Оксана Забужко Письменниця, Віце-президент Українського ПЕН-центру

Зневажена честь Києва

27 травня 2008, 17:28

Соромно, звісно. Соромно, що мером моєї столиці й далі лишатиметься блазень із явними ознаками психічного нездужання, – і моє апостольське Вічне Місто, моя священна столиця, впродовж віків ким тільки не гвалтована, буде й далі стрімко перетворюватися на брудний, безликий Гонконг, по якому мчать, перекриваючи рух, класичні Свириди Петровичі й Проні Прокоповни на джипах із урядовими номерами, здійснюючи свою давню мрію, за класиком-таки: "А я по Хрещатику шлейфом тільки шелесь! шелесь! Та на всіх тільки пху! пху!"...Тільки ж коні, то пак кияни, не винні. І не варто так уже улюлюкати в бік міфічних гречколюбних бабусь, які буцімто воліли "по 100 гр. щосвята від Черновецького" над "один раз 1000 грн. від Тимошенко" (за моїми спостереженнями, бабусі якраз голосували "за Юлю"!). А річ у тім, що киянам таки дійсно не було з кого вибирати. З цілого довжелезного полотна кандидатів (ах, трясця ж вашій помаранчево-біло-блакитно-рожево-червоно-рябоцибесенькій мамі, як же ж ви всі дістали, пігмеї, своєю щовиборчою істеричною трясучкою капшуків і амбіцій!) – таки жоден не продемонстрував, ні на макове зерня, – ні державницької культури, ні свідомості столичного мера. Ані, зрештою, просто, гідності киянина, якому це Місто – болить.

Бо з Містом же таки катастрофа – впору криком кричати й калатати в дзвони на сполох, як перед татарськими набігами. Сто років тому це ще було одне з найпрекрасніших міст у Європі. Двадцять років тому, вже понівечене й брутально ограбоване сталінським погромом із понад 300 своїх коштовних храмів і майже всіх історичних ансамблів, воно ще лишалося, завдяки унікальному, містичному, тільки з Римом і Єрусалимом порівнянному ландшафту, "містом-садом", де в радість було жити – і яким можна було захоплюватися. Нині це – розпухла сміттярка диких, сліпих, оскаженілих нуворішських грошей і нуворішських-таки смаків. Чотиримільйонне місто з одним (!) вокзалом, без багатоповерхових паркінгів (жодного!) і об'їздних доріг (вантажівки в історичному центрі – незмінний шок кожного європейця!), з людьми, загнаними під землю (!), й давно "непроїздним" потоком "пробок" і "тянучок" на поверхні, без пішохідних зон і взагалі без хідників, бо по хідниках паркуються й їздять автомобілі ("повбивав би!"), з китайсько-латиноамериканською екологією (ще трохи, і сльози тектимуть з очей від забрудненого повітря, як у Боготі!), з Hayatt'ом навпроти Софії (ще раз "повбивав би!") і взагалі без жодної культури містобудування, бо "будували"-гвалтували його всю дорогу після Мазепи різних мастей бабушкіни-варяги, котрим на Місто було начхати, і жодного трепету до князівсько-гетьманської слави "східних Афін" у цих людей нема й заводу (був би – не віддали б лаврських святинь у хамське паношення тоталітарній секті, званій Московським Патріархатом!), – ось який він нині, наш Вічний Град – наш Гонконг, наш Тайвань, наші, вибачте на слові, Познякижилбуд...

Місто без господаря. Місто, захоплене варварами. Місто, в якому жити стає все трудніше. Все незатишніше. Все неможливіше.

Але ж ви тут не живете, ви, з отого полотнища? Ви ж, самі варяги-некияни, повиносилися "за межі", в колишню "дачну зону", в надозерні палаци, поогороджувані шлагбаумами й будочками з озброєною охороною, – як же ви смієте, як вам стає нахабства, зажертій совковій нуворишні, лепетати щось про "проблеми киян", коли ви, убогі, їх собі так і уявляєте, ті "проблеми", – у вимірі то 100, то 1000 грн. на душу електорату, – а від розуміння того, що взагалі значить для честі нації столиця, та ще така, як Київ, вас відділяє дистанція, як від Печерська до Місяця?...

Бравого "сандеївця Льоні" і його команди в принципі можна було позбутися. Тільки не було кому цього робити, от у чім штука. ЮВТ, майстер інтриг і геній деструкції, затіявши цю справу з притаманною їй бурею й натиском, усю "конструктивну" частину найбездарнішим чином провалила – просто тому, що не змогла запропонувати киянам нічого ліпшого. Тобто, взагалі нічого, крім власних карих очей у телевізорі. Жодних ідей. Нуль цілих, нуль десятих. Замість прем'єра європейської країни орудувала, як не гірко, дама рівня трамвайно-тролейбусного депо, чиє почуття реальності, схоже, вбила непохитна віра в те, що: 1) все на світі купується й продається; 2) "действительное впечатление можно произвести только сверхнаглостью" (В.І.Ленін); 3) варто їй тільки зняти з ноги черевика й оголосити "Це мій черевик – голосуйте за нього!" – як збуджені юрми притьмом ринуть виконувати вказівку. Юрми, натомість, не ринули. І не дивно: порівняно з Черновецьким вірний ідальго ЮВТ Турчинов у гіпотетичній іпостасі київського мера має хіба ту перевагу, що розмовляє реченнями, де можна розрізнити підмет і присудок. Сподіватись від нього якоїсь культури державницького мислення смішно – свого часу на посту глави СБУ він запам'ятався був виключно тим, що, замість безпеки країни, займався особистою безпекою ЮВТ, тобто збором "компромату" на її опонентів, – і це в тій самій країні, де наш великий північний сусід порядкує як у себе в хаті, і СБУ таки ой як потребувала би притомного керівництва... Так що єдиною видимою чеснотою "прем'єрського кандидата" була його особиста відданість прем'єрші – чого для Києва виявилось малувато. Ну, а про всіх інших "учасників забігу" й говорити нецікаво – навіть красень Кличко був ніякий, мов той Турчинов. Яке ж вам діло до Вічного Міста, "любі мої", що вас аж стільки налетіло сюди й насмітило вашими летючками (а сміття-то в нашій Азіопі не сортують, не переробляють!), – що вам Гекуба?...

Що мене не перестає дивувати, це безмежна "класова тупість" наших політнуворішів: повна відсутність у них будь-яких довготермінових стратегій і бодай би зачатків безкорисливо-теоретичного інтересу до країни, котру, за Шевченком, беруться "правити". При наявності в голові хоч би азів "києвознавства" можна було б усе-таки допетрати, що Київ не дається взяти "на хапка". Коли в 2004 р. це хотіли зробити "донєцкіє" методом "лежать, баяцца!" – Україна одержала Майдан. Коли в 2008 р. це схотіли зробити Тимошенко й Кличко методом "поцілуй мене з розгону", – Київ одержав Черновецького. Що, в перекладі з мови передвиборчих бюлетенів на дискурс київських вулиць, означає: "А пішли ви всі!..."

"Отакоє-от", як казала одна незабутня. А Мера – справжнього, не за посадою тільки, – в Києві як не було, так і нема.

Я от думаю – може, нам Джуліані "на київський стіл" покликати? Примудрився ж чоловік якось перетворити геть "убитий", у 1990-ті, Нью-Йорк, де з підземок смерділо сечею гірше, як у радянських клозетах, а крізь Сентрал-Парк після 17.00 не наважувались іти навіть бомжі, – на місто, цілком відповідне європейським (авжеж пак!) стандартам. Може, він і Києву повернув би колишню славу? Його "градоначальницьким" чеснотам я б повірила – мала нагоду позаторік споглядати його зблизька, на Міжнародному письменницькому фестивалі "World Voices" у Нью-Йорку (уявляєте собі, до прикладу, Черновецького – та на "Молодості"? Чи – хоча б на Скрипчиній "Країні Мрій"? Так отож...). А вже кваліфікованих викладачів києвознавства я б такому "варягові", бігме, й сама не полінувалась би серед київської інтелігенції підшукати – і навіть, як казала Сова в мультфільмі, "бєзвозмєзддо, то єсть дадом". Принаймні він би їх слухав – у цьому я не сумніваюсь. Принаймні такий Джуліані моє Місто – поважав би.

Ось це й є ключове слово, в ньому весь "політтехнологічний секрет", якого не купиш за гроші, – повага. Саме її не виявив до Києва жоден із кандидатів. І тому Київ проголосував за відвертого, неприхованого блазня – за того, кого відверто й неприховано зневажає сам: от уже другий рік глузливо чмихаючи на сам звук його імені.

Це був чесний вибір, панове.

powered by lun.ua
Коментарі — 408
Kit1 _ 28.05.2008 00:31
IP: 193.109.9.---
to andre03
А первый шаг для выздоровления общества – это оценивать реальные факты, а не чьи-то идиотские интерпретации, от кого бы они не исходили – от так называемых политиков или подгавкивающих им так называемых журналистов. Ну и действовать исходя опять-таки из фактов, а не навязываемых искусственных мифов, к кому бы они ни относились.
А так... одна сплошная виртуальность, которую местная публика почему-то считает реальностью. Одно радует – те, кто впаривает эту виртуальность, в результате от нее же и страдают. Киевские выборы – яркий тому пример
Kit1 _ 28.05.2008 00:24
IP: 193.109.9.---
28.05.2008 00:03___ andre03
Не боитесь, что добкина перевыберут?:))
Elia _ 28.05.2008 00:20
IP: 77.121.227.---
Розумна жінка Оксана Забужко, і пише гарно та емоційно. Але емоції часто заводять "не туди". Пані чекає, коли в Києві з*явится ІДЕАЛЬНИЙ політик і стане мером. А ідеальних людей не буває. І найближчим часом і не буде. Є ті, які є. І обиратимемо серед них. З неба чи з Америки ніхто не впаде. А 25 травня кияни вибирали за принципом – дитячим принципом мого далекого дитинства: "На зло кондуктору – куплю білєт, пойду пешком".
"На злих воду возят" – говорить рос. прислів*я. І Черновецький нас ще не раз "запряже і поімєєт". А вважати, що Турчинов був би таким самим мером, як Льоня-Космос – таким же "дерибанщиком" і аморальним і так само шкідливим для Києва – просто несерйозно.
postskrip _ 28.05.2008 00:13
IP: 193.30.243.---
28.05.2008 00:00___ КОЩ
Я розумію, дерибан землі зараз – найактуальніша тема, ніж смертоносна вакцинація підлітків, чи те ж зупинення темпів росту інфляції, чи розробка доповнень до держбюджету (взагалі – сором!). До речі, звідки Ви знаєте, що робочий час в політиків – ненормований?
письменник _ 28.05.2008 00:08
IP: 77.122.244.---
Шановна пані! Ваша згадка про "секту" недоречна.
Не розкидайтеся словами на тему, у якій Ви, вибачте, не зовсім компетентні. Не забувайте, що за них доведеться відповідати перед Богом.
Як часто Ви спілкувалися з тими, хто у Лаврі, замість того, щоб зухвало паплюжити Церкву і тих, хто присвятив своє життя Богові і молиться за нас з Вами? Не уподібнюйтеся тим, хто за останні вісімдесят років хамськи нищив Церкву не тільки ділом, а й шкодив їй словом. Тим, хто прикриваючись гаслами незалежності і прагнучи зберегти владу, чинив розкол і по-зрадницьки надсилав озброєних нападників для захоплення великої святині Київської Русі і побиття ченців обителі.
Щиро поділяємо Ваш біль за долю столиці та киян. Однак, чи не є перелічені Вами проблеми наслідком бездуховності і зневажливого ставлення до віри?
Щиро бажаю відкрити для себе красу православ'я та використати даний Вам дар слова на користь людям, які завдяки йому змогли б наблизитися до розуміння справжніх цінностей.
kosty _ 28.05.2008 00:06
IP: 91.196.61.---
"На що сподіватися людям других міст України,якщо Київ не зміг вибороти собі достойного мера,а отримав посміховисько."

Знаєте, я б такі паралелі не проводив. Київ – це далеко не вся Україна. А якщо ви мали нагоду відчути хамське поводження киян в регіонах, то певно повинні зрозуміти, що це взагалі місто з іншим менталітетом. Таким собі "мажорним" мисленням "ізбранного народу". Тому воно й має те що має...

Я мав нагоду бути в Києві напередодні виборів, і заради цікавості набрав трохи спаму з агітаційних палаток. Ви тільки подивіться наприклад на пакет соціальних гарантій, які пропонував киянам пан Турчинов? Наприклад, додаткова мат. допомога при народженні дитини в 25000 гривень. Чи щорічна виплата дітям до- та шкільного віку на оздоровлення в межах 1500-2000 гривень. Виникає слушне запитання – чому вся Україна повинна гнути спину на користь "ізбранних" жителів столиці??? Я вважаю, що Новий Вавілон отримав достойного градоначальника... Хоча заслуговує на набагато гірше.
Barmen _ 28.05.2008 00:03
IP: 62.143.80.---
Когда пыстмэныки говорят о чести...
andre03 _ 28.05.2008 00:03
IP: 92.112.193.---
Складывается впечатление, что для более скорого выздоровления общества крайне желательно было бы провести еще и перевыборы в Харькове
КОЩ _ 28.05.2008 00:00
IP: 193.201.98.---
Агітація в робочий час – прото ніщо в порівнянні з мегахабарництвом при розподілі земель міста Київ. Взагалі цікава думка: чи може кандидат у депутати займатись агітацією? Чи можна вважати дердавною справою боротьбу за державну посаду, від якої багато чого залежить у кріїні? А хто перевіряв – може, БЮТівці брали адміністративну відпустку на час агітації? І взагалі, як можна визначити робочий час при ненормованому дні? З дерибаном землі – все набагато ясніше. то ж вийми дрючка зі свого ока свого, а потім побач пилинку в моєму.
andre03 _ 27.05.2008 23:56
IP: 92.112.193.---
27.05.2008 23:20___ Kit1 – как говорится, с языка сняли. Все же надеюсь, что отписавщаяся публика (большенство) не есть репрезентативный срез общества. В отношении статьи: как минимум сильно и красиво, хотя и не бесспорно-но это ж не приговор суда. Спасибо!
Yashka _ 27.05.2008 23:55
IP: 194.44.114.---
27.05.2008 22:20___ Vlad2008_1
Висновок. 1. Тепер немає сумівів. що незабаром Ющенко і Ахметов сформують широку коаліцію, про що вони за спиною у Тимошенко і Януковича домовились про це ще перед достроковими виборами 2008р.
Висновок. 2. Ющенко чітко виконує всі домовленості досягнуті з Ахметовим, призначив Богатирьову в РНБО, блокує роботу парламенту, блокує роботу уряду, роздмухує інфляцію і економічну кризу, подивимось як будуть виконані домовленості з боку регіонів
Висновок 3. Тимошенко і Луценко лоханулись витягнувши Ющенка з гімна, коли в травні 2007р. у регіонів мало бути 300 голосів у парламенті. Так само як раніше лоханувся і Ющенко підписавши "Меморандум" з Януковичем.
Висновок 4. Ющенко противників, ворогів боїться, з ними рахується. Щодо соратників, то їх вважає за ніщо. Хоче щоб Юля повторила крок Мороза.
Висновок 5. Тимошенко "дура", вона не дала Ющенку зробити коаліцію з регіонами в 2006 р., в результаті постраждав О.Мороз, його підставили, (він зіграв на випередження), вона витягнула Ющенка з гімна у 2008 р., після "Меморандуму" і "Універсалу".
Висновок 6. Найбільший ворог Ющенка не Кучма, не Янукович, а той, у кого найбільші шанси стати Президентом, а саме – Ю.Тимошенко.
Висновок 7. Ющенко думає не про Україну, а тільки про себе, про владу будь-якою ціною.
Yashka _ 27.05.2008 23:50
IP: 194.44.114.---
27.05.2008 22:20___ Vlad2008_1
Висновок. 1. Тепер немає сумівів. що незабаром Ющенко і Ахметов сформують широку коаліцію, про що вони за спиною у Тимошенко і Януковича домовились про це ще перед достроковими виборами 2008р.
Висновок. 2. Ющенко чітко виконує всі домовленості досягнуті з Ахметовим, призначив Богатирьову в РНБО, блокує роботу парламенту, блокує роботу уряду, роздмухує інфляцію і економічну кризу, подивимось як будуть виконані домовленості з боку регіонів Висновок 3. Тимошенко і Луценко лоханулись витягнувши Ющенка з гімна, коли в травні 2007р. у регіонів мало бути 300 голосів у парламенті. Так само як раніше лоханувся і Ющенко підписавши "Меморандум" з Януковичем.
Висновок 4. Ющенко противників, ворогів боїться, з ними рахується. Щодо соратників. то їх вважає за ніщо. Хоче що Юля повторила крок Мороза.
Висновок 5. Тимошенко "дура", вона не дала Ющенку зробити коаліцію з регіонами в 2006 р., в результаті постраждав О.Мороз, його підставили, (він зіграв на випередження), вона витягнула Ющенка з гімна у 2008 р., після "Меморандуму" і "Універсалу".
Висновок 6. Найбільший ворог Ющенка не Кучма, не Янукович, а той, у кого найбільші шанси стати Президентом, а саме – Ю.Тимошенко.
Висновок 8. Ющенко думає не про Україну, а тільки про себе, про владу будь-якою ціною.
postskrip _ 27.05.2008 23:50
IP: 193.30.243.---
27.05.2008 23:19___ КОЩ
Проти чесних виборів працювали всі, в тому числі і БЮТ. Підкуп виборців, підтримка електорату – то було у всіх кандидатів, але тільки БЮТ відрізнився ще й агітацією за свій блок в робочий час – то є чесно і правильно?
POMAH_ _ 27.05.2008 23:45
IP: 92.113.141.---
Хороша стаття. Дякую.
Yashka _ 27.05.2008 23:44
IP: 194.44.114.---
27.05.2008 22:48___ Ten
Светочу свободы слова, УП! Я уже год не могу оставлять комментарии под основными статьями. Вылетает сообщение что, это запрещено модератором.
Ніякої свободи слова вже немає. принаймні на телеканалах "Інтнр" і "1+1".
Аналогічні проблеми з модератором на "Українській правді". На рахунок технічних проблем, то це вони косять під дурня. Мене виключили 16.05.2008.
SIM _ 27.05.2008 23:33
IP: 62.221.55.---
Народу было не из кого выбирать. Так может, надо было выдвинуться самой? Или найти достойного и рассказать о нём? Почему в кандидаты попадает непотреб? Где новые силы?

Критиков (причем им веришь больше, чем кандидатам) полон двор, а воз и ныне там. Не надо о том, что у каждого своя функция, а то плохо получается: все выполняют свои функции, но руководят космосы или кучмы. Вон Капрановы о "зоне культурного бедствия" сколько говорят – помогло?

Итак, почему Вы не организуетесь и не предлагаете себя? Считате, что народ плохой и не поймёт? Тогда надо так и сказать. И вот тогда действительно дело интеллигенции – не идти на выборы, а просвещать народ. Что Вы и пытаетесь делать.

Ваше поведение показывает, что дело именно в народе. Или нет? Ведь если народ лучше тех, о ком Вы писали, то Ваше бездействие объясняется Вашей же недостаточно активной гражданской позицией: могли бы добиться большего (речь не о себе, конечно), но предпочитате только писать.

У либералов есть теория: бандиты и космосы перевоспитаются, т.к. им это экономически будет более выгодно, а люди действуют рационально. И другого пути в природе нет. Бизнес должен править, а вы ждите и подталкивайте снизу. Даже если так, всё равно надо им "помогать", создавая политическую конкуренцию. А если это не так, то ждать особо уже некогда.
КОЩ _ 27.05.2008 23:28
IP: 193.201.98.---
27.05.2008 23:21___ _Netko_ Це вже полеміка біля пивного ларка. Це коли всі брешуть і дуже ображаються, коли їм не вірять. Якщо я хотів проголосувати за турчинова, я за нього проголосував. Але я ж хотів, щоб він став мером і це було б дійсно краще для Києва, ніж нарконавт Лёня. А цього не сталося. І зовсім не тому, що киянам Космос миліший від БЮТ. А це вже зовсім погано. От про що я веду. Я маю право не лише на свій вибір в урну, а й на оптимальне рішення в інтересах країни. Черновецький – нонсенс. Значить, діло – табак!
_Netko_ _ 27.05.2008 23:21
IP: 195.42.130.---
27.05.2008 23:07___ Vlad2008_1
___ КОЩ
>А що, у БЮТ була краща кандидатура?
У тому ж і справа, що як і минулого разу у БЮТ просто не було кандидатури. Але посаду мера ну вже дуже хтілося:- (.
>Скажіть, шановний, чи на користь Києву друге пришемтя Черновецького з чорним пастором? Звідси й робитимемо висновки
Звісно ні. Але ще раз підкреслюю Юля мала шанс його уникнути, і явка була б вища (піднесення народу від наявності єдиного кандидату), і Ющенко не зміг би їй у цьому завадити.
Як то кажуть якби ж то...
Вже й не знаю, друже, чи зрозумієте Ви те, що маю намір написати:).
А саме: тому що Ви пишете КАТЕГОРИЧНО БРАКУЄ ЛОГІКИ
Пояснюю:
1.Якщо Ви хтіли голосувати за БЮТівського кандидата, то він був – Турчинов
2.Якщо Ви воліли голосувати за Кличка (він Вам більше подобався з якихось міркувань, аніж Турчинов) – то він був серед кадидатів.
3.Якщо Ви бажали голосувати за того єдиного кандидата (і наголошуєте що БЮТ мав домовитись з Кличком), то цим кандидатом мав би бути або Турчинов або Кличко – і вони ОБИДВА брали участь у виборах.

Тобто у кожному випадку Ви могли обрати одного з двох, або бодай за одного з двох проголосувати (і за будь-якої ситуації Ви голосували б за одного з двох). Але Ви НЕ ПРИЙШЛИ голосувати. Питання: яким таким місцем (на людському тілі) Ви мислили? Що такого мав для Вас зробити БЮТ додатково? Чи став би іншим чи інакшим БЮТ якби Ви почули те що воліли почути?
Я дохідливо висловився?

Нагадую: кияни ПЕРЕобрали Черновецького
letter _ 27.05.2008 23:21
IP: 77.247.29.---
Андрей-с-Востока:Украинства нет...Я украинец (часть украинского общества).
Андрей-свисток, не примазывайся к украинской нации.Какой же ты украинец,когда своим гнусным словоблудием унижаешь и оскорбляешь весь украинский народ.Такие"украинцы" были переселены НКВДистами после Голодомора на восток.В большинстве своем зеки,переселенцы с глубинки РАССЕИ.Вот и пустили свои корни на всегда чужой для вас земле.Теперь требуете второго госуд.языка,федерализма,желаете оставаться холуями матушки России.Сопливите при встрече с затулиными,лужковыми и пр.украинофобами.Все смотрите на соседнюю империю.Но кому вы там нужны?Для русских вы-хохлы.А для нас-не украинцы.Так себе -баласт,а не часть украинского общества.
Kit1 _ 27.05.2008 23:20
IP: 193.109.9.---
Пани Оксана, огромное спасибо за статью. Надеюсь, Вы искренне повеселились, читая комментарии. Это великолепная иллюстрация Ваших слов. Эта публика действительно ничего лучшего не заслуживает. Как видно по большинству здесь отписавшихся – люди не умеют ни думать, ни чувствовать, ни просто с уважением относиться к другим мнениям и людям. Вот и получаем мэра черновецкого. Это действительно ИХ мэр, несмотря на то, что они стучат по клавиатуре во славу совершенно разных политсил. А цвет флага и фамилия – это, согласитесь, по сравнению со способом мышления и уровнем дискуссии уже вторично. Так что никого другого они и не заслужили. А город жалко. Ну да что поделать...
шуаны _ 27.05.2008 23:20
IP: 91.124.249.---
Перша за останній час стаття, яка була саме про Київ.Та не було занудного моветону, на зразок "Президент -крайній".Respect!
КОЩ _ 27.05.2008 23:19
IP: 193.201.98.---
Якби вибори були чесними, то розклад міг бути інший, це безумовно. І був би він на користь БЮТ. Але проти нього працювали всі, включаючи штатних соратників на кшалт президента при СП Балоги. Добре, що ми прийшли до єдиного висновку: такий результат виборів не на користь ні БЮТ, ні Києву, ні Україні, а гарантові за це ще не раз гикнеться уві сні і наяву. Ну то чому так, а не інакше? Оце мене й хвилює!
emelya _ 27.05.2008 23:11
IP: 79.124.153.---
Згодна з пані Оксаною. Але честь, чесність, повага – це не ті якості людини, в які б вкладали гроші ті ж нуворіші... Це насьогодні не модно! А чи є така людина в сучасному політикумі? Бо вона повинна бути крім всього цього сміливою)
Vlad2008_1 _ 27.05.2008 23:07
IP: 194.44.242.---
___ КОЩ
>>А що, у БЮТ була краща кандидатура?
У тому ж і справа, що як і минулого разу у БЮТ просто не було кандидатури. Але посаду мера ну вже дуже хтілося:- (.
>>Скажіть, шановний, чи на користь Києву друге пришемтя Черновецького з чорним пастором? Звідси й робитимемо висновки
Звісно ні. Але ще раз підкреслюю Юля мала шанс його уникнути, і явка була б вища (піднесення народу від наявності єдиного кандидату), і Ющенко не зміг би їй у цьому завадити.
Як то кажуть якби ж то...
letter _ 27.05.2008 23:06
IP: 77.247.29.---
Пані Оксано!Дуже велике спасибі за такі влучні слова-характеристики подій в Києві.Я не киянка,але протягом цього тижня так гидко на душі від всього побаченого та почутого.Ніхто не сподівався на усунення Ч. від влади,бо,дійсно, не було альтернатив.Але так прикро,що не покаявся ні один з кандидатів,ніхто не вибачився за таку недолугу кампанію.Знову "развели" людей,попіарилися,витратили уйму грошей,але не признали своїх помилок.На що сподіватися людям других міст України,якщо Київ не зміг вибороти собі достойного мера,а отримав посміховисько.Така ганьба!Може тому,що творча еліта надто відсторонена від влади,ми маємо,що маємо.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter