Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
gvozd _ 10.08.2008 21:23
IP: 62.181.57.---
Украина должна действовать. Отозвать посла из Москвы, закрыть границу с Россией (воздушную, морскую, сухопутную), выйти из "Большого договора" и выдворить ЧФ России из Крыма. Иначе после Грузии будем мы! Как же ГУАМ?! Россия понимает только силу! – А еще голой опой ежиков давить;)
Историчка _ 10.08.2008 21:15
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 20:55___ Unique ----------97-е место по доходам на душу населения

Язык помело

76 Russia $ 14,700
122 Ukraine $ 6,900
143 Georgia $ 4,700
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html
Unique _ 10.08.2008 21:13
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 20:37___ sindick

Когда умрет последний русский
Закроется тюрьма народов,
Россию людям отдадут.
И, видя мерзость запустенья,
Сын спросит своего отца:
Что тут за люди раньше жили
И чем прогневали Творца?
sindick _ 10.08.2008 21:02
IP: 91.124.145.---
Думаю, что Бог Грузии не поможет. Поможет ей собственный народ, который должен предъявить счет к Сукашвилли. Как и всякий холуй, Сукашвилли делает больше, чем просят хозяева – лишь бы отличиться. Заметили, что Госдеп дистанцировался от режима Сукашвилли? И явно помогать ему не собирается. -при всех разговорах о территориальной целлостности метелить ракетными установками мирное население не считается приличным в современной Европе (хотя и практикуется, как было в Югославии). Думаю, что политическая судьба холуя-марионетки Скуашвилли спета.
Kitty _ 10.08.2008 21:02
IP: 92.113.55.---
Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!
Звучит, конечно, бравурно и патриотично, но по сути – утопия. Защитить нас от генетического безумия России может только полноправное членство в НАТО. Жаль, профукали столько времени...
Unique _ 10.08.2008 21:01
IP: 91.124.75.---
http://komap.net.ru/2007/07/23/rossija_zanimaet_mesto_v_mire.html
Calina _ 10.08.2008 21:00
IP: 92.113.145.---
08.2008 20:46___ Yashka
Чому немає з приводу російсько-грузинської війни заяви секретаріату Президента? Де пан Балога?
І не тільки Балога А де сам Президент і Премьер? Чи є заява Огризка і їх позицією?Чому ситуація з Грузією хвилює у першу чергу пана Олега, хоча він не при владі (дуже шкода)
Unique _ 10.08.2008 20:57
IP: 91.124.75.---
Желающие проверить, как Google пакостит России, могут сами набрать в поисковике ключевые слова: "Россия занимает место в мире" и посмотреть, что получится...
Top 25 Google Search Results или в каком месте находится Россия
Unique _ 10.08.2008 20:56
IP: 91.124.75.---
3 место по числу беженцев
51-ое место среди наиболее коррумпированных стран
6 место в мире по потреблению декоративной и лечебной косметики
2 место в списке стран, обладающих наибольшим количеством стрелкового оружия
65-е место в мире по уровню жизни
182-е место по общему коэффициенту смертности среди 207 стран мира
4-е место в мире по запасам циркониевого сырья
1 место по числу авиакатастроф в мире
Unique _ 10.08.2008 20:55
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 20:37___ sindick
Фашисти думкою багатіють...
Це ж як і хто Росії заздрити може?
"Россия занимает семидесятое место в мире по использованию передовых информационных и коммуникационных технологий
3 место в мире по числу сотовых абонентов
147 место из 168 по степени свободы прессы
3 место в мире по притоку мигрантов
3 место в мире по угону машин
3 место в мире по распространению детской порнографии
15 место в мире по числу пользователей Интернета
2 место в мире по числу самоубийств
1 место в мире по числу курящих детей
134 место в мире по продолжительности жизни
2 место в мире по числу журналистов, убитых за последние десять лет
2 место в мире по количеству заключенных на 1000 человек
8 место в мире по числу обучающихся иностранных граждан
2 место в мире среди производителей пиратских дисков
2-е место среди стран мира по числу детей, усыновленных в США
4-е место в мире по потреблению слабого алкоголя
2 место в мире по распространению поддельных лекарств
3 место в мире по количеству тоталитарных сект
14-е место в мире по объему золота, находящегося в государственном резерве
1-е место в мире по числу миллиардеров, преследуемых правоохранительными органами
21 место в мире по количеству запатентованных изобретений
2 место в мире по поставкам оружия
16-е место в мире по валовому национальному доходу
97-е место по доходам на душу населения
2 место в мире занимает подводный флот РФ
1 место в мире по абсолютной величине убыли населения
Yashka _ 10.08.2008 20:51
IP: 194.44.114.---
Дивує як швидко грузинська армія дала драла з П.Осетії. Мали під контролем всю територію, всі висоти навколишні і так бездарно втекли і одного дня не протрималися.
А як би їх зараз послав захопити Цхінвалі, чи якусь висоту, то це було просто бойня грузинів.
Це тобі не чеченці.
str_Kharkiv _ 10.08.2008 20:48
IP: 92.113.128.---
___ Стен1 ------Уже можно составлять списки
Ці списки слід почати зі спритників, що мають два паспорти – український та російський. Згідно законам Україним вони є злочинцями і мусять бути покарані. Події в Грузії свідчать, що ці правопорушники небезпечні.
Боже, допоможи Грузії!
letter _ 10.08.2008 20:47
IP: 217.77.216.---
Пан Тягнибок для ВСЕХ граждан Украины доходчиво объяснил,чем нашей стране грозит в скором будущем "миролюбивая" Россия.Дальнейшее продвижение Украины в Европу,бесит дикую азиатскую Россию,как и маленькая гордая Грузия. Поэтому удивляет позиция некоторых писак на блоге,выступающих в защиту воинствующей беспардонной РФ.Ведь для россиян вы,все проживающие в Украине, тупые и невежественные хохлы,пусть даже ваша любовь к России зашкаливает.Не надоело быль холуями у России? Пора задуматься,кто кроме нас самих защитит нашу страну,культуру, от такой "доброй"и "заботливой" соседки,сующей свой нос в чужие дела.
Yashka _ 10.08.2008 20:46
IP: 194.44.114.---
Чому немає з приводу російсько-грузинської війни заяви секретаріату Президента? Де пан Балога?
Calina _ 10.08.2008 20:44
IP: 92.113.145.---
10.08.2008 20:37___ sindick
Украине в лице Ющенка и Огрызка следовало бы сделать правильные выводы из последних событий на Кавказе...если бы было чем. Судя по заявлению ведомства огрызка о попытке блокирования возврата кораблей ЧФ в родной Севастополь

Біда України у тому, що тут мало справжніх українців, а наші громадяни в основному або перевертні, або не українці, які всім своїм єством прагнуть працювати на чужу державу навіть і тоді, коли їх про це не просять
vpk _ 10.08.2008 20:43
IP: 194.146.132.---
Без Украины российская империя-балерина на костылях, посему усилия на подрыв обороноспособности украины будут продолжаться. Коммуняки ПеРдуны (екскоммуняки), ратующие за великий и нерушимый союз братских народов сделали в конце девяностых все, что-бы уничтожтить оборонный потенциал Украины.Даже окупанты не нанесли бы Украине большего ущерба. Без люстрации и ликвидации в органах государства 5-й колонны у украины нет шансов остаться целостным государством.
Почему до сих пор необходимость люстрации и оценки "вклада" в разрушение Украины каждого политика находящегося или ранее бывшего при власти не предлагается обществу?
Unique _ 10.08.2008 20:42
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 19:07___ TP

Не думаю. Тягнибока фінансував Ахмєтка, як противагу БЮТу. Проект спрацював.
Росія могла б і далі залишатися імперією, якби забезпечувала європейську тривалість життя своїм громадянам. Тепер це визначальний параметр, він і обумовлює міжнародне співробітництво.
Ніяка військова сила не підкорить інші народи племені тутсі: вони тепер мають вибір.
Тому Росія і приречена. Ні своїм громадянам, ні своїм сусідам вона не може забезпечити нічого-нічогісінько, окрім війни.
А кому вона потрібна?
Всі хочуть будувати, розбудовувати свої держави, наближатися до цивілізації. І це можуть всі.
Окрім Росії...
sindick _ 10.08.2008 20:37
IP: 91.124.145.---
Украине в лице Ющенка и Огрызка следовало бы сделать правильные выводы из последних событий на Кавказе...если бы было чем. Судя по заявлению ведомства огрызка о попытке блокирования возврата кораблей ЧФ в родной Севастополь (хотел я посмотреть как он себе это мыслит) выводы делать, к сожалению, нечем. До чего же может дойти вековой комплекс неполноценности щирых украинцев типа тягнибока, если бесноватый Сукашвили, сравнявший с землей целый город, может вызывать сочуствие лишь по одной причине – лютой ненависти к России. Причины ненависти понятны – зависть, а отсюда лютая ненависть к более умному, сильному и успешному брату + нереализованные амбиции. А ведь прогноз для Сукашвилли плохой – прощай НАТО, кому он там с подмоченной репутацией нужен. Прощай экономические проекты об обводной трубе, кто же будет вкладываться в такой регион. Прощай мечты об усмирении непокорных республик, теперь уже навсегда. И, наконец, счет от собственного народа, которого отрезали от всех источников информации на время пока обманутые националистической пропагандой рядовые грузины выполняли преступные приказы Сукашвилли, становясь соучастниками преступлений. Не мешает также отметить, что Грузия сама отвратила от себя Южную Осетию лютым грузинским национализмом. И здесь много общего с Украиной и политикой, проводимой Ющенком и Огрызком скажем по отношению к Крыму. Терпение ведь не безгранично. Жалко, что выводы им, похоже, делать нечем...
Rena _ 10.08.2008 20:33
IP: 79.124.128.---
obuvatel_ i N_ +1000
Тейсар-Озгович _ 10.08.2008 20:33
IP: 85.196.249.---
Вахтанг Кіпіані (vaxo) пише,
@ 2008-08-10 15:46:00

Теги запису: "Газета", Грузія, Росія, ЧФ, війна

Флот ушёл и может не возвращаться?
Написано для московской газеты "Газета"
http://vaxo.livejournal.com/223368.html?view=6099336#t6099336
Calina _ 10.08.2008 20:31
IP: 92.113.145.---
Поскільки влада належним чином не дбає про національні інтереси, то дочекаємося і в Україні того, що в Грузії. Адже у нас на території також проживають люди з російськими паспортами ще й російськомовні. Отак, граючись, і не помітимо, де опинимось, у якій державі чи взагалі в резервації. Дивно, що багатьом громадянам України на все це плювати. І ще злорадствують, що у Тягнибока невеликий рейтинг. Однак це біда не Тягнибока, а наша з вами біда. Бо те, що говорить Тягнибок, повинно боліти всім українцям
Кіт-з-Майдану _ 10.08.2008 20:16
IP: 213.130.24.---
Тягнибоче, хоч я тебе і не люблю за твій радикальний націоналізм, одначе вимушений визнати: в цій статті ти правий.
Историчка _ 10.08.2008 20:12
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 19:49___ Карлик ------Грузини -одні з тих,хто був з нами на помаранчевій революції.

Уважаемый Карлик, забыли добавить главное – на коммерческой основе.
Историчка _ 10.08.2008 20:10
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 19:48___ TP -------А вы кто? suspiria? Аліко? Или три в одном?Так экономнее...И заработать можна больше...Удачи! Такой момент...Упустить нельзя...

Уважаемая ТР, Вы или перезанимались, или под Вашим ником работает другой.
Obuvatel _ 10.08.2008 19:59
IP: 91.200.107.---
Украина должна действовать. Отозвать посла из Москвы, закрыть границу с Россией (воздушную, морскую, сухопутную), выйти из "Большого договора" и выдворить ЧФ России из Крыма. Иначе после Грузии будем мы! Как же ГУАМ?! Россия понимает только силу!
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter