Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

25 липня 2014, 13:09

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.

Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.

А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.

Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.

Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.

Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.

Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.

Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.

До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".

Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.

Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.

Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.

У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.

"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.

Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.

"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Павлик Отморозок _ 25.07.2014 14:59
IP: 195.42.127.---
Izya Izralevich:
я нечего не понял...в стране нет нечего...правительство ушло в отставку а депутаты поехали всем копом с проститутками на мальдивы?
Вы все прекрасно поняли...
ggg777 _ 25.07.2014 14:59
IP: 77.222.147.---
angel123:
ggg777:
Багато фактів- це не аргумент...конкретика будь ласка, інакше – це ОБС – одна баба сказала...
Я для себе теж висновки зробив. І пишу про те ще напевне знаю. В очолюваному свободою міністерстві корупція при чому в маштабах попередників і крапка. І це зрада. Автор статті або знає про це або ні, що ще гірше...
cris _ 25.07.2014 14:54
IP: 91.124.88.---
Сволота обезглавила уряд і з спокійною совістю пішла на канікули.
На**ать їм на Україну!
Izya Izralevich _ 25.07.2014 14:54
IP: 109.86.127.---
я нечего не понял...в стране нет нечего...правительство ушло в отставку а депутаты поехали всем копом с проститутками на мальдивы?
Микола Лук'янчук _ 25.07.2014 14:54
IP: 195.225.231.---
"Свобода" досить брехати людям.
cris _ 25.07.2014 14:51
IP: 91.124.88.---
Олеже, Ви разом з усією своєю "Сволотою" пішли на канікули до 12го серпня- навіщо ця псевдо-патріотична брехня???
Вам плювати, як буде жити країна наступні три тижні- ви готуєтесь до виборів.
Горіть в пеклі, зрадники!
angel123 _ 25.07.2014 14:50
IP: 193.19.152.---
Леонід Мельник:
зажиріла то як? тому що хоче щоб багаті реально вкладали свої гроші в армію, а не практично грабувати бідних бюджетників??? тому що хоче щоб ГТС залишилася у власності держави???
angel123 _ 25.07.2014 14:47
IP: 193.19.152.---
ggg777:
Багато фактів- це не аргумент...конкретика будь ласка, інакше – це ОБС – одна баба сказала...
angel123 _ 25.07.2014 14:43
IP: 193.19.152.---
Олег Ангел:
Зрада -це коли не вводиться воєнний стан і гинуть мирні мешканці! Зрада це коли ГТС хочу здати невідомо кому в які руки, а то й відомо – газпрому...зрада – це коли в бюджетників забирають останні копійки і мають відпустити у відпустку...от це зрада!!!
P712 _ 25.07.2014 14:40
IP: 92.113.127.---
Stepan Kravets:
оце точно в вашому стилі, як щось не в вашому дусі – то дурня. Спокійно навчіться сприймати іншу точку зору. Чим відрізніється хомутинник від януковича або колєсніченка, ну креативніший і молодший, і освіченіший. Або хто в ударі – пінзеник з геращенко, ну зайдуть вони знов до парламенту, що зміниться?. До речі, я не виключаю, що список ПР може очолити Янек, и вона може виграти і пройти до парламенту. Маленький приклад, на нашому виборчому окрузі явка була 28 %, люди не пішли на вибори, бо не було за кого голосувати. Хочте скаазти, що для нас президент легітимний??, звісно ні. Але це зробило можливим перемогу в одному турі. Так от до чого я, не буде за кого голосувати, проголосують ногами. Більше того має бути суспільне обговорення нового виборчого закону, бо дуже різні думки вже існують. Відсотків 90 з тих, хто кричить про відкриті списки знати не знають, що воно таке.
ggg777 _ 25.07.2014 14:35
IP: 77.222.147.---
angel123:
ggg777:
Будь ласка,докази в студію!! Факти, докази, листи, скарги з підписами тих, хто готовий засвідчити факти корупції!!! Інакше – це виглядає істеричним криком!

Багато фактів було при ПР? То що вони були чисті і кристальні? просто від них ніхто іншого і не чекав, а тут – просто плюнули в обличчя... Мені піти самому всунути за дозвіл на викиди для першої групи? Чи вам розказати як це зробити? Спитайте заст. Настасенко – думаю багато чого нового дізнаєтесь або не брешіть в тупу! Тепер розумію, що значить рука не здригнеться...
ggg777 _ 25.07.2014 14:35
IP: 77.222.147.---
angel123:
ggg777:
Будь ласка,докази в студію!! Факти, докази, листи, скарги з підписами тих, хто готовий засвідчити факти корупції!!! Інакше – це виглядає істеричним криком!

Багато фактів було при ПР? То що вони були чисті і кристальні? просто від них ніхто іншого і не чекав, а тут – просто плюнули в обличчя... Мені піти самому всунути за дозвіл на викиди для першої групи? Чи вам розказати як це зробити? Спитайте заст. Настасенко – думаю багато чого нового дізнаєтесь або не брешіть в тупу! Тепер розумію, що значить рука не здригнеться...
Леонід Мельник _ 25.07.2014 14:30
IP: 178.92.185.---
На жаль Свобода зажиріла, як Пора- та ін. подібні проекти.Жаль людей в чергове обманутих на святому для багатьох. Я знаю, що на виборах вас чекае сюпрайс.!!!!
Izya Izralevich _ 25.07.2014 14:30
IP: 109.86.127.---
Stepan Kravets:
P712:
ах, ще. То розвал коаліції сприятиме ухваленню цих законів? Чи ви думаєте, що новий парламент з марсу прилетить, він буде таким самим, якщо не гіршим.
Куди вже гірший парламент? Ви що забули за яких умов обирався цей? За умов диктатури Януковича, коли фальсифікувалися вибори по десятках мажоритарних округів, а Беркут топтав виборців і виносив бюлетені. В цьому парламенті є 200 ПіаРастів в тому числі Колєсніченка, Януковичі молодші, Азірови-молодші і т.д. Словом не меліть дурні – ПЕРЕВИБОРИ ПОТРІБНІ і новий парламент звісно буде далеко не ідеальним, але значно кращим від того, що є зараз...
у нас каждый раз...одно и тоже...нужны постоянные выборы а приходят одни и те же рожы
Stepan Kravets _ 25.07.2014 14:27
IP: 185.34.224.---
P712:
ах, ще. То розвал коаліції сприятиме ухваленню цих законів? Чи ви думаєте, що новий парламент з марсу прилетить, він буде таким самим, якщо не гіршим.
Куди вже гірший парламент? Ви що забули за яких умов обирався цей? За умов диктатури Януковича, коли фальсифікувалися вибори по десятках мажоритарних округів, а Беркут топтав виборців і виносив бюлетені. В цьому парламенті є 200 ПіаРастів в тому числі Колєсніченка, Януковичі молодші, Азірови-молодші і т.д. Словом не меліть дурні – ПЕРЕВИБОРИ ПОТРІБНІ і новий парламент звісно буде далеко не ідеальним, але значно кращим від того, що є зараз...
Vladimir Polyakov _ 25.07.2014 14:27
IP: 37.73.239.---
Олег,да написано все правильно.И во всех интервью свободовцы утверждают,что будут голосовать за все нужные законы.А толку-то?Ведь они не будут приняты.И что за выборы будут?По старым правилам?Опять 450 дармоедов?Скажи честно,малость поспешили.А могли бы и дальше бороться за принятие нужных законов,"разными методами",добиваться своего...А как Вы думали?Это и есть политическая борьба.Вы же выбрали самый легкий путь.И что это будут за выборы?Душевные порывы-они хороши,но не в данном случае.Во всяком случае,таково мое видение.
Виктор Украинец _ 25.07.2014 14:24
IP: 178.136.243.---
В чому ж була проблема? Після заяв УДАРу, Тягнибока і Яценюка чому б не поставити на голосування всі необхідні закони? Чи в залі ВР не було кворуму? Чи внаслідок заяви Яценюка ВР стала недієздатною?
P712 _ 25.07.2014 14:22
IP: 92.113.127.---
ах, ще. То розвал коаліції сприятиме ухваленню цих законів? Чи ви думаєте, що новий парламент з марсу прилетить, він буде таким самим, якщо не гіршим.
angel123 _ 25.07.2014 14:22
IP: 193.19.152.---
Олег Ангел:
От нерозумію тих, хто плюється жовчу!!! В чому полягає антисемітизм і русофобія???? факти, конкретні? може в тому, що як ніхто був на Майдані? може в тому, що як ні в кого в організації загинуло 19 членів структури? в чому???? цей список можна продовжити – і це тільки маленький відсоток того, що я можу знати!!!
P712 _ 25.07.2014 14:21
IP: 92.113.127.---
Щож, якщо вам, пане Олеже по фіг, що думають ваші виборці, то майбутнього у вас точно немає. Шкода звісно, що захист прав українців для вас лише піар-хід. А стосовно підстав – все штучно створене відійде, як і Свобода до речі.
Лариса Остапчук _ 25.07.2014 14:20
IP: 78.111.186.---
Dolento:
Олег Тягнибок – правий! "Свобода" найбільш активна сила, що захищає Україну!
права рука путина.
Виктор Максимов _ 25.07.2014 14:20
IP: 212.80.33.---
КабМін може працювати лише тоді, коли більшість парламенту бере на себе відповідальність. формує правлячу коаліцію і ЗАБЕЗПЕЧУЄ в парламенті голосування урядових ініціатив. Вваші внутрішні дискусії – то ваші внутрішні дискусії, пане Тягнибок. Народ довірив вам владу і очікував від правлячої коаліції ефективної роботи. Натомість ви перегризлися і не забезпечили ефективної роботи уряду. В кінці кінців розвалив і беез того дуже слабку коаліцію, яка ухвалювала рішення. і це в той час. коли скарбниця порожня. людям нема чим платити соцвиплати з держбюджету.
Ви, пане Тягнибок зі своєю партією не виправдали тієї відповідальності, яку вам довірив народ України.
Таня Киянка _ 25.07.2014 14:19
IP: 93.72.230.---
Dolento:
Олег Тягнибок – правий! "Свобода" найбільш активна сила, що захищає Україну!
++++++
Лариса Остапчук _ 25.07.2014 14:19
IP: 78.111.186.---
думаю " кого же он напоминает?" блин так это ж петя симоненко!!!
Козак Невада _ 25.07.2014 14:19
IP: 95.132.60.---
Наступне пленарне засідання призначено на 12 серпня.
Так що все написане вище є нічим іншим як мильною бульбашкою.
Жалю гідне.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter