Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

25 липня 2014, 13:09

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.

Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.

А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.

Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.

Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.

Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.

Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.

Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.

До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".

Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.

Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.

Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.

У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.

"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.

Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.

"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Dolento _ 25.07.2014 14:18
IP: 213.231.61.---
Олег Тягнибок – правий! "Свобода" найбільш активна сила, що захищає Україну!
Tatyana Boguslavskaya _ 25.07.2014 14:16
IP: 213.227.243.---
Другий:
Потрібно було вчора проголосувати за необхідні для України закони, а потім розпускатись, але ні, в цих законах не знайшлось інтересів Тягнибока.А закони-то про газову незалежність Укрїни від Росії,коригування бюджету для фінансування наших хлопців на фронті та ін.+ ратифікація угоди з ЄС. Це не злочин? Прикриття класне дострокові вибори. Хто їм завадив спочатку проголосувати, а потім розпускатись? Дума в Кремлі вчора стоячи аплодувала почувши цю звістку з України!!! Кричали Ура,перемога! Ось вам і патріоти.
Павлик Отморозок _ 25.07.2014 14:15
IP: 195.42.127.---
Пане Олег! Скажу коротко: "...ибо воздам каждому по делам его..."Пока только красивые слова, игра на патриотических чувствах, не более. Народ уже устал, устал от вашего "всего". Грядёт буря...
Izya Izralevich _ 25.07.2014 14:15
IP: 109.86.127.---
TRVN:
Izya Izralevich:
Андрій Бардис:
президент чего ивана-франковска?
це чмо тягнибик зі Львова. У Львові його скоріше повішають ніж в Харкові, тут вже давно розкусили цих мудаків в вишиванках
я же и говорю...что во львове он не станет призедентом
angel123 _ 25.07.2014 14:14
IP: 193.19.152.---
ggg777:
Будь ласка,докази в студію!! Факти, докази, листи, скарги з підписами тих, хто готовий засвідчити факти корупції!!! Інакше – це виглядає істеричним криком!
angel123 _ 25.07.2014 14:13
IP: 193.19.152.---
Tatyana Boguslavskaya:
За рахунок кого чи чого мали виділятися кошти на потреби армії? За рахунок бюджетників та вчителів і лікарів??? За рахунок тих, які й так постійно віддають останні кошти з своїх мізерних зарплат??? читаємо закон, шановні, читаємо!!!
Лариса Лавренчук _ 25.07.2014 14:11
IP: 212.90.161.---
ggg777:
Ану ж, детальніше і з фактами про "корупцію в Мінекології"! Якщо немає фактів – краще мовчіть і не відписуйте під цим блогом.
angel123 _ 25.07.2014 14:09
IP: 193.19.152.---
шановні! чому така істерика? Чому кричати і не розібратися в ситуації. Отже, Удар звісно мав вийти з коаліції, бо співпрацюючи з Президентом, є очевидно, що це його воля...Якби вийшов тільки Удар і не вийшла Свобода, то була б загроза, що до коаліції приєднаються колишні регіонали чи комуністів. Ви цього хотіли???? За це вмирала Небесна сотня, за чергову ШИРКУ??? Тепер такої загрози нема... Рекомендую розібратися в ситуації, а тоді істерити
ggg777 _ 25.07.2014 14:08
IP: 77.222.147.---
Поки пан Олег пише гарні статті в мін екології Мохник розвів таку корупцію, що при ПР не було... І це на превеликий жаль правда – сам не вірив... Це як плювок в обличчя після всього що сталося що було... Трохи прозрів і переоцінив Свободу, сподіваюсь не буде її в парламенті більше! Пане Олеже Ви або не знаєте що робиться навколо або просто не щирий... Вам це перевірити не складе великого труда...
Tatyana Boguslavskaya _ 25.07.2014 14:08
IP: 213.227.243.---
Вчора Вами було зірване голосування за закони, якими передбачалося виділення більше як 9 мільярдів гривень на потреби Збройних сил України, що захищають країну від військової агресії Росії та ведуть самовіддану боротьбу із російськими найманцями на сході.
Також зірвано голосування за закони, які передбачають газову незалежність від Росії.
Злочинно затягується процес ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.
Це Ви називаєте патріотизм з Вашого боку?
Проведення виборів за змішаною системою призведе до посилення політичної корупції та обрання до Верховної Ради чисельних представників олігархів та прокремлівських агентів.
Приміть спочатку необхідні закони,як пропонував Турчинов за пару голосувань, потім руйнуйте коаліцію для перевиборів. Але ж в цьому нема Ваший інтересів,так? Ось Ваша "бескористність" і щірість... А Ви знаєте взагалі, що це?
Георгий Мироненко _ 25.07.2014 14:08
IP: 93.78.234.---
Radyslav Dutka:
Да та стать,пишу с адреса мужа.
angel123 _ 25.07.2014 14:07
IP: 193.19.152.---
шановні! чому така істерика? Чому кричати і не розібратися в ситуації. Отже, Удар звісно мав вийти з коаліції, бо співпрацюючи з Президентом, є очевидно, що це його воля...Якби вийшов тільки Удар і не вийшла Свобода, то була б загроза, що до коаліції приєднаються колишні регіонали чи комуністів. Ви цього хотіли???? За це вмирала Небесна сотня, за чергову ШИРКУ??? Тепер такої загрози нема... Рекомендую розібратися в ситуації, а тоді істерити
алекс23 _ 25.07.2014 14:07
IP: 46.98.210.---
Порошенко, сделай это, пока не поздно.
"И спросил Его некто из начальствующих: Учитель благий! что мне делать, чтобы наследовать жизнь вечную? Иисус сказал ему: что ты называешь Меня благим? никто не благ, как только один Бог; знаешь заповеди: не прелюбодействуй, не убивай, не кради, не лжесвидетельствуй, почитай отца твоего и матерь твою. Он же сказал: все это сохранил я от юности моей. Услышав это, Иисус сказал ему: еще одного недостает тебе: все, что имеешь, продай и раздай нищим, и будешь иметь сокровище на небесах, и приходи, следуй за Мною. Он же, услышав сие, отошел с печалью, потому что был очень богат. Иисус, видя, что он опечалился, сказал: как трудно имеющим богатство войти в Царствие Божие! ибо удобнее верблюду пройти сквозь игольные уши, нежели богатому войти в Царствие Божие. Слышавшие сие сказали: кто же может спастись? Но Он сказал: невозможное человекам возможно Богу" (Лук.18:16-27).
На хрена Петя тебе наворованные миллиарды, продай Все и отдай на армию.
Vl_54 _ 25.07.2014 14:00
IP: 92.49.236.---
Шановний Олег.
Про відповідальність перед Україною...
1. Ви як ніхто інший знаєте про звязок Медведчук-Путін-Суркіс-Порошенко-Фірташ-Могелевич-Бабченко-Луценко.
2. Ви свідомо пішли на цей крок так як справа вивезена на Вас Галушко до Москви знаходиться у ВВП.
3. Ви свідомо і відповідально перед Україною злили її Путіну, залишилось почекати коли Україна піде на поклон до ВВП.

Питання до Вас:
1. Навіщо Україна понесла такі жертви (частково знищена інфраструктура, розвалена економіка, загинули кращі з кращих за Україну незалажну від ВВП і Росії...)?
2. Що ви робитимете на третьому Майдані України, де будуть вже Батальйони (Дніпро, Айдар, Азов, Кіровоград), які підготовлені в бойових умовах????
Stepan Kravets _ 25.07.2014 14:00
IP: 185.34.224.---
Повністю зрозуміла позиція, тільки одне але – на даний момент діє старий закон про вибори з мажоритаркою, як думаєте його змінювати? Тушковані залишки ПР та комуняк не будуть за нього голосувати однозначно...
Alex Dunkel _ 25.07.2014 13:58
IP: 92.244.122.---
Свобода в очередной раз доказала свою провокацийную сущность.Мало им,что с их пи...доватого мовного закона фактически началось противостояние на юго- востоке,теперь вместе с Ударом и Батькивщиной воткнули нож в спину Украине.Похоже их финансирует не только криминал,но и просматриваются зубчатые красные стены.С Ударом понятно-кто платит,тот партию и танцует,а г.Фирташу Майдан и новая украина как заноза в...опе.Как и его корифанам в раше.А Батькивщина за власть продаст нетолько Украину.Вообщем,С началом предвыборной кампании Украина!Надеюсь к выборам народ Украины начнет думать,за кого голос отдавать и в новой Раде не окажется ни рыгов,ни комуняк,ни,ни Свободы с Ударом и Батькивщиной.Если выборы в Раду вообще состоятся.Как бы после вчерашнего демарша "патриотов" непришлось выбирать в Госдуму.
Alex Dunkel _ 25.07.2014 13:58
IP: 92.244.122.---
Свобода в очередной раз доказала свою провокацийную сущность.Мало им,что с их пи...доватого мовного закона фактически началось противостояние на юго- востоке,теперь вместе с Ударом и Батькивщиной воткнули нож в спину Украине.Похоже их финансирует не только криминал,но и просматриваются зубчатые красные стены.С Ударом понятно-кто платит,тот партию и танцует,а г.Фирташу Майдан и новая украина как заноза в...опе.Как и его корифанам в раше.А Батькивщина за власть продаст нетолько Украину.Вообщем,С началом предвыборной кампании Украина!Надеюсь к выборам народ Украины начнет думать,за кого голос отдавать и в новой Раде не окажется ни рыгов,ни комуняк,ни,ни Свободы с Ударом и Батькивщиной.Если выборы в Раду вообще состоятся.Как бы после вчерашнего демарша "патриотов" непришлось выбирать в Госдуму.
Другий _ 25.07.2014 13:58
IP: 46.119.122.---
Шановні прихильники "Батьківщина", а що, вимога майдану про перезавантаження влади уже не актуальна, а що, вибори вже нам не потрібні? Потрібні. А як їх провести без виходу з коаліції? Ніяк.

Так от, розпад коаліції нікого не звільняє від виконання своїх обовязків, навіть Кроля, який перегрівся і вирішив покинути пост у такий тяжкий час.

Верховну раду також ніхто не звільняв, мають час до наступних виборів працювати і приймати важливі для держави рішення. Чи "Батьківщина" працює лише тоді коли є час красти?

Отже з розвалом коаліції нічого насправді не змінилося. Є лише істерика Яценюка і "Батьківщини", які розуміють, що відбирають корито.
Нехай працюють і показують, які вони патріоти, а не істерикують, Повноважень ніхто нікого не позбавляв.
Alex Dunkel _ 25.07.2014 13:58
IP: 92.244.122.---
Свобода в очередной раз доказала свою провокацийную сущность.Мало им,что с их пи...доватого мовного закона фактически началось противостояние на юго- востоке,теперь вместе с Ударом и Батькивщиной воткнули нож в спину Украине.Похоже их финансирует не только криминал,но и просматриваются зубчатые красные стены.С Ударом понятно-кто платит,тот партию и танцует,а г.Фирташу Майдан и новая украина как заноза в...опе.Как и его корифанам в раше.А Батькивщина за власть продаст нетолько Украину.Вообщем,С началом предвыборной кампании Украина!Надеюсь к выборам народ Украины начнет думать,за кого голос отдавать и в новой Раде не окажется ни рыгов,ни комуняк,ни,ни Свободы с Ударом и Батькивщиной.Если выборы в Раду вообще состоятся.Как бы после вчерашнего демарша "патриотов" непришлось выбирать в Госдуму.
TRVN _ 25.07.2014 13:55
IP: 194.44.136.---
Izya Izralevich:
Андрій Бардис:
президент чего ивана-франковска?
це чмо тягнибик зі Львова. У Львові його скоріше повішають ніж в Харкові, тут вже давно розкусили цих мудаків в вишиванках
Nasampered _ 25.07.2014 13:54
IP: 62.80.174.---
Виявився звичайним мерзотником та запроданцем... Я ще хоч якось можу Кличка зрозуміти, йому на вибори Фірташ, Львочкин та інше януківське годло грошейдали, тому треба зараз відробляти. Про Тягнибока був крашої думки. Але, нажаль, кожен має свою ціну, "авбло перемагає зло", навіть коли на кону Ненька та її Воля...
TRVN _ 25.07.2014 13:52
IP: 194.44.136.---
вас піде1ів стріляти треба за мародерство і зраду
Stepan Zubachyk _ 25.07.2014 13:52
IP: 194.44.139.---
ну якраз мають депутати місяць часу щоб прийняти ті закони, які ще не прийняли, думаю ще більш ніж достатньо
Radyslav Dutka _ 25.07.2014 13:52
IP: 185.12.9.---
Георгий Мироненко:
На выборах голосовала за Свободу,теперь никогда не буду,попали в раду,не колотитесь,не подстрекайте людей,в самый тяжелый момент предаете свою страну.
Бот, перелогінся, стать не та.
Radyslav Dutka _ 25.07.2014 13:52
IP: 185.12.9.---
Георгий Мироненко:
На выборах голосовала за Свободу,теперь никогда не буду,попали в раду,не колотитесь,не подстрекайте людей,в самый тяжелый момент предаете свою страну.
Бот, перелогінся, стать не та.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter