Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

25 липня 2014, 13:09

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.

Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.

А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.

Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.

Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.

Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.

Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.

Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.

До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".

Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.

Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.

Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.

У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.

"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.

Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.

"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Radyslav Dutka _ 25.07.2014 13:47
IP: 185.12.9.---
znoinaya:
А ніхто й не заважає й зараз. 30 днів є до розпуску парламенту. Комплекс необхідних законів прописаний у даній статті. Зміни до бюджету підтримують ся свободою, блокуються Ударом. Власне, до чого тут ваш коментар?
Взагалі, ті хто хейтять тут Свободу читали саму статтю, чи як? По змісту написаного буде хоча б якась аргументована критика?
Николай Южный _ 25.07.2014 13:42
IP: 194.79.20.---
Андрій Бардис _ 25.07.2014 13:37
IP: 188.231.144.--
Все чітко і ясно. Коли нашим президентом вже буде Тягнибок?
Ярош передаэ Тягнибоку великий привiт, та еще передал, что бы не забыл свою палыцю оливой смазать.
Дмитро Рудь _ 25.07.2014 13:41
IP: 176.36.73.---
Поясніть краще таке: міліції в Україні понад 300 тисяч осіб, то навіщо набирати ненавчених в зону АТО для підтримання порядку та охорони звільнених міст, якщо навчені і фактично люди, які мають право використовувати зброю – ховаються десь від людей, аби просто "перечекати" складний час? А наслідки воєнного стану ви взагалі усвідомлюєте? Відключення інтернету та засобів зв'язку, телебачення та обмеження, які 100% заженуть економіку держави в прірву на багато років. Вже сьогодні багато підприємств ледве жевріють, або взагалі закриваються, голодні бунти попереду легко передбачити. То на кого ж ви працюєте?
Олег Ангел _ 25.07.2014 13:41
IP: 93.175.226.---
Андрій Бардис:
Все чітко і ясно. Коли нашим президентом вже буде Тягнибок?
Тягнибок – вживаний матеріал, першим дзвоником буде недопуск Свободівців до Щустера, потім звинувачення в антисемітизмі і русофобії.
Izya Izralevich _ 25.07.2014 13:39
IP: 109.86.127.---
Андрій Бардис:
президент чего ивана-франковска?
Андрій Бардис _ 25.07.2014 13:37
IP: 188.231.144.---
Все чітко і ясно. Коли нашим президентом вже буде Тягнибок?
Izya Izralevich _ 25.07.2014 13:35
IP: 109.86.127.---
тоесть...эти так сказать товарищи нам говорят,что у нас все хорошо...денег нам с мвф не нужно...объявим военное положение и закидаем ватников голыми задами...да еще там фарион требует внести в паспорт графу национальность...ну как бы для востока украины...дополнительная аргументация что бы в парламент пришли сепаратисты...
znoinaya _ 25.07.2014 13:34
IP: 94.248.15.---
ОЛЕЖЕ!!! Вивчайте історію!!! Війська Мурвьйова стояли біля КИЄВА ТА проти більшовицькоі навали стояли тільки СТУДЕНТИ, А В ЦЕЙ ЧАС уряд ВІННИЧЕНКА, у ВІННИЦІ, ГОТУВАВСЯ ДО ВИБОРІВ...Вам це НІЧОГО НЕ НАГАДУЄ????? Вінниця- 2???? Хто завадив прийняти ЖИТТЄВО НЕОБХІДНІ ЗАКОНИ,а потім іти на вибори...ВИ ЗАЛИШИЛИ ДЕРЖАВУ В НЕМІЧНОМУ СТАНІ!!!
Георгий Мироненко _ 25.07.2014 13:34
IP: 93.78.234.---
На выборах голосовала за Свободу,теперь никогда не буду,попали в раду,не колотитесь,не подстрекайте людей,в самый тяжелый момент предаете свою страну.
Олег Ангел _ 25.07.2014 13:31
IP: 93.175.226.---
Вибори під час війни -це зрада. Люди голосували ВО Свобода, а не за Коломойського. Ви не пройдете в наступний парламент. Вам буде дуже соромно дивитись в очі дітям Свободівців з небесної сотні. Вони гинули не за Коломойского.
Николай Южный _ 25.07.2014 13:30
IP: 194.79.20.---
Что тебе осталось пане Олеже...Кушай бананы, рябчики жуй, день твой последний приходит, Пецен халуй!!!
engy-xxx _ 25.07.2014 13:29
IP: 194.125.244.---
Короче так, суетливый ты околомайданщик,
НЕФИГ ОПРАВДЫВАТЬСЯ, предатель.
Radyslav Dutka _ 25.07.2014 13:29
IP: 185.12.9.---
Сповна підтримую позицію фракції.
Irina Zory _ 25.07.2014 13:28
IP: 77.52.152.---
А навіщо,пане Олеже,перевибори парламенту? Ви ж знайшли спосіб справжньоі демократіі-виганяти і забороняти. От і виганяйте всіх,хто не згоден,а наберіть патріотів,які заради трохи розбагатіти будуть з вами згодні. Так і краіна з'економить на виборах-де вибирати нема кого по суті.
руслан49 _ 25.07.2014 13:26
IP: 95.133.14.---
Скільки можна говорити про воєнний стан. При воєнному стані керівництво бере на себе Генштаб. Ви ще відновлення каналізації і відбудову будівель в Славянську повісьте на армію. І де в Генштабі люди, щоб керувати країною? Їх немає і немає де взяти. Бо по закону воєнного стану остається і Верховна Рада, і суди працюють по сьогоднішній системі, а каральних функцій армії не дають. По закону силові структури і прокуратура остається при воєнному стані. Цей популістський закон про воєнний стан ніколи ще не застосовувався і не обкатувався. Управління країною при ньому погіршиться.
staropramen _ 25.07.2014 13:23
IP: 91.199.194.---
Прийде до тебе ПРАВИЙ СЕКТОР! Зараз хлопці на війні, але скоро прийдуть...
Йосип Решко _ 25.07.2014 13:20
IP: 95.134.240.---
Яценюк взяв за яйця "Удар", "Свободу" і ПОПа. Бажано їх повідривати! Я думав, що лише у Кличка відбиті мізки. Виявилось, що і вся фракція з відбитими мізками! А "Свободі" місце в зоні АТО. Кулаки є – мізки відсутні. А ПОПик вирішив розіграти пасянс з Фірташем. Ну-ну... А як швиденько призначили Гройсмана? Придурки, спочатку треба було прийняти закон про вибори, а вже потім розпускати парламент! Який сенс ригам і комуноїдам приймати цей закон, якщо у жовтні їх розженуть? Може розенку нагадати, що янучар у ВР було 232! Вони що, змінились? Щас!
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter