Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

25 липня 2014, 13:09

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.

Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.

А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.

Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.

Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.

Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.

Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.

Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.

До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".

Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.

Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.

Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.

У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.

"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.

Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.

"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Віталій Шуляк _ 25.07.2014 16:47
IP: 95.135.6.---
Ninei:
А хто ж зливає наших хлопців на фронті? Риги, комуністи! Вони і продажні чиновнічки не дають нормально працювати солдатам! Треба очистити владу якомога швидше, інакше – ще багатьох втратимо!
Ninei _ 25.07.2014 16:46
IP: 134.249.207.---
Radyslav Dutka:
Ninei:
Зоряна Стасюк:
примите нормальный закон о выборах о люстрации и затем проводите выборы...вас бы ссук (свободовцев с ударовцами) сюда в Донбасс поод бомбежки та грады...так нет же...вамвсю власть сейчас нужно!!! На те деньги что сейчас на выборы потратите-купите оружие и бронежилеты для армии...ребята гибнут каждый день а вам все неймется...
Так Ви читали статтю чи ні? Лиш би шо ляпнути. Голову ж на плечах троха майте.
И ВАС ПРИГЛАШАЮ в Донбасс СЕЙЧАС и ОТСЮДА ПОД БОМБЕЖКАМИ ПОТРЕБУЕТЕ ВЫБОРОВ... ВОЙНУ ЗАКОНЧИТЬ...ВСЕ БРОСИТЬ НА АТО...МЫ СЕБЕ ВО ВСЕМ ОТКАЗЫВАЕМ ПЫТАЕМСЯ ПОМОЧЬ РЕБЯТАМ А ВАМ ВЫБОРЫ СЕЙЧАС...СКОЛЬКО ВОИНОВ ЖИЗНЕЙ ОТДАДУТ ЗА ЭТО ВРЕМЯ...ЭТО УРОДСТВО...
Ninei _ 25.07.2014 16:42
IP: 134.249.207.---
Андрій Андрійченко:
Люди, ви з самі 4 місяці горлотали про те, що потрібні перевибори як найшвидше + це вимоги майдану. Звинувачували Свободу, що вони не хочуть перевиборів. Вони, молодці, доказали зворотнє. Виконали вимоги суспільства. Тому тут до них не може бути ніяких питань.
давай сюда в Донбасс... я посмотрю как ты потом запоешь... Додавить за месяц надо всю эту нечисть российскую...АТО ЛУЧШИЕ НА ФРОНТЕ ГИБНУТ А ССУКИ ЗА ВЫБОРЫ ЦЕПЛЯЮТСЯ...ДАВАЙ СЮДА... в Луганск иль Донецк...отсюда потребуешь перевыборы сейчас прямо...!!!!
Robert Bruce _ 25.07.2014 16:41
IP: 74.125.17.---
Яна Якимцова:
Robert Bruce:
Треба було закон про вибори змінити спочатку!!!

А так знову комуняки по мажоритарці в ВР потраплять!!! Вже неговорячи про олігархат!!

Свобода проводить комуняк в новий парламент... Круто... Ура!!
Комуняки – это единственная партия, которая не имеет мажоритарщиков.
Одна Калетнік.

Але коли вони те потраплять списком то зосередяться на мажоритарці, і без ПР вони потраплять в парламент!
Миколай Паращак _ 25.07.2014 16:41
IP: 194.145.217.---
Попри всі недоліки й промахи "Свободи", Тягнибок був і залишається одним із найкращих політичних діячів у незалежній Україні.
Radyslav Dutka _ 25.07.2014 16:40
IP: 185.12.9.---
Ninei:
Зоряна Стасюк:
примите нормальный закон о выборах о люстрации и затем проводите выборы...вас бы ссук (свободовцев с ударовцами) сюда в Донбасс поод бомбежки та грады...так нет же...вамвсю власть сейчас нужно!!! На те деньги что сейчас на выборы потратите-купите оружие и бронежилеты для армии...ребята гибнут каждый день а вам все неймется...
Так Ви читали статтю чи ні? Лиш би шо ляпнути. Голову ж на плечах троха майте.
tori6909 _ 25.07.2014 16:38
IP: 37.55.95.---
Не кажіть дурниць про закупку кабінок для голосування – вони нікуди не поділись і знах.на збер. у місц. органів влади. Головне зараз – це змінити виб. систему.
anna dmitrevich _ 25.07.2014 16:37
IP: 176.104.184.---
Але успіху "Свобода" не отримає до тих пір, поки з складу команди не буде виведена особа, що в 1990 році вступила спочатку в КПУ, а пізніше перекинулася в "Свободу"! Саме через цю особу і виник конфлікт на мовній основі- між Сходом і Заходом України! Фаріон ще не відповіла перед народом за цю провокаційну сварку! Саме через неї Схід ображений на весь Західний регіон!
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 16:36
IP: 74.125.17.---
Люди, ви з самі 4 місяці горлотали про те, що потрібні перевибори як найшвидше + це вимоги майдану. Звинувачували Свободу, що вони не хочуть перевиборів. Вони, молодці, доказали зворотнє. Виконали вимоги суспільства. Тому тут до них не може бути ніяких питань.
Яна Якимцова _ 25.07.2014 16:33
IP: 134.249.251.---
Robert Bruce:
Треба було закон про вибори змінити спочатку!!!

А так знову комуняки по мажоритарці в ВР потраплять!!! Вже неговорячи про олігархат!!

Свобода проводить комуняк в новий парламент... Круто... Ура!!
Комуняки – это единственная партия, которая не имеет мажоритарщиков.
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 16:33
IP: 74.125.17.---
Ще є багато часу, щоб цей закон змінити. Не бачу проблеми взагалі. І прийняти всі потрібні закони для армії теж. Он Свобода хороший запропонувала з воєнним податком для олігархів. І Свобода сама, для інформації, вже броніків і іншої допомоги навезла на 14 мільйонів на фронт.
Николай Южный _ 25.07.2014 16:32
IP: 194.79.20.---
Ninei _ 25.07.2014 16:29
IP: 134.249.207.--
Зоряна Стасюк:
Тягнибок, ліг під Порошенка, під час війни почав політичні ігри? тепер сам іди працюй прем'єром. І пояснюй людям, чому замість БТР треба купувати кабінки для голосування. Замість платити гроші військовим треба платити гроші членам комісій. НЕ гоже тікати від відповідальності. Заварив кашу, то сам відповідай.
все верно...Сначала завершите войну,примите нормальный закон о выборах о люстрации и затем проводите выборы...вас бы ссук (свободовцев с ударовцами) сюда в Донбасс поод бомбежки та грады...так нет же...вамвсю власть сейчас нужно!!! На те деньги что сейчас на выборы потратите-купите оружие и бронежилеты для армии...ребята гибнут каждый день а вам все неймется...
НЕ хера на пивдень под Геническ и Каланчак окопы сук, рыть заставить где 45градусев жары.
Зразу же правильные решения принимать будут.
samogon _ 25.07.2014 16:31
IP: 193.227.207.---
депутаты Вы достали тем, что перед выборами опять хотите закон о выборах.20 лет одно и тоже.Вспоминается басня Крылова"Когда в товарищах согласья нет..."Свобода только может старперов -комунистов мотузить.Не буду голосовать за эту быкоту которая не смогла убедить остальных,работать одним кулаком-командой, недостойны Вы быть сыновьями Украины.И выборы вряд-ли добавят патриотизма Вам.Не в выборах дело и нечего кивать в сторону народа.Вы запроданци.
engy-xxx _ 25.07.2014 16:31
IP: 194.125.244.---
Спасибо Тягнибоку и Кличко за "бесценную и своевременную" инициативу по развалу коалиции.
Отдельная благодарность за то же самое – Петру Порошенко.
Его союзничек Кличко не действовал бы без указания Петра Алексеевича.
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 16:31
IP: 74.125.17.---
Ще є багато часу, щоб цей закон змінити. Не бачу проблеми взагалі.
Ninei _ 25.07.2014 16:29
IP: 134.249.207.---
Зоряна Стасюк:
Тягнибок, ліг під Порошенка, під час війни почав політичні ігри? тепер сам іди працюй прем'єром. І пояснюй людям, чому замість БТР треба купувати кабінки для голосування. Замість платити гроші військовим треба платити гроші членам комісій. НЕ гоже тікати від відповідальності. Заварив кашу, то сам відповідай.
все верно...Сначала завершите войну,примите нормальный закон о выборах о люстрации и затем проводите выборы...вас бы ссук (свободовцев с ударовцами) сюда в Донбасс поод бомбежки та грады...так нет же...вамвсю власть сейчас нужно!!! На те деньги что сейчас на выборы потратите-купите оружие и бронежилеты для армии...ребята гибнут каждый день а вам все неймется...
Robert Bruce _ 25.07.2014 16:29
IP: 74.125.17.---
Треба було закон про вибори змінити спочатку!!!

А так знову комуняки по мажоритарці в ВР потраплять!!! Вже неговорячи про олігархат!!

Свобода проводить комуняк в новий парламент... Круто... Ура!!
SARA21 _ 25.07.2014 16:23
IP: 91.226.4.---
Кожен українець прекрасно розуміє що потрібно себе обмежити,бо іде війна,Але це потрібно розуміти і уряду і парламенту,і вони себе повинні обмежити,а не тільки вчителів.Вони в нас так з маленькою зарплатою.
Ch Ong _ 25.07.2014 16:23
IP: 46.98.176.---
В Беларусии беженцев из Украины не считают за беженцев, это озачает то что Беларусия и персонально Лукашенко не признает Украинского ГРАЖДАНСТВА, а это уже серьезно.

Требуйте на примере прибалтийских стран введение визового режима, хватит из Украины делать пансион для престарелых гэбэшников.
SARA21 _ 25.07.2014 16:20
IP: 91.226.4.---
Тягнибока і Яценюка я більше вибирати не буду.Думаю що багато хто те саме зробить.
SARA21 _ 25.07.2014 16:19
IP: 91.226.4.---
В мене була нормальна лексика,але ви цензуру розводите.Зрадники так і називаються зрадниками.
Valentine Michael Ovdienko _ 25.07.2014 16:10
IP: 178.94.157.---
Зоряна Стасюк:
Зоряна, ви не праві... Яценюк замість того, щоб шукати гроші в офшорах, потрусити олігархів (Свобода пропонує ввести воєнний податок для крупного капіталу), почав урізати соціальні програми, підвищувати податки для малого та середнього бізнесу... Здавалося, що зараз олігархи повинні скинутись на державу, президент і голова уряду повиннії їх змусити до цього, але як завжди політичної волі не вистачає... тому Яценюк робить хід конем і починає свою передвиборчу програму "історичною" (істеричною) промовою у верховній раді про свою відставку... політик – камікадзе вчасно тікає з корабля, вдаючи з себе жертву... це ганьба!!! Уряд буде працювати до формування нової коаліції, верховна рада буде працювати до обрання нового складу... ніхто не заважає приймати всі необхідні закони!!! Вчорашній хід Удару і Свободи – це лише юридична підстава для конституційного перезавантаження законодавчої гілки влади!!! і нічого більше! який там удар в спину, яка зрада...
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 16:09
IP: 74.125.17.---
Троль детектед. Це я про попереднього дописувача. Все правильно Свобода зробила. Всі з ким спілкуюсь про це кажуть.
Глеб Справедливий _ 25.07.2014 16:07
IP: 95.134.192.---
Були комуняки тушками тепер стала Свобода партшєю тушкою
Орест Лагідний _ 25.07.2014 16:06
IP: 109.207.193.---
Пане Олеже!
Ви особисто, як лідер "Свободи", повторюєте долю КПУ та її незмінного лідера Петі Симоненка.
Ви узурпували всю владу у партії, приблизили до себе людей із сумнівною репутацією, людей які фінансово співпрацювали із ворогами Української держави комуністами, (мова йде про політичну курву Мірошниченко та його оточення) займаєтесь через підставних людей хорошим бізнесом.
Ви тихо йдете на звалище історії. Казки типу Януковича, український народ не слухатиме.
Ті хто зараз на українському фронті вам допоможуть піти з політики, займатись бізнесом!
Слава Небесній сотні, смерть політичним КУРВАМ!
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter