Сергій Лещенко

Виплодок популістичного пекла

03 липня 2015, 22:23

Те, що відбулося в парламенті у четвер, за своїми наслідками для економіки є другим "16 січня" – днем, коли голосування руками в парламенті Януковича мало перетворити українську політику на концтабір.

Рішення по валютним кредитам – це популізм, який не має нічого спільного з відновленням справедливості. А також приклад того, як гра в політичний обман призводить до непередбачуваних наслідків.

Поясню, з чого все починалося.

У четвер парламент зійшовся у клінчі за закон про прокуратуру. Точка спотикання – хто призначатиме антикорупційного прокурора.

Редакція, яка була підготовлена до другого читання, віддавала це на відкуп комісії у складі "5 осіб від прокуратури" та "6 від Верховної Ради". Ясно, що квота Ради буде розділена фракціями, і представник президентської сили разом з людьми від прокуратури могли створити там більшість. Таким чином, комісія ставали би пропрезидентською, тоді як антикорупційний прокурор повинен бути незалежний.

Зрештою, закон поміняли – антикорупційного прокурора обиратиме комісія, яку сформують в пропорції 4 – від прокуратури та 7 – від Ради, що додає незалежності. Це більш-менш назвали прийнятним заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе та ініціатор антикорупційних законів Віталій Шабунін (відкрию секрет – він вів телефонні переговори зі спікером Гройсманом, прямо коли той вів сесійне засідання). Тим не менше, не згодна з новим рішенням, фракція "Самопоміч" залишила Верховну Раду, хоча вже в п'ятницю спробувала "продати" своїм виборцям формулу "4 на 7" як своє досягнення. Так само залу залишив Ляшко.

Зрозумівши, що "Самопоміч" та Ляшко пішли, БПП вирішив скористатися ситуацією та політично обіграти ці партії на темі "хто більше любить простих людей". Ідеться про конвертації валютних кредитів. Ідея була поставити закон на голосування, і за відсутності двох фракцій провалити його, поклавши на них відповідальність за цей крок. Задум був побудований на тому, що після 21 години, тим більше через демарш двох фракцій, голосів точно не вистачить.

Але, від задуму до реалізації минуло більше часу, ніж хотілося. У підсумку, Ляшко встиг у повному складі повернутися до сесійної зали (з Кабміну навіть вистачило часу дійти депутату Віктору Вовку), а "Самопоміч" частково зайняла свої крісла. Однак все одно залишалося незрозуміло – вистачає голосів за популістичний закон чи ні.

Отже, спікер Гройсман ставить закон про конвертацію.

Але треба розуміти, що в цей момент відбувалося у залі. Депутати підвелися зі своїх місць, галас, крики, вкладники заблокували виходи з парламенту. І Гройсман помилково каже, що "голосуємо в другому читанні та в цілому" – хоча друге читання було декілька тижнів тому, і це вже третє читання.

Сам спікер також тисне кнопку "за" – все ще будучи переконаним, що голосів не вистачає. Задум такий: своїм "за" він збереже політичне обличчя ("Я голосував, які претензії до мене"), але загалом закон провалиться. Перший раз спрацьовує на межі – тільки 225 голосів "за".

І тут на вимогу депутатів Гройсман ставить закон повторно на голосування – після чого він набирає 229 "за" та вважається схваленим.

Все так, але не так.

Цей закон, крім того, що він обдурює людей (бо 95 мільярдів гривень, які вимагаються для його імплементації, зроблять Україну банкрутом) – цей закон також був прийнятий в порушення Регламенту.

Бо за законом, після першого нерезультативного голосування спочатку мало бути поставлене питання про повернення до голосування. І це рішення також вимагало 226 голосів. І лише потім – ще раз "в цілому".

Свідомо чи ні, але Гройсман одразу після провальних 225 голосів ставить "третє читання та в цілому", без повернення. У підсумку, це голосування є таким, що відбулося всупереч закону. У п'ятницю ми зібрали у Верховній Раді 42 підписи під зверненням на спікера для того, щоб він не підписував цей закон, а повторно проголосував його у залі.

Крім того, мали місце випадки кнопкодавства. Точно відомо, що депутат Андрій Павелко, чия картка проголосувала, був відсутній в сесійній залі. Він на той момент уже перетнув кордон та перебував в літаку, який наближався до Парижа. І це є однією з підстав для того, щоб цей закон був проголосований повторно.

Менш сильними, але також аргументами є те, що при голосуванні 229 "за" двоє депутатів попросили додати їхні голоси, але водночас шестеро їх відкликали. Це означає, що зараз за закон менше, ніж 226 голосів. Хоча це лише психологічний аргумент – формально "відкликання" та "додавання" не має жодного сенсу з точки зору результату.

Висновків з цієї історії декілька.

1. Краще грати чесно, бо є ризик – коли намагаєшся надурити інших, так само можуть надурити і тебе.

2. Наближення місцевих виборів повністю зламало психіку частині парламенту, які збожеволіли на ґрунті популізму.

3. Популізм є ознакою не віковою і не ідеологічною. За безглузді закони однаково красиво голосують молоді депутати з дипломами Лондонської школи економіки та Кембріджського університету разом з раніше судимими за корупційні злочини та озброєними сокирами популістами.

4. Є підозра, що Гройсман не до кінця контролює апарат Верховної Ради. А Ляшко, який працює в парламенті з 2006 року, може сепаратно домовлятися з потрібними парламентськими чиновниками. Так, закон про кредити сплив у порядку денному аномально швидко. Тільки в середу комітет фінансів та банківської діяльності, який управляється Ляшком через Рибалка, дав "схвальний" (!) висновок, а вже в четвер закон був розмножений і розданий депутатам. За досвідом, так воно не працює. Точніше, працює після наказу Гройсмана. А тепер виявляється, що аналогічної сили "мотиватори" має і Ляшко.На сьогоднішній день нами вжито таких заходів для блокування вбивчого закону:

1) Подано листа до Гройсмана з вимогою не підписувати закон і не випускати його з Ради у зв'язку з порушеннями регламенту (понад 40 підписів депутатів).

2) Подано проект постанови про переголосування в зв'язку з кнопкодавством (співавтори з трьох фракцій).

3) Спрямовано звернення до Порошенка з вимогою ветувати закон (понад 50 підписів депутатів).

І повертаючись до самого закону. Це – черговий подвійний обман.

По-перше, це обман тих людей, які попри всі труднощі погасили свої валютні кредити. Виявилося, що вони не тим займалися. Їм треба було не економити, не шукати додатковий заробіток, не переїжджати в інше житло – їм треба було іти під Раду та молитися на популістичних божків Тимошенко та Ляшка.

По-друге, це обман людей – власників нереструктурованих валютних кредитів, які вірять, що після голосування стараннями популістів їхні проблеми вирішено. Навіть якщо цей закон залишить стіни парламенту, він не буде підписаний президентом Порошенко. Це очевидно для всіх, тому що він буде рівнозначний банкрутству української держави. На закон чекає "вето" – але чи чекає це "вето" на оскаженілих популістів? На жаль, поки що ні. Зараз у моді не Аденауери, а ципраси.

powered by lun.ua
Коментарі — 149
valsh01 _ 04.07.2015 20:59
IP: 104.197.47.---
Miki2:
"Огласите весь список, п-залуста"

(играл сам Леонид Гайдай – пожилой 15-тисуточник в "Операции Ы")
А еще – архивариуса Варфоломея Коробейникова в "12 стульях".
valsh01 _ 04.07.2015 20:57
IP: 23.251.153.---
Александр 1:
Хорошо, что есть добренькие депутаты, которые всегда готовы помочь...
--
Тут заговорили про добреньких депутатов, и про то, что одни (такие как Александр 1) должны платить за других – нехороших "кредитчиков". Хорошо, за валютных заемщиков вы платить не собираетесь. Допустим. А за пенсионеров согласны? Ведь весь общественный транспорт в Украине для пенсионеров бесплатный. Вас не возмущает, что беря билет в трамвае-троллейбусе вы платите не только за себя, но и за какую-то бабушку?)) А вдруг эта бабушка-"вата", или не работала совсем, или просто редкая своло...чь, а вы за нее заплатили. Тут вы морализаторством заниматься не будете, хорошо ли платить за кого-то, или это плохо?)) Аналогично и с субсидиями, уже не только для пенсионеров. В нашу цену на коммун.услуги через налоги заложены и затраты на остальных "субсидеров", которые, вполне может быть, просто не светят свои доходы, а получают зарплаты в конвертах. Предполагаю, что вы и тут сильно возмущать не будете))
Miki2 _ 04.07.2015 20:53
IP: 93.74.187.---
"Огласите весь список, п-залуста"

(играл сам Леонид Гайдай – пожилой 15-тисуточник в "Операции Ы")
valsh01 _ 04.07.2015 20:36
IP: 104.197.66.---
руслан49:
Цей закон манна небесна для банкірів і можновладців. Любий юрист банку докаже в суді, що закон про неповернення валютних кредитів це форс-мажор.
--
А катастрофическое падение курса валюты – это разве не форс-мажор? Если человек раньше получал гривневую зарплату в эквиваленте 800 дол., – и мог себе позволить платить проценты по кредиту, то сейчас эта же зарплата в пересчете на доллары в три раза меньше. Для заемщика это разве не форс-мажор? Что ему делать? Банкам поможет Нацбанк и вы)), а заемщику кто поможет в этом форс-мажоре?

руслан49:
Саме банкіри і можновладці набралися величезних валютних кредитів і ці кредити на законних підставах не віддадуть.
--
Огласите, пожалуйста, весь список этих банкиров и чиновников)). Чтоб вас держать за правильного пацана, отвечающее за базар, а не за трепло минстецевское))
Александр 1 _ 04.07.2015 20:34
IP: 92.113.43.---
sidor:
...этот закон возможно, первый в этой Раде решает насущные проблемы людей", – заявила Тимшенко.
Ну, да. У людей возникли насущные проблемы. Надо же! Взрослые люди не знали, что рискованно брать кредиты, тем более валютные? Сорок миллион знали, а 65 тысяч не знали, и теперь хотят решить свои проблемы за счет всех остальных. Хорошо, что есть добренькие депутаты, которые всегда готовы помочь, особенно перед выборами. А уж как ЮВТ на цифрах поясняла безболезненность фокуса! Это фантастика! Ловкость рук и – никакого мошенничества.
На мой взгляд – никаких шаровых погашений не должно быть, только реструктуризация, за одним исключением, если человек взял кредит от безвыходности на лечение. Или всем вкладчикам пересчитайте депозиты по старому курсу доллара и проиндексируйте в три-четыре раза (шутка).
sagredo _ 04.07.2015 20:24
IP: 134.249.83.---
САНДРО:
sagredo:
Вам конечно спасибо за 100грн, но эта мелочь которую киевляне оставляли шла на чай и цигарки (как писали на палатках).А на содержание и удержание Майдана шли миллионы (вспомните, что говорил Кубив) – транспорт, ночлег, питание, лекарства, оплата комунальных услуг банковскими переводами и еще многое, чего мы не знаем, тут по 100грн не хватит
100 грн – це не дрібниця по відношенню до прибутку таких як я. Памятаєте біблейську історію на цю тему?

"Майдан коштує 50 тисяч гривень на день", – Кубів dailylviv.com/news/polityka/maidan-obkhodytsya-v-50-tysyach-hryven-na-den-kubiv-video-3537.

Тобто 50 000 грн/10 грн =5 000 чоловік таких як я. Цілком реально.
valsh01 _ 04.07.2015 20:23
IP: 104.197.68.---
sagredo:
valsh01

Бідні не поважають багатих не тому що в останніх грошей багато, а тому що ці гроші отримані нечесним шляхом. Це не заздрість. Це – презирство.
Интересно, а кто судья в споре – кто деньги получил честно, а кто – нет? Вы, я, богатые, бедные, Лещенко, кто? Вот Порошенко, он богатый – это значит что он получил деньги нечестно? Или Пинчук с Коломойским? Или Тигипко с Роднянским? Или Стив Джобс с Биллом Гейдсом? А еще интересный вопрос. А почему "бедные" мирятся с нечестностью "богатых"? Не рациональнее ли и честнее им не презирать "богатых", а начать диктовать честные правила жизни, когда они будут понимать, откуда у "богатых" такие капиталы. И тогда, возможно, они перестанут их ненавидеть, а будут стараться повторить успех "богатых" – что-то открыть, изобрести, внедрить, рисковать а не сидеть на месте?
руслан49 _ 04.07.2015 20:18
IP: 95.134.116.---
Депутат із Свободти Левченко у Шустера ніс ахінею, що банки напружаться, будуть на всьому економити, працювати день і ніч і переживуть втрату валютних кредитів. Де ви в Україні бачили таких банкірів і такі банки. Цей закон манна небесна для банкірів і можновладців. Любий юрист банку докаже в суді, що закон про неповернення валютних кредитів це форс-мажор. І на законних підставах оголосять банки банкрутами, а також перестануть видавати депозити громадянам. Після цього банкіри сідають в літак і відлітають в Англію, або Іспанію.Саме банкіри і можновладці набралися величезних валютних кредитів і ці кредити на законних підставах не віддадуть. А держава почне думати, чи віддавати вкладникам банків-банкрутів депозити, чи на це немає грошей. Але це вже буде друга частина Марлезонського балету. А на кону стоїть 4 мільярди доларів, які можуть вкрасти у громадян через неповернення валютних кредитів.
руслан49 _ 04.07.2015 20:17
IP: 95.134.116.---
От хто бере самі великі валютні кредити в банках? Правильно подумали – можновладці і дирекція банків. І зараз спільними зусиллями банкірів, депутатів і міністрів родили закон по якому інкогніто будуть прощати валютні кредити. Ніхто не знає і ніколи не узнає по цьому закону кому простили кредити. "Банківська таємниця". А навіть десятикласнику зрозуміло, що треба було в першу чергу відсікти осіб, які брали кредит більше 150 тисяч доларів. І хай ті хто брали більше віддають кредити. Злодії хочуть в черговий раз залізти в кишеню громадянам України. Це та сама історія, що і з ваучерами. Тоді теж верещали, як всім буде добре.
Klawa _ 04.07.2015 20:16
IP: 146.148.71.---
Відповідно головному аргументу від Лещенка, "якщо я страждав, але виплутався, нехай і інші страждають", потрібно у всіх жінок, яки молодші від 60 років відібрати пенсії. На пенсію в 60 років., Для всіх? Тоді для всіх. Страждати мусять всі.
valsh01 _ 04.07.2015 20:08
IP: 104.197.71.---
sagredo:
valsh01
Припущення, що багаті утримали армію, Майдан – перебільшення. Міф. Я – не багата людина, але через день залишав на Майдані 10 -100 грн. І так робили всі свідомі кияни та гості столиці... Внесок багатих просто неспівставний з тим, що дали бідні.
По моему, вы явно передернули смысловые понятия. Вы, вдруг, заговорили о богатых. А вначале мы говорили о "торгашах", т.е. о тех предпринимателях, которые занимаются торговлей. Богатый и "торгаш" – не одно и то же, не так ли? Живу в Одессе, и поэтому знаю немало "торгашей", у которых весьма разный достаток. Знаю немало и таких, которые разорились в пух и в прах. Особенно часто это было, когда им государство помогало – курсом валюты игралось или законы новые выдумывала, как их прижать. А по поводу, кто и как помогает, то возможностей у "торгашей" и др.предпринимателей вложить в страну денег больше, чем у вас и вашей матери. Разве это непонятно? И разве их за это еще и попрекать нужно, как делаете это вы?
САНДРО _ 04.07.2015 19:54
IP: 93.73.255.---
pigling:
Вот именно.
Но... Гонтарева похожа на "любимую женщину механика Гаврилова" (Был такой фильм в те времена, когда мы ходили в кино.
Поэтому трогать ее не моги, даже Олег Ляшко потерял энтузиазм.
sidor _ 04.07.2015 19:54
IP: 130.211.183.---
Александр 1:
...этот закон возможно, первый в этой Раде решает насущные проблемы людей", – заявила Тимшенко.
По ее мнению, все проблемы возникли из-за того, что коммерческим банкам разрешили выдавать кредиты в валюте, а людям не пояснили, какие риски с этим связаны.
"Люди могут просто не знать, что брать кредиты в валюте опасно, потому что все может рухнуть в один момент. Но государство это знает, НБУ и вся банковская система это знает", – отметила Тимошенко.
"Сколько бы сейчас не пускали информации о том, что это страшный закон, у нас хватит сил пояснить это аналитически, на цифрах и фактах", – добавила она.
Тигипко в 2004 году, будучи главой НБУ, разрешил своим постановлением банкам выдавать валютные кредиты населению. Яценюк в 2004 году заменил Тигипко на посту руководителя Нацбанка. Поэтому мог и должен был отменить то злосчастное постановление – но не сделал этого...
sagredo _ 04.07.2015 19:52
IP: 134.249.83.---
valsh01

Бідні не поважають багатих не тому що в останніх грошей багато, а тому що ці гроші отримані нечесним шляхом. Це не заздрість. Це – презирство.
САНДРО _ 04.07.2015 19:50
IP: 93.73.255.---
sagredo:
Вам конечно спасибо за 100грн, но эта мелочь которую киевляне оставляли шла на чай и цигарки (как писали на палатках).А на содержание и удержание Майдана шли миллионы (вспомните, что говорил Кубив) - транспорт, ночлег, питание, лекарства, оплата комунальных услуг банковскими переводами и еще многое, чего мы не знаем, тут по 100грн не хватит
САНДРО _ 04.07.2015 19:45
IP: 93.73.255.---
valsh01:[/B
Очень интересно услышать мысли умного человека.
Спасибо, И за Ваше терпение, так настойчиво и терпеливо объяснять очевидное – это надо иметь терпение.
Лещенко еще и лукавит сравнивая затраты на оборону, с ценой рестуктуризации.
Но бюджет на оборону сверстан на год, а потери банков (если вообще огни будут) можно распределить на 2, 3, 5 лет. Ведь банки и так с 2008г. не получают ни кредитных денег, ни процентов и ничего, ждут-с.
Поэтому распределив 80млрд на 4 года, получится около 20млрд на год.И чтобы с такими потерями банки не справились- это смешно.
sagredo _ 04.07.2015 19:43
IP: 134.249.83.---
valsh01

Припущення, що багаті утримали армію, Майдан і т.п. – перебільшення. Міф. Я – не багата людина, але через день залишав на Майдані 10 -100 грн. І так робили всі свідомі кияни та гості столиці. Моя мати пенсіонерка, яка живе на одну пенсію, періодично перелічувала по 5 грн армії. Внесок багатих просто неспівставний з тим, що дали бідні...
Miki2 _ 04.07.2015 19:35
IP: 93.74.187.---
Александр 1:
... Гройсман тоже просчитался, был уверен, что голосов не хватит...
Шурік, а ви так харашо знаєте Гройсмана, шо увєрєні в таком його прімітівном пращьотє???)))))))))))))))))))

Ви мабуть насквозь відітє і остальних прєдставітєлєй етой плєяди? Вам, Алєксандр, цени нєту в тєпєрєшньой сітуейшн.
Всьо, шо знаєтє, не викладайте зразу, шоб мене не перемкнуло, або заїкой не здєлало. Я вам і так бєззавєтно вєрю.

Для простоти абщєнія скажіть тіко, як спєц, - а де наш кобріна щас шастає?
sidor _ 04.07.2015 19:33
IP: 146.148.71.---
Александр 1:
...я так и понял она не одна виноватая,все хотели пропиарится а она просто лоханулась,посчитав депутатов (слуг народа) порядочными.А оказалось,что в Раде "живут" не по закону а по-понятиям -" без лоха жизнь плоха".Тем более,вы своим дописом подтвердили,что депутаты,которых вы выбрали вас же и считают за лохов.
Так как вы вылизываете нынешних,ранее вылизовали прошлых....Рабам на галере необязательно знать кто капитан и каким курсом идет галера.
sagredo _ 04.07.2015 19:32
IP: 134.249.83.---
.
valsh01 _ 04.07.2015 19:27
IP: 104.197.79.---
Александр 1:
sidor:
Так речь не о том, что она одна виновата, а о том, что лоханулась. "Фронтовики", "ляшковцы" и "Сопомощь" хотели попиариться перед валютными заемщиками и спрыгнуть "белыми и пушистыми" перед выборами. Гройсман тоже просчитался, был уверен, что голосов не хватит. А она так била себя копытом в грудь, что ВР с дуру проголосовала "за", вызвав волну протестов на порядок большую, чем те плюсы, которые популисты получили перед валютными заемщиками. В этом она, безусловно, лоханулась.
Это ж где такая сильная волна протестов)) против "популистки" Тимошенко. Покажите, любопытно посмотреть и послушать. Пока видны только информационные барашки волн в сети, что "страна и банковская система обязательно рухнут". Вот от невозврата ком.банками рефинансирования на большую сумму – страна не рухнет, от существенного увеличения курса – не рухнет, а от пересчета валютных кредитов и уменьшения прибыли банков – рухнет обязательно))
valsh01 _ 04.07.2015 19:16
IP: 104.197.65.---
mihaylenco:
valsh01
Странно, а вас не удивляет, что армию, беженцев, Майдан, инициативы общественных активистов содержат именно "торгаши", как вы их презрительно называете. Бедняки могут только на словах поддержать Украину, поскольку в карманах у них ветер.

Бідняки розплачуються кров'ю. Життям. Стають каліками. А ви – баблом.
Может вас и удивит, но и "торгаши" расплачиваются своей кровью и жизнями на фронте не меньше, чем "бедняки". Пуля и снаряд, они не разбирают, кто "торгаш", а кто "бедный". Если у вас есть противоположная статистика, а не ваши ощущения – приведите их.
Но "торгаши" и их близкие расплачиваются еще и своим личным баблом, оторванным от семейного бюджета, чтоб у "бедняков" и бронежилет был потолще, и тепловизор для обороны был, и чтоб вкусно можно было поесть, покурить, да и свежие трусы сменить не по военным стандартам – раз в полгода, а почаще.
Александр 1 _ 04.07.2015 19:06
IP: 92.113.43.---
sidor:
так закон то подала не Юля а Писяевские фронтовики.И голосовали БППисты и даже сам спикер...а все равно виновата Юля,однако...
Так речь не о том, что она одна виновата, а о том, что лоханулась. "Фронтовики", "ляшковцы" и "Сопомощь" хотели попиариться перед валютными заемщиками и спрыгнуть "белыми и пушистыми" перед выборами. Гройсман тоже просчитался, был уверен, что голосов не хватит. А она так била себя копытом в грудь, что ВР с дуру проголосовала "за", вызвав волну протестов на порядок большую, чем те плюсы, которые популисты получили перед валютными заемщиками. В этом она, безусловно, лоханулась.
mihaylenco _ 04.07.2015 19:00
IP: 95.135.190.---
valsh01
Странно, а вас не удивляет, что армию, беженцев, Майдан, инициативы общественных активистов содержат именно "торгаши", как вы их презрительно называете. Бедняки могут только на словах поддержать Украину, поскольку в карманах у них ветер.

Бідняки розплачуються кров'ю. Життям. Стають каліками. А ви – баблом.
valsh01 _ 04.07.2015 18:36
IP: 130.211.183.---
mihaylenco:
valsh01
Чому я маю переживати за того, кому закортіло жити в квартирі еліт класу? Чи їздити на тачці, на котру людині треба працювати 100 років за офіційну зарплату?
На пятничном Шустере какая-то жирная скотина от власти тоже начала гнать, что "кредитчики"- это покупатели элитных квартир и машин, и он не намерен за них особенно переживать. Представители "кредитного" майдана достаточно просто и быстро его осадили, предложив власти открыть списки "кредитчиков", показать на что они брали кредиты, сколько, что давали в залог. Так что не нужно "ля-ля" про квартиры и машины элит-класса. Это только ваши домыслы, не более. Сейчас кредиты берут и на обычное строящее или вторичное жилье, и на бизнес, и на машину. А про то, что нужно 100 лет копить на квартиру, то с сегодняшней властью это нужно делать гораздо дольше. Пока вы в гривнах что-то накопите, нацбанк ваши сбережения может запросто ополовинить или уменьшить еще больше.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter