Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
Ivan_01 _ 11.08.2008 00:11
IP: 93.73.151.---
Олег Тягнибок висловив найбільш точну оцінку подій яку я чув.
Що далі робитиме Українське керівництво?
Що робитиме пята колона?
Ярись _ 11.08.2008 00:10
IP: 68.45.38.---
А Росія дала світові Буковського, Боннер, Сахарова,Лихачова...А те,що українці розмовляють російською – так честь і хвала тим, які знають більше однієї мови – як казав Сухомлинський – Скільки мов ти знаєш,стільки разів ти людина.
Стосовно Грузії – не розумію, як росіяни можуть себе називати миротворцями, якщо конкретна окупація території? Та Росія просто не рахується ні з ким – які можуть бути претензії на дружбу?І чи не забагато навкруги Росії грузій – Україна,Придністров*я,Чечня, Прибалтика??? Боже,борони від такого друга! хоча особисто у мене дуже багато друзів-росіян, котрі розуміють ситуацію і політичні,і економічну – горжусь такими – котрі розуміють націоналізм не тільки з української сторони, але і себе називають російськими націоналістами, котрі бачуть Росію великою державою, а не мелочьовкою уличной.
Ще про Севастопіль – установили пам*ятник цариці – та, котра спочатку знищила Запоріжську Січ, а потім ПОДАРУВАЛА Крим Росії – 200 років то
Моя бабуся років 40 назад розповідала мені,тоді ще дитині, котра ходила в російський садок і батькам-українцям відповідала чисто російською мовою і коли батько просив відповідати українською, мама застерігала: Не звертай уваги,бо завтра дитина в садку скаже виховательці і ми поїдемо до білих ведмедів.так от бабуся говорила, що коли в село прийшли перші москалі, то вели себе дуже розв*язано – як хазяєва – після того з*явилася фраза (крилата) Росіяни вигнали нас з хати, а тоді через вікно подають руку і кажуть:*Давайте дружить!
fkt _ 11.08.2008 00:09
IP: 62.16.13.---
ПареньСПБ-может у тебядействительно внешность подметальщика (речь-то уж точно).А уменя опыт другой:слыша русскую речь смотрят с принебрежением,а узнавая,что из Украины,теплеют и становятся гостеприимными (в скандинавских странах),
Unique _ 11.08.2008 00:08
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:53___ Kathie

Хіба ми з Вами не раз невимушено, витончено і весело на атоми розкладали тупих ФеЕсБешників?
Одно задоволення.
Практично їх жодна інформаційна експансія успіхом не закінчувалася – одні кочерижки залишалися.
Політики наші тупуваті від природи, трієчники в більшості своїй, до державної інформаційної політики щойно дозрівають, було якесь засідання під проводом гінеколога отої як ї РНБіО. З цього ніби питання.
Але воно ніяк не стосується ні гінекології, ні пасіки, та й хто виконувати буде: баба Параска пішла бульбу рятувати, менше як на генерального прокурора не погоджується, та й орфографії не знає, нє, тіко на прокуратуру...
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:05
IP: 93.100.91.---
Олег Тягнибок

вот интересно, кто спонсирует вашу деятельность? не поверю, что вам так близки "братья" грузины!
Безработный _ 11.08.2008 00:03
IP: 81.23.24.---
Завтра, 11.08.2008 року Киівська і Львівська міські організації ВО "Свобода" долучаються до пікетування патріотичними організаціями посольства і консульства РФ, відповідно о 13.00 і 16.00.

Післязавтра, 12.08.2008 року, о 12 год., ВО "Свобода" проводить акції протесту проти агресивної політики Росії перед її посольством і консульствами у Києві, Харкові, Сімферополі, Одесі, Львові та Чернігові.

Приєднуйтесь!
МОСЬКИ!
ПареньСПБ _ 11.08.2008 00:03
IP: 93.100.91.---
Какой же недоумок это написал???? сами концы с концами бы свели! не жалко своих?

10.08.2008 18:01___ Син_України
ОБОВ'ЯЗОК КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ – ДОПОМОГТИ БРАТСЬКОМУ НАРОДОВІ ГРУЗІЇ
Якщо ти молодий здоровий хлопець – їдь до Грузії, вступай волонтером в грузинську армію, знищуй кремлівських агресорів
Якщо ти лікар – їдь до Грузії, допомагай пораненим грузинським воякам
Якщо ти журналіст – їдь до Грузії і розкажи всьому світові про злочини Москви
Якщо ти молода приваблива дівчина – подаруй жіночу ласку грузинським бійцям
Якщо ти бізнесмен і не можеш залишити свою фірму – допоможи придбати для Грузії ліки, продовольство, зброю, боєприпаси тощо
СВОБОДА І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ГРУЗІЇ – ЦЕ НАША СВОБОДА І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!

ПЕРШІ УКРАЇНСЬКІ ВОЛОНТЕРИ ВЖЕ У ТБІЛІСІ!
Як стало відомо, студентки НАУКМА Людмила Товстік та Оксана Томенко (однокурсниці, вивчають економіку) поїхали до Грузії у якості санітарок.
ВІТАЙМО УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇНЬ!
Олег Тягнибок _ 10.08.2008 23:58
IP: 77.109.4.---
10.08.2008 23:35___ Enki

Дуже не гарно говорити неправду.

Завтра, 11.08.2008 року Киівська і Львівська міські організації ВО "Свобода" долучаються до пікетування патріотичними організаціями посольства і консульства РФ, відповідно о 13.00 і 16.00.

Післязавтра, 12.08.2008 року, о 12 год., ВО "Свобода" проводить акції протесту проти агресивної політики Росії перед її посольством і консульствами у Києві, Харкові, Сімферополі, Одесі, Львові та Чернігові.

Приєднуйтесь!
Unique _ 10.08.2008 23:53
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:39___ Безработный
"Высшая мерзость
История, Время необратимы.
Нельзя Вернуть Сталина, Ягоду, Ежова, Берию. Но есть ученики. И раз российский народ голосует за них, значит народ опять хочет массовых растрелов и лагерей.
Бросьте вы этот народ мазохист и не дёргайте в цивилизацию. Жизнь даётся один раз. И тратить свою жизнь на быдло глупо. Они же больные. Чем больше их уничтожат члены и органы, тем им радостней.
Это же народ Мазохист."
Безработный _ 10.08.2008 23:53
IP: 81.23.24.---
До кінця року вони її ізолюють назавжди від цивілізації.
Резервація така буде. Для 170-ти мільйонів даунів...
Настрадамус хренов, посмотри хотя-бы в Википедию и узнай про 170 млн., полудурок.
Kathie _ 10.08.2008 23:53
IP: 92.113.110.---
2Unique
Те, чи стануть вони громадянами чи залишаться масами мене менше турбує, аніж дата, коли це бла-бла припинеться... коли тут писатимуть менш компроментуючи і безглуздообгрунтовані коментарі... коли вплив російського на медіа зменшиться... Бо насправді у всіх, хто тут висловлюється 2 вуха і пара очей, і такі самі проблеми... а фрази такі самі як в новинах деяких каналів, слово-в-слово))
ПареньСПБ _ 10.08.2008 23:51
IP: 93.100.91.---
Господи, куда Вы там ездите... в Турцию и Египет? пытаетесь поголовно выйти замуж за иностранца? Вас же никуда не пускают... "Даже друзья- штаты" вас позорно допрашивают, и визу не дают
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 10.08.2008 23:51
IP: 195.95.139.---
10.08.2008 23:30___ ІванІв
Кацапня та агенти ФСБ, що засіли на цьому сайті, даремно зловтішаються, Грузія все одно буде в НАТО... А кацапи будуть там, де і є – у лайні
Це Ви, мабуть, про мене. Так от, шановний, по-перше, не треба ображати – не образимось.
По-друге, той, кого ви називаєте "агентом ФСБ", – не агент ФСБ, а громадянин України (а Ви такого, мабуть, і уявити не можете), який має власну думку і може її при необхідності обґрунтувати.
По-третє, в кого гірший стан (у України, або Росії) всі добре знають і розуміють, що б ви не говорили.
А чи буде наша країна або Грузія в НАТО – це ми ще подивимось. А якщо, не дай Боже, буде, то чи краще Ви жити будете від цього?
Unique _ 10.08.2008 23:49
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:44___ ПареньСПБ

Папером туалетним спочатку користуватися навчись, вуші виведи.
Не пий років із десять, тоді дітей заводь, щоб такі я ти народжуватися перестали...
Artem1981 _ 10.08.2008 23:48
IP: 92.112.253.---
ПареньСПБ
[/ Не дождусь, когда я избавлюсь от этого ярма- ПАСПОРТА НЭЗАЛЕЖНОИИ. QUOTE]

Почитайте вот эту статью!
http://kiev.tvereza.info/index.php?nma=catalog&fla=stat&cat_id=4&page=1&nums=61
Unique _ 10.08.2008 23:47
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:44___ ПареньСПБ
Є спецтури."Без русскіх" називаються.
Вони значно дорожчі...
Unique _ 10.08.2008 23:45
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:33___ ІванІв
1."Все изменилось, когда кучка подлецов, дураков и проходимцев вознамерилась создать иное общество на Земле. Зачисленные в гении человечества пьяной матросней, они сорвали невиданный куш, – получили чуть ли ни на сто лет одну шестую часть суши!"
2."...России, этому уродливому конгломерату современности, осталось быть единой страной совсем недолго"
3.Что осталось в осадке у бывшей нации, бывшей великой Империи? Генетические отбросы. Дети тех, кто сидел по подвалам вместо фронтовых окоп; стрелял своих; предавал отцов и прятался по таежным заимкам. Вот, что сегодня представляет собой "великая", нефтяным богом "избранная", нация. Именно поэтому, она так озабочена поисками чистых политиков, но в итоге имеющая стопроцентный криминал во власти. Нация, не понимающая и не признающая самых простых истин и слов. Разучившаяся отличать белое от черного. Народ, посылающий своих сынов резать и убивать свободу даже в собственной стране. Грош цена такому народу.
http://www.gulag.ipvnews.org/article20060829.php
ПареньСПБ _ 10.08.2008 23:44
IP: 93.100.91.---
Не дождусь, когда я избавлюсь от этого ярма- ПАСПОРТА НЭЗАЛЕЖНОИИ. Гнать вас всех нужно, прихвастней Ющенка и фашиста Саакашвили... а какой культуре Украины Вы говорите???? к какой Европе мечтаете??? живя в России, ездя много по Европе... меня бесит, что видя мой укр загран паспорт они спрашивают, типа где "подметаете"??? Господа "европейцы-украинцы" вы до сих пор не поняли, что Вас там принимают только как подметальщиков???!!!!!! в отличии от отдыхающих Русских, которых очень хорошо принимают!!!!
Artem1981 _ 10.08.2008 23:43
IP: 92.112.253.---
Нельзя не заметить, что в ходе истории,
ведущей народы вразброд,
евреи свое государство – построили,
а русское – наоборот.
Artem1981 _ 10.08.2008 23:43
IP: 92.112.253.---
Чтоб русское разрушить государство -
когда вокруг себя ни посмотри -
евреи в целях подлого коварства
Россию окружают изнутри.
Artem1981 _ 10.08.2008 23:42
IP: 92.112.253.---
Когда идет пора
крушения структур,
в любое время
всюду при развязках
у смертного одра
империй и культур
стоят евреи
в траурных повязках.

Игорь Губерман
Unique _ 10.08.2008 23:40
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:18___ Безработный
На Росію пруть дауни. Ми тільки спостерігаємо результати їх роботи.
До кінця року вони її ізолюють назавжди від цивілізації.
Резервація така буде. Для 170-ти мільйонів даунів...
ubermensh _ 10.08.2008 23:38
IP: 193.239.142.---
Гарна стаття, Європа і навіть Америка зрадили Грузію. А за дешевий газ і нафту так само Європа із задоволенням зрадить нас. А штати хоть би флот із середземного моря підігнали та якусь механізовану бригаду із Іраку підвезли з ракетно-зенітними комплексами. А що Україна може зробити. Ющенко і так мене приємно подивував своєю рішучістю. Якби хоть армія у нас була більш боєздатна та й флот не поступався російському. А то один підводний човен та й той наприколі без мотора стоїть. Насправді нас можуть врятувати тільки ядерні ракети направлені на Москву і Петербург. Ну і звісно розумні та виважені патріоти при владі. Ну тепер звісно неприємності у нас будуть серйозні. Російський медведь відчує смак крові у його зупинити буде дуже важко. Хоча Міхо сам дещо виноватий непотрібно було так рано лапки піднімати треба хоча б тиждень витримати, не такий вже той звір сильний щоб от так капітулювати. Люди гинуть, але вони завжди гинули, в аваріях, від бандитів, від хвороб і відсутності грошей. Треба соплі втерти і стояти насмерть, далі і інші країни Сх. Європи почали допомагати зброєю і добровольцями, гуртом набили б морду клешоногому, в Басаєва вийшло, тим більше повинно було вийти і у Грузії. Хоча Грузії самій вибирати свобода чи рабство.
Unique _ 10.08.2008 23:38
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:26___ Черт_возьми
У клептоманів. Були. Тимошенко поволі забирає.
fkt _ 10.08.2008 23:37
IP: 62.16.13.---
Der_Russe_aus_der_UkraineВы забыли, сколько лет мы получали почти за бесценок газ?
Вы что,действительно считаете,что СССР,которая зовется сейчас РОССией,что либо делала бескорыстно? Да вы наивный...
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter