Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Про істеричні антиукраїнські реакції польських політиків

27 січня 2018, 16:08

Перше. Кинуті українцям звинувачення є абсурдними й нікчемними з точки зору історії та міжнародного права.

Друге. Раджу представникам польської влади, перш ніж бризкати слиною в бік українців, уважно переглянути власну історію. Нагадаю, що антиукраїнська шовіністична політика Речі Посполитої в XVII-XVIII ст. та 20-30-х рр XX ст. завершилася для поляків втратою держави.

Третє. Польські політики, які нагнітають польсько-українське протистояння, зрозумійте нарешті, що переможцем тут може бути лише Московія.

Четверте. Ми поважаємо право поляків бути патріотами своєї держави, право шанувати своїх героїв. Але очікуємо на таку ж саму повагу. Тому не смійте ставити нас перед вибором, хто наші герої!

П'яте. Звертаюся до Президента Польщі Анджея Дуди: пам'ятайте слова Пілсудського про те, що не може бути вільної Польщі без незалежної України. Знайте: уявна перемога над українцями в минулому стане серйозною поразкою для Польщі в майбутньому. Закликаю Вас зайняти державницьку позицію й заветувати це рішення Сейму.

Очевидно, що чекати адекватної реакції на ці випади від влади марно. Але це не означає, що українці беззахисні. Знайте: ми не мовчатимемо й адекватно реагуватимемо на провокативні дії частини польського політикуму, який зазіхає на українську гідність, принижуючи наших Героїв.

Далі публікую офіційну заяву З'їзду ВО "Свобода":

26 січня 2018 року Сейм Республіки Польща ухвалив пакет законів, зокрема зміни до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів, спрямованих проти України та українців. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" засуджує цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.

Заборона "бандерівської ідеології" ‒ це не просто дешевий популізм частини польського політикуму. Насправді це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Зокрема, цей пакет законів повторює темники кремлівської пропаганди щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за спростування цієї брехні передбачає позбавлення волі до трьох років.

У своїй політиці агресивного реваншизму та односторонньої ревізії історії депутати Сейму дійшли до заборони називати польські катівні на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв та представників інших національностей) "концентраційними таборами". Вони дійшли й того, що територію Галичини називають "Східною Малопольщею" та забороняють згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини)! Це ще раз свідчить про цинічні подвійні стандарти польської верхівки.

Такі рішення польського Сейму ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України відновити добросусідські відносини з Польщею. Бачимо, як союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польських корисних ідіотів Кремля та бездіяльність української влади.

Вважаємо ухвалення такого пакету законів прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій. Для всіх очевидно, що виграє від цього спільний ворог ‒ Московія. В той час, як Україна спливає кров'ю, безвідповідальні польські шовіністи підступно б'ють у спину, користуючись тимчасовою слабкістю офіційного Києва. Нагадуємо полякам, що і Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!" Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди. Нинішній польській владі слід пригадати історію: кожен удар у спину українців закінчувався трагічно для самої Польщі.

Але найбільша відповідальність перед Україною і українцями лежить на керівництві нашої держави. Очевидно, що чинна польська влада не сміла б робити таких кроків, якби українські очільники їм не потурали. Бо замість захищати українців, національні інтереси держави, вони плазують на колінах перед антиукраїнськими пам'ятниками з шовіністичними написами.

У зв'язку з цим вимагаємо від Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія:

- Невідкладно ініціювати та скликати позачергову сесію для адекватної оцінки рішення Сейму Республіки Польща;

- Звільнити міністра закордонних справ Павла Клімкіна за черговий провал вітчизняної дипломатії;

Закликаємо Президента України Петра Порошенка як відповідального за зовнішню політику негайно публічно засудити рішення польського Сейму та повернути звання Героя України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, яке відібрав злочинний режим Януковича.

Досить терпіти хронічні провали в зовнішній політиці!

Слава Україні!

powered by lun.ua
Коментарі — 151
valsh01 _ 28.01.2018 11:35
IP: 176.119.93.---
mihaylenco:
valsh01
Схаменіться, шановний! Зараз іде війна. Агресор захопив наші території, де влаштував кривавий розбій. Під приводом боротьби з українським націоналізмом. Послухайте, що кажуть керівники ватного царства. Послухайте, що кажуть пропагандисти ватного царства
Забавно)) Вы сами признаете, что война идет "Під приводом боротьби з українським націоналізмом". Т.е истинные причины России – сделать Украину своей колонией либо полностью подчиненной себе страной – подменяются идеологическими пустышками "борьбы с национализмом". А Украина вместо того, чтобы опровергнуть этот фейк (для себя, для мира и России), вместо того, чтобы показать, что мы остаемся по-прежнему толерантны, открыты для мира (зачем национализму Европа?), мноязыковы, многокультурны (Боже, что сделал Высоцкий укр.националистам?), закручиваем гайки ненависти, нетерпимости, цькування, мономыслия, которые присущи национализму (причем, любому)
mihaylenco _ 28.01.2018 11:29
IP: 93.171.73.---
Олег Соколенко
если Бандера ничего не подписал, за что его уважают националисты? не за красивые же глаза...

Та... Щось є велика підозра, що нинішні націоналісти виросли з комуністичного жабуриння. Тоу й користуються совєйськими штампами.
mihaylenco _ 28.01.2018 11:27
IP: 93.171.73.---
Mykola Fedoriy
Це маніпуляціі та брехня, і переведення стрілок...

Так, це маніпуляція, та брехня. Але чому тоді наші історики, та публічні ідеологи не проголошують з екранів, як здійснювався геноцид євреїв царськими та сталінськими режимами. Чому не називають жодного законі імперії, яким заборонялося, наприклад, євреям займатися певною діяльністю? Межа осідлості. і т.д. Чому зовсім забули "справи лікарів"? Чому Олег Тягнибок жодним словом не згадує, як сталін нищив євреїв, та обмежував їхні права до рівня гетто. Дивись, і менше би людей вважали нацоналістів за людожерів.
mihaylenco _ 28.01.2018 11:21
IP: 93.171.73.---
Олег Соколенко
Ленин лично тоже никого не зарезал

Лєнін підписав безліч наказів, та постанов на масові злочини в державних масштабах.
Mykola Fedoriy _ 28.01.2018 11:20
IP: 46.118.141.---
mihaylenco:
Mykola Fedoriy
Ті, хто для однієї воюючої сторони є героями, для протилежної сторони завжди злодії. Але... Але мене дивує позиція євреїв. Чому Мазепа, Петлюра, Бандера для них ворог, царі та сталіни, які з найвищих кабінетів влаштовували організований геноцид євреїв руками Мазеп, Петлюрів, Бандерів – герої. Чому зовсім не згадують чорносотенців – ватних націоналістів, котрі влаштували найкривавіші погроми, і навіки посіяли ворожнечу між євреями, та христианським населенням на побутовому рівні. Чому?
Це маніпуляціі та брехня, і переведення стрілок, що Мазепа, Петлюра, Махно, Бандера робили єврейські погроми.Це робота радянськоі пропаганди, щоб зробити іх бандитами, порівняти з фашистами та визвати ненависть до всіх провідникіа украінського національно-визвольного руху, що боролись за вихід із російськоі (потім совєцкой) імперіі та створення незалежноі держави для Украінців...
mihaylenco _ 28.01.2018 11:18
IP: 93.171.73.---
Orest Jj
Проект мирового еврейства "Небесный Иерусалим" по строительству Нового Израиля на территории пяти украинских областей со столицей в Днепре и территории Нового Шелкового Пути (восток)

Чув про таке. І те, що відбувається в Україні, повністю вписується в цю гіпотезу. Але... Не треба бути бидлом, і ніякі змови не працюватимуть. Не треба продаватися, і ніякі подібні проекти не працюватимуть.
mihaylenco _ 28.01.2018 11:09
IP: 93.171.73.---
ykola Fedoriy
Якщо украінці мали бандерівську ідеологію (побудова незалежноі украінськоі держави на своій етнічній територіі), то якусь ідеологію мали і поляки та москалі, які цьому противились...

Не розумію демонізації бандерівців. Це всього лише совєцький штамп. Як на мене, ті, хто використовує термін "бандерівці", перебуває під впливом совєцької ідеології. Не розцмію героїзації Бандери. Він всю війну просидів у нацистській тюрмі. Жодного злочину Бандера не вчинив. Жодної якоїсь військової, чи каральної операції Бандера не провів. Жодного керівного документу Бандера не підписав. В чому полягають злочини Бандери? Чи подвиги Бандери? Якщо українцям треба знайти реального героя, то ніяких проблем, їх повно. Так ні, користуються совєцьким піаром.
mihaylenco _ 28.01.2018 10:56
IP: 93.171.73.---
Petro Ivanovich
Так кто там у нас агрессор???

Агресор не той, хто більше справ подав до суду, а той, хто захоплює чуже. Агресор той, хто погрожує насиллям, чи захопленням чужого.

Щодо судових позовів. Класична схема рейдерства – "позов до суду-судове рішення-силове захоплення".
Mykola Fedoriy _ 28.01.2018 10:53
IP: 46.118.141.---
Якщо украінці мали бандерівську ідеологію (побудова незалежноі украінськоі держави на своій етнічній територіі), то якусь ідеологію мали і поляки та москалі, які цьому противились...Тому у поляків і москалів був спільний ворог – украінці з бандерівською ідеологією, яких вони називають хлопами та бандитами...Так нібито вони були сплошні благородні шляхтичі та джентельмени арістократічєскіх кровєй...
mihaylenco _ 28.01.2018 10:39
IP: 93.171.73.---
Mykola Fedoriy
Коли нема чим вкусити в сьогоденні, то за негативними фактами лізуть та риються в історичне минуле...Минулі покоління жили в інший час...

Ті, хто для однієї воюючої сторони є героями, для протилежної сторони завжди злодії. Але... Але мене дивує позиція євреїв. Чому Мазепа, Петлюра, Бандера для них ворог, царі та сталіни, які з найвищих кабінетів влаштовували організований геноцид євреїв руками Мазеп, Петлюрів, Бандерів – герої. Чому зовсім не згадують чорносотенців – ватних націоналістів, котрі влаштували найкривавіші погроми, і навіки посіяли ворожнечу між євреями, та христианським населенням на побутовому рівні. Чому?
Mykola Fedoriy _ 28.01.2018 10:33
IP: 46.118.141.---
В 1945-1047 роках відбулась брутальна насильна військова депортація та виселення місцевого мирного населення украінців з іх етнічних територій Закерзоння та Холмщини, які Сталіним були віддані Польщі...Це беззаконня офіційно спільно зробили влада Республіки Польща та СССР...Це було аналогічно як зробив тоді крємльовский режим з кримськими татарами та чеченцями...Татари та чеченці повернулись...А чи повернуться на свою землю Украінці?...
mihaylenco _ 28.01.2018 10:33
IP: 93.171.73.---
valsh01
Нет, я не противник "бандеровской" идеологии)) Поскольку...

Схаменіться, шановний! Вас занесло! Зараз іде війна. Агресор захопив наші території, де влаштував кривавий розбій. Під приводом боротьби з українським націоналізмом. Послухайте, що кажуть керівники ватного царства. Послухайте, що кажуть пропагандисти ватного царства. Послухайте, що кажуть громадяни ватного царства.

Ви дуже шанований коментатор на форумі УП. І раптом опинилися в одному ряду з жириновськими, калашниковими, дугіними...
Mykola Fedoriy _ 28.01.2018 10:17
IP: 46.118.141.---
Олег Соколенко:
Roman Gall:
========
украинские националисты руководствуются в своей деятельности завещанием ребе Шнеерсона?)
Брись в паРашу на свои сайтьі, воронежский рашист Взадов-Запєрдоленко!...
Mykola Fedoriy _ 28.01.2018 10:14
IP: 46.118.141.---
Коли нема чим вкусити в сьогоденні, то за негативними фактами лізуть та риються в історичне минуле...Минулі покоління жили в інший час та діяли в інших обставинах, які іх змушували оборонятись та боротись, щоб вижити...Чому я зараз повинен нести відповідальність за поступки інших людей в минулому, які я особисто не вчиняв?...Хоча можу сприймати з розумінням іх мотиви та необхідність так діяти..._Так само діяли і іхні противники, які джентельменською поведінкою зовсім не відначались...У кожного була своя правда...
руслан49 _ 28.01.2018 10:01
IP: 37.53.224.---
LYCIV_OLGA:
Ну, а особисто я – взагалі не бачу підстав для "істерічних антипольських реакцій", але вже "українських політиків"! Бо "в своїй хаті своя правда та воля", тому – в кожного народу – СВОЇ герої і злочинці, які для іншого народу можуть бути – "цілком навпаки"...
Поляки думають – А чого це українці не ставлять памятники з відрубаними головами і дітьми на вилах. Це ж так модно в Польші.
І ждуть, коли українці поставлять памятник убитим поляками українцям-гайдамакам Коліївщини. З відрубаними головами, на палях в бронзі, повішених на шибенецях, четвертованих. Ще здирали із живих шкіру. Скульпторам безліч роботи. І тоді будуть любуватися українці і поляки кожен на свій памятник.
Олександр Перший _ 28.01.2018 09:23
IP: 188.163.12.---
Націоналізм – це любов до своєї нації (і відповідні дії, спрямовані на добробут нації та її розвиток). Націоналізм зовсім не суперечить поваги, навіть симпатії, до інших націй. Це як любов до певної жінки, яка зовсім не означає ненависті до всіх інших жінок.

Нацизм, шовінізм, фашизм – це все, як кажуть, з інших опер. Звісно, що за права нації доводиться боротись (історія – це боротьба націй за існування), особливо коли ці права відбирались впродовж століть та ще й на рідної землі.

Що стосується методів боротьби, то вони бувають різними в залежності від ситуації, починаючи з національно-визвольних війн (які пройшли всі нації), до мирних акцій чи прийняття певних законів, які захищають національні права.

Прийняття поляками закону про заборону бандерівської ідеології – приклад боротьби за національну свідомість поляків і нехтування національними правами українців.
bayda2013 _ 28.01.2018 09:01
IP: 35.195.250.---
Чому ж Наполеон, через імперські амбіціі котрого, було знищено сотні тисяч людей, є зараз національним героєм Франціі, і ні іспанці, ні німці, ні навіть москалі, не протестують проти цього?!
Igor Ovchar _ 28.01.2018 08:08
IP: 176.120.47.---
Orest Jj:
Не помогают американские снайперские винтовки хо/хлам, шахтари из своих берданок, ложат хох/лов как мишени – игрушки в тире.
Там під Ростовом вже цілі поля ваших "шахтарів". Закопані, як пси, без імен, але з номерками. Так що закрий пащеку, прілагатєльноє, "затяни пояса" та "готовся к земле"
Orest Pecharskyy _ 28.01.2018 03:43
IP: 35.190.192.---
Интересно, как увлечённо взбрыкнули антиукраинцы на антиукраинскую акцию поляков... Веками воспитанная украинофобия метастазировала в современный мир, в том числе и в Украину... Мир велик и есть места, где нет украинце, их языка и националистов в том числе... Зачем нервничать среди украинцев, их языка, националистов в их националистеском пространстве... Постоянное возбуждение – не основа здоровья.
Orest Pecharskyy _ 28.01.2018 03:27
IP: 35.205.22.---
valsh01:
Что за дешёвый словесный ананизм – кто из украинцев, в том числе националистов, говорит о превосходстве своей нации? Вы что-то очень возбуждающее принимаете на ночь глядя... Перестаньте ананировать... и вообще не возбуждайте себя тщетными иллюзиями...
valsh01 _ 28.01.2018 01:47
IP: 188.115.147.---
Andrey Kononenko:
valsh01:
Ага, значит, вы противник бандеровской идеологии:)
Нет, я не противник "бандеровской" идеологии)) Поскольку идеологиям вообще противиться не имеет смысла – их запрещаешь, а они восстают из пепла запретов и забвения. Я не противник, чтоб "бандеровской" идеологии поклонялась часть общества. Особенно молодых – наивных, бескомпромиссных, неискушенных. Повзрослеют, поймут сами, что наш мир намного сложнее, чем мир простоты крайних националистических идей)) Поэтому, когда 3-5% политически активных украинцев исповедуют "бандеровские" идеи – это совершенно нормально и даже хорошо для страны. Плохо, когда количество таких людей превышает 10-20%. Это значит, что общество в большой беде, и оно видит выход только простоте и агрессивности националистов. Так было при Януковиче, когда Свобода на выборах в ВР взяла больше 10%. Так было на Майдане Достоинства, когда люди верили не столько политикам на сцене, сколько ребятам из Правого Сектора
Andrey Kononenko _ 28.01.2018 01:22
IP: 188.163.73.---
valsh01:
Ага, значит, вы противник бандеровской идеологии:)
valsh01 _ 28.01.2018 01:16
IP: 188.115.147.---
Andrey Kononenko:
Тут вот какой интересный момент: со всей Украины против польского закона вписались в основном только тягнибоковцы. Вопрос в том, сколько процентов украинских граждан чувствуют себя оскорбленными в связи с запретом т. н. бандеровской идеологии?
Есть еще одна странность)) Крайне агрессивная украинская национальная идеология (которую Вы назвали "бандеровской") считается вполне нормальной в Украине. И даже властью распространяется в качестве идеологии всего украинского общества. Но, почему-то, точно такая же агрессивная польская националистическая идеология (назовем ее анти-"бандеровской") частью украинцев воспринимается в штыки. Господа националисты, если вы уверены в превосходстве своей нации, то где-то рядом найдутся точно такие же укуренные, которые на вашу нацию плюют, поскольку убеждены в превосходстве своей нации))
valsh01 _ 28.01.2018 00:55
IP: 188.115.147.---
Logic2009:
valsh01:
лучше не ищите так истово врагов заграницей, а сосредоточтесь на дураках здесь.
==
Весьма самокритично.
Гнать надо Вас с Вашими дурацкими советами,
"интернационалист", а точнее русский шовинист.
Просто обожаю самокритичных дураков (которые чаще всего оказываются не столько дураками, сколько подлецами), которые точно знают кого, куда и как "гнать". Так как вы намеков не понимаете, то это я про вас, Logic2009.
П.С. Ситуация в Донбассе никого и ничему не научила ((. Будем и дальше испытывать друг друга – кто из нас патриотичнее)) А проигравших – гнать)) Всенепременно))
П.С2. А поляков вы куда собираетесь гнать? Уже придумали?
Infinity Angle _ 28.01.2018 00:05
IP: 35.195.81.---
Прикро за польське суспільство, яке вибирає історичний регрес в стосунках майже з усіма. Замість того, щоб засудити частину своїх громадян польської національності, які допомагали німецьким нацистам нищити у концтаборах (та й поза ними – Єдвабне, наприклад) своїх громадян єврейської національності, до річниці Голокосту ухвалили закон про кримінальну відовідальність за вживання терміну "польські концтабори". З цього приводу в Ізраїлі вже бачимо швидку, – на відміну від України – офіційну реакцію. Як от, Яд Вашем:"Це спроба приховати історичну правду, що німці протягом Голокосту отримували підтримку від польського населення". Гостро засудив закон прем'єр Нетаньяху, сказавши: "Історії не можна змінити" і доручив своєму послу у Варшаві висловити протест прем'єрові Моравецькому. Напевно, біблійну приповідку про колоду і скалку у католицькій Польщі назабаром теж заборонять на законодавчому рівні.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter