очікувати. Бо крутиться в українській політиці, як гумус в ополонці, вже з десяток років.
Тепер же корчить із себе цнотливого буратіно, бо хоче зберегти за собою імідж непідкупного борця за правду, а не заказного писаки, яким він є насправді. Бо й на далі хоче крутитися у звичній ополонці. Як гумус.
Лєщенко, якщо ти думаєш, що хтось із серйозних людей тобі повірить, то ти приймаєш їх за лохів. Ти дійсно гумус. Гумус кремлівсько-олігархічної системи влади в Україні. І на жаль, таких гумусів у вас там настільки багато, що кінця-краю цій системі поки-що й не видно.
rabun _ 07.12.2014 03:06
IP: 74.125.18.---
Олександр Палій:
Сергію, протисни зараз кілька хороших законопроектів, і зі спокійною совістю чекай інших поколінь:) Деякі законопроекти можу дати.
Сергей, не слушай тупого гоя.

заканапраект должєн бить одін – імунітет правітєльству Пісяя на одін год.
патом єщо на год, і т д.
Пісяй ужє вньос заканапраект в раду і снова паставіл ультіматум как с трубой – не трогайте меня єщо год ілі я ухожу.
Сєрьога надежда на тєбя, не подвєді.
Олександр Палій _ 07.12.2014 02:46
IP: 93.72.48.---
Сергію, протисни зараз кілька хороших законопроектів, і зі спокійною совістю чекай інших поколінь:) Деякі законопроекти можу дати.
Распутин _ 07.12.2014 02:24
IP: 46.33.228.---
Не думаю,что этот парламент проживет весь срок,но желаю успехов,Серега.Боритесь с Системой,Она паскудна и живуча,никак не хочет сдаваться.Вон и события в Виннице это показывают.Но общими усилиями надо сломать ей хребет.Надеюсь и следующий президент окончательно будет избавлен от постсовкового синдрома.
Владимир Януш _ 07.12.2014 01:50
IP: 74.125.18.---
Кнопкодавство – пряме порушення конституції. Гарантом конституційного порядку являється президент. Виходить що президент не виконує своїх обов,язків.
Владимир Януш _ 07.12.2014 01:50
IP: 74.125.18.---
Кнопкодавство – пряме порушення конституції. Гарантом конституційного порядку являється президент. Виходить що президент не виконує своїх обов,язків.
Владимир Януш _ 07.12.2014 01:50
IP: 74.125.18.---
Кнопкодавство – пряме порушення конституції. Гарантом конституційного порядку являється президент. Виходить що президент не виконує своїх обов,язків.
Владимир Януш _ 07.12.2014 01:49
IP: 74.125.18.---
Кнопкодавство – пряме порушення конституції. Гарантом конституційного порядку являється президент. Виходить що президент не виконує своїх обов,язків.
Владимир Януш _ 07.12.2014 01:49
IP: 74.125.18.---
Кнопкодавство – пряме порушення конституції. Гарантом конституційного порядку являється президент. Виходить що президент не виконує своїх обов,язків.
Владимир Януш _ 07.12.2014 01:48
IP: 74.125.18.---
Кнопкодавство – пряме порушення конституції. Гарантом конституційного порядку являється президент. Виходить що президент не виконує своїх обов,язків.
rsylhfn _ 07.12.2014 01:07
IP: 95.132.136.---
на тому гумусі вже виросла тоталітарна конструкція плюс зовнішня агресія. Незламати таке утворення ніяк. Реформ не буде. Будемо йти далі до рабства, якщо Майдан на встане в третьє і не знищить своїх ворогів.
poltavs-ka galushka _ 07.12.2014 00:55
IP: 74.125.18.---
Індра:
poltavs-ka galushka:
Індра:
це справжній гачок, на який треба підловити москалів. На них треба тиснути, а для цього потрібні важелі. От один з них – це їхня державна мова. Між іншим, її утвердження у москалів почалося від часів Ломоносова – сам він почав її масово впроваджувати...
Про Ломоносова знаю. Кілька років тому надибала статтю, інформацію з якої лише тепер стали у вільному викладі переказувати українські сайти. У мене був повний варіант, із посиланням на ун-тет ім. Ломоносова:), а посилання стратила, на жаль. Нема у що тепер москалів товкти носом.
Так на сайті ломоносівського ун-ту було написано: при розшифровці новгородських берестяних грамот з"ясували,, що мова, якою їх писано, близька до – ПАБААМ! – мови африканських пігмеїв. хххх
Індра _ 07.12.2014 00:36
IP: 94.76.81.---
poltavs-ka galushka:
Індра:
виставити москалям рахунок і нехай сплачують по ліцензії за використання нашої другої мови, як своєї державної.
=========================
:)))
Аплодую стоячи.
АГА, це вам не закамуфльовані діжечки з золотом гетьмана Полуботка в англійських банках, це справжній гачок, на який треба підловити москалів. На них треба тиснути, а для цього потрібні важелі. От один з них – це їхня державна мова. Між іншим, її утвердження у москалів почалося від часів Ломоносова – сам він почав її масово впроваджувати. Бо перед ним були цілі округи, де народ базікав лише по-своєму. Так було і в жидівських поселеннях по царській Московії – там народ по слов'янські не петрав ні бельмеса за винятком окремих контактерів.
shasta _ 07.12.2014 00:34
IP: 46.119.103.---
Вихор:
Як не прикро, доводиться ще і ще раз пригадувати вислів Володимира Литвина: "Корито те ж саме, тільки свині помінялися!.
та й свині не дуже помінялися... навіть молоді повиростали покоління. син Пєці, Віка Сюмар – невістка Тарана-Терена, обслуга старих свиней...
poltavs-ka galushka _ 07.12.2014 00:28
IP: 74.125.18.---
Індра:
виставити москалям рахунок і нехай сплачують по ліцензії за використання нашої другої мови, як своєї державної.
=========================
:)))
Аплодую стоячи.
Тімур Кондратюк _ 07.12.2014 00:24
IP: 93.126.104.---
kriukov:
Сергей! Говорят, что пессимист – это хорошо осведомленный оптимист. И вы неизбежно, "попри все", оптимизм свой утратите... Выход один – выявлять своих сторонников и поскорее создавать в Раде самостоятельное межфракционное объединение "Майдан"...
Ваш допис, пане Крюков, нагадав мені анекдот "Песиміст бачить тунель. Оптиміст – світло в кінці тунелю. Реаліст – світло фар швидкісного поїзда у тунелі. І тільки машиніст бачить трьох дебілів, що стоять на рейках!"... Хоча шановний автор (Сергій Лещенко) і опинився у списку створеної під вибори партії..., про міжфракційне об'єднання "Майдан" не може бути й мови, оскільки створена коаліція "Європейський вибір", в якій налічується Конституційна більшість Нардепів (!), складається з п'яти "партій Майдану", саме так було анонсовано в чисельних ЗМІ – "партій Майдану"...
Індра _ 07.12.2014 00:23
IP: 94.76.81.---
poltavs-ka galushka:
Індра:
... російська – то теж наша мова. Походить з Києва і вкрадена москалями. Це дослідили російські філологи. Так що в цьому питанні прецеденти у світі відсутні, треба самим вирулювати.
Ви порушили іншу тему. Наші пращури були розумні і вважали, що основні знання треба передавати саме усно, а не письмово. Наша усна мова має вже понад 7000 років, про що писав Міхал Красускі в своєму дослідженні "Древность малороссийского язика" ще в 1880 р. Але була ще й письмова мова, яка була близька до болгарської. Її передавали і глаголицею (руничне письмо), і кирилецею. Монахи занесли письмову мову в Заліссся і там вона стала спільною для всім місцевих угро-фінів. А ТЕПЕР – УВАГА!!! Пан Лещенко міг би порушити у ВР декілька тем. Одна з них – виставити москалям рахунок і нехай сплачують по ліцензії за використання нашої другої мови, як своєї державної. Якщо кожен москаль платитиме 100 грн/ рік, то контрибуція становитиме 15 млрд гривень!
Вихор _ 07.12.2014 00:15
IP: 74.125.18.---
Як не прикро, доводиться ще і ще раз пригадувати вислів Володимира Литвина: "Корито те ж саме, тільки свині помінялися!.
shasta _ 07.12.2014 00:14
IP: 46.119.103.---
Індра:
варта – то таки зовсім інша філософія і законодавча база)) не Аваковим-Вальцманам-Яценюкам, та навіть і Кириленкам-Парубіям такі глибокі переміни робити)) вони тупо не здатні і проти.
poltavs-ka galushka _ 07.12.2014 00:06
IP: 74.125.18.---
Індра:
В цілому згодна, але не забувайте, що російська – то теж наша мова. Походить з Києва і вкрадена москалями. Це дослідили російські філологи. Так що в цьому питанні прецеденти у світі відсутні, треба самим вирулювати.
Індра _ 07.12.2014 00:03
IP: 94.76.81.---
Між іншим, на Оболоні в Києві народ сам організував свої воєнізовані загони самооборони і назвав їх ВАРТОЮ – з відповідними нашивками на рукавах. Тому треба йти в ногу з народом, а не з комуняками та українофобами.
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter