Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
Unique _ 16.08.2008 15:33
IP: 91.124.104.---
11.08.2008 17:59___ Ігор_з_Києва

Дякую. Згоден: стаття справді цікава, аналітична і бездоганно-логічна.
Саакашвілі, на відміну від свого кума, окрім того всього, зумів консолідувати грузинське суспільство навколо демократично обраної влади – себе коханого, тобто, включно із опозицією.
Має право сьогодні сказати без зайвої скромності: "Сьогодні влада Грузії сильна, як ніколи". Це буде об'єктивно цілком.
І все завдяки раші...
Unique _ 16.08.2008 15:17
IP: 91.124.104.---
11.08.2008 07:32___ VadimRusakov
Чи знаєте ви, що маєте ви і якими є насправді проблеми російські?
Попробуйте довідатися. Але треба знати всі букви:
Геннадий Водолеев ЧТО ИМЕЕМ
http://ari.ru/publication/?id=238
Путин в Гаагском Трибунале http://gulag.ipvnews.org/new/article20080509.php
Відкрий собі очі.
А потім повиколюй оба – так тобі буде легше...
Україноцентрист _ 13.08.2008 23:18
IP: 79.124.130.---
Упс... Москалі біснуються.
Сьогодні хотів зайти на сайт Свободи. Сайт не працював. Форум теж. Написав на свободівську електронку. Як не дивно, хвилин через 7 надійшла відповідь:

"Триває атака на сайти ВО "Свобода"

Прес-служба ВО "Свобода" інформує громадськість, що учора ввечері, 12 серпня, розпочалася атака на всі інтернет-сторінки Всеукраїнського об'єднання "Свобода", що триває досі.

Це так звана DDoS-атака – розподілена атака на відмову обслуговування, коли самі сайти не ушкоджені, але, оскільки до них одночасно здійснюють багато запитів з великої кількості комп'ютерів, сервер не встигає відповідати – і роботу сайтів фактично паралізовано. Переважна більшість атакуючих комп'ютерів, розташовані в інтернет-просторі РФ.

Наші фахівці докладають всіх зусиль, аби відновити роботу сайтів. Аналогічні атаки протягом останніх днів були спрямовані і на всі державні сайти Грузії, у тім числі, на сайт президента Михайла Саакашвіші, а також на сайти грузинських ЗМІ, особливо тих, які мають англомовні версії..." і т. д. Підписано прес-службою ВО "Свобода".

Також повідомили, що наразі відновили лише роботу особистого сайту О. Тягнибока.

Що за нафіг'???
Москалі хочуть, щоб знову було так, як писав Шевченко: "від молдованина до фіна – на всіх язиках все мовчить"???
Бояться правди, як упирі світла?
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 17:59
IP: 193.93.185.---
http://www.maidan.org.ua/static/mai/1218460774.html

Дуже цікаво, рекомендую всім почитати
расула _ 11.08.2008 16:05
IP: 84.138.109.---
Олег!Поддерживаю Вас полностью! К сожалению,народ в своей массе недальновиден.Как русский так и украинский. Видно невооруженным глазом,что Путин стремится к мировому господству и не пожалеет для этого ни грузин,ни осетин,ни русских,ни украинцев. А те,кто восхищается его победами,готовьтесь служить или посылать своих детей в путинскую армию для братоубийственной войны.При такой поддержке и многочисленной пятой колонне в Украине завоевать ее ничего не стоит.Как и в Грузии в Украине не хватит мощи воевать с Россией. И будет такая же охота на волков с вертолетов как и эта война.
Calina _ 11.08.2008 14:37
IP: 92.113.230.---
У перший день збройного конфлікту у Південній Осетії Зюганов давав інтерв"ю московським журналістам, а за спиною у нього стояв задоволений собою Грач. З_апитується: яка мета його присутності поруч з московським"корешом" в перші години військових провокацій? І як наша влада може допустити існування на території України ідеологіії "грачевцев", "вітренківців" та їм подібним? Чи знає наш Президент, що в Україні існує "партія прихильників політики Путіна"?. Куплені феесбешниками громадяни України промивають мізки не тільки списаним на пенсію бабусям. Люди середнього віку доволі успішно піддаються зомбуванню. І не треба говорити, що тому причина- низькі заробітні плати і високі ціни на продукти. При правлінні Кучми, якого раптом тепер полюбили,взагалі не було ніякої зарплати, вона виплачувалася борошном та цукром. Не такі ми вже бідні. А от національноі ідеології у державі не існує. За те ми гірко поплатимося. Саме за те, що називаємо людей, які сповідують національну ідеологію, "фашистами"і т.ін (з чужого голоса називаємо) І в першу чергу Президент мусив би за таких людей хапатися і спиратися на них
Calina _ 11.08.2008 14:21
IP: 92.113.230.---
11.08.2008 11:00___ bocha
Москва вкотре підтвердила, що наявність т.зв. "росіян" на власній території є загрозою для для будь-якої суверенної держави, яка має нещастя знаходитися поруч із Росією. Які висновки? "
Ситуація з Грузією- одне з доведень того, що владу нашу видно тільки тоді, коли треба когось купити чи продати. Тоді починаються розбирачки з депутатами і друзями. хто кого і як. Коли ж треба захистити національні інтереси, знаходиться лише одинокий голос небайдужої людини, ...
bocha _ 11.08.2008 13:41
IP: 212.1.84.---
В минувшую субботу в киевском зоопарке состоялось празднование "Дня медведя".
В рамках мероприятия посетителей поближе познакомили с медведями, проживающими в зоопарке.
Сотрудники зоопарка рассказывали детям о том, как медведи живут в дикой природе.
Самым маленьким куда больше по сравнению с настоящими медведями понравились их переодетые "двойники".
Див.: http://kiev.pravda.com.ua/news/48a0014684c04/
Дайош мєдвєжью болєзнь!
Kitty _ 11.08.2008 12:24
IP: 92.113.46.---
11.08.2008 11:05___ TP

...а потом...ЛИЛИПУТИН помрет...Его похоронят в мавзолее и он будет самым великим ЛИЛИПУТИНОМ России...
Надеюсь, свой кровавый путь этот душегуб закончит всё же в Гааге.
Наталья _ 11.08.2008 11:49
IP: 212.115.225.---
11.08.2008 11:05___ TP
Это Латынина написала.что Саакашвили назвал МЕДВЕДЕВА ЛИЛИПУТИНЫМ
TP _ 11.08.2008 11:05
IP: 93.73.155.---
Говорят,что как-то Саакашвили назвал Путина ЛИЛИПУТИНОМ:))) Тот затаил смертельную обиду...А теперь мстит...А то,что ЛИЛИПУТИН очень мстительный – об этом знают многие, Ходорковский, например...Я думаю,что ЛИЛИПУТИН не успокоится до тех пор,пока не уничтожит Саакашвили...,а заодно и Грузию...,а потом Ющенко...,а заодно и Украину...,а потом...ЛИЛИПУТИН помрет...Его похоронят в мавзолее и он будет самым великим ЛИЛИПУТИНОМ России...
bocha _ 11.08.2008 11:00
IP: 212.1.84.---
Москва вкотре підтвердила, що наявність т.зв. "росіян" на власній території є загрозою для для будь-якої суверенної держави, яка має нещастя знаходитися поруч із Росією. Які висновки? Отож бо й воно.
Olvija _ 11.08.2008 10:23
IP: 89.105.226.---
Пане Олег, де протести від Вашої партії, де взагалі наші громадянські протести????
Calina _ 11.08.2008 09:37
IP: 92.113.213.---
Росіяни-невиправні оптимісти. Їм весь час здається, що Росія всюди там, де є російська мова та берьозкі. У них у крові шовінізм- і це ж рано чи пізно їх погубить. Постійне творення образу ворога і готовність" бравих парней" воювати на чужих територіях рано чи пізно приведе до занепаду. Читайте Оруела
Kitty _ 11.08.2008 09:24
IP: 92.113.55.---
11.08.2008 07:32___ VadimRusakov
Россия была и будет виликой державой
А в чём её величие?. Разве что в размере временно занимаемой территории...
Величие и мания величия – суть не одно и то же. Последнее – это хроническая болезнь, намеренно обостряемая и с маниакальным упорством культивируемая нынешним гэбэшным "наполеончиком". Как и всякая болезнь, мания величия неизбежно разрушает организм избыточно доверчивого пациента. До полного распада. Если вещи называть своими именами, то "великая" Россия – это Большой Скотомогильник.
TP _ 11.08.2008 08:27
IP: 93.73.155.---
11.08.2008 07:32___ VadimRusakov
Дорогие Украинцы!!!
С таким жополизнечеством и подхалимством у вас никогда не будет своей "самостийной" Америка вскоре скочевряжется, а вам жить рядом с великой державой!

Побольше бы России таких вадимов! Жаль,что на большой экран таких не пускают...Потому,что вопрос по НАТО можно было бы уже сегодня выносить на референдум...Хотя события в Грузии многим открыли глаза на Россию и теперь ее "любви, заботы и добрососедства"не захочет ни один здравомыслящий человек.
А что касается "скочевряжется",то да. Вы правы. Уже "кочевряжется".Только не Америка,а Россия...На Дальнем Востоке...Не слышали?Большая половина местных меров – уже китайцы:)).Это такая ГОСУДАРСТВЕННАЯ политика Китая,если кто не знает:)) Вот,кто действительно скоро будет Великим,так это Китай...А Вова Путин, чтоб оправдать вынужденные и неотвратимые территориальные уступки Китаю...обвинили реку Амур... Китайцы ему за все, за это (меров,территории) очень признательны...И очень любят...Пока...
Галицький _ 11.08.2008 08:26
IP: 91.124.13.---
Доброго дня, Панове! Дії Россії це демонстрація звичної імперської вдачі цього народу. Наступною буде Україна і ніяка світова спільнота перед страхом третьої світової нічого не зможе вдіяти.
VadimRusakov _ 11.08.2008 07:32
IP: 62.141.69.---
Дорогие Украинцы!!!
С таким жополизнечеством и подхалимством у вас никогда не будет своей "самостийной" Украины!
(...И не было никогда. Вы не способны к самостоятельной политике!)
Можете сколько угодно морщить брови и размахивать кулаками – выглядит забавно. Россия была и будет виликой державой, а вы, вместе с Грузией – американские марионетки, которых она пытается использовать для дистабилизации на наших южных границах!! Вспоминайте чаще – кто вы были и кто вы есть, и релистично представляйте – кем вы будете!!! Америка вскоре скочевряжется, а вам жить рядом с великой державой!
TP _ 11.08.2008 07:30
IP: 93.73.155.---
Читая комменты господ: ПареньСПБ, Der_Russe_aus_der_Ukraine, Козявка, sindick, Историчка (извиняюсь,если кого забыла),их восторженное "алилуя" в адрес России,очень хочется пожелать им,чтоб Россия точно так же к ним относилась, с такой же любовью и трепетом,как и они к ней. Хотя оное кажется очень и очень маловероятным.Примеры Норд-Оста,Беслана,все операции по "зачистке бандитов" в Чечне...,весь этот печальный список говорит о том,что мое пожелание так и останется просто пожеланием (действительно искренним).А,если кто-то скажет,что Россия стала другой,рекомендую почитать самые свежие сведения о горячей "заботе и любви" сегодняшней России о сегодняшних "российских" гражданах на территории Осетии: http://www.ej.ru/?a=inner
МГТУ _ 11.08.2008 06:35
IP: 83.170.236.---
to _Гладчук, _gotohell (англ., _иди в ад)
Панове проФФессиональные Ющебалоганцы, которые даже по такому ужасному поводу, как война в Грузии, не забыли о своей основной работе на сайтах – борьбе с БЮТ.
Неуважаемые гавномёты, новость с цитатой В.Писаренко на сайте:
www.intermedia.org.ua/ru/news/31077
датирована 08.08.2008 15:20
То есть, слова свои В.Писаренко сказал где-то в полдень ПЯТНИЦЫ Восьмого Августа, когда грузинские войска, бомбившие всю ночь установками "Град" г.Цхинвали, а затем с помощью танков занявшие 70% города Цхинвали, продвигались на север.
Российской 58-й Армии на территории Южной Осетии тогда ещё НЕ БЫЛО, был только небольшой миротворческий контингент.
И реакция В.Писаренко НА ТОТ МОМЕНТ (полдень 8 августа) была полностью правильной.
Go to hell, ющебалоганцы _gotohell и _Гладчук
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 03:58
IP: 77.121.2.---
Парєнь з СПБ – так добре все знає про Катерину Ющенко... А ви і про Людмилу Путіну все знаєте, де вчилась, де працювала?... А дочки Путіна де вчаться? Політично правильно вчаться, у Росії, чи не приведи Боже за кордоном, та ще й – страшно подумати – в якійсь з країн НАТО? У Великобританії наприклад? А про родину Мєдвєдєва, того котрий зараз президент РФ теж усе знаєте? А то я навіть не знаю як дружину його звуть...
TP _ 11.08.2008 02:59
IP: 93.73.155.---
Рекомендую: http://www.ej.ru/?a=note&id=8293
ПареньСПБ _ 11.08.2008 02:23
IP: 93.100.91.---
Спокойной ночи всем, и мира вам
велосипед_гномик _ 11.08.2008 02:11
IP: 207.30.25.---
Китай только к 2035 году обгонит по ВВП США... Сами расколетесь. Китайцы.
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 11.08.2008 02:08
IP: 195.95.139.---
ПареньСПБ

Может это и так, но "заботиться" об Украине и в то же время её раскалывать – это как-то странно выглядит. А тут предлагается "новый Шухевич". Уж одна эта фамилия вызывает у многих не совсем положительную реакцию.
Может разделение Украины и решит некоторые проблемы, но вот то, что добавит новые – это факт.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter