Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Щоб перемогти у війні з Росією, потрібні реальні, а не декларативні кроки

27 січня 2015, 20:21

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради України стало черговим випусканням пари, а ухвалені рішення є політичними та не матимуть, на жаль, юридичних наслідків. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" ще в березні минулого року, від початку російської окупації, пропонувало вжити систему заходів щодо зупинення російської агресії, відновлення територіальної цілісності України. Невчасність, недостатність та неадекватність дій влади наявним викликам та загрозам вже призвели до трагічних наслідків. Можливо, хоча б тепер Президент України і парламентська коаліція почнуть реалізовувати наші пропозиції. Іншого шляху до перемоги в України просто немає.

Минулого тижня Путін розпочав нову фазу війни проти України на Донбасі. Її нові злочинні результати – окупанти вчинили навмисні масові вбивства десятків мирних мешканців у Волновасі, Донецьку та Маріуполі, практично в усіх прифронтових населених пунктах Донецької та Луганської областей.

Логіка дій окупанта така – терором і війною змусити Україну до нового "миру" (читай капітуляції) на умовах Кремля: визнання злочинних маріонеткових режимів на окупованих територіях як автономних утворень у складі України, федералізація інших територій України, блокування євроінтеграційного курсу, офіційне закріплення мовного поділу України – шляхом надання російській мові офіційного статусу. А якщо Україна погодиться, то й Захід буде змушений погодитися з "миротворчими" ініціативами Росії. Далекосяжна мета Путіна – фактичне знищення незалежності та дезінтеграція України.

Що має зробити українська влада, щоб зруйнувати цей кремлівський план?

По-перше, потрібно тримати воєнний удар ворога. Доля України залежить перш за все від здатності української армії, інших воєнізованих формувань, суспільства зупинити військовий напад агресора, а в перспективі – звільнити окуповані території. Саме результати на фронті визначатимуть результати переговорів про досягнення миру, а не навпаки. Тому треба й далі концентрувати всі ресурси, щоб зміцнити національну оборону та підвищити боєздатність Збройних Сил. Що необхідно зробити в цьому напрямку:

1. Здійснити реальну люстрацію, переатестацію та перевірку на детекторі брехні військового командування та керівництва силових структур. Усіх корупціонерів, саботажників та пособників ворога слід усунути з посад.

2. Жорстко карати усі прояви корупції в процесі мобілізації. Забезпечити проведення мобілізації перш за все силами чоловіків, які мають фаховий досвід військової та правоохоронної діяльності, а також добровольців.

3. Оперативно нейтралізувати диверсії пособників ворога, починаючи з їхніх дій у парламенті.

4. Створити загони територіальної оборони в усіх районах країни та на їхній основі сформувати народний резерв Збройних Сил.

5. Легалізувати усі добровольчі підрозділи та надати їм ефективне озброєння.

6. Посилити контроль суспільства за реальним станом збройного та матеріально-побутового забезпечення військових підрозділів.

По-друге, сьогодні, хоч і запізно, ціною втрати тисяч людських життів та значних територій, економічного потенціалу та матеріальних ресурсів Верховна Рада офіційно визнала, що події останнього року на Донбасі (а перед тим у Криму) – це пряма військова агресія Росії, а не антитерористична операція проти місцевих сепаратистів.

Однак однієї заяви парламенту про визнання Росії державою-агресором недостатньо – потрібно робити подальші рішучі кроки, а саме:

1. Розірвати дипломатичні відносини та запровадити візовий режим із Росією, оскільки провладна коаліція нарешті спромоглася визнати Росію державою-агресором.

2. Подати позови до Міжнародного Кримінального Суду в Гаазі за вчинені воєнні злочини, в тому числі етнічні чистки, на Донбасі та в Криму; персонально проти Путіна та його поплічників, а не тільки проти його місцевих маріонеток на окупованих територіях. Для цього Україна має невідкладно ратифікувати Римський статут та внести відповідні зміни до Конституції.

3. Подати позови до Міжнародного Суду ООН щодо російської агресії в Криму та на Донбасі з вимогою визнання Росії державою-агресором та виплати компенсацій за збитки, завдані агресором.

4. Звернутися до міжнародних організацій: Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та Організації з безпеки і співробітництва у Європі з вимогою зупинити членство Росії у цих організаціях до часу припинення Росією агресії проти України, звільнення Криму і Донбасу та виплати компенсацій за завдані збитки.

5. Звернутися до країн світу з проханням посилити економічні санкції проти держави-агресора.

6. Знову звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму і НАТО по військово-технічну та іншу допомогу для протидії російському агресору.

По-третє, Президент має ухвалити рішення щодо запровадження воєнного стану на території АР Криму, Донецької, Луганської областей та всіх прифронтових областей, де є загроза військової агресії та систематично відбуваються терористичні акти. Це пряма норма Конституції України, пункт 20 статті 106.

Згідно із Законами "Про оборону України" та "Про правовий режим воєнного стану" запровадження воєнного стану:

1. Надає збройним силам необхідні повноваження для захисту національної безпеки.

2. Покладає персональну відповідальність за ситуацію в зоні воєнних дій на Президента України.

3. Дозволяє оперативно нейтралізувати дії осіб, організацій, в тому числі підприємств та ЗМІ, які є посібниками агресора, встановити повний контроль над інформаційним простором.

4. Надає владі та армії право на законних підставах залучити та конфіскувати ресурси підприємств олігархів для оборони країни.

По-четверте, захоплені Росією райони Донбасу мають бути визнані так само, як Крим, тимчасово окупованими територіями, що передбачатиме реалізацію наступної політики:

1. У судовому порядку визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними та маріонетковими організаціями, створеними Путіним для легітимізації російської агресії на Донбасі.

2. Скасувати закони про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію терористів, ухвалені в незаконний спосіб на початку вересня 2014 року.

3. За жодних умов не погоджуватися на проведення місцевих виборів на захоплених територіях Донбасу до часу їхнього повного звільнення від російських окупантів, оскільки це прямий шлях до легітимізації окупаційного режиму, чого добивається Путін.

4. Припинити бюджетне фінансування окупованих територій, а також заборонити торгівельні та економічні відносини з окупованими територіями, щоб унеможливити підтримку життєздатності окупаційного режиму за рахунок України.

5. Спрямувати бюджетні кошти для надання допомоги на облаштування вимушених переселенців з усіх тимчасово окупованих територій. Завдання уряду – створити для всіх українців, які не підтримують окупаційний режим та не хочуть залишатися на окупованій території, побутові можливості переїхати на території, контрольовані українською владою.

По-п'яте, зважаючи на те, що російські окупанти систематично не виконують нав'язані ними ж ганебні Мінські домовленості від 1 вересня 2014 року, Україна має відкинути їх повністю та запропонувати свій план досягнення миру, який включатиме такі послідовні кроки:

1. Виведення усіх російських військових формувань із території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном із Росією та виплата Росією компенсацій за збитки, спричинені агресією.

2. Проведення десепаратизації, позбавлення виборчих прав посібників сепаратистів та агресора на звільнених від окупації територіях.

По-шосте, протидія російській агресії має бути послідовна у всіх царинах життя суспільства, а не лише на військовому і дипломатичному напрямках. Ситуація, за якої частина українців віддає життя на фронті, зупиняючи російську агресію, а російський бізнес і його українські контрагенти продовжують заробляти в Україні, ніби нічого не сталося, є моральним злочином. Тому:

1. Треба запровадити санкції проти російського бізнесу та його контрагентів в Україні, починаючи з бізнесу наближених до Путіна чиновників.

2. Арештувати майно і кошти кампаній з російською часткою власності до повної компенсації Росією збитків, завданих Україні внаслідок воєнної агресії Росії, окупації суверенних українських територій, грабунку державного та приватного майна.

3. Звільнити інформаційний простір України від духовної та інформаційної окупації, подолати наслідки штучної русифікації.

4. Уряд має реалізувати курс на подолання енергетичної та економічної залежності від Росії в усіх аспектах.

powered by lun.ua
Коментарі — 275
антивірус _ 28.01.2015 00:56
IP: 37.55.232.---
moskel:
антивірус:...
ти читати вмієш.
Расєя міняє Надю на зняття санкцій.
І Ціля знала це – тому включила Надю в списки щоб зняти санкції з росії
А звідки ти знаєш, що вона це знала?...В тебе є про це якісь факти і докази?...Чи це твоя версія та продукт твоєї хворої уяви?...
Golden Force _ 28.01.2015 00:54
IP: 74.125.18.---
Скажу непопулистски, цинично – достаточно перекупить руководство и ключевые фигуры ДНР и ЛНР, а тех, кто не согласится, зачистить и дело в шляпе. Или барины, раввины и императоры играют в геополитику не трогая "элиты", но пуская в расход холопов? "5тыс жертв... подумаешь? Это мало для такого рода конфликтов в других точках и временах" – холодная логика психопатов. Тогда это может быть чисто демократической инициативой с большими последствиями для всех – в интернете есть сетевой проект, который собирает деньги на киллера для Обамы, вы не знали?) Уже собрано для помощи армии 194млн гривен, если мне не изменяет память – половина (если не больше) была украдена. Ими можно было распорядиться гораздо эффективнее, знаете почему этого не произошло? Никто не хочет завершения конфликта – все ключевые игроки на нем какойто бизнес делают и получают дивиденды – воруют, ведут разбой, накручивают рейтинги, играюцца в геополитику, используют как оправдание и тп, а решение так просто)
DoctorUkraine _ 28.01.2015 00:54
IP: 77.123.20.---
Яна Якимцова:
wed:
А готель Махніцького ще цікавіше, який він купив після генпрокурорства.
Деякі, бачу, полюбляють, з насолодою повторювати та транслювати невпинно репертуари для художнього політичного свисту.Ніякого, Н І Я К О Г О готелю він ніколи не купляв.
антивірус _ 28.01.2015 00:50
IP: 37.55.232.---
Яна Якимцова:
Головне, антивірус, не переходити на особистості (як ви полюбляєте) якщо ви не можете закохати опонента в свій ідеал.
Це захист інших від думки дурака...Бо закохати зомбованого опонента у свій ідеал неможливо та майже безуспішно...Бо він бачить тільки те, що хоче бачити... Та чує те, що хоче чути...І буквально сліпий до інших поглядів на ситуацію...
Andy Inna Gritsay _ 28.01.2015 00:50
IP: 74.125.19.---
Схід починає розуміти... Маріупольська міськрада визнала "ДНР" та "ЛНР" терористами – східняки
обєднуйтеся зі Львовом против Кіівського тупого олігаргічнохо клану.


Депутати Маріупольської міськради одноголосно засудили агресію Росії та визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.
Як повідомляє 0629, у вівторок на сесії міськради депутат Олександр Ярошенко заявив, що Верховна Рада ухвалила рішення про те, що Росія – це країна-агресор, і запропонував депутатам міськради підтримати це рішення.
Мер Маріуполя Юрій Хотлубей виніс на голосування питання, і всі одноголосно засудили агресію Росії та визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.
Водночас народні депутати від Маріуполя у Верховній Раді не проголосували за це рішення.
Andy Inna Gritsay _ 28.01.2015 00:49
IP: 74.125.181.---
DoctorUkraine – 100%
moskel _ 28.01.2015 00:48
IP: 74.125.17.---
антивірус:
moskel: Одним із способів та інструментів вирвати Савченко з російського полону – це був шлях вибрати її депутатом Парламенту...Ти чим не задоволений?...
ти читати вмієш.
Расєя міняє Надю на зняття санкцій.
І Ціля знала це – тому включила Надю в списки щоб зняти санкції з росії
антивірус _ 28.01.2015 00:40
IP: 37.55.232.---
Надія Захарчук: А ти що, там також була в цьому італійському готелі і бачила там дочку Тимошенко?...Чи десь фото про це?...
.А що, діти всіх решти політиків всі були в той час на Майдані, крім дочки ув*язненої Тимошенко?
Яна Якимцова _ 28.01.2015 00:40
IP: 94.154.208.---
wed:
А готель Махніцького ще цікавіше, який він купив після генпрокурорства.
DoctorUkraine _ 28.01.2015 00:38
IP: 77.123.20.---
Глупое украинское население дорого уже платит и еще заплатит за свой антимайданный проолигархический выбор. За то,что уволили из власти самую проукраинскую, самую принципиальную на сегодняшний день -главного Люстратора и решительного проводника майданных реформ – партию Свобода.См. как голосовала Свобода за все важные по реформам законы от майдана и постановы,полным 100% составом весь период пребывания в предыдущем парламенте-см.Хто як ГОЛОСУЄ у Верховній Раді?Ее смело можно считать всем мыслящим украинским людям -главным двигателем реформ и защиты украинских ценностей. А что теперь-где судова реформа? где выборность судей?Где реформа избирательного законодательства?Где люстрация власти, реформа полиции,где комитет-бюро протидії корупції?Где защита среднего класа?Где реальное повышение обороноспособности страны и верховного командования? Где разведка? где Сбу (почему грады врага безнаказанно подошли к Мариуполю и свободно атаковали,после илловайсков., и др. сотен почему?
wed _ 28.01.2015 00:36
IP: 74.125.18.---
uzol:
Не читал... Чего я перестал голосовать за Свободу?Достаточно одной ДУРЫ, не буду даже называть фамилии... и вдобавок прокурора...Поэтому и читать не хочу...За рейтингом эффективно ехать на восток...
угу, Фаріон давно треба було принаймні відсунути в тінь... не так шкодила б,
взагалі що мене в Свободі дивує найбільше – мають дуже багато чесних і щирих рядових партійців,
мають толкового і вже досить досвідченого лідера... але не можуть позбутися 5-10 ну явно не відповідних людей з проводу (ну чи там оточення лідера – ніколи не вникав як там верхи Свободи функціонують), котрі заводять партію в такі кути, де рейтинг тільки тратиться, а не набирається

та й як проходив вибір Махніцького по "квоті" звісно теж дуже цікаво
Яна Якимцова _ 28.01.2015 00:35
IP: 94.154.208.---
антивірус:
Яна Якимцова:
антивірус:
Ви собі суперечите, віддаєте свій голос за "Свободу", який так потребує ЮВТ, (з огляду на її рейтинг), а вважаєте єдиним достойним чоловіком в політиці ЮВТ? Де логіка?
Логіка в тому, що на Президентських виборах я голосував за Тимошенко...А на парламентських – за "Свободу"...А коли маю час, то захищаю тут їх обох від нападок москалів і несвідомих "ура-патріотів"...
Головне, антивірус, не переходити на особистості (як ви полюбляєте) якщо ви не можете закохати опонента в свій ідеал.
Надія Захарчук _ 28.01.2015 00:33
IP: 91.206.4.---
Andy Inna Gritsay:Депутати Маріупольської міськради одноголосно засудили агресію Росії та визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.
Як повідомляє 0629, у вівторок на сесії міськради депутат Олександр Ярошенко заявив, що Верховна Рада ухвалила рішення про те, що Росія – це країна-агресор, і запропонував депутатам міськради підтримати це рішення.
Мер Маріуполя Юрій Хотлубей виніс на голосування питання, і всі одноголосно засудили агресію Росії та визнали "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями.
Водночас народні депутати від Маріуполя у Верховній Раді не проголосували за це рішення.
Ці гниди не голосують бо живуть на московське подаяніє. Яка біда в простого люду, а ця наволоч навіть бровою не веде.
антивірус _ 28.01.2015 00:31
IP: 37.55.232.---
moskel: Одним із способів та інструментів вирвати Савченко з російського полону – це був шлях вибрати її депутатом Парламенту...Ти чим не задоволений?...
wed _ 28.01.2015 00:29
IP: 74.125.18.---
в "новині" щодо ви серу Бірюкова запостити не вдалося... пробую в блогах тепер...

Urai:
Что ж ты дедаешь, засранец? Уже как рыги Украину на сорта делишь?
та москалюга прихований мабуть...

Hennessy:
Бірюков пише:часто просили данные по потерям. Мол в указанных областях (западных) очень много погибших. Вот дали карту:

А на кількість проживаючого населення не пробував поділити умнік???
+1

90-91 загиблих на приблизно мільйонні Волинську та Житомирську області – це в 5 разів менше в перерахунку на населення, ніж скажімо в Києві... але ж це радник Порошенка, а всі знають, яких тупих людей він любить назначати на посади, що потребують людей мудрих і розумних... а йому аби вірні були – дбати за його власні інтереси і таких вистачить...
Надія Захарчук _ 28.01.2015 00:25
IP: 91.206.4.---
антивірус:
Яна Якимцова:
антивірус:
Я підтримую та голосував за "Свободу", а не за ваших масонів
Якщо ви голосували за "Свободу" навіщо тоді ви так завзято захищаєте ЮВТ?
Тому що вважаю Тимошенко патріотом України і єдиним справжнім чоловіком в українській політиці..., Яку підтримував та захищав весь цивілізований світ...А фото Тимошенко за гратами було символом Майдану, який скандував "Юлі, волю!"...Україна втратила свій шанс, не обравши Тимош своїм Президентом...ЗМІ та.мільярди олігархів на виборах знову привели їх до влади
Майдан скандував "Юлі волю" та додава "а не владу". Схаменіться! Вона в тій владі вже сто разів була. Лицемірка, під час розстрілу майдану її донька ніжилась в шикарному італійському готелі, не видно було її і серед волонтерів. Ви скажете, що батьки за дітей не відповідають. Я вам заперечу, це діти можуть не відповідати за батьків, а батьки за дітей завжди.
moskel _ 28.01.2015 00:22
IP: 74.125.181.---
антивірус:
з якого року сука є членом ЄНП.
скільки грошей вана їм забашляла.
скільки разів вана їздила на їхні зїзди
і все в пісок
антивірус _ 28.01.2015 00:20
IP: 37.55.232.---
Яна Якимцова:
антивірус:
Ви собі суперечите, віддаєте свій голос за "Свободу", який так потребує ЮВТ, (з огляду на її рейтинг), а вважаєте єдиним достойним чоловіком в політиці ЮВТ? Де логіка?
Логіка в тому, що на Президентських виборах я голосував за Тимошенко...А на парламентських – за "Свободу"...А коли маю час, то захищаю тут їх обох від нападок москалів і несвідомих "ура-патріотів"...
moskel _ 28.01.2015 00:18
IP: 74.125.18.---
антивірус:
Владимир Беспалов:
.
Ви маєте на увазі ПР-донов і їх кримінальний режим?
ми маєм на увазі суку пархату.
яка міняє Надю на санкції проти росії.
яку кинула її рідна Європейська народна партія

Лідер Європейської народної партії в ПАРЄ підтримав росіян щодо санкцій
антивірус _ 28.01.2015 00:12
IP: 37.55.232.---
Владимир Беспалов:
Граждане, просравшие Крым и приведшие своими действиями к войне, вообще не имеют права голоса.
Тем более ещё и давать советы кому что надо делать.
Ви маєте на увазі ПР-донов і їх кримінальний режим?
Andy Inna Gritsay _ 28.01.2015 00:12
IP: 74.125.181.---
Peter Blood i SARA21 – тролі – ігноруйте їх, їм платять якщо ви з ними входити в дискусії

Свобода 100% права – і скоро схід це зрозуміє... як що вже не зрозумів... ще пару російськиx вибриків як в Маріуполі і східняки замість львівських Порошенкa "ума научат". Гляньте як зашевелилися після Маріуполя – почули що буде гаплик скоро їм з їхнею миротворчою політикою...
Volodymyr Lisivka _ 28.01.2015 00:10
IP: 74.125.18.---
Факел в руки і вперед – робити картинку для російської пропаганди. Це реальні кроки.
SARA21 _ 28.01.2015 00:09
IP: 91.226.4.---
Peter Blood:
Щирі хохли воюють,а щирі українці піаряться.
Яна Якимцова _ 28.01.2015 00:08
IP: 94.154.208.---
Таня Киянка:
uzol:
Не читал... Чего я перестал голосовать за Свободу?Достаточно одной ДУРЫ, не буду даже называть фамилии... и вдобавок прокурора...Поэтому и читать не хочу...За рейтингом эффективно ехать на восток...
Щось не пам"ятаю Порошенка і Яценюка " на востоке". Яке щастя,що у їхніх фракціях всі як один "умные".
Порошенко був на сході перед самими президентськими виборами, в Луганську якщо я не помиляюсь. Йому там ще світло відключали, а Яценюк був, коли йшли торги з ахметкою з приводу дотацій на регіон під час початку заворушень на сході. Ну і начебто в по зонах АТО їздять
Яна Якимцова _ 28.01.2015 00:03
IP: 94.154.208.---
антивірус:
Яна Якимцова:
антивірус:
Я підтримую та голосував за "Свободу", а не за ваших масонів
Якщо ви голосували за "Свободу" навіщо тоді ви так завзято захищаєте ЮВТ?
Тому що вважаю Тимошенко патріотом України і єдиним справжнім чоловіком в українській політиці..., Яку підтримував та захищав весь цивілізований світ...А фото Тимошенко за гратами було символом Майдану, який скандував "Юлі, волю!"...Україна втратила свій шанс, не обравши Тимошенко своїм Президентом...ЗМІ та.мільярди олігархів на виборах знову привели їх до влади
Ви собі суперечите, віддаєте свій голос за "Свободу", який так потребує ЮВТ, (з огляду на її рейтинг), а вважаєте єдиним достойним чоловіком в політиці ЮВТ? Де логіка?
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter