Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
Unique _ 10.08.2008 23:37
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 23:06___ Kathie
Наївно надіятися, що нащадки окупантів-мародерів стануть громадянами. І не тільки України, а взагалі, будь-якої держави, окрім Росії, де громадянство для біомаси не передбачено взагалі через неспроможність його второпати.
Нам залишається видресирувати їх настільки, щоб не гадили у власному домі.
Надіятися на їх депортацію на історичну батьківщину теж не доводиться: там треба воювати, захищати щодня власне життя і волю, вони це розуміють і дуже бояться.
Гавкати можна тільки в Україні. Поки що.
Enki _ 10.08.2008 23:35
IP: 80.93.122.---
Вчера позвонил в ВО "Свобода" узнать, когда Тягныбок и К намерены выйти с пикетом под стены российского посольства? Ну, чтоб не только словом, как здесь на блоге, засвидетельствовать Кремлю свое "фэ", но и каким-то делом... Не тут-то было. Оказалось, пикетирование в их планы не входит. Все это было бы смешно, когда бы не было так грустно.
PDV _ 10.08.2008 23:34
IP: 92.113.80.---
Краще пану Тягнибоку перейматися долею українців постраждалих від повені! Грузії допоможе Америка, а хто допоможе нам?
ІванІв _ 10.08.2008 23:33
IP: 91.124.110.---
Неужели не понятно – где москали, там и вонь... Это нация такая больная. Они ж никого не любят. Они даже себя не любят... Их Сталин миллионами косил, а они ему до сих пор жопу целуют... Москаль наглый, но боязливый, и еще зависливый очень... Это как саранча
ІванІв _ 10.08.2008 23:30
IP: 91.124.110.---
Кацапня та агенти ФСБ, що засіли на цьому сайті, даремно зловтішаються, Грузія все одно буде в НАТО... А кацапи будуть там, де і є – у лайні
Черт_возьми _ 10.08.2008 23:26
IP: 77.122.26.---
10.08.2008 23:06___ Безработный
Где деньги, Зин?

Отдали за бензин.
dreistvonfrech _ 10.08.2008 23:21
IP: 93.73.134.---
Я думал автор укр нацик, а он просто русофоб. ФИ!!!
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 10.08.2008 23:21
IP: 195.95.139.---
Уважаемый servet!

Совсем недавно Россия была почти полностью растоптана. Это факт.
Вы вообще понимаете, как оскорбительно себя вела Грузия по отношению к России?
Представьте, что было бы, если на месте России оказались бы США, а на месте Грузии – какая-нибудь небольшая страна. Да её бы растоптали настолько быстро, что никто бы и слова сказать не успел.

Россию вынудили пойти на крайние меры.

И далеко не только своим оружием славится Россия (вы его еще разработайте!). У только не надо говорить, что русские малокультурная, ни на что не способная нация! Вы лучше посмотрите сколько великих людей дала миру Россия.

А друзей Россия иметь хочет. И дружить с ними хочет по-настоящему, только вот когда тебя так часто "кидают", то приходится делать выводы. И Россия их делает.
Вы забыли, сколько лет мы получали почти за бесценок газ? И сколько платила Европа?
__SVS _ 10.08.2008 23:21
IP: 77.121.28.---
Люди, про що сперечаєтесь?Патріотизм, націоналізм, справедливість, свобода і таке інше – це все "фантики" нашої цивілізації. Суть її – гроші, ресурси, ринки збуту, ПРИБУТОК!
Під них підлагоджується і політика і мораль.В Південній Осетії йде "звичайна" боротьба за володіння ресурсами, за сфери впливу, тільки вже іншими, не політичними методами. І такі методи використовувалися й будуть використовуватися поки головною метою життя людей буде розкіш і власне матеріальне богатство.Ми пожинаємо плоди своєї жадібності. І це ще, нажаль, не остання війна заради чиїхось прибутків.
Безработный _ 10.08.2008 23:18
IP: 81.23.24.---
Не сцать против ветра – мозгов хватает, а переть на Россию...
Парадоксы свидомого украинця.
Безработный _ 10.08.2008 23:06
IP: 81.23.24.---
Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!
Где деньги, Зин?
Kathie _ 10.08.2008 23:06
IP: 92.113.110.---
2 Der_Russe_aus_der_Ukraine
Да что плохого в том, если значительная часть Украины присоединится к России? Мы (восток и юг) говорим на русском языке, мы читаем литературу на русском языке, мы думаем на русском языке.

Шановний, абсолютно не коректно говорити від імені всіх!!!! Цей дурнуватий міф давно спростовано, але повторюсь. Я живу на Херсонщині. Навчаюсь українською, спілкуюсь російською, читаю лише українські книжки, вболіваю за Динамо, із задоволенням слухаю українську музику і т.д. Ну не всі тут мріють уві сні жити під Росією... Я дуже вболіваю за незалежність і територіальну цілісність України, за щасливе і заможнє життя кримських татар на своїй історичній батьківщині. Миру грузинам і витримки нам. А Вам порадила б їхати в омріяну Росію,там багато місця, і жити там щасливо... ніхто не тримає! І якщо бажання жити і працювати в країні своїх прадідів за своїми правилами націоналізм?! – то я націоналістка...:)) і нічого поганого в цьому не бачу...
Ёрник _ 10.08.2008 23:05
IP: 91.124.253.---
Лучше бы Тягнибоку заняться проблемой вырубки лесов "титульной" нацией. Чего совать свой нос в чужие дела, если своих невпроворот.
servet _ 10.08.2008 23:00
IP: 195.234.61.---
Der_Russe_aus_der_Ukraine
У тому то й справа,що Росія хоче мати друзів,а не дружити з ними.Дружба передбачає взаємоповагу та довір"я.А Росія не визнає Україну як державу (В.Путін – Бушу про державу Україна).То яка може бути дружба? Тільки капітуляція на милість переможця.
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 10.08.2008 22:57
IP: 195.95.139.---
Если здесь кто-то думает, что с Россией можно разговаривать так, как хочется, то глубоко ошибается.
Когда вам зимой станет холодно, США и Европа вам вряд ли помогут. Они о себе думают и правильно делают.
А к Тягнибоку я мог бы относиться очень уважительно (хотя его это и мало интересует), если бы не его позиция в отношении России.

Когда "украинский националист" перестанет быть "русофобом"?
И вообще являются ли силы, позиционирующие себя как националистические, таковыми?
"Правота" бывает разная, что бы при этом не говорили...
Unique _ 10.08.2008 22:54
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 22:41___ Свєтка
В кого реальний, щирий і найвищий рейтинг.
І фінансові потоки.
Це тільки Історичка вважає їх "бабочкой-одноднєвкой", хоча справді щирий і справді реальний рейтинг без шляхетності тепер неможливий і можливим більш ніколи не буде.
Клептоманів ера закінчилася.
Але тільки клептомани цього й не зрозуміли...
Unique _ 10.08.2008 22:49
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 22:30___ Der_Russe_aus_der_Ukraine
Ніхто з фашистів фашистами, зазвичай, себе не вважає.
При цьому вони ніяк не можуть приховати свою людиноненависницьку суть.
Такими їх зробили Батий, Лєнін, Сталін і Путін.
І це вже безповоротно.
Щось інше – не страшне, щось інше – окрім війни – ви ніколи й нікому не зможете запропонувати.Хоч називати все це ви будете завжди по-іншому, осучаснюючи Золотоординську сутність.
Адже ви не відчуваєте своєї особистої провини перед батьками Беслана?
Але – можливо й не усвідомлюючи цього – саме ЇХ і саме ТАКУ – і ніяк не інакшу, долю ви і такі як ви – пропонуєте всім решту.
Проблема ваша в тому, що оці всі решту починають це цілком серйозно і розуміти, і усвідомлювати. І якщо у вас щось не вийде, то атомну бомбу ви застосуєте нічтоже сумняшеся, на авось пронесе або ненароком...
fkt _ 10.08.2008 22:47
IP: 62.16.13.---
Весь минталитет русский в силовых методах.Русский шовинизм.Никто Россию не уважает,так ей,чтоб ее хоть боялись.Сама состоит из трех городов,натырила земель,торгует ценностями земель других народов,и все мало.Страны,что сбежали из-под ее ига в страшном сне не хотят ее видеть и слышать.Только русский Иван зомбированый односторонней информацией хлопоет в ладоши,кричит УРА и этим повышает свою рабскую самооценку.
Этот Старший брат-КАИН.
Историчка _ 10.08.2008 22:45
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 22:38___ Unique ------- БЮТ запросто його в парламент провів би.Спокусився. Заробив і відкусив. Ото і вся політика: нафік вона йому?

Уважаемый Unique, а нафиг ему БЮТ, бабочка-однодневка?
Свєтка _ 10.08.2008 22:41
IP: 92.49.201.---
Унік. А за ким майбутнє, порадьте болєзной. Хто зараз страждає на шляхетність? Доній, Корчинський (тьфу,тьфу не проти ночі!), Балога, нарешті?
Unique _ 10.08.2008 22:38
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 22:32___ Свєтка

Майбутнього за Олегом не спостерігається через відсутність шляхетності, як і у всіх радянських нині чинних.
Гроші – спочатку. Принципи – дрібниці.
Якби не Ахмєтов – БЮТ запросто його в парламент провів би.Спокусився. Заробив і відкусив. Ото і вся політика: нафік вона йому?
А що розумний і статтю цю міг сам написати – не заперечую, знаю його особисто.
Свєтка _ 10.08.2008 22:37
IP: 92.49.201.---
Русский из Украины. Ты видишь свой проект Украины, но боюсь этой твой лично глубоко индивидуальный проект. Ну может еще пару тысяч представителей пятой колонны, бабушек витренки, грача и пациентов от кпсс. Нарисуй себе свою Малороссию в виртуальной реальности – без украинцев, без татар без Тягныбока с послушными такими добродушными от сала хохлами и там же кнопочкой мышки сжигай себе мир в ядерном пожаре.
Unique _ 10.08.2008 22:32
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 22:24___ gorbi

Олег розумний, я знаю його особисто. Цю статтю цілком сам міг написати.
Щодо шляхетності – там проблеми, - як і у всіх радянських нині чинних...
Свєтка _ 10.08.2008 22:32
IP: 92.49.201.---
Горби, ты можешь возмущаться, но Тягныбок пишет сам. И за ним будущее.
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 10.08.2008 22:30
IP: 195.95.139.---
Отвечаю вам, Ігор_з_Києва!
Крымских татар в своё время не просто так переселили, на то были веские основания!!!
Я бы ничего плохого о них не говорил, если бы они не требовали больше, нежели им полагается. И ничего против отдельно взятого крымского татарина не имею, но народ этот представляет большую угрозу для целостности Украины, чем промосковски настроенные силы, в чём виноваты прежде всего его лидеры.
Я погорячился, поэтому прошу прощения. Выразился я действительно слишком резко и признаю это. Но возвращение татар в Крым принесло много проблем, с этим трудно не согласиться. И кто его знает, что еще может быть...

И еще. Я себя считаю патриотом Украины, хотя понимаю патриотизм не так, как Вы. И никуда отсюда ехать не собираюсь, т.к. это моя Родина. Просто мы с вами видим в перспективе "разные Украины". И не думайте, что путь развития, который Вам кажется правильным, таковым является на все 100%.

Если Вы считаете меня каким-то "украинофобом", то глубоко ошибаетесь.
Я очень неплохо знаю украинский язык и пользуюсь тоже часто и говорю грамотнее многих, для кого этот язык является родным.

А что касается критики в адрес России, то у нас проблем не меньше. И виноваты в них мы сами. А если испортим отношения с Россией – еще одну наживем. И очень долго жалеть будем. Так что может стоит подумать.

P.S. В Україні без українців я жити не хочу! і "фашистом" при цьому себе не вважаю.
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter