Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
Максим Чарушников _ 06.12.2014 21:38
IP: 46.119.125.---
НВсе дуже просто. Перші закони депутатів коаліції в п.ч. для бпп:
1. Повернення списаних депутатами 24 млрд боргів приватних енергокомпаній перед державою в 2011 (з індексацією).
2. Відміна в 2014 угод з офшорними країнами/зонами. Офшори – це ухиляння від сплати податків. Податки повинні платити в Україні. Жодних пільгових оподаткувань для ахмєтова, фірташа, коломойського, новінського та ін. Хай хоча б років 5 платитимуть податки в Україні.
3. Перегляд приватизації (в п.ч. хімія, металургія, паливно-енергетичний комплекс) і тендерів з 2005 року.
4. Перевірка рефінансування банків з 2008 (особливо гарантовськими кубівим і гонтарєвою в час війни)
5. Паралельно із зазначеним реформи для розвитку малого і середнього бізнесу, люстрація судових органів, силових структур і т.п.

Надходжень в бюджет вистачить і на АТО, і на сплату кредитів, і на соціальну сферу, і на все
monia_b _ 06.12.2014 21:36
IP: 74.125.18.---
Індра:
Severyn Barvinskyi:
Сергій засмутився ще б більше якби знав які пійомні дали парасюку за вступ у групу. Плюс місячна стипендія
Ну то розкажіть громаді – за вступ до якої саму групи Парасюку дали підйомні і хто надумав платити йому щомісячну стипендію?
Парасюк сам розказав у шустера.
сидять три хлопчики Бені Каламойського – Боря Філатов, Барух Береза і Вова Парасюк.
а шутер їх тролить, хто краще Беню захистить.
Вова розказував про подвиги Бені найпереконливіше, чистою українською мовою
Snt Peretz _ 06.12.2014 21:35
IP: 77.87.144.---
Так много слов... Написал бы просто – "мы бееедные нищасные овечки, внутри хорошие но злой пастух нас не слушает а загоняет туда, куда ему надо, но после стрижки и дойки мы можем даже побекать – бееееее"
Андрей Кирилов _ 06.12.2014 21:34
IP: 74.125.18.---
Так они и будут жить по новому. Им давным-давно наплевать на обычных украинцев.
redbizkit _ 06.12.2014 21:34
IP: 74.125.181.---
Сергій, про яких це ти начальників пишеш? У тебе, як і у всіх решта депутатів, один начальник – народ, який вас вибрав. Прізвища в студію тих, хто зазіхає на народну владу. Це твоя відповідальність і обовязок перед народом.
Sapphir _ 06.12.2014 21:25
IP: 46.201.45.---
Дмитро Трунов:
Уверяю Вас, никакая сенсорная кнопка не поможет. Даже самая навороченная с нанотехнологиями. Выход один – кого поймали на кнопкодавстве – лишать пожизненно возможности стать депутатом любого уровня. Но для этого надо принять закон. А его примут??
Игорь Красовский _ 06.12.2014 21:16
IP: 109.86.127.---
я так думаю после принятия бюджета все депутаты дружно укатят по заграницам от мальдив до таиланда и нет войны...и нечего не мешает...приедут аж после 20 января...не страна а один гумус!!!!
Індра _ 06.12.2014 21:15
IP: 94.76.81.---
Severyn Barvinskyi:
Сергій засмутився ще б більше якби знав які пійомні дали парасюку за вступ у групу. Плюс місячна стипендія
Ну то розкажіть громаді – за вступ до якої саму групи Парасюку дали підйомні і хто надумав платити йому щомісячну стипендію?
Olena Berebelyukh _ 06.12.2014 21:11
IP: 46.63.16.---
І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію. – це як?
Severyn Barvinskyi _ 06.12.2014 21:10
IP: 176.125.55.---
Сергій засмутився ще б більше якби знав які пійомні дали парасюку за вступ у групу. Плюс місячна стипендія
hrim _ 06.12.2014 21:09
IP: 74.125.18.---
Sapphir:
А вы друзья как не садитесь, все в патриоты не годитесь. О снятии неприкосновенности ни слова. Ожидаемо и привычно – посады, комитеты, лизоблюдство, кто умнее и т. д.
......

Питання ЗНЯТТЯ НЕДОТОРКАНОСТІ буде головним тестом ВР.
polyglot _ 06.12.2014 21:09
IP: 188.163.89.---
Хорошо, что Сергей написал эту заметку. Людям очень нужен позитив.
ВСЕ У НАС ПОЛУЧИТСЯ!
taksist _ 06.12.2014 21:09
IP: 74.125.18.---
пане Сергію як щодо того щоб підтримати своїх? як вам відомо росія і кадиров оголосили ворогами росії наших комбатів ваших колєг за підтримку партизанського спротиву чєчєнського народу кремлю. ви б могли зробити вчинок з великої літери – повторити слово в слово сказане ними і стати ворогом кремля раз а два – ви б могли повторити фішку наєма і закликати депутатів вр зроббити те саме і тим самим підняти всю нашу раду на захист наших. ви ж знаєте що увесь склад ради росія не зможе унести в списки ворогів і так можна отримати маленьку перемогу але так потрібну останнім часом.
ну, звісно, якщо вам захищати наших є кошерним.
Олександр Антипець _ 06.12.2014 21:08
IP: 74.125.18.---
Яценюк був вагітний реформами 9 місяців може розродиться чи як слон пішов на 24 і буде тримати у собі, а може це "несправжня вагітність" (психічна проблема вже)?
Sapphir _ 06.12.2014 21:02
IP: 46.201.45.---
А вы друзья как не садитесь, все в патриоты не годитесь. О снятии неприкосновенности ни слова. Ожидаемо и привычно – посады, комитеты, лизоблюдство, кто умнее и т. д.
Alexander Vasilevsky _ 06.12.2014 21:00
IP: 93.74.169.---
Beemon:
Сергій Лещенко:
Beemon:

А вообще, видеть безобразия и молча голосовать ЗА... Вы считаете это порядочным?
По поводу голосования "за" – читайте внимательней блог. А по поводу выхода из фракции – читайте внимательней Конституцию
Да, насчет выхода из фракции я ошибся. Чертовски жаль.
А что в Констинуции про выход из фракции написано? И какая статья?
Спасибо!
Badyle _ 06.12.2014 20:58
IP: 74.125.18.---
Igor Severchenko:
Автору – + 100! Так как наказали еврокнопкодавов?
"евро" здесь лишнее. за кнопкодавство в "евро" заканчивается работа в парламентах.
djtel _ 06.12.2014 20:58
IP: 91.231.240.---
Oleg Angel:
Вкажуть етнос або націю, так завжди було

Завжди – це коли? Є приклади. Про) (уйла та кацапів мова НЕ йде.
Андрій Степасюк _ 06.12.2014 20:54
IP: 178.95.69.---
Ентузіазм це добре, проте його недостатньо. Потрібна кропітка робота, вивчення проблем, пропозиція таких рішень, які би виключали, або мінімузували ті ж прояви корупції, тиску, лобіювання інтересів і т.д.

Поки що видно лише те, що багато раніше кулуарного стає відкритим. Але з того, що ми бачимо цей акваріум, де плавають корупція, договорняки і різні схеми, мало що міняється. Потрібна ще й дія, яка би міняла ці всі речі, а не лише висвітлювання ситуації.
Oleg Angel _ 06.12.2014 20:54
IP: 213.110.136.---
djtel:
Oleg Angel:

Ну це ти, Алежка неАнген, загнув. Ніколи українці НЕ розбиралися за принципом національності, а та що Сені та Пєті прийде...здець, то це факт!
Озброєні і голодні люди будуть вимагати чіткої відповіді на запитання -ХТО ВИнен? Вкажуть етнос або націю, так завжди було. У Х уйла, є система проплачених блогерів, почитайте до якої думки нас підводять. Напівправда страшніше брехні.
djtel _ 06.12.2014 20:48
IP: 91.231.240.---
Oleg Angel:

Ну це ти, Алежка неАнген, загнув. Ніколи українці НЕ розбиралися за принципом національності, а та що Сені та Пєті прийде...здець, то це факт!
-арника- _ 06.12.2014 20:46
IP: 178.93.69.---
Сергей, пишите почаще, пожалуйста.
Удачи вам.
Igor Severchenko _ 06.12.2014 20:45
IP: 178.151.34.---
Автору – + 100! Так как наказали еврокнопкодавов?
Вано Кукубідзе _ 06.12.2014 20:44
IP: 74.125.18.---
щоб стати гумусом треба визначитись ви за чи проти. а так по факту ви гім но, невизначене таке гіме нце.
Oleg Angel _ 06.12.2014 20:43
IP: 74.125.18.---
baroni:
я на днях прикидывал – когда у Вас Сергей с Мустафой терпение кончится – прогнозирую еще месяц и вы с Наемом попрете оттуда совсем а минимум из фракции, это действо напоминает парламент при рыгах -перли как танки ни кого не слушали и ни одной поправки от опозиции не принимали
а эти своих не слышат
У народа терпение закончится раньше, (почитайте о Виннице) Третий майдан будет короткий, люди будут нищие и злые. Страшно, что пострадают, как всегда, хорошие люди. Страшно, что рзбиратся свой-чужой, будут по национальному принцыпу.
Корупція1413 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter