Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

25 липня 2014, 13:09

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.

Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.

А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.

Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.

Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.

Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.

Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.

Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.

До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".

Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.

Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.

Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.

У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.

"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.

Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.

"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Оксана Ковбоша _ 28.07.2014 14:38
IP: 217.77.215.---
Тетяна Шкуріна:
Може краще хай батальйон очолює професійний військовий? А у керівництві держави теж потрібні професіонали. "Свобода" зробила все, що могла, аби провести якісні зміни в державі, проте маємо визнати – з таким складом парламенту це виявилося неможливо. Саме тому конче необхідно провести перевибори, саме тому "Свобода" йде на такий крок.
Тетяна Шкуріна _ 28.07.2014 12:04
IP: 176.38.89.---
А чому би Олегу Тягнибоку не очолити свободівський батальон "Січ" Наполягаю, такі, як він політики, опосередковано винні в тому, що відбувається нині через бездіяльність і вузькопартійний інтерес.
"...поїдуть на фронт...", а немає фронту – є АТО. Є невизначеність, а тому і правова незахищеність тих, хто воює, отримує каліцтва, хто проживає на тих територіях, хто є медиками, волонтерами і бере участь у цій війні. Якщо "Свобода" вважає, що потрібен воєнний стан, то докладіть всю вашу енергію і добийтеся, щоб його ввів Президент.
Андрій Андрійченко _ 27.07.2014 23:57
IP: 74.125.17.---
Леонід Мельник _

Шановний, сотні свободівців зараз в зоні АТО. А свободівський батальйон- "Січ". Вони зараз чекають зеленого світла від керівництва країни (Авакова і ко), і поїдуть на фронт. Отже перед тим як звинувачувати-пошукайте інфу
Леонід Мельник _ 27.07.2014 22:34
IP: 46.200.180.---
Скільки підрозділів направила Свобода в АТО-??? Скільки підрозділів взяли на забеспечення?? Тим самим в тому числі, ви САМІ себе помножили на "о"
Vasil Gritsko _ 27.07.2014 21:58
IP: 213.200.34.---
да...пацаны...поимел вас удав по полной...когда не попадете в парламент, вот потом будете нам вешать лапшу как в статье...в итоге один ляшко и свобода умножена на ноль. как любит говорить гепа...
Тетяна Шкуріна _ 27.07.2014 17:21
IP: 176.38.89.---
P.S. Перепрошую, пане Андрію, я не проти ВО "Свобода". Навпаки, я за те, щоб у ВР "Свобода" була представлена якомога найбільшою кількістю голосів. Серед свободвців є багато відданих Україні людей.
Керівна верхівка має свої вузькопартійні інтереси ставити на другий план і діяти по-державницькому.
Вміти передбачати хід історії на 5 кроків наперед.
Не боятись відверто і щиро пояснювати свою позицію людям.
Мені і зараз не зрозуміла поведінка Тягнибока у 2010, якщо він вважає себе політиком високого рангу (адже сам балотується у Президенти) є лідером партії, який позиціонує себе патріотом України...
Чому "було найбільш правильним", де пояснення? А результат, як кажуть, на виду... війна, на горе всім.
Тетяна Шкуріна _ 27.07.2014 16:57
IP: 176.38.89.---
P.S. Перепрошую, пане Андрію, я не проти політичної сили – "Свобода". Я за те, щоб "Свобода" була представлена у ВР якомога більшою кількістю голосів. Серед свободівців є багато відданих Україні людей. Вони це доводять своїми вчинками.
Але керівна верхівка "Свободи" в найважливіші, найвідповідальніші моменти має діяти по-державницькому, а свої політичні амбіції і вузькопартійні інтереси відкладати на другий план. Має передбачати хід історії на 5 кроків вперед. Не боятись і вміти пояснювати громадянам свою позицію особисто, щиро, а не гаслами, тоді в вас повірять і підтримають.
Тетяна Шкуріна _ 26.07.2014 22:19
IP: 176.38.89.---
Пане Андрію, Ви підтверджуєте, що лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, котрий в ефірі ТВ каналу зізнався, що у 2 турі 2010 особисто не голосував ні за кого, не усвідомлював загроз для держави, які ніс прихід Януковича до влади? І, з цього випливає, що "Свобода" і Лідер не доклали жодних зусиль, щоб до влади не прийшла банда в 2010? Чи можна вважати такого Лідера далекоглядним політиком, що вболіває за долю держави? То в чому ж правильність, коли історія довела протилежне? Жахливі наслідки таких чи то помилок, чи політичної гри ми тепер пожинаємо. Ось я про що.Треба нести політичну відповідальність і робити висновки.
Вважаю, що ви знову граєтесь в якісь свої ігри на тлі війни, смертей і страждань і попередніх помилок.
Андрій Андрійченко _ 26.07.2014 21:00
IP: 74.125.17.---
Тетяна Шкуріна _

Ви схоже не розумієте різницю між "противсіх" і "Свобода просить кожного визначатися зі своїм вибором самім". На той момент друге було найбільш правильним (згадайте події 4х річної давності). У Тимошенко, до речі, претензій не було ніяких до Свободи, адже сам БЮТ часто вибирає таку позицію.
Тетяна Шкуріна _ 26.07.2014 15:36
IP: 176.38.89.---
Тетяна Шкуріна:
Тетяна Шкуріна:
Пане Андрію,: "мають бути...", "має бути..." – так спочатку зробіть те, що має бути передумовою проведення виборів – повноцінних виборів.
"Так піклуватися про країну"... А хто сприяв приходу до влади Януковича в 2010 році?
Що зробили Ви і пан Тягнибок,щоб цього не сталося? Є у Вас відповідь?
Як "Свобода" на чолі з лідером голосувала в 2 турі? Пан Олег у Шустера сказав, що ні за кого.
Це можна пробачити простому громадянину, але не політику такого рівня. Ви тоді,як і зараз гралися в політичні ігрища, не думаючи, насправді, про державу. На фоні банди Януковича "Свобода" виглядала більш патріотично, ніж якби Президентом стала Тимошенко.Але ж не було б війни. Це і на Вашій совісті.
Пане Андрію Андрійченко, Ви так і не відповіли. Чому тоді "Свобода" не передбачила наслідки "противсіхства"? Чи думали Ви тоді про державу, а чи лише про свої політичні амбіції? Чим керувались? Чиє це державницька позиція?
Андрій Андрійченко _ 26.07.2014 13:35
IP: 74.125.17.---
Свобода буде в новому парламенті. Навіть останні соціальні опитування це показуюють
Ninei _ 26.07.2014 09:48
IP: 134.249.207.---
Oleg Savchenko:
Вимога перевиборів ВР – це вимога Майдану. Її потрібно виконувати. Крапка. Щодо якихось хитрих ігор "Свободи", то це повна маячня. "Свобода" ризикує втратити те представництво в парламенті, яке вона має, якщо піде на перевибори. Однак, ще більше вона втратить, якщо буде відтягувати дочасні вибори. Тож для нас альтернативного шляху не існує.[/QUOTE
ЛИЧНО Я ХОЧУ ВИДЕТЬ В НОВОМ ПАРЛАМЕНТЕ НЕ ТЕРОЖИ КОТОРЫЕ УСТРОЯТ ПРЕЗИДЕНТА А ЛУЧШИХ,ПРОШЕДШИХ ГОРНИЛО ВОЙНЫ,СРАЖАВШИХСЯ НА ВОЙНЕ ЗА УКРАИНУ...НО ПОЧЕМУ ТО МНЕ КАЖЕТСЯ ЧТО ПРЕЗИДЕНТУ И ИЖЕ С НИМ ЭТО НЕ НУЖНО...ОНИ БОЯТСЯ ПАТРИОТОВ В ПАРЛАМЕНТЕ...КОНЕЦ ВОЙНЕ И ТОГДА ВЫБОРЫ!!!
Ninei _ 26.07.2014 09:48
IP: 134.249.207.---
Oleg Savchenko:
Вимога перевиборів ВР – це вимога Майдану. Її потрібно виконувати. Крапка. Щодо якихось хитрих ігор "Свободи", то це повна маячня. "Свобода" ризикує втратити те представництво в парламенті, яке вона має, якщо піде на перевибори. Однак, ще більше вона втратить, якщо буде відтягувати дочасні вибори. Тож для нас альтернативного шляху не існує.[/QUOTE
ЛИЧНО Я ХОЧУ ВИДЕТЬ В НОВОМ ПАРЛАМЕНТЕ НЕ ТЕ РОЖИ КОТОРЫЕ УСТРОЯТ ПРЕЗИДЕНТА А ЛУЧШИХ,ПРОШЕДШИХ ГОРНИЛО ВОЙНЫ,СРАЖАВШИХСЯ НА ВОЙНЕ ЗА УКРАИНУ...НО ПОЧЕМУ ТО МНЕ КАЖЕТСЯ ЧТО ПРЕЗИДЕНТУ И ИЖЕ С НИМ ЭТО НЕ НУЖНО...ОНИ БОЯТСЯ ПАТРИОТОВ В ПАРЛАМЕНТЕ...КОНЕЦ ВОЙНЕ И ТОГДА ВЫБОРЫ!!!
zmey-15 _ 26.07.2014 08:13
IP: 176.8.51.---
DoctorUkraine:
Свобода найкраща!
Найкращи ура-патриоты, та политиканы
Олег Ангел _ 26.07.2014 08:06
IP: 93.175.226.---
Очевидно що Коломойский знайшов Тягнибоку заміну. Придивіться до Люшко і Луценко. А про ВО Свобода швидко забудуть. Де зараз вірменська авантюристка. Дуже сумно, що Свободи не буде в парламенті. Там були останні патріоти України.
DoctorUkraine _ 26.07.2014 00:34
IP: 77.123.20.---
Свобода найкраща!
zmey-15 _ 25.07.2014 22:20
IP: 46.118.128.---
Да и сейчас в зону АТО целый исход депутатов и парт активистов начнется))) Всех мастей негодяев и клоунов. Начнут на камеры ТВ осыпать пайкой и всякого рода брониками и прочим. Проголосую за ту партию кто трансформера ОПТИМУСА сможет нашим солдатам в помощь привезти)) Не больше и не меньше
zmey-15 _ 25.07.2014 22:09
IP: 46.118.128.---
А то что ездят свободовцы, так если про ето все знают, то это пиар, у меня сотня знакомых ездят и передают, как и я, но я и они в депутаты не стремимся, поэтому чего объявлять. А может вы забыли как на протяжение 10 лет жителей Крыма и Юго-Востока идеологически обрабатывали промосковские силы, и кого им представляли фашистами? Свободу!! И как на всех глупых, бесполезных, но пиарных акциях Свободы были "журналисты" расейские, Как для них кричалочки "Москаля на ножа" организовывали, картинку делали. И москаля на нож не посадили))) и крымских дурней порядочно напугали. Фарионша, старая комсючья агентша, как для камер ТВ, деток в садике маразматила. Это вы забыли. ПРОСРАЛИ СТРАНУ, ДА КАКУЮ!!!!!
Veranick Habrik _ 25.07.2014 22:07
IP: 95.133.66.---
mihaylenco:
неправильная у вас информация – именно послетого, как и хотели обложить налогами олигархов, и провалилось голосование в парламенте и тут же об" явмли о развале коалиции, что бы Яценюку связать руки!
КТО ИЗ ОЛИГАРХОВ ПРОКАТИЛ ЯЦЕНЮКА. Поименный список голосования в ВР 24.07.2014 показывает, что правительственные налоговые инициативы не захотели включать в повестку дня фракции Коломойского "Экономическое развитие", Еремеева "Суверенная Европейская Украина" и Ахметова ПР (все – полным составом). Батькивщина, Свобода, УДАР и курченковско-арбузовская "За мир и стабильность" (!) проголосовали в полном составе За. Видимо, ночь с 24 на 25 июля прошла в торгах и консультациях именно с Коломойским, Ахметовым и Еремеевым.
Тетяна Шкуріна _ 25.07.2014 22:04
IP: 176.38.89.---
Пане Андрію,: "мають бути...", "має бути..." – так спочатку зробіть те, що має бути передумовою проведення виборів – повноцінних виборів.
"Так піклуватися про країну"... А хто сприяв приходу до влади Януковича в 2010 році?
Що зробили Ви і пан Тягнибок,щоб цього не сталося? Є у Вас відповідь?
Як "Свобода" на чолі з лідером голосувала в 2 турі? Пан Олег у Шустера сказав, що ні за кого.
Це можна пробачити простому громадянину, але не політику такого рівня. Ви тоді,як і зараз гралися в політичні ігрища, не думаючи, насправді, про державу. На фоні банди Януковича "Свобода" виглядала більш патріотично, ніж якби Президентом стала Тимошенко.Але ж не було б війни. Це і на Вашій совісті.
zmey-15 _ 25.07.2014 21:57
IP: 46.118.128.---
Андрій Андрійченко:
Андрій Андрійченко:
Та дай Бог всім такими популістами бути. Так піклуватися про країну. Тягнибок же написав, читайте уважно, що вибори мають бути проведені у мирний час. Має бути введений воєнний стан. І ще. Я особисто знаю солдата, він втратив руку в зоні АТО, так от ми разом з ним дивились засідання ради. він слухав ригів...і плакав. Казав, що цей парламент треба розпусти як найшвидше. Сказав, що тільки Свободі можна це довірити, бо інші тримаються за крісла. Бачите, не помилився. Впевнений, він за них і проголосує, бо вони такі самі сміливі, які і він.
вы или штатный борзописец Свободы или чего то не понимаете)) Тягнибок написал... да он писатель известный. Вон откройте Левый берег, там Портников тоже написал, притом ясно и четко
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 21:32
IP: 74.125.17.---
Та дай Бог всім такими популістами бути. Так піклуватися про країну. Тягнибок же написав, читайте уважно, що вибори мають бути проведені у мирний час. Має бути введений воєнний стан. І ще. Я особисто знаю солдата, він втратив руку в зоні АТО, так от ми разом з ним дивились засідання ради. він слухав ригів...і плакав. Казав, що цей парламент треба розпусти як найшвидше. Сказав, що тільки Свободі можна це довірити, бо інші тримаються за крісла. Бачите, не помилився. Впевнений, він за них і проголосує, бо вони такі самі сміливі, які і він.
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 21:32
IP: 74.125.17.---
Та дай Бог всім такими популістами бути. Так піклуватися про країну. Тягнибок же написав, читайте уважно, що вибори мають бути проведені у мирний вхас. Має бути введений воєнний стан. І ще. Я особисто знаю солдата, він втратив руку в зоні АТО, так от ми разом з ним дивились засідання ради. він слухав ригів...і плакав. Казав, що цей парламент треба розпусти як найшвидше. Сказав, що тільки Свободі можна це довірити, бо інші тримаються за крісла. Бачите, не помилився. Впевнений, він за них і проголосує, бо вони такі самі сміливі, які і він.
Тетяна Шкуріна _ 25.07.2014 21:19
IP: 176.38.89.---
Чистої води популізм, недалекоглядність, невміння передбачувати хід подій, недержавницька позиція – це характерно для "Свободи".Запитайте у наших захисників, їхніх матерів, дружин чи цікаві їм саме зараз вибори? Запитайте у тих людей, що щодня під обстрілами знаходяться.
Допоможіть їм вистояти, перемогти, залишитись живими і неушкодженими. Допоможіть вилікувати і вчасно реабілітувати поранених. А на все це потрібно гроші, їх немає, а на вибори, виходить є?
Вони, можливо, теж півроку тому вимагали виборів, але ситуація змінилася. Ви ж взяли на себе відповідальність за долю країни і народу – тож будьте відповідальними і не грайтесь в політику!!!
Чи хочете "побистрячку" провести, щоб ніхто особливо не думав – не до того?!
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 21:18
IP: 74.125.17.---
Знову пишуть про аплодисменти))) Та вже позавчора спростувалась інформація про це. Дума не збиралась. Про це ще купа політологів написали (про міф аплодисментів). А про ху із ху: Свобода в найбільшій кількості на передовій (депутати теж), Свобода вже на 14 мільйонів привезла допомоги нашим хлопцям на фронті (уявляєте, скільки це врятованих солдатів?) і депутати возять допомогу самі, без тв камер та охорони, Свобода послідовно голосує за всі законопроекти, які відповідають інтересам суспільства і саме Свобода формулює правильні закони, і є найактивнішою партією в плані поданих законопроектів (дивимось оф сторінку). Окремі депутати, такі як Мирний і Бублик, то взагалі сотні тисяч віддали армії. Всі ті плітки, яки поширюють про партію, спростовують без проблем (з доказами, фактами), а по деяким вже навіть виграні суди. А ще, це єдина ідеологічна партія, а не бізнес проект. Був би проект, то за ними б камери їздили відомих тв каналів, як за деякими.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter