Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

25 липня 2014, 13:09

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.

Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.

Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.

Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.

Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.

Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.

Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.

А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.

Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.

Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.

Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.

Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.

Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.

Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.

Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.

Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.

До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".

Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.

До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.

Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.

Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.

Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.

У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.

Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.

"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.

Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.

"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

powered by lun.ua
Коментарі — 192
Izya Izralevich _ 25.07.2014 16:04
IP: 109.86.127.---
пока моторы, частных самолетов в аэропорту жуляны,будут разогреваться...а томные телки (упс секретари) будут уже при вкушать отдых на мальдивах...не забудьте посмотреть сегодня шоу савика шустера...где депутаты в вышиванках...будут рассказывать как они любят украину...и что виноваты все, только не они...и с выполнимым долгом поедут думать о народе и о военном положении))))
Зоряна Стасюк _ 25.07.2014 15:53
IP: 91.210.21.---
Тягнибок, ліг під Порошенка, під час війни почав політичні ігри? тепер сам іди працюй прем'єром. І пояснюй людям, чому замість БТР треба купувати кабінки для голосування. Замість платити гроші військовим треба платити гроші членам комісій. НЕ гоже тікати від відповідальності. Заварив кашу, то сам відповідай.
Valentine Michael Ovdienko _ 25.07.2014 15:52
IP: 178.94.157.---
що за істерика!!! Свобода якраз все робить відкрито і послідовно... а от Яценюк повів себе не дуже добре... Парламент треба переобирати? треба! цього вимагав майдан? вимагав... з цим парламентом реформи не зробиш... Свобода багато чим ризикує, але ставить інтереси держави вище партійних... адже народ у нас короткозорий і схильний до зомбування, тому Свобода може й не потрапити до слідуючого парламенту... але не боїться приймати важкі рішення замість того, щоб спокійно і сито досидіти свою каденцію, як наприклад хочуть цього Батьківщина, ПР, коммі... Удар сподівається на хвилі популярності порошенка повторити трюк з київрадою... А за що ви критикуєте Свободу??? В чому її взагалі можна звинуватити? хіба що в тому, що вони до цих пір не натовкли пики олігархам... Тепер ще одне... А хто заважає Яценюку продовжувати керувати урядом? розпад коаліції не означає розгін кабміну... Уряд продовжує виконувати свої функції аж до створення нової коаліції, а це може бути аж в новому парламенті...
Николай Южный _ 25.07.2014 15:50
IP: 194.79.20.---
Izya Izralevich _ 25.07.2014 15:43
IP: 109.86.127.--
Акулина Акунина:
Господин Тягнибок, а закон о выборах вы когда принимать будете?!!!!!
не время сейчас, также не время ратифицировать про ассоциацию с ес тут мальдивы с проститутками намечается а вы со своим говном...подождите два месяца...а потом как единым фронтом станем на защиту украины на каналах страны))))) ну если до этого войска муравьева не захватят киев))))
... А що наши сиповки Богословская, Бондаренко та Тереза надоели, шо их на импорт потянуло... И шо то Тягнибок ногу уже тягает по ВР. Наверное с Бондаренко за ноги стягивали и повредили конечности, теперь он с палкой ходит, что бы от них отбиваться.
Izya Izralevich _ 25.07.2014 15:43
IP: 109.86.127.---
Акулина Акунина:
Господин Тягнибок, а закон о выборах вы когда принимать будете?!!!!!
не время сейчас, также не время ратифицировать про ассоциацию с ес тут мальдивы с проститутками намечается а вы со своим говном...подождите два месяца...а потом как единым фронтом станем на защиту украины на каналах страны))))) ну если до этого войска муравьева не захватят киев))))
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 15:40
IP: 74.125.17.---
Акулина Акунина:

Свобода готова вже зараз про новий законопроект голосувати. Ще 4 місяці назад зареєстрували, тому претензії не до них. Ця партія завжди голосує за всі закони в інтересах України
P712 _ 25.07.2014 15:39
IP: 92.113.127.---
де ж ви почитали погані, а пишу – ті самі і прийдуть. До речі, для мене Пєтя нічим не відрізняється від янека, він прекрасно працював у уряді того ж янека, активи його приростали у той час, словом не біднішав. А на закиди стосовно беркута и інше (це я упереждую), то він ще не на кінці повноважень, ще може бути. Тепер стосовно пинзеника, ні, він і не голосував за диктаторські закони, той що, як на мене будь яка нормальна людина не могла би за них голосувати. Тому це не велика заслуга. а от вчора не проголосовані закони, це на їхній совісті. А ще та дурна виходка в сумочкою герман (вона мені геть огидна), але навіть за тих умов ця поведінка геращенко с фото хлопця просто бридка. Цей піар на жертвах неприпустимий. Ні, не на донбасі, у запоріжжі.
Консул1 _ 25.07.2014 15:39
IP: 130.180.219.---
Та нормальна чітка позиція Свободи. по моєму, найбільш чітка з інших політсил. зважте що Свобода пояснює свою позицію. намагається донести до громади чому так. щось я не бачив від інших партій аналогічного підходу. А Яценюк однозначно повівся як кролик. Схоже у Батьківщини були плани лишатися при владі і нічого не міняти. І скільки можна клянчити на міноборони? вони навіть 7 млрд не освоїли, а їм давай ще 9. може досить красти нарешті7
Николай Южный _ 25.07.2014 15:37
IP: 194.79.20.---
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 15:35
IP: 74.125.17.--
Николай Южный:

Свобода багато разів заявляла, що готові хоч зараз ратифікувати Угоду. Слово за президентом, який має на розгляд внести ратифікацію в парламент. Впевнений, що і за цей закон, як за всі закони в інтересах України, Свобода проголосує одностайно
Так это надо решать поскорей, как СВАББОДА решила с Симоненком, так же надо решать и с Вальцманом, что мешает...
Акулина Акунина _ 25.07.2014 15:37
IP: 151.0.30.---
Господин Тягнибок, а закон о выборах вы когда принимать будете?!!!!!
Алекс Фибер _ 25.07.2014 15:35
IP: 46.118.172.---
Izya Izralevich:
а теперь по полочкам для народа...развалили все...прокричали про военное положение предвыборное...всей коголой ушли в отпуск...а теперь через два месяца приедут загоревшие,отдохнувшие...и будут ездить по селам просить за их проголосовать хрен вам.не батькивщина не свобода не удар не получит лично от меня и моих близких голоса...только правый сектор!!
Поддерживаю. Только Правый Сектор может набить рожи чиновникам и выбросить их из кресел, плюс почистить всю ментовку с прокуратурой и СБУ от рашистских предателей и коррупционеров.
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 15:35
IP: 74.125.17.---
Николай Южный:

Свобода багато разів заявляла, що готові хоч зараз ратифікувати Угоду. Слово за президентом, який має на розгляд внести ратифікацію в парламент. Впевнений, що і за цей закон, як за всі закони в інтересах України, Свобода проголосує одностайно.
Андрій Андрійченко _ 25.07.2014 15:32
IP: 74.125.17.---
Все правильно. Молодці.
Николай Южный _ 25.07.2014 15:26
IP: 194.79.20.---
А чому СВАББОДА с Вальцманом и Этинзоном медлит с ратификацией соглашения об ассоциации с ЕС?
М_Гайдамака _ 25.07.2014 15:22
IP: 95.67.79.---
Олег, а слабо самому потягнути лямку і стати прем'єр-міністром?
Ольга Кіт _ 25.07.2014 15:17
IP: 82.207.41.---
Для проведення випробування депутаітв на патріотизм пропоную всіх відправити на схід
Stepan Kravets _ 25.07.2014 15:17
IP: 185.34.224.---
P712:
Ну звісно-звісно, звичайна мова противсіха та лохторату Януковича – вони всі однакові, вони всі погані і т.д. От саме це і привело свого часу Янучару до влади. Я не маю особливих симпатій ні до Пинзеника, ні до інших, але Пинзеник наприклад ніколи не голосував би за "диктаторські" закони 16 січня і т.д. Повторюю – немає ідеальних політиків, але є погані політики і ЩЕ гірші, от саме про це я і кажу. А на рахунок 28%, то це ви де живете на Донбасі чи що? В нас у Києві явка була більше 60% і всі розуміли, що ми голосуємо не Порошенка, а за те, щоб вибрати президента в першому турі і перезавантажити легітимно принаймні одну гілку влади
angel123 _ 25.07.2014 15:14
IP: 193.19.152.---
Oleg Eremenko:
запровадження військового стану на місяць- не перешкоджає виборам, а вибори – це вимога суспільства і майдану!
Vl_54 _ 25.07.2014 15:13
IP: 92.49.236.---
Детальніше і з фактами про "корупцію в Мінекології"... Шукайте корупцію не в Мінекології, а у підпорядкованому їм підприємстві. Розміри залишились ті що й були 100000 $ – 500000 $.
angel123 _ 25.07.2014 15:12
IP: 193.19.152.---
Козак Невада:
те що написано – це не що інше як пояснення позиції для тих, хто не розуміє чи не хоче розуміти!!!
angel123 _ 25.07.2014 15:12
IP: 193.19.152.---
Козак Невада:
те що написано – це не що інше як пояснення позиції для тих, хто не розуміє чи не хоче розуміти!!!
Izya Izralevich _ 25.07.2014 15:07
IP: 109.86.127.---
а теперь по полочкам для народа...развалили все...прокричали про военное положение предвыборное...всей коголой ушли в отпуск...а теперь через два месяца приедут загоревшие,отдохнувшие...и будут ездить по селам просить за их проголосовать хрен вам.не батькивщина не свобода не удар не получит лично от меня и моих близких голоса...только правый сектор!!
Van Helsing _ 25.07.2014 15:03
IP: 46.202.99.---
Наші діти на війну, а ви на Балі, падлюки? Напрацювалися, пора відпочити?
cris _ 25.07.2014 15:03
IP: 91.124.88.---
Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"
Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

Будуть вам, суки, восени вибори- між кулею, та шнурівкою. Ви вже народ дістали!!!
Oleg Eremenko _ 25.07.2014 15:01
IP: 89.28.202.---
Персмикуєте, пане Олеже. Після запровадження віскового стану про вибори треба просто забути. Про будь-які.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter