Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
Историчка _ 10.08.2008 22:29
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 22:16___ Unique --------Наведіть факти, які спростовують

10.08.2008 21:35
10.08.2008 21:15
Unique _ 10.08.2008 22:29
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 22:03___ N___

Суздальські угро-фіни після трьох століть татарського іга не можуть бути слов'янами, оскільки ними ніколи й не були.
Вони залишаються угро-фінами з великою долею саме татарської генетики.
Татари – це тверезі татари.
Росіяни – це ті ж татари, на хрещення не зважаючи, тільки від п'яних завжди батьків. Чим і обумовлений процент даунівнароджуваності на душу населення, – попереду планети всієї.
Росія стає все сильнішою! Її багатство не Сибіром, а даунами давно вже приростає...
gorbi _ 10.08.2008 22:24
IP: 92.112.112.---
Обалдеть. Оно полезло во внешнюю политику...
Интересно, кто г-ну Тягныбоку статьи пишет?
Unique _ 10.08.2008 22:22
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:54___ Ігор_з_Києва
Не варто його банити: він демонструє деградацію вимираючої нації.
Вони є такі, як є.
І живуть так, як можуть. І все більше людей на планеті усвідомлює іх разючу відмінність від цивілізованого світу.
Це і є самоізоляція...
Unique _ 10.08.2008 22:19
IP: 91.124.75.---
Суд Історії за наймасштабніші злочини проти людства – абсолютно неминучий, як єдина гарантія їх неповторення в майбутньому.
І вся цивілізація це розуміє.
Із тоталітарними стереотипами і штампами дико-примітивними розлучайтеся легко.
Тоді й побачите історичну перспективу...
Unique _ 10.08.2008 22:16
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:55___ Историчка

Всі щурі на правду реагують одинаково – як на хлорку, чи на дуст...
Наведіть факти, які спростовують інформацію чи морально-етичні висновки сайту – лише тоді можлива рівноправна дискусія.
Поки що вона демонструє два світи, дві системи, два способи життя: фашистську, Золотої Орди і – сучасної цивілізації.
І вашу безпорадність.
Unique _ 10.08.2008 22:11
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:52___ Der_Russe_aus_der_Ukraine
"У России хватит оружия, чтобы предотвратить нападение на неё даже со стороны США. По крайней мере, Россия сможет сжечь мир в ядерном пожаре, если такая попытка будет."

Хто б сумнівався... В тому-то й суть. Особливо, якщо врахувати, що ви вважатимете завтра "спробою "...

"И Россия становится всё сильнее!!!" – питання дискусійне...
N___ _ 10.08.2008 22:03
IP: 91.123.155.---
Я в захваті, як то кажуть... Какие любвеобильные у нас соотечественники, так любят Россию, что даже хотят выслать и "очистить улицы" от неславянской внешности. Вот уж воистину "с кем поведешься"...
Свєтка _ 10.08.2008 22:00
IP: 92.49.201.---
Русскому из Украины. Такое предлагать – все равно что на панель за похлебку. Канай лучше присоединяться к великому соседу единолично.
Ігор_з_Києва _ 10.08.2008 21:58
IP: 77.121.2.---
///10.08.2008 21:52___ Der_Russe_aus_der_Ukraine
У нас какие-то неправильные националисты. Вы бы лучше татар в Крыму успокоили (я бы и еще раз депортировал, только некуда).///

А я би тебе депортував. І на щастя "єсть куда" – чемодан, вокзал, Росія. Чи ти може в Германію хочеш? От і нік собі німецькою мовою пишеш – стидаєшся бути русскім?
Историчка _ 10.08.2008 21:55
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 21:49___ Unique

Уважаемый Unique, для дезинфекции после посещения gulagовской мусорки хорошо помогает хлорка. Приймите немного, и Вам станет легче.
Ігор_з_Києва _ 10.08.2008 21:54
IP: 77.121.2.---
Шановна адміністрація, прошу забанити придурка sindick та видалити його придурочні пости.
Причина – порушення правил форуму:

На сайті заборонено:

2. Прямі чи непрямі образи кого-небудь, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, інших учасників дискусії, у тому числі за національною, етнічною, расовою чи релігійною ознаками, а також шовіністичні висловлювання.
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 10.08.2008 21:52
IP: 195.95.139.---
Да что плохого в том, если значительная часть Украины присоединится к России? Мы (восток и юг) говорим на русском языке, мы читаем литературу на русском языке, мы думаем на русском языке. За что нам не любить Россию?
Я считаю себя русским, хотя являюсь гражданином Украины.

У нас какие-то неправильные националисты. Вы бы лучше татар в Крыму успокоили (я бы и еще раз депортировал, только некуда). И очистили улицы от иностранцев с явно неславянской внешностью.

А русские – ближайшие родственники украинцев. Об этом не стоит забывать!

Запад скоро захлебнётся от своей "политкорректности". На улицах европейских городов человек белый человек становится редкостью.

Другая проблема западных стран – нехватка ресурсов, притом острая.

Западный либерализм убивает запад. Он убивает самих европейцев, так что не думайте, что там всё хорошо. Они сами не знают что делать.

А союз с Россией крайне выгоден, хотя бы с точки зрения совместного использования её природных ресурсов. Не говоря уже о других преимуществах.

А может стоит подумать, что будет завтра?
Россия уже не та, что 10 лет назад. Она монополизирует рынок нефти и газа. Теперь она ставит условия, а не ей. И не думайте, что Россия без Украины не проживёт. Проживёт, пусть ей и будет сложнее. А вот Украина без России?

У России хватит оружия, чтобы предотвратить нападение на неё даже со стороны США. По крайней мере, Россия сможет сжечь мир в ядерном пожаре, если такая попытка будет.
И Россия становится всё сильнее!!!
Unique _ 10.08.2008 21:49
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:38___ Calina
Вона ніколи не переставала ним бути.
Чудіще обло, озорно, огромно, стозєвно – і ляйай...
Unique _ 10.08.2008 21:47
IP: 91.124.75.---
Порубите на дрова все Свои иконы. Ибо вы также далеки от жертвовашего собой Христа, как свинья от обезьяны.
Левенятко _ 10.08.2008 21:44
IP: 77.123.205.---
Стаття виважена, чітка, спокійна та аргументована.
Unique _ 10.08.2008 21:43
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:02___ sindick
"Кровь детей Беслана лежит на всем русском народе.
Это он, русский народ, не дал вести переговоры, не позволил ничего сделать ради жизни детей.
Ему, русскому народу, хотелось почесать свое величие, оно у него взопрело. Власть это хорошо понимала, вот и приказала сделать все, чтобы убить террористов, не считаясь с жертвами.
Нет, специально они детей не убивали, они просто их для себя вычеркнули.
Потом было решено не травмировать "великий" народ и за фотографии жертв Беслана был уволен шеф "Известий". Фотки ломали кайф при расчесывании величия. Как говорят знающие накожники – долго чешешь, обязательно кровавые струпья будут..."
Этот позор не смоется никогда.
http://gulag.ipvnews.org/new/article20080523.php

Повторите в Грузії?
А потім і в Україні?
Можна вас не боятися?
А ви щось інше – не страшне – можете запропонувати?
Сумніваюся...
Calina _ 10.08.2008 21:38
IP: 92.113.145.---
10.08.2008 21:23___ gvozd
Украина должна действовать.

Абсолютно правильно. США, НАТО та ООН ТАКОЖ

Росія не сьогодні-завтра може стати світовим лихом
navaho _ 10.08.2008 21:37
IP: 212.92.246.---
Unigue_+1000 точніше не скажеш.
Историчка _ 10.08.2008 21:35
IP: 91.124.218.---
10.08.2008 20:55___ Unique -------16-е место в мире по валовому национальному доходу

Уважаемый Unique, извините за грубость, но вы редкая болтушка. Считать до семи надеюсь Вы умеете?

Rank Country GDP (purchasing power parity) Date of Information
1 World $ 65,610,000,000,000 2007 est.
2 European Union $ 14,380,000,000,000 2007 est.
3 United States $ 13,840,000,000,000 2007 est.
4 China $ 6,991,000,000,000 2007 est.
5 Japan $ 4,290,000,000,000 2007 est.
6 India $ 2,989,000,000,000 2007 est.
7 Germany $ 2,810,000,000,000 2007 est.
8 United Kingdom $ 2,137,000,000,000 2007 est.
9 Russia $ 2,088,000,000,000 2007
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2001rank.html
darvan _ 10.08.2008 21:35
IP: 91.124.48.---
19.23-Niksel не по темі,але явний перебор-1020 річницю виявляється треба було попередньо (ну хоч за місяць) погодити з небесною канцелярією,ато бач-нестиковочка вийшла...
Unique _ 10.08.2008 21:35
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:02___ sindick
Саакашвілі – вибір грузинів, а не росіян.
Чому ви так впевнені, що маєте право вибору в Грузії?
Грузини вас не зрозуміють.
Але тільки вони й мають право ненавидіти свого президента. Ви – навіть на ненависть права не маєте. А захлинаєтеся.
В Україні ви теж хочете обирати?
Дякуємо, самі якось впораємося, надивилися на російських фашистів за три століття.
Захлинетеся...
Unique _ 10.08.2008 21:30
IP: 91.124.75.---
10.08.2008 21:15___ Историчка
2002-2007 годы
"Российские 'новые олигархи' в буквальном смысле грабили страну: по оценкам, они вывезли за рубеж до 220 миллиардов долларов, скупая виллы на французской Ривьере или открывая номерные счета в оффшорных зонах по всему миру." (Arnaud de Borchgrave. "The Washington Times", 17.01.2007)

Якщо все це поділити на всіх – воно й більше вийде.
Ларисо, реальним параметром є тільки тривалість життя.
Тому що він складається із екології та соціальних стандартів. Які й обумовлюють і загальну культуру населення, і його кваліфікацію, і його вимогливість до влади.
Від Росії весь світ шарахається. Як від племені тутсі.
І Україна – теж. Почнуть платити оренду Севастополя більшу від американців – одразу знову рідними стануть...
navaho _ 10.08.2008 21:28
IP: 212.92.246.---
sindiks_ тільки росіянин може собі дозволити за Бога розписуваця.
Unique _ 10.08.2008 21:24
IP: 91.124.75.---
Тягнибок, в принципі, акценти розставив правильно, хоча песимізм його передчасний:
не варто очікувати блискавичної реакції цивілізованих суспільств на акт відвертої агресії, абсолютно неочікуваний в ХХI столітті. Судячи з кількості жертв, тема ще довго буде актуальною, з усіма наслідками на підставі висловлювань експертів, політологів, правозахисників, дипломатичних зусиль Грузії та інших країн.
Світ просто шокований.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter