Сергій Лещенко

Виплодок популістичного пекла

03 липня 2015, 22:23

Те, що відбулося в парламенті у четвер, за своїми наслідками для економіки є другим "16 січня" – днем, коли голосування руками в парламенті Януковича мало перетворити українську політику на концтабір.

Рішення по валютним кредитам – це популізм, який не має нічого спільного з відновленням справедливості. А також приклад того, як гра в політичний обман призводить до непередбачуваних наслідків.

Поясню, з чого все починалося.

У четвер парламент зійшовся у клінчі за закон про прокуратуру. Точка спотикання – хто призначатиме антикорупційного прокурора.

Редакція, яка була підготовлена до другого читання, віддавала це на відкуп комісії у складі "5 осіб від прокуратури" та "6 від Верховної Ради". Ясно, що квота Ради буде розділена фракціями, і представник президентської сили разом з людьми від прокуратури могли створити там більшість. Таким чином, комісія ставали би пропрезидентською, тоді як антикорупційний прокурор повинен бути незалежний.

Зрештою, закон поміняли – антикорупційного прокурора обиратиме комісія, яку сформують в пропорції 4 – від прокуратури та 7 – від Ради, що додає незалежності. Це більш-менш назвали прийнятним заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе та ініціатор антикорупційних законів Віталій Шабунін (відкрию секрет – він вів телефонні переговори зі спікером Гройсманом, прямо коли той вів сесійне засідання). Тим не менше, не згодна з новим рішенням, фракція "Самопоміч" залишила Верховну Раду, хоча вже в п'ятницю спробувала "продати" своїм виборцям формулу "4 на 7" як своє досягнення. Так само залу залишив Ляшко.

Зрозумівши, що "Самопоміч" та Ляшко пішли, БПП вирішив скористатися ситуацією та політично обіграти ці партії на темі "хто більше любить простих людей". Ідеться про конвертації валютних кредитів. Ідея була поставити закон на голосування, і за відсутності двох фракцій провалити його, поклавши на них відповідальність за цей крок. Задум був побудований на тому, що після 21 години, тим більше через демарш двох фракцій, голосів точно не вистачить.

Але, від задуму до реалізації минуло більше часу, ніж хотілося. У підсумку, Ляшко встиг у повному складі повернутися до сесійної зали (з Кабміну навіть вистачило часу дійти депутату Віктору Вовку), а "Самопоміч" частково зайняла свої крісла. Однак все одно залишалося незрозуміло – вистачає голосів за популістичний закон чи ні.

Отже, спікер Гройсман ставить закон про конвертацію.

Але треба розуміти, що в цей момент відбувалося у залі. Депутати підвелися зі своїх місць, галас, крики, вкладники заблокували виходи з парламенту. І Гройсман помилково каже, що "голосуємо в другому читанні та в цілому" – хоча друге читання було декілька тижнів тому, і це вже третє читання.

Сам спікер також тисне кнопку "за" – все ще будучи переконаним, що голосів не вистачає. Задум такий: своїм "за" він збереже політичне обличчя ("Я голосував, які претензії до мене"), але загалом закон провалиться. Перший раз спрацьовує на межі – тільки 225 голосів "за".

І тут на вимогу депутатів Гройсман ставить закон повторно на голосування – після чого він набирає 229 "за" та вважається схваленим.

Все так, але не так.

Цей закон, крім того, що він обдурює людей (бо 95 мільярдів гривень, які вимагаються для його імплементації, зроблять Україну банкрутом) – цей закон також був прийнятий в порушення Регламенту.

Бо за законом, після першого нерезультативного голосування спочатку мало бути поставлене питання про повернення до голосування. І це рішення також вимагало 226 голосів. І лише потім – ще раз "в цілому".

Свідомо чи ні, але Гройсман одразу після провальних 225 голосів ставить "третє читання та в цілому", без повернення. У підсумку, це голосування є таким, що відбулося всупереч закону. У п'ятницю ми зібрали у Верховній Раді 42 підписи під зверненням на спікера для того, щоб він не підписував цей закон, а повторно проголосував його у залі.

Крім того, мали місце випадки кнопкодавства. Точно відомо, що депутат Андрій Павелко, чия картка проголосувала, був відсутній в сесійній залі. Він на той момент уже перетнув кордон та перебував в літаку, який наближався до Парижа. І це є однією з підстав для того, щоб цей закон був проголосований повторно.

Менш сильними, але також аргументами є те, що при голосуванні 229 "за" двоє депутатів попросили додати їхні голоси, але водночас шестеро їх відкликали. Це означає, що зараз за закон менше, ніж 226 голосів. Хоча це лише психологічний аргумент – формально "відкликання" та "додавання" не має жодного сенсу з точки зору результату.

Висновків з цієї історії декілька.

1. Краще грати чесно, бо є ризик – коли намагаєшся надурити інших, так само можуть надурити і тебе.

2. Наближення місцевих виборів повністю зламало психіку частині парламенту, які збожеволіли на ґрунті популізму.

3. Популізм є ознакою не віковою і не ідеологічною. За безглузді закони однаково красиво голосують молоді депутати з дипломами Лондонської школи економіки та Кембріджського університету разом з раніше судимими за корупційні злочини та озброєними сокирами популістами.

4. Є підозра, що Гройсман не до кінця контролює апарат Верховної Ради. А Ляшко, який працює в парламенті з 2006 року, може сепаратно домовлятися з потрібними парламентськими чиновниками. Так, закон про кредити сплив у порядку денному аномально швидко. Тільки в середу комітет фінансів та банківської діяльності, який управляється Ляшком через Рибалка, дав "схвальний" (!) висновок, а вже в четвер закон був розмножений і розданий депутатам. За досвідом, так воно не працює. Точніше, працює після наказу Гройсмана. А тепер виявляється, що аналогічної сили "мотиватори" має і Ляшко.На сьогоднішній день нами вжито таких заходів для блокування вбивчого закону:

1) Подано листа до Гройсмана з вимогою не підписувати закон і не випускати його з Ради у зв'язку з порушеннями регламенту (понад 40 підписів депутатів).

2) Подано проект постанови про переголосування в зв'язку з кнопкодавством (співавтори з трьох фракцій).

3) Спрямовано звернення до Порошенка з вимогою ветувати закон (понад 50 підписів депутатів).

І повертаючись до самого закону. Це – черговий подвійний обман.

По-перше, це обман тих людей, які попри всі труднощі погасили свої валютні кредити. Виявилося, що вони не тим займалися. Їм треба було не економити, не шукати додатковий заробіток, не переїжджати в інше житло – їм треба було іти під Раду та молитися на популістичних божків Тимошенко та Ляшка.

По-друге, це обман людей – власників нереструктурованих валютних кредитів, які вірять, що після голосування стараннями популістів їхні проблеми вирішено. Навіть якщо цей закон залишить стіни парламенту, він не буде підписаний президентом Порошенко. Це очевидно для всіх, тому що він буде рівнозначний банкрутству української держави. На закон чекає "вето" – але чи чекає це "вето" на оскаженілих популістів? На жаль, поки що ні. Зараз у моді не Аденауери, а ципраси.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
wed _ 05.07.2015 01:40
IP: 130.211.183.---
valsh01:
А зачем мне теоретизировать по людям, которых я не знаю. Я могу рассказать про своих успешных в финансовом плане знакомых. Вот про них я точно могу рассказать. Например, достаточно успешный сегодня ресторатор. Мотался в Польшу и Турцию
...
И сегодня у него несколько небольших кафе, и официальный миллионный доход. И при этом – честнейший и порядочнейший человек
...
Ок,
Але ж ви стверджували, що:
"Мой немалый жизненный опыт, опыт мировой литературы (которая отражает мировой опыт) свидетельствуют, что такие нравственные качества, как порядочность и честность не зависят от наличия или отсутствия богатства. И не надо утверждать, что это не так в Украине."

Приклад людини, що можна віднести до вищого середнього класу зовсім не підтверджує таке загальне теоретизування. Де вищий рівень? Ви ж посилаючись на свій досвід стверджували дуже загально. Ще й про комлекси більшості людей написали, наче перечиталися в свій час Карнегі... ми ж не в Америці...
wed _ 05.07.2015 01:38
IP: 130.211.133.---
valsh01:
А зачем мне теоретизировать по людям, которых я не знаю. Я могу рассказать про своих успешных в финансовом плане знакомых. Вот про них я точно могу рассказать. Например, достаточно успешный сегодня ресторатор. Мотался в Польшу и Турцию с сумками.
...
И сегодня у него несколько небольших кафе, и официальный миллионный доход. И при этом – честнейший и порядочнейший человек
...
Ок,
Але ж ви стверджували, що:
"Мой немалый жизненный опыт, опыт мировой литературы (которая отражает мировой опыт) свидетельствуют, что такие нравственные качества, как порядочность и честность не зависят от наличия или отсутствия богатства. И не надо утверждать, что это не так в Украине."

Приклад людини, що можна віднести до вищого середнього класу зовсім не підтверджує таке загальне теоретизування. Де вищий рівень? Ви ж посилаючись на свій досвід стверджували дуже загально. Ще й про комлекси більшості людей писали, наче перечиталися в свій час Карнегі...
Miki2 _ 05.07.2015 00:41
IP: 93.72.11.---
Forgetmenot:
Треба знов розганяти цю контору і проводить вибори;)
І тим самим подвєдьом чірту під сьодняшніми дебатами.
Вельми толковий одеський valsh01. Всі інші достатньо відомі раніше.
Forgetmenot _ 04.07.2015 23:56
IP: 104.197.71.---
Треба знов розганяти цю контору і проводить вибори;)
valsh01 _ 04.07.2015 23:23
IP: 104.197.68.---
mihaylenco:
Мій покійний батько свого часу відмовився від пропозиції "вийти в люди" одного з найвпливовіших в СССР чоловіка. В лиху годину Голодомору родина мого батька врятувала того чоловіка від голодної смерті. Батько просто перестав з ним спілкуватися.
Если правда то, о чем вы пишете, то тем более непонятен ваш смысловой посыл – помогать кредитным заемщикам не нужно, т.к. они сами во всем виноваты. И поделом им. А про суициды и серьезные болезни при потере всего вы слышали? Или опять же – во всем сами виноваты. Это в том, что государство для спасения своей экономики резко опустило курс в три раза?
А если бы ваш отец перед тем, как спасти другого от смерти, начал бы рассуждать "А достоин ли это человек жить, а не сотрудничал ли он с комиссарами". И не спас бы его, решив, что он не достоин спасения. Вот так сейчас и вы рассуждаете, даже не давая себе труда детально разодраться в ситуации, вы сразу вынесли приговор – Ризикнули? Гадали, пронесе? Не пронесло!
гамалія _ 04.07.2015 23:05
IP: 146.148.71.---
особисто я знайшов можливість розрахуватися із своїм валютним кредитом.Але є люди, які неспроможні і доведені до руїни падінням гривні. Тому блог Сергія вважаю необ'єктивним. Порівняння з Аденауером недоречне, оскільки Аденауер не валив марку втричі. В падінні гривні винен не тільки Янукович, який вкрав у народу гроші, але й НОВА ВЛАДА,яка номінувала на позицію голови національного банку не найкращих і не найдосвідченіших фахівців з питань національних фінансів у цей критичний час. Тому треба шукати таккий вихід, який би захищав не тільки банки, але й людей, які в свій час повірили банківській системі. Владоможці, які номінували недоладних фінансових керівників, повинні шукати вихід в т.ч. за рахунок своїх корпоративних коштів.
valsh01 _ 04.07.2015 23:02
IP: 104.197.95.---
mihaylenco:
Ваша іронія, чоловіче, мені зрозуміла. Але тут така штука. Ви не знали, з ким маєте справу? Якщо ви не бідна людина, то до кредиту вже мали де жити, й на чому їздити. Чудово знаєте, де беруться гроші. Кому можна довіряти, кому ні. Але ризикнули. Гадали, пронесе. Не пронесло.

P.S. Бєня Коломойський хизується тим, що ніколи не повертає боргів. Не чули?
Еще одно неплохое утешение для тех, кто может потерять в жизни всё. Кроме ваших лекций о смысле жизни и правильном пути, подарить им большой фотопортрет смеющегося Бени, где с одной стороны будет его изречение "Долги не нужно никогда возвращать", ну а с другой – Вы и ваше, почти библейское, изречение: "Ризикнули? Гадали, пронесе? Не пронесло!". Я уже почти успокоился за этих людей. Теперь, в новой, честной, свободной от кредитов и от собственности жизни, они смогут найти тот путь, который укажете им вы. Ну, и Беня, разумеется)
sidor _ 04.07.2015 22:55
IP: 77.52.77.---
mihaylenco:
...прославився ненормальним. Бо ніколи не беру того, що "саме проситься в руки". Щодо успішності інших. В мене начисто відсутня заздрість до матеріального становища, і я абсолютно байдужий до понтів. Заздрю людській майстерності, наполегливості, цілеспрямованості, розуму. По справжньому заздрю......+++++
valsh01 _ 04.07.2015 22:50
IP: 104.197.66.---
wed:
valsh01:
...
теоретизуєте, ігноруючи специфіку пост-совіцьких квазі-держав,
може давайте ближче до землі?
пройдіться по укр.частині списку Форбса і називайте – от цей гнида, а цей чесний.
А зачем мне теоретизировать по людям, которых я не знаю. Я могу рассказать про своих успешных в финансовом плане знакомых. Вот про них я точно могу рассказать. Например, достаточно успешный сегодня ресторатор. Мотался в Польшу и Турцию с сумками. Заработал – купил контейнер на 7-м, потом – несколько. Его отделали пару раз братки. В кризис 2008 он практически разорился. На оставшиеся деньги купил небольшое кафе. Через жену нашел хорошего еврейского повара и наладил поставку свежей сельхохпродукции. Почти два года сам был и официантом, и подменным рабочим на кухне. И сегодня у него несколько небольших кафе, и официальный миллионный доход. И при этом – честнейший и порядочнейший человек. В моем понимании он – богатый, успешный и порядочный человек
sidor _ 04.07.2015 22:49
IP: 77.52.77.---
Александр 1:
зачем тогда нужно такое кагало "успешных менеджеров" в структуре НБУ. Не лучше ли их ВСЕХ выгнать а нанять пару-тройку специалистов,,которые смогут реально просчитывать ситуации в банковской сфере.

Я не только спрогнозировал а и точно сказал в какой временной промежуток на нас нападет РФ. Хочу заметить,что со своим товарищем я разговаривал на эту тему в феврале – месяце. "В то время" поведение врага предугадать было не совсем сложно.С Крымом,сознаюсь,не ожидал.Но на это есть причины – я не мониторил обстановку в Крыму. Но у нас же есть "специ" – проффесианалы в спецподразделениях.силовых структур (за что только им деньги народ платит).
mihaylenco _ 04.07.2015 22:40
IP: 95.135.190.---
valsh01
Можно вместо пересчета валютным заемщикам рассказать вашу историю, познакомить с вами, и вы их будете учить, как жить дальше. Правда, без квартир.

Ваша іронія, чоловіче, мені зрозуміла. Але тут така штука. Ви не знали, з ким маєте справу? Якщо ви не бідна людина, то до кредиту вже мали де жити, й на чому їздити. Чудово знаєте, де беруться гроші. Кому можна довіряти, кому ні. Але ризикнули. Гадали, пронесе. Не пронесло.

P.S. Бєня Коломойський хизується тим, що ніколи не повертає боргів. Не чули про таке?
mihaylenco _ 04.07.2015 22:35
IP: 95.135.190.---
valsh01
с таким закомплексованным на своей порядочности человеком жить не просто. Особенно, когда кто-то становится успешнее вас.

Дуже не просто. Надзвичайно. Я прославився ненормальним. Бо ніколи не беру того, що "саме проситься в руки". Щодо успішності інших. В мене начисто відсутня заздрість до матеріального становища, і я абсолютно байдужий до понтів. Заздрю людській майстерності, наполегливості, цілеспрямованості, розуму. По справжньому заздрю.

Мій покійний батько свого часу відмовився від пропозиції "вийти в люди" одного з найвпливовіших в СССР чоловіка. В лиху годину Голодомору родина мого батька врятувала того чоловіка від голодної смерті. Батько просто перестав з ним спілкуватися.
valsh01 _ 04.07.2015 22:30
IP: 130.211.183.---
mihaylenco:
valsh01
Я ніколи не був бідним. Ніколи! І сподіваюся, що ніколи не буду! Майже всі мої діди-баби були куркулями. Які своїм горбом заробили свій статок. І моїх батьків виховали відповідно. Я за своє життя жодного разу не взяв халяви. Нічого в держави задарма не отримав. І в людей ніколи нічого не просив. Хіба що поради. Бувало, якийсь рідкісний інструмент, або книгу. Жодного разу не брав "законних" пільг, чи субсидій. Жодного разу не позичав грошей. І борони Боже, ніколи не крав. Ось такі комплекси.
Пришлите ваш портрет, пожалуйста. Я его повешу в рамочку, и буду два раза в день смотреть на вас, и проникаться праной вашей святости)) Рядом с таким великим и святым человеком даже как-то неудобно говорить про какие-то кредиты, проблемы людей, политиков. О, я придумал! Можно вместо пересчета валютным заемщикам рассказать вашу историю, познакомить с вами, и вы их будете учить, как жить дальше. Правда, без квартир. Но, зато, с вашей мудростью))
valsh01 _ 04.07.2015 22:19
IP: 130.211.183.---
mihaylenco:
valsh01

У вашому коментарі головний акцент зроблений на СЛОВІ ІНДИКАТОРІ. Це слово видає у вас класичного представник НОВОРУСКОЙ моралі. "Комплєксами" носії вашої моралі називають те, що найбільш гальмує можливість швидко вискочити нагору. А ще краще – видертися по трупах своїх товаришів. "Комплєксами" ви презирливо називаєте те, що в усьому світі, а особливо в літературі, називають чесністю, та порядністю.
У вас, наверное, что-то с пониманием русских слов. Я, вроде, пишу вам про одно, вы читаете – про совершенно другое)) Москальска мова, понимаю)). Могу только посочувствовать вашим близким -
с таким закомплексованным на своей порядочности человеком жить не просто. Особенно, когда кто-то становится успешнее вас. Своими сентенциями и нравоучениями если и не убьете, то покалечите точно))
mihaylenco _ 04.07.2015 22:18
IP: 95.135.190.---
valsh01
Везде и во все времена были люди с комплексами. Вы явно комплексуете от своей бедности...

Я ніколи не був бідним. Ніколи! І сподіваюся, що ніколи не буду! Майже всі мої діди-баби були куркулями. Які своїм горбом заробили свій статок. І моїх батьків виховали відповідно. І мене також. Я за своє життя жодного разу не взяв халяви. Нічого в держави задарма не отримав. І в людей ніколи нічого не просив. Хіба що поради. Бувало, якийсь рідкісний інструмент, або книгу. Жодного разу не брав "законних" пільг, чи субсидій. Жодного разу не позичав грошей. І борони Боже, ніколи не крав. В мене в домі немає жодної чужої речі. Ось такі комплекси.

Хлопче, бідний не той в кого мало чогось. Бідний той, кому не вистачає. Бомж на смітнику швидше багатший за Ахметова, ніж бідніший. Бо Ахметову всього не вистачає.
Александр 1 _ 04.07.2015 22:16
IP: 92.113.43.---
sidor:
почему государство в лице НБУ не информировало население заранее о возможном скачке и не предупредило о последствиях? ///

Потому, что прогнозировать курс доллара очень сложно даже в условиях экономического роста и политической стабильности. Помню прогнозы "экспертов" летом 2008 года: доллар упадет до 4 грн. Другие утверждали, что евро будет стоить 2 доллара. А в период войны вообще ничего нельзя спрогнозировать. Вы могли спрогнозировать, что Путин введет войска в Донбасс? И что в стране окажется 1.2 млн. беженцев?
valsh01 _ 04.07.2015 22:12
IP: 104.197.71.---
Александр 1:
sidor:
Уточняю. Падение гривны было связано с мировым финансовым кризисом, из-за которого упало производство. А главное, упал вдвое спрос на украинский экспорт (металлы и химию). Появился дефицит валюты, необходимой для оплаты импорта и долгов...Напомню, что золотовалютные резервы снижались до 5 млрд. долларов. Поэтому все обвинения НБУ – либо экономическая неграмотность, либо провокации.
У вас не голова, а просто дом советов. Никаких сомнений в сложных экономических проблемах. Полное отсутствие памяти (склероз, наверное) в реальных событиях того (да и этого) времени. Безапелляционность в суждениях, граничащая с идиотизмом. Мне, почему-то, вспомнился Йозеф Швей – он тоже рассуждал о государственный проблемах с такой же, как вы, простотой. Но Швейк мне симпатичен, в том числе своей глупостью (или приколизмом). А вот вы – ни капельки. Эх, вас бы соединить с Азировым – вот бы получился занятный персонаж. Украинский Швейк))
mihaylenco _ 04.07.2015 22:10
IP: 95.135.190.---
valsh01
Везде и во все времена были люди с комплексами. Вы явно комплексуете от своей бедности, замещая это знаком равенства между ней и честностью-порядочностью... Комплексы, однако))

У вашому коментарі головний акцент зроблений на СЛОВІ ІНДИКАТОРІ. Це слово видає у вас класичного представник НОВОРУСКОЙ моралі. "Комплєксами" носії вашої моралі називають те, що найбільш гальмує можливість швидко вискочити нагору. А ще краще – видертися по трупах своїх товаришів. "Комплєксами" ви презирливо називаєте те, що в усьому світі, а особливо в літературі, називають чесністю, та порядністю.
sidor _ 04.07.2015 22:08
IP: 77.52.77.---
Александр 1:
sidor:
Уточните,пжалста, "фокус" был связан с падением экономики,мировым кризисом или с Ющенко энд Стельмах.
Уточняю. Падение гривны было связано с мировым финансовым кризисом, из-за которого упало производство. А главное, упал вдвое спрос на украинский экспорт (металлы и химию). Появился дефицит валюты, необходимой для оплаты импорта и долгов. В связи с кризисом финансовые спекулянты срочно вывели свои валютные вклады из украинских банков, что увеличило еще более дефицит валюты. НБУ предпринимал несколько попыток стабилизировать курс доллара. Но безуспешно. Такая же ситуация по сути и сейчас. Напомню, что золотовалютные резервы снижались до 5 млрд. (!) долларов. Поэтому все обвинения НБУ – либо экономическая неграмотность, либо провокации.
почему государство в лице НБУ не информировало население заранее о возможном скачке и не предупредило о последствиях? Или народу не обязательно знать что будет с ними завтра?
wed _ 04.07.2015 22:03
IP: 104.197.72.---
valsh01:
...
Вы явно комплексуете от своей бедности, замещая это знаком равенства между ней и честностью-порядочностью. Мой немалый жизненный опыт, опыт мировой литературы (которая отражает мировой опыт) свидетельствуют, что такие нравственные качества, как порядочность и честность не зависят от наличия или отсутствия богатства. И не надо утверждать, что это не так в Украине. У нас, как и во все мире, есть честные и порядочные люди из богатых, и есть отъявленные подлецы – из бедных.
...
теоретизуєте, ігноруючи специфіку пост-совіцьких квазі-держав,
може давайте ближче до землі?
пройдіться по укр.частині списку Форбса і називайте – от цей гнида, а цей чесний... ну щоб ще хтось крім вас побачив там людей, які самі (і їх батьки) нічого не крали:)
Gonta_20 _ 04.07.2015 22:03
IP: 93.73.27.---
valsh01:
Якщо українські уряди будуть і надалі регулярно кожні 5-6 років обвалювати курс гривні (що вони "успішно" робили останні 19 років), то в Україні НІКОЛИ не буде ані середнього класу, ані НОРМАЛЬНОЇ економіки. Подібні обвали бувають лише в країнах третього світу. То виявляється економічним дороговказом для нас є Африка з Південною Америкою, де економіки також базується на сировинному експорті і злиденності населення?
valsh01 _ 04.07.2015 22:00
IP: 130.211.115.---
Мы тут немного отвлеклись от темы – богатые, бедные, честные, не честные)) Поэтому хочу вернуться к ней и повторно задать вопрос любителям шоколада. Я вряд ли дождусь объяснений Лещенко по этому поводу, но вы то на службе, и от вас то можно надеяться услышать пару слов про ПРЕДВЫБОРНОЕ обещание Порошенко кредитчикам – "ПЕРВОЕ что мы сделаем – пересчитаем ваши кредиты в гривны по старому курсу" (h t t p: // v-n-zb. livejournal. com/ 8367746. h t m l.). Очень хотелось бы услышать ваше мнение))
Александр 1 _ 04.07.2015 21:59
IP: 92.113.43.---
sidor:
Уточните,пжалста, "фокус" был связан с падением экономики,мировым кризисом или с Ющенко энд Стельмах.
Уточняю. Падение гривны было связано с мировым финансовым кризисом, из-за которого упало производство. А главное, упал вдвое спрос на украинский экспорт (металлы и химию). Появился дефицит валюты, необходимой для оплаты импорта и долгов. В связи с кризисом финансовые спекулянты срочно вывели свои валютные вклады из украинских банков, что увеличило еще более дефицит валюты. НБУ предпринимал несколько попыток стабилизировать курс доллара. Но безуспешно. Такая же ситуация по сути и сейчас. Напомню, что золотовалютные резервы снижались до 5 млрд. (!) долларов. Поэтому все обвинения НБУ – либо экономическая неграмотность, либо провокации.
mihaylenco _ 04.07.2015 21:56
IP: 95.135.190.---
Gonta
Зверніть увагу на одну обставину: жоден із наших "успішних" не має успішного бізнесу на Заході

Зате наші тутешні "лузери" на Заході стають успішними. Всі справа в новоруской моралі лихих 90-х. Правила гри були прийняті саме тоді. Тоді й був створений неофіційний кодекс "успєшнава чєлавєка", в основу якого лягли кримінальні понятія. Хто відмовляється сповідувати цей кодекс, з бізнесу безжально викидається.
valsh01 _ 04.07.2015 21:53
IP: 146.148.71.---
Александр 1:
valsh01:
Это ж нужно быть таким наивным, или глупым человеком, как вы. Даже завидую. Всё то вам ясно, Тимошенко – зло во плоти. Все остальные – меньшее зло. Значительно меньшее)) Говорят, что глупым людям сильно везет в любви. Это правда?
Хотел вам хоть что-то пояснить, проявляя терпение, как к наиболее тупомому из всех тутошних комментаторов, но вижу – бесполезно. Юлефанатизм не лечится.
Да что вы? А рошеновскими шоколадками пробовали?
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter