Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Щоб перемогти у війні з Росією, потрібні реальні, а не декларативні кроки

27 січня 2015, 20:21

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради України стало черговим випусканням пари, а ухвалені рішення є політичними та не матимуть, на жаль, юридичних наслідків. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" ще в березні минулого року, від початку російської окупації, пропонувало вжити систему заходів щодо зупинення російської агресії, відновлення територіальної цілісності України. Невчасність, недостатність та неадекватність дій влади наявним викликам та загрозам вже призвели до трагічних наслідків. Можливо, хоча б тепер Президент України і парламентська коаліція почнуть реалізовувати наші пропозиції. Іншого шляху до перемоги в України просто немає.

Минулого тижня Путін розпочав нову фазу війни проти України на Донбасі. Її нові злочинні результати – окупанти вчинили навмисні масові вбивства десятків мирних мешканців у Волновасі, Донецьку та Маріуполі, практично в усіх прифронтових населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Логіка дій окупанта така – терором і війною змусити Україну до нового "миру" (читай капітуляції) на умовах Кремля: визнання злочинних маріонеткових режимів на окупованих територіях як автономних утворень у складі України, федералізація інших територій України, блокування євроінтеграційного курсу, офіційне закріплення мовного поділу України – шляхом надання російській мові офіційного статусу. А якщо Україна погодиться, то й Захід буде змушений погодитися з "миротворчими" ініціативами Росії. Далекосяжна мета Путіна – фактичне знищення незалежності та дезінтеграція України.

Що має зробити українська влада, щоб зруйнувати цей кремлівський план?

По-перше, потрібно тримати воєнний удар ворога. Доля України залежить перш за все від здатності української армії, інших воєнізованих формувань, суспільства зупинити військовий напад агресора, а в перспективі – звільнити окуповані території. Саме результати на фронті визначатимуть результати переговорів про досягнення миру, а не навпаки. Тому треба й далі концентрувати всі ресурси, щоб зміцнити національну оборону та підвищити боєздатність Збройних Сил. Що необхідно зробити в цьому напрямку:

1. Здійснити реальну люстрацію, переатестацію та перевірку на детекторі брехні військового командування та керівництва силових структур. Усіх корупціонерів, саботажників та пособників ворога слід усунути з посад.

2. Жорстко карати усі прояви корупції в процесі мобілізації. Забезпечити проведення мобілізації перш за все силами чоловіків, які мають фаховий досвід військової та правоохоронної діяльності, а також добровольців.

3. Оперативно нейтралізувати диверсії пособників ворога, починаючи з їхніх дій у парламенті.

4. Створити загони територіальної оборони в усіх районах країни та на їхній основі сформувати народний резерв Збройних Сил.

5. Легалізувати усі добровольчі підрозділи та надати їм ефективне озброєння.

6. Посилити контроль суспільства за реальним станом збройного та матеріально-побутового забезпечення військових підрозділів.

По-друге, сьогодні, хоч і запізно, ціною втрати тисяч людських життів та значних територій, економічного потенціалу та матеріальних ресурсів Верховна Рада офіційно визнала, що події останнього року на Донбасі (а перед тим у Криму) – це пряма військова агресія Росії, а не антитерористична операція проти місцевих сепаратистів.

Однак однієї заяви парламенту про визнання Росії державою-агресором недостатньо – потрібно робити подальші рішучі кроки, а саме:

1. Розірвати дипломатичні відносини та запровадити візовий режим із Росією, оскільки провладна коаліція нарешті спромоглася визнати Росію державою-агресором.

2. Подати позови до Міжнародного Кримінального Суду в Гаазі за вчинені воєнні злочини, в тому числі етнічні чистки, на Донбасі та в Криму; персонально проти Путіна та його поплічників, а не тільки проти його місцевих маріонеток на окупованих територіях. Для цього Україна має невідкладно ратифікувати Римський статут та внести відповідні зміни до Конституції.

3. Подати позови до Міжнародного Суду ООН щодо російської агресії в Криму та на Донбасі з вимогою визнання Росії державою-агресором та виплати компенсацій за збитки, завдані агресором.

4. Звернутися до міжнародних організацій: Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та Організації з безпеки і співробітництва у Європі з вимогою зупинити членство Росії у цих організаціях до часу припинення Росією агресії проти України, звільнення Криму і Донбасу та виплати компенсацій за завдані збитки.

5. Звернутися до країн світу з проханням посилити економічні санкції проти держави-агресора.

6. Знову звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО по військово-технічну та іншу допомогу для протидії російському агресору.

По-третє, Президент має ухвалити рішення щодо запровадження воєнного стану на території АР Криму, Донецької, Луганської областей та всіх прифронтових областей, де є загроза військової агресії та систематично відбуваються терористичні акти. Це пряма норма Конституції України, пункт 20 статті 106.

Згідно із Законами "Про оборону України" та "Про правовий режим воєнного стану" запровадження воєнного стану:

1. Надає збройним силам необхідні повноваження для захисту національної безпеки.

2. Покладає персональну відповідальність за ситуацію в зоні воєнних дій на Президента України.

3. Дозволяє оперативно нейтралізувати дії осіб, організацій, в тому числі підприємств та ЗМІ, які є посібниками агресора, встановити повний контроль над інформаційним простором.

4. Надає владі та армії право на законних підставах залучити та конфіскувати ресурси підприємств олігархів для оборони країни.

По-четверте, захоплені Росією райони Донбасу мають бути визнані так само, як Крим, тимчасово окупованими територіями, що передбачатиме реалізацію наступної політики:

1. У судовому порядку визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними та маріонетковими організаціями, створеними Путіним для легітимізації російської агресії на Донбасі.

2. Скасувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, ухвалені в незаконний спосіб на початку вересня 2014 року.

3. За жодних умов не погоджуватися на проведення місцевих виборів на захоплених територіях Донбасу до часу їхнього повного звільнення від російських окупантів, оскільки це прямий шлях до легітимізації окупаційного режиму, чого добивається Путін.

4. Припинити бюджетне фінансування окупованих територій, а також заборонити торгівельні та економічні відносини з окупованими територіями, щоб унеможливити підтримку життєздатності окупаційного режиму за рахунок України.

5. Спрямувати бюджетні кошти для надання допомоги на облаштування вимушених переселенців з усіх тимчасово окупованих територій. Завдання уряду – створити для всіх українців, які не підтримують окупаційний режим та не хочуть залишатися на окупованій території, побутові можливості переїхати на території, контрольовані українською владою.

По-п'яте, зважаючи на те, що російські окупанти систематично не виконують нав'язані ними ж ганебні Мінські домовленості від 1 вересня 2014 року, Україна має відкинути їх повністю та запропонувати свій план досягнення миру, який включатиме такі послідовні кроки:

1. Виведення усіх російських військових формувань із території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном із Росією та виплата Росією компенсацій за збитки, спричинені агресією.

2. Проведення десепаратизації, позбавлення виборчих прав посібників сепаратистів та агресора на звільнених від окупації територіях.

По-шосте, протидія російській агресії має бути послідовна у всіх царинах життя суспільства, а не лише на військовому і дипломатичному напрямках. Ситуація, за якої частина українців віддає життя на фронті, зупиняючи російську агресію, а російський бізнес і його українські контрагенти продовжують заробляти в Україні, ніби нічого не сталося, є моральним злочином. Тому:

1. Треба запровадити санкції проти російського бізнесу та його контрагентів в Україні, починаючи з бізнесу наближених до Путіна чиновників.

2. Арештувати майно і кошти кампаній з російською часткою власності до повної компенсації Росією збитків, завданих Україні внаслідок воєнної агресії Росії, окупації суверенних українських територій, грабунку державного та приватного майна.

3. Звільнити інформаційний простір України від духовної та інформаційної окупації, подолати наслідки штучної русифікації.

4. Уряд має реалізувати курс на подолання енергетичної та економічної залежності від Росії в усіх аспектах.

powered by lun.ua
Коментарі — 275
антивірус _ 28.01.2015 01:39
IP: 37.55.232.---
Яна Якимцова:[/B
Ми будемо задоволені коли війна закінчиться нашою перемогою і країна розвиватиметься.
Істерика – це емоції, які притаманні вам, а ми спілкуємось.
Спілкуйтесь! Але не поширюйте брехню і плітки про людей...Бо це по християнських канонах гріх
Яна Якимцова _ 28.01.2015 01:30
IP: 94.154.208.---
Олесь Побел:
На жаль у дехто ще і бізнес в Россії, який чомусь працює.
Яна Якимцова _ 28.01.2015 01:27
IP: 94.154.208.---
антивірус:
Ми будемо задоволені коли війна закінчиться нашою перемогою і країна розвиватиметься.
Істерика – це емоції, які притаманні вам, а ми спілкуємось.
антивірус _ 28.01.2015 01:27
IP: 37.55.232.---
Peter Blood:
...
==
Все хочеш на "блюдечку голубому"? Маєш домашнє завдання до завтра зі всіма матеріалами по цій тємі ознайомитися і нарешті заткнутися, БЮТо-засиранцю-зомбо-фанате!
Знову чергове загострення?...Не пий і не нервуйся!...Треба лікуватись!
Олесь Побел _ 28.01.2015 01:26
IP: 91.124.108.---
Яна Якимцова:
Alan Ulanbekov:
Я не пойму, почему все кричат что война с Россией и все продолжают покупать у неё нефть, газ, уголь и эл.энергию? Украинцы спокойно ездят на заработки в Россию вместо того чтоб воевать с Россией они продолжают батрачить на "агрессора". В чем прикол?
цього ніхто не розуміє, навіть світова спільнота крім звісно нашої влади. Вона знає усе.
Тому що У Порошенка з Путіним договорнячок. Тому що в Раді знову сидить московська агентура. І не тільки в Раді.
moskel _ 28.01.2015 01:22
IP: 74.125.18.---
DoctorUkraine:
Персональна Недоступність сайту Свободи?
===
сервери сайту свободи знаходяться в москві.
я тут докладно описував небезпеку для користувачів які туди заходять.
антивірус _ 28.01.2015 01:21
IP: 37.55.232.---
Яна Якимцова:
Надія Захарчук: Навіщо ця ваша тут істерика?...Ні Махніцький, ні ЮВТ не при владі...Тому заспокойтесь, баби, і будьте від того щасливі...Що хотіли, то і маєте...А зараз розслабтесь і будьте від цього задовільнені...Якщо більше нема від чого.
Михайло Феник _ 28.01.2015 01:20
IP: 93.73.132.---
ось через долбо-єбізм УП мій справді важливий коментар втрачено – позаяк довелося писати цим казлам про очевидні речі
Яна Якимцова _ 28.01.2015 01:18
IP: 94.154.208.---
Alan Ulanbekov:
Я не пойму, почему все кричат что война с Россией и все продолжают покупать у неё нефть, газ, уголь и эл.энергию? Украинцы спокойно ездят на заработки в Россию вместо того чтоб воевать с Россией они продолжают батрачить на "агрессора". В чем прикол?
цього ніхто не розуміє, навіть світова спільнота крім звісно нашої влади. Вона знає усе.
Михайло Феник _ 28.01.2015 01:17
IP: 93.73.132.---
Гонгадзе в труні перевертається – якийсь прищ дозволяє собі (подібно вовану путлєру) вирішувати, чи має конкретний допис "заборонену лексику"!!!
і це при тому. що коли ви вживаєте такий термін, то дайте критерій – вот із іт "заборонена лексика?"!!!
наразі критерія не існує, із чого лише один висновок: той, хто запровадив на УП таку манеру, писати, що "ваш коментар не додано через вживання ЗАБОРОНЕНОЇ лексики" є або диверсантом (відтак, його слід знищити фізично за законами воєнного часу), або долбо-йобом: тоді достатньо негайно звільнити цього казла з роботи і відновити справедливість
DoctorUkraine _ 28.01.2015 01:16
IP: 77.123.20.---
Надія Захарчук:
Яна Якимцова:
wed:
А готель Махніцького ще цікавіше, який він купив після генпрокурорства.
+100, Свобода мала б за справу честі, або надати неспростовні докази його непричетності, або вчинити "показову розправу", всі хто живе в Києві розуміють що таке Hyatt Regency Kiev. Насправді відсутність реакції партії з цього приводу дуже суттево вплинуло на електоральні вподобання киян.
У вас відсутність обізнаності, яку неможливо компенсувати достатнім вмінням роботи з клавіатурою та браузерами?Персональна Недоступність сайту Свободи? Нежовтої преси?Радіо? Ютьюба?ТВ?Слово"Пресконференція (ії) Махніцкого" можете набрати у браузері?Аналітичне мислення?аналіз та пошук інформації, її порівняння?А як щодо неспростовності доказів ось цієї (та інших) смаковитої "інфи" для простачків?
Надія Захарчук _ 28.01.2015 01:15
IP: 91.206.4.---
Яна Якимцова:
Надія Захарчук:
Так, Надю, Київ побачив і готель Махницького і весілля дочки ЮВТ. Молодці, "так держать", навіщо приховувати правду.
Навколо біда чорна а вони жирують. Ну мала б бути якась межа цинізму, скільки крові пролито, льється і ще боюсь буде литись...
Alan Ulanbekov _ 28.01.2015 01:15
IP: 74.125.18.---
Я не пойму, почему все кричат что война с Россией и все продолжают покупать у неё нефть, газ, уголь и эл.энергию? Украинцы спокойно ездят на заработки в Россию вместо того чтоб воевать с Россией они продолжают батрачить на "агрессора". В чем прикол?
Яна Якимцова _ 28.01.2015 01:14
IP: 94.154.208.---
Михайло Феник:
Михайло,вам на відміну від інших ніхто не нав'язує свою точку зору. Ну не хочете не вірьте, ми віримо -і це наше право.
wed _ 28.01.2015 01:13
IP: 74.125.17.---
Golden Force:
Скажу непопулистски, цинично – достаточно перекупить руководство и ключевые фигуры ДНР и ЛНР, а тех, кто не согласится, зачистить и дело в шляпе. Или барины, раввины и императоры играют в геополитику не трогая "элиты", но пуская в расход холопов?
...
ну як в Чечні (відстріляти розумних та/чи ідейних лідерів і купити решту) не вийде – кремль регулярно проводить зачистки верхів там...
ну і навряд чи аналоги луган-донських кадирових послужать добре Україні

DoctorUkraine
Глупое украинское население дорого уже платит и еще заплатит за свой антимайданный проолигархический выбор.
+1
але на інше і не слід було сподіватися – революція робиться активною меншістю, а голосують – всі...
ще якби ПС так не ганяли та не дискредитували, то може "з під палки" і вдалося би трохи більшого досягти... але тільки трохи, бо системності в їх діях не було
Надія Захарчук _ 28.01.2015 01:12
IP: 91.206.4.---
Михайло Феник:
Надія Захарчук:
Яна Якимцова:
wed:
А готель Махніцького ще цікавіше, який він купив після генпрокурорства.
+100, Свобода мала б за справу честі, або надати неспростовні докази його непричетності, або вчинити "показову розправу", всі хто живе в Києві розуміють що таке Hyatt Regency Kiev. Насправді відсутність реакції партії з цього приводу дуже суттево вплинуло на електоральні вподобання киян.
ну-да: він же (вона-же, Свобода) купив вертолітний майданчик по-над Дніппром, Межигір"я, Буковель, Лувр і Бекінгемський палац – ви що, досі не знаєте про це, ні? тоді ви є кончєнними ублюдками!!!
Ви б йому ще щомісяця з власної кишені гроші перераховували, щоб бува часом не зубожів. Ви персонаж з Пінокіо.
Яна Якимцова _ 28.01.2015 01:08
IP: 94.154.208.---
Надія Захарчук:
Так, Надю, Київ побачив і готель Махницького і весілля дочки ЮВТ. Молодці, "так держать", навіщо приховувати правду.
антивірус _ 28.01.2015 01:08
IP: 37.55.232.---
moskel:
...
під час виборчої кампанії народ криком кричав що Путін тримає Надю заложником, тому не треба привертати до цього уваги, а тихо вести переговори.
сука внесла її в списки і понеслась кампанія в пресі і тіві.
то що Ціля і Путін договорильсь 100%
Якийсь брєд несеш...Ти що. напився чи накурився?...
Михайло Феник _ 28.01.2015 01:06
IP: 93.73.132.---
Надія Захарчук:
Яна Якимцова:
wed:
А готель Махніцького ще цікавіше, який він купив після генпрокурорства.
+100, Свобода мала б за справу честі, або надати неспростовні докази його непричетності, або вчинити "показову розправу", всі хто живе в Києві розуміють що таке Hyatt Regency Kiev. Насправді відсутність реакції партії з цього приводу дуже суттево вплинуло на електоральні вподобання киян.
ну-да: він же (вона-же, Свобода) купив вертолітний майданчик по-над Дніппром, Межигір"я, Буковель, Лувр і Бекінгемський палац – ви що, досі не знаєте про це, ні? тоді ви є кончєнними ублюдками!!!
антивірус _ 28.01.2015 01:05
IP: 37.55.232.---
Peter Blood:
антивірус:
Логіка в тому, що на Президентських виборах я голосував за Тимошенко...А на парламентських – за "Свободу"...А коли маю час, то захищаю тут їх обох від нападок москалів і несвідомих "ура-патріотів"...
===
Твоя функція тут на "УП" – заражати всіх своїм ж*идівским вірусом в інтересах сучасної кієвскої бандовлади!
Вся суть в тому, що я захищаю тих, хто, на жаль, не прийшов до влади...
moskel _ 28.01.2015 01:03
IP: 74.125.18.---
антивірус:
moskel:
антивірус:...
ти читати вмієш.
Расєя міняє Надю на зняття санкцій.
І Ціля знала це – тому включила Надю в списки щоб зняти санкції з росії
А звідки ти знаєш, що вона це знала?...В тебе є про це якісь факти і докази?...Чи це твоя версія та продукт твоєї хворої уяви?...
під час виборчої кампанії народ криком кричав що Путін тримає Надю заложником, тому не треба привертати до цього уваги, а тихо вести переговори.
сука внесла її в списки і понеслась кампанія в пресі і тіві.
то що Ціля і Путін договорильсь 100%
Яна Якимцова _ 28.01.2015 01:02
IP: 94.154.208.---
DoctorUkraine:
За наклеп завжди можна подати до суду. Чому це не зробив Мохницький? Більш того, пізніше сама "Свобода" виключила його зі своїх списків. Як це розуміти?

Більш того, СМІ опубліковали фото Мохницького з Ківаловим та коментували, що у них спільні справи.
правда цікавить усіх і фантазувати немає потреби.
Михайло Феник _ 28.01.2015 01:01
IP: 93.73.132.---
ви шо, б-л-я -- ідіоти? де ви знайшли в моїх коментах заборонену лексику?
Надія Захарчук _ 28.01.2015 01:00
IP: 91.206.4.---
Яна Якимцова:
wed:
А готель Махніцького ще цікавіше, який він купив після генпрокурорства.
+100, Свобода мала б за справу честі, або надати неспростовні докази його непричетності, або вчинити "показову розправу", всі хто живе в Києві розуміють що таке Hyatt Regency Kiev. Насправді відсутність реакції партії з цього приводу дуже суттево вплинуло на електоральні вподобання киян.
антивірус _ 28.01.2015 01:00
IP: 37.55.232.---
Peter Blood:
антивірус:
===
Покопирсайся тут же на "УП"- на Таблоїді ісам все побачиш і коменти інших прочитаєш щодо цього, антивірус-Хома-невіруючий!
НУ, якщо ти вже копирсався, то скажи хоча би назву заголовка в Таблоїді...
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter