Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
wmw _ 11.08.2008 01:00
IP: 79.131.40.---
З огляду на події у Грузії:
Україні потрібен не Литвин,не Ющенко-Тимошенко-Янукович,і навіть не Тягнибок.Україні потрібен новітній Роман Шухевич!
велосипед_гномик _ 11.08.2008 00:59
IP: 88.191.208.---
2 Kathie XD
велосипед_гномик _ 11.08.2008 00:58
IP: 88.191.208.---
Блин ну тогда нужно больше ботов делать. Вон Тягнибок сколько накатал, может займется?
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 00:58
IP: 77.121.2.---
11.08.2008 00:46___ ПареньСПБ
Про "нєдаразумєніє" – то слова Вашого президента, нині премьєра Путіна. Ви не називали Україну "нєдаразумєнієм", це правда, ви назвали Україну "убогою". Ще маю пару запитань до Вас – то Ви українець чи росіянин? Часто буваючи за кордоном потерпаєте від свого українського паспорту чи від своєї російської поведінки? І ще – до українців литовців та поляків за вашими словами у Європі ставляться як до дешевої робочої сили. А як ставляться до росіян? Як до чого? Розкажіть нам, убогим...
gotohell _ 11.08.2008 00:55
IP: 82.144.202.---
ПареньСПБ прямо обо всем и обо всех все знает.Кстати, с каких это пор Госдеп находится в Чикаго и почему работать в Госдепе – позор?Катерина Ющ закончила Georgetown University в Вашингтоне DC- а чтобы там учиться надо иметь IQ выше 130 -как у Клинтона.И что в этом плохого?Во всяком случае не Днепропетровский универ
Если наши журналисты и политики не дадут оценку позиции БЮТ -т.е. даже тут главное подставить подножку президенту, стыдобища, -то так и придется считать всех господ на жалованье у ЮВТ.
С чем всех нас и похдравляю
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:53
IP: 93.100.91.---
честно сказать, года 4 назад...я был в эйфории Оранжевая революция, ленточки, я был ТОЛЬКО ЗА... а конец фильма? где результаты? слабохарактерный президент, хитрый премьер, слабенькая экономика...
Гурщинецький _ 11.08.2008 00:50
IP: 77.122.173.---
Так народ! Гайда забуваймо українську мову та культуру і память історичну в смітник, всі на зубок учимо понятія, вдягаємо спортивні штані адідас під туфлі і швиденько стаємо субєктом РФ. Бо не дай бог дограємося як Грузія!!!
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:46
IP: 93.100.91.---
Ігор_з_Києва

страна Украина, прошу заметить, не является недаразуменеием...
во-вторых, они живут в Крыму, и слава Богу, пока еще не испытывают на себе украинского недаразумения... и опять же живут, относительно без бедно, благодаря Российским туристам!!!!
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 00:45
IP: 77.121.2.---
ПарєньСПБ, хотілося б все ж таки почути, як так сталося що Ви один живете в щасливій Росії, а батьки сестра і брат – в убогій Україні. Будете забирати батьків чи ні? Тим більше громадянська війна в Україні скоро... Ну, по Вашим прогнозам...
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 00:40
IP: 77.121.2.---
11.08.2008 00:22___ Козявка
Якщо поруч із вами п'яний хулІган нападе на жінку, ви теж будете мовчати, щоб не образити хулігана?

11.08.2008 00:26___ ПареньСПБ
не хотел бы, чтоб мои близкие в Украине- родители, сестра, брат...
Ви живучи в такому крутому місті як СПБ, в такій крутій розвиненій країні як Росія, будучи таким багатим, часто буваючи за кордоном у Європі – не хочете забрати до себе батьків сестру і брата із "гасударства-нєдаразумєнія" України? Не хочете? Чому? А може вони не хочуть полишати Україну? Знов-таки чому?
konung _ 11.08.2008 00:36
IP: 92.112.75.---
В.Писаренко: Россия выполняет миротворческую функцию в грузино-осетинском конфликте

Автор: Анна Безродная
Фото: ИнтерМедиа консалтингУкраина должна очень взвешенно отнестись к вопросу грузино-осетинского конфликта, не делая резких заявлений по этому поводу

Об этом ИМК ("ИнтерМедиа консалтинг") сообщил народный депутат Украины от БЮТ Валерий Писаренко, комментируя заявление МИД Украины о том, что Украина готова в рамках международных дипломатических усилий внести свой вклад в мирное урегулирование ситуации в Южной Осетии.

"Ведь в этом конфликте столкнулись интересы братских Украине народов. Я уверен, что в этот нелегкий для конфликтующих сторон период и МИД, и президент займут взвешенную позицию для того, чтоб наша страна ни в коем случае не оставила печальный осадок от заявлений, которые будут звучать со стороны Украины", – добавил политик.

По его мнению, "у Украины в этом конфликте должна быть одна позиция: плохой мир лучше хорошей войны. Именно такие призывы будут делать все страны мира относительно этого конфликта".

В то же время В.Писаренко отметил, что о вмешательстве России в грузино-осетинский конфликт речь не идет. "На территории Южной Осетии находится миротворческий контингент России, там могли находиться миротворческие контингенты Украины и любых других стран. Тут речь идет только о миротворческих функциях, и я уверен, что именно такими они и будут во время конфликта", – резюмировал собеседник ИМК.

http://intermedia.org.ua/ru/news/31077
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:35
IP: 93.100.91.---
с Вашими, я вижу настроениями, не избежать гражданской войны в Украине... страшно... интересно, братья грузины приедут помогать?
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:32
IP: 93.100.91.---
Найближчі нам – брати українці. Це природньо. Вони ж і спонсорують, незалежно від того хочеться Вам вірити в це чи ні.

ага... особенно, "коли перша ледi, панi Катерина"- в гос депе подрабативала, она смотрит на убогую страну и думает... куда меня привезли... лучше бы в Чикаго сидела
Kathie _ 11.08.2008 00:29
IP: 92.113.110.---
2Unique
Задоволення мало. Як от зараз.
і всі їх дії закінчуються з успіхом... бо на Вас вони і не розраховані...
siver _ 11.08.2008 00:29
IP: 79.143.40.---
Росийское руководство – отьявленные скоты – нечего их бояться – Украина должна вступиться за Грузию на дипломатическом уровне!
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:26
IP: 93.100.91.---
Олег Тягнибок

вы не далекий человек, скажу я вам...

не хотел бы, чтоб мои близкие в Украине- родители, сестра, брат... шли за какую-то Грузию воевали, пустое место... нашли себе друга- Грузию... с Румынами лучше бы подружились
Ivan_01 _ 11.08.2008 00:23
IP: 93.73.151.---
Реакція пана Тягнибока свідчить про те, що саме "Свобода" є єдиною силою, що може обєднати українців в боротьбі за незалежність нашої держави. Вважаю, що кожний, кому не байдужа Україна має підтримати всі акції "Свободи"
Козявка _ 11.08.2008 00:22
IP: 85.198.154.---
Автор сожалеет,что державы ЕС не дали принципиальной оценки военному конфликту в Грузии.Но вот вопрос:почему участники ГУАМ,которых связывает непосредственно договорные отношения -хранят гробовое молчание? Что же такое произошло?Одна Украина,как та крыловская моська,облаяла,обгавкала Россию.И наверное,хотела укусить,но,видно,не вышла ростом.Что же теперь ожидать моське от слона?Явно,что благодарностей не дождется.Правильно пишет один из комментов,что очень трудные времена настанут для Украины.Кремль просто так нам не спустит,а если спустит,то надерет жопу хорошим ремешком.Спрашивается:чем руководствовался Ющенко -занимая такую безответственную позицию в военном конфликте на Кавказе? По всей видимости от плюнул на державу,на народ и на все другое.Взыграло в его душе кумовство с Михой.А Миха,если бы он дорожил дружбой с Украиной,то подсказал бы Витьке,чтобы не огорчал своего российского соседа.Нет,не подсказал.Приветствовал агрессивную позицию Украины в отношении России.Что теперь делать? Мне кажется,что Ющенко уже все понял.И глубоко сожалеет о том,что он натворил,поддавшись чувствам кумовства.Обратите внимание,что Юля осталась белой и пушистой.Ее никто не заставит,даже под расстрелом,бросить камень в огород своего соседа.Человек просчитывает свои ходы на будущее.И конечно,когда будет обсуждаться газовый вопрос и Россия скажет свое твердое слово,то кто в итоге будет виноват в провале переговоров? Конечно,нынешние горе -конструкторы внешней политики:Ющенко и его лепший др
Гладчук _ 11.08.2008 00:21
IP: 91.198.233.---
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:21
IP: 93.100.91.---
fkt
внешность у меня отнюдь не подметальщика, все-таки парень с Крыма и т.д. и т.п... вот на счет теплых отношений к "братьям" ураинцам в Европе вы лукавите... особенно говоря о скандинавских странах... знаю что говорю, поверьте наверное я бываю в этих странах намного чаще чем Вы, живя рядом... Все знают, что украинцы, поляки, литовцы и т.п. дешевая рабочая сила... Говорю без сарказама, а с большой горечью...
hlhh _ 11.08.2008 00:20
IP: 93.73.159.---
Неплохая статья. Правильно написана. Вот только не верю я что ее писал Тягнибок. Ну слишком он для этого туп. Чего только стоят его зазубренные фразы которые он слово в слово и с одинаковой интонацией повторяет во всех передачах куда его приглашают. Олежка, кто тексты пишет?)))
Олег Тягнибок _ 11.08.2008 00:18
IP: 77.109.4.---
11.08.2008 00:05___ ПареньСПБ

Найближчі нам – брати українці. Це природньо. Вони ж і спонсорують, незалежно від того хочеться Вам вірити в це чи ні.

А ворог мого ворога – мій друг.

Що не ясно?
Unique _ 11.08.2008 00:17
IP: 91.124.75.---
11.08.2008 00:03___ ПареньСПБ
Правильно написали.
Просто громадяни.
СВОБОДА І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ГРУЗІЇ – ЦЕ НАША СВОБОДА І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!
То правда.
Кінці з кінцями зводимо і зведемо. То тільки алкашам важко завжди.
Кидай пити – і гроші будуть...
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 00:14
IP: 77.121.2.---
11.08.2008 00:03___ ПареньСПБ
Какой же недоумок это написал????
Такий же, як ти. Особливо ось це:
Якщо ти молода приваблива дівчина – подаруй жіночу ласку грузинським бійцям
Unique _ 11.08.2008 00:13
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:58___ Олег Тягнибок

Маєш можливість підняти людей – піднімай, свята справа, люди підуть.
Втреш носа нашим анемічним – будеш в парламенті. І ще того року.
Помилок Гриценка не повторюй.
Помагай Тобі, Боже...
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter