Оксана Забужко Письменниця, Віце-президент Українського ПЕН-центру

Зневажена честь Києва

27 травня 2008, 17:28

Соромно, звісно. Соромно, що мером моєї столиці й далі лишатиметься блазень із явними ознаками психічного нездужання, – і моє апостольське Вічне Місто, моя священна столиця, впродовж віків ким тільки не гвалтована, буде й далі стрімко перетворюватися на брудний, безликий Гонконг, по якому мчать, перекриваючи рух, класичні Свириди Петровичі й Проні Прокоповни на джипах із урядовими номерами, здійснюючи свою давню мрію, за класиком-таки: "А я по Хрещатику шлейфом тільки шелесь! шелесь! Та на всіх тільки пху! пху!"...Тільки ж коні, то пак кияни, не винні. І не варто так уже улюлюкати в бік міфічних гречколюбних бабусь, які буцімто воліли "по 100 гр. щосвята від Черновецького" над "один раз 1000 грн. від Тимошенко" (за моїми спостереженнями, бабусі якраз голосували "за Юлю"!). А річ у тім, що киянам таки дійсно не було з кого вибирати. З цілого довжелезного полотна кандидатів (ах, трясця ж вашій помаранчево-біло-блакитно-рожево-червоно-рябоцибесенькій мамі, як же ж ви всі дістали, пігмеї, своєю щовиборчою істеричною трясучкою капшуків і амбіцій!) – таки жоден не продемонстрував, ні на макове зерня, – ні державницької культури, ні свідомості столичного мера. Ані, зрештою, просто, гідності киянина, якому це Місто – болить.

Бо з Містом же таки катастрофа – впору криком кричати й калатати в дзвони на сполох, як перед татарськими набігами. Сто років тому це ще було одне з найпрекрасніших міст у Європі. Двадцять років тому, вже понівечене й брутально ограбоване сталінським погромом із понад 300 своїх коштовних храмів і майже всіх історичних ансамблів, воно ще лишалося, завдяки унікальному, містичному, тільки з Римом і Єрусалимом порівнянному ландшафту, "містом-садом", де в радість було жити – і яким можна було захоплюватися. Нині це – розпухла сміттярка диких, сліпих, оскаженілих нуворішських грошей і нуворішських-таки смаків. Чотиримільйонне місто з одним (!) вокзалом, без багатоповерхових паркінгів (жодного!) і об'їздних доріг (вантажівки в історичному центрі – незмінний шок кожного європейця!), з людьми, загнаними під землю (!), й давно "непроїздним" потоком "пробок" і "тянучок" на поверхні, без пішохідних зон і взагалі без хідників, бо по хідниках паркуються й їздять автомобілі ("повбивав би!"), з китайсько-латиноамериканською екологією (ще трохи, і сльози тектимуть з очей від забрудненого повітря, як у Боготі!), з Hayatt'ом навпроти Софії (ще раз "повбивав би!") і взагалі без жодної культури містобудування, бо "будували"-гвалтували його всю дорогу після Мазепи різних мастей бабушкіни-варяги, котрим на Місто було начхати, і жодного трепету до князівсько-гетьманської слави "східних Афін" у цих людей нема й заводу (був би – не віддали б лаврських святинь у хамське паношення тоталітарній секті, званій Московським Патріархатом!), – ось який він нині, наш Вічний Град – наш Гонконг, наш Тайвань, наші, вибачте на слові, Познякижилбуд...

Місто без господаря. Місто, захоплене варварами. Місто, в якому жити стає все трудніше. Все незатишніше. Все неможливіше.

Але ж ви тут не живете, ви, з отого полотнища? Ви ж, самі варяги-некияни, повиносилися "за межі", в колишню "дачну зону", в надозерні палаци, поогороджувані шлагбаумами й будочками з озброєною охороною, – як же ви смієте, як вам стає нахабства, зажертій совковій нуворишні, лепетати щось про "проблеми киян", коли ви, убогі, їх собі так і уявляєте, ті "проблеми", – у вимірі то 100, то 1000 грн. на душу електорату, – а від розуміння того, що взагалі значить для честі нації столиця, та ще така, як Київ, вас відділяє дистанція, як від Печерська до Місяця?...

Бравого "сандеївця Льоні" і його команди в принципі можна було позбутися. Тільки не було кому цього робити, от у чім штука. ЮВТ, майстер інтриг і геній деструкції, затіявши цю справу з притаманною їй бурею й натиском, усю "конструктивну" частину найбездарнішим чином провалила – просто тому, що не змогла запропонувати киянам нічого ліпшого. Тобто, взагалі нічого, крім власних карих очей у телевізорі. Жодних ідей. Нуль цілих, нуль десятих. Замість прем'єра європейської країни орудувала, як не гірко, дама рівня трамвайно-тролейбусного депо, чиє почуття реальності, схоже, вбила непохитна віра в те, що: 1) все на світі купується й продається; 2) "действительное впечатление можно произвести только сверхнаглостью" (В.І.Ленін); 3) варто їй тільки зняти з ноги черевика й оголосити "Це мій черевик – голосуйте за нього!" – як збуджені юрми притьмом ринуть виконувати вказівку. Юрми, натомість, не ринули. І не дивно: порівняно з Черновецьким вірний ідальго ЮВТ Турчинов у гіпотетичній іпостасі київського мера має хіба ту перевагу, що розмовляє реченнями, де можна розрізнити підмет і присудок. Сподіватись від нього якоїсь культури державницького мислення смішно – свого часу на посту глави СБУ він запам'ятався був виключно тим, що, замість безпеки країни, займався особистою безпекою ЮВТ, тобто збором "компромату" на її опонентів, – і це в тій самій країні, де наш великий північний сусід порядкує як у себе в хаті, і СБУ таки ой як потребувала би притомного керівництва... Так що єдиною видимою чеснотою "прем'єрського кандидата" була його особиста відданість прем'єрші – чого для Києва виявилось малувато. Ну, а про всіх інших "учасників забігу" й говорити нецікаво – навіть красень Кличко був ніякий, мов той Турчинов. Яке ж вам діло до Вічного Міста, "любі мої", що вас аж стільки налетіло сюди й насмітило вашими летючками (а сміття-то в нашій Азіопі не сортують, не переробляють!), – що вам Гекуба?...

Що мене не перестає дивувати, це безмежна "класова тупість" наших політнуворішів: повна відсутність у них будь-яких довготермінових стратегій і бодай би зачатків безкорисливо-теоретичного інтересу до країни, котру, за Шевченком, беруться "правити". При наявності в голові хоч би азів "києвознавства" можна було б усе-таки допетрати, що Київ не дається взяти "на хапка". Коли в 2004 р. це хотіли зробити "донєцкіє" методом "лежать, баяцца!" – Україна одержала Майдан. Коли в 2008 р. це схотіли зробити Тимошенко й Кличко методом "поцілуй мене з розгону", – Київ одержав Черновецького. Що, в перекладі з мови передвиборчих бюлетенів на дискурс київських вулиць, означає: "А пішли ви всі!..."

"Отакоє-от", як казала одна незабутня. А Мера – справжнього, не за посадою тільки, – в Києві як не було, так і нема.

Я от думаю – може, нам Джуліані "на київський стіл" покликати? Примудрився ж чоловік якось перетворити геть "убитий", у 1990-ті, Нью-Йорк, де з підземок смерділо сечею гірше, як у радянських клозетах, а крізь Сентрал-Парк після 17.00 не наважувались іти навіть бомжі, – на місто, цілком відповідне європейським (авжеж пак!) стандартам. Може, він і Києву повернув би колишню славу? Його "градоначальницьким" чеснотам я б повірила – мала нагоду позаторік споглядати його зблизька, на Міжнародному письменницькому фестивалі "World Voices" у Нью-Йорку (уявляєте собі, до прикладу, Черновецького – та на "Молодості"? Чи – хоча б на Скрипчиній "Країні Мрій"? Так отож...). А вже кваліфікованих викладачів києвознавства я б такому "варягові", бігме, й сама не полінувалась би серед київської інтелігенції підшукати – і навіть, як казала Сова в мультфільмі, "бєзвозмєзддо, то єсть дадом". Принаймні він би їх слухав – у цьому я не сумніваюсь. Принаймні такий Джуліані моє Місто – поважав би.

Ось це й є ключове слово, в ньому весь "політтехнологічний секрет", якого не купиш за гроші, – повага. Саме її не виявив до Києва жоден із кандидатів. І тому Київ проголосував за відвертого, неприхованого блазня – за того, кого відверто й неприховано зневажає сам: от уже другий рік глузливо чмихаючи на сам звук його імені.

Це був чесний вибір, панове.

powered by lun.ua
Коментарі — 408
nepatriot _ 28.05.2008 15:06
IP: 213.160.140.---
порву (і не раз уже рвала!) кожного, хто його зневажатиме, – і не народилася ще на світ та потвора, якій мене звідси "висилати": я хоч і пацифістка, але стріляю непогано.:-) Затямили, орки?

О, вилізло, перепрошую "РИЛО" типу інтелігентки. Пані Оксано, якщо Ви бували в Америках, то невже Вас не навчили цивілізованої дискусії.? Там видається дуже багато книг на цю тему, можна знайти багато порад в інтернеті. ЖОДЕН із коментарів до Вашого блогу, які я уважно прочитав, не містили ні таких висловів (відповідали тільки стилістіці, заданій Вами на Вашому блозі), ні такої АГРЕСІЇЇ. Вам потрібно чи відвідати психоаналітика, чи сходити до церкви, яка вам близька, 9у залежності від сповідуваних Вами поглядів, чи просто розслабитися на природі (покиньте кам"яні джунглі на пару днів).

А взагалі хороший секс теж допомає. Порвіть якось "красеня", яким Ви обізвали "шафу" Кличка, в ліжку. Дивися, нікого не потрібно буде "рвати" в житті.
Селянка _ 28.05.2008 15:06
IP: 82.193.105.---
28.05.2008 13:53___ Оксана Забужко-"жоден із яких не сягає масштабу історичної постаті"
Пані Оксано! Шкода,що для переконання в цьому Вам знадобилось 3 роки. Саме це і свідчить про розумові здібності нашої інтелігенції.
Историчка _ 28.05.2008 15:06
IP: 92.113.147.---
Прокоповна -> Прокопівна
то пак -> чи то пак
нуворіш -> нувориш
паношення -> глумління, паплюження
koromuslo _ 28.05.2008 15:03
IP: 77.123.173.---
Овва, що тут діється! Життя вирує...:-)
--
Ну и чему ты радуешься? Когда все уже закончилось, выскочила, мов пилип из конопель, покрасовалась и даже сейчас, вот Я да Я, пэтриотка. мои предки... да Я Киева брала. кровь мешками проливала, бессовестная, пустышка. Справжня украинка, лижи ЮСча да поусерднее
Kitty _ 28.05.2008 14:55
IP: 92.113.32.---
"...Замість прем'єра європейської країни орудувала, як не гірко, дама рівня трамвайно-тролейбусного депо...
... варто їй тільки зняти з ноги черевика й оголосити "Це мій черевик – голосуйте за нього!" – як збуджені юрми притьмом ринуть виконувати вказівку".
"...за це місто, БЕЗ ЯКОГО НЕМА І НЕ МОЖЕ БУТИ УКРАЇНИ, я порву (і не раз уже рвала!) кожного, хто його зневажатиме, – і не народилася ще на світ та потвора, якій мене звідси "висилати": я хоч і пацифістка, але стріляю непогано.:-) Затямили, орки?"
"...просто я походжу з інтелігентної родини і знаю свою історію (NB: і саме тому мені "в очу дрібні" всі наші "політики"..."

М-да...
Мой каталог-коллекция рафинированных отечественных "интеллигенток" (Инна Богословская, Анна Герман, Татьяна Монтян etc) пополнился ещё одним достойным экземпляром -Оксана Забужко.
Моё почтение, мадам.:)
DeadMamay _ 28.05.2008 14:54
IP: 82.207.45.---
Оксано,беріть в руки сапу і їдьте на село – так ви зробите во сто крат більше добра для України,ніж паперопсування в істерично-феміністському стилі.Потрібно щось робити,щоби докорінно змінити стан речей на краще?Отож – робіть!І прихватіть з собою ще п'ятьох-шістьох з вашої літературно-істерично-політичної компанії.Переконаний-чесна праця на свіжому повітрі безперечно і врозумить,і просвітлить.
vlodek _ 28.05.2008 14:52
IP: 217.65.241.---
Д Я К У Ю!!!
carbil _ 28.05.2008 14:52
IP: 195.244.9.---
Знаєте, пане Оксано, це все, що трапилось, – є результат реальної бездіяльності української інтелігенції, у тому числі – фактично проваленої ініціативи "Україна – зона культурного лиха". Так, бо я знаю по собі: треба або книжки писати, або в думках наступивши на своє серце, віддатися справі створення громадянського суспільства (адже його майже немає). Відчуваю, що серце волає про своє й хоче доконечно висловитися. Але я йому не дозволяю цього зробити, бо плаче змучена Україна. І я (чим можу) намагаюся їй допомогти. А серце?... Воно ж безмежне...
Сергій Зінченко, м. Кривий Ріг
DeadMamay _ 28.05.2008 14:45
IP: 82.207.45.---
Пані Оксана,як і нею обожнюваний трухлявий Пасічник,в очманілому від неробства і чванства столичному бомонді мнять себе новітніми геніями нації,надзвичайно всерйоз і очевидно надзвичайно надовго.Або ж совістю націїї,соборною інтелігенцією,в п"ятому коліні нащадками європейських монархів,історичними постатями вселенського масштабу.І по сумісництву,очевидно,ще й визначними клерикальними діячами,бо так лихо і категорично орієнтуватися в сучасних церковних справах під силу як мінімум заступникам папи римського.Хай воно буде й так.Коментувати тут власне нічого.Те ж,що в шанованої пісь -менниці,крім того,що надзвичайно чешеться язик,очевидно під враженням від власної літературної і історичної унікальності,почали чесатися і руки є взагалі похвальним.Над українським селом-серцевиною нашої державності,нависла надзвичайна небезпека – новітні орки:забур'яненість і цьогорічна популяція колорадського жука вже набули розміри,власне загрозливі для самої державності.Тож як істинна патріотка,яка не словом,а ділом готова рвати супротивників,беріть в руки сапу і відро – і порвіть сих капосних ворогів народу.А тим паче це до лиця пацифістці – сапа все ж не автомат,з якого ви влучно стріляєте.А тим паче,що в польвих умовах можна буде по-справжньому,без естетствування зайнятися тим,що ви так довго і детально досліджували.Дивись,з'являться ще якісь думки на цю безперечно потрібну для нашої нації тему.
iaroshenko _ 28.05.2008 14:43
IP: 89.162.186.---
Ось а я би дав трохи іншу інтерпретацію виборів столичного голови. Пишуть, що мером має бути киянин. А може, якраз навпаки? Саме мери-кияни і роблять те, що робиться? І нехай прийде десятеро Джуліані – не оберуть їх. Бо графа в паспорті не така. Щоби покликати варягів на престол, треба мати мудрість визнати, що вони розумніші. А як тут визнаєш, коли "Київ для киян" та "Кияни передусім"... Не люблять кияни тих, хто "понаїхав". От і маємо мера, що є обличчям меншості жителів Києва, але меншості привілейованої – тих, хто з пропискою...
_Netko_ _ 28.05.2008 14:36
IP: 195.42.130.---
28.05.2008 13:53___ Оксана Забужко
Моїх рідних НКВД висилало звідси значно далі, ніж "до Луцька", – і в протилежному напрямі. За те, щоб Київ став столицею незалежної України, в 1918 р. тут билися мої діди по обох лініях, один із яких – бабусин брат, випускник ун-ту св.Владимира, – загинув в армії УНР, а дід по батькові брав участь у визвольному параді на Софійському майдані. Мої предки лежать по київських цвинтарях, від Байкового до Берківців.
Якби це писала людина про себе чи своїх дітей, я би розумів пафос написаного. А так, що тут написано:
1.героїчна історія славного роду – БЕЗ СУМНІВУ
2.скільки в написаному заслуги О.Забужко – НУЛЬ НАЙКРУГЛІШИЙ
Це те саме, що слухати дИбіла Тарасика Чорновола, коли він розповідає про свого батька
Але де такі елементарні речі зрозуміти особі, що з логікою не товаришує

І за це місто, БЕЗ ЯКОГО НЕМА І НЕ МОЖЕ БУТИ УКРАЇНИ, я порву (і не раз уже рвала!) кожного, хто його зневажатиме, - я хоч і пацифістка, але стріляю непогано.:-) Затямили, орки?
Знову незлий пафос.
Але мером Києва переобрано Черновецького.
Але вона його рвати не буде. Бо він – не ОРК. Затямив Черновецький?
Ти легітимний мер, переобраний зокрема, завдяки зусиллям киянки у четвертому поколінні О.Забужко
suspiria _ 28.05.2008 14:34
IP: 193.201.206.---
Весь набор нациковских штампов гениально разложен. И "донєцкіє", и "тоталітарній секті, званій Московським Патріархатом", и Мазепа, и неизменный Шевченко.
Не хватает только речевок с сайта СС "Галичины".
Pomidorov _ 28.05.2008 14:28
IP: 83.218.240.---
Прочитав ще раз.
Всім дісталось.
А про красавца президента ні слова.

Може де є в інших блогах? Хто підкаже.
vic05 _ 28.05.2008 14:25
IP: 77.123.201.---
"І що такого зробила Забужко – геній, лауреат Нобеля чи шнобеля?"
шановний avov, відповідь на своє запитання Ви можете знайти зокрема тут:
http://zabuzhko.com/ua/awards/index.html
тобто дещо таки зробила))
" (NB: і саме тому мені "в очу дрібні" всі наші "політики", жоден із яких не сягає масштабу історичної постаті!)." – як це уважно прочитати – то при чому тут бджоли?)))
Pomidorov _ 28.05.2008 14:14
IP: 83.218.240.---
Ну що, орки
Обідня перерва скінчилась.
Бігом до роботи
avov _ 28.05.2008 14:02
IP: 212.1.71.---
28.05.2008 13:30___ vic05
Оксана – смілива жінка. вона жорстко критикує політиків, і в тому числі нешановну ЮВТ.

В чому сміливість, плюнути і собі в ЮВТ? Тому що у фаворі Президента – ілюзії. А плюнула то і медальку отримає від президента бджіл.
І що такого зробила Забужко – геній, лауреат Нобеля чи шнобеля?
Оксана Забужко _ 28.05.2008 13:53
IP: 92.112.68.---
Овва, що тут діється! Життя вирує...:-) Всім притомним людям, киянам і некиянам, дякую за розуміння і громадянську небайдужість.

Непритомним я зазвичай не відповідаю, але один виняток цим разом таки зроблю. Отже, автобіографічна довідка – спецом для орків, які тут зібралися "висилати Забужко до Луцька": я киянка в четвертому поколінні. Моїх рідних НКВД висилало звідси значно далі, ніж "до Луцька", – і в протилежному напрямі. За те, щоб Київ став столицею незалежної України, в 1918 р. тут билися мої діди по обох лініях, один із яких – бабусин брат, випускник ун-ту св.Владимира, – загинув в армії УНР, а дід по батькові брав участь у визвольному параді на Софійському майдані. Мої предки лежать по київських цвинтарях, від Байкового до Берківців. І за це місто, БЕЗ ЯКОГО НЕМА І НЕ МОЖЕ БУТИ УКРАЇНИ, я порву (і не раз уже рвала!) кожного, хто його зневажатиме, – і не народилася ще на світ та потвора, якій мене звідси "висилати": я хоч і пацифістка, але стріляю непогано.:-) Затямили, орки?

Тепер про Луцьк. Я дійсно народилася саме там (що дає мені підстави називатися "соборною українкою") – і прожила там до 7-літнього віку: в 1968 р. мої батьки повернулися до Києва, на "історичну батьківщину". Зате Луцьку я завдячую ще дитячим знанням, що народилася неподалік од того самого замку, де в 15 ст. (1429 р., якщо точно) проходив з'їзд європейських монархів, – із цим знанням я зростала. Так що моє "європейство", до відома всіх стурбованих, не по "заграницях" виплекане, – просто я походжу з інтелігентної родини і знаю свою історію (NB: і саме тому мені "в очу дрібні" всі наші "політики", жоден із яких не сягає масштабу історичної постаті!). І цього знання бажаю всім, хто вважає себе громадянами України.

А тим, кому так свербить "вислати" Оксану Забужко чи то з Києва, чи, ще краще, взагалі з України (ох і скільки ж вас є, і не тільки на цьому блозі!:-)), дуже раджу запам'ятати слова В.Висоцького: "Не волнуйтесь – я не уехал. И не надейтесь – я не уеду".

Ну а тепер про притомне. Про "міщанськість" Києва – так, це правда. Але це завжди була здорова міщанськість, і не варто ставитися до неї з погордою. Це міщанство, "третій стан", закладало тут монастирі, храми й школи, – та, зрештою, перечитайте тих самих "Двох зайців" (чарівний текст!) – яка розкішна там Секлита Лимариха, скільки в ній от власне що гідності – цехової, станової ("та хіба ж міщанинові пристало бути свинею?"), горожанської! Я це часом бачу (проскакує) в київських таксистах – вони також "цех", у тому самому, старосвітському розумінні... Ні, міщанство – то не люмпен-пролетаріат, воно якраз і є (і завжди було, в усіх країнах) становим хребтом середнього класу. Проблема в тім, що якраз "міщанства" в нас "на денці", а от люмпена – по саме нікуди...

І ще одна заввага, для православних фундаменталістів: тоталітарною сектою РПЦ МП вперше назвала не я, а о.А Мень. Цей інститут (за ІПХ, "сергианская ересь") був закладений Сталіним у 1943 р. і до історичного православ"я має такий стосунок, як я до Аль-Каїди. Перш ніж хамити на блогах незнайомим людям, поцікавтеся, для загального розвитку, історією церкви, в яку ходите (якщо ви в неї справді ходите!), – на вас чекає багато несподіванок.
avov _ 28.05.2008 13:49
IP: 212.1.71.---
28.05.2008 13:34___ vic05
"Оксана Забужко – найрозумніша жінка нашої сучасності.

Та ви шо! У світі?
avov _ 28.05.2008 13:47
IP: 212.1.71.---
И прошел с востока Свет Истинный – Праведный Сандей! В Духе Святом!Посольство Божье- Дом Света Истинного! И нет в нем места фальши,ненависти,веронетерпимости!И пастор Леонид – просветление в час Тьмы,луч,рассекающий Неправду!И он победил!Как огонь победил Мрак!Хвала Господу!Алиллуийя!!!

ПРИШЁЛ С НИГЕРИИ! В БАБЛЕ СВЯТОМ! ЕЩЕ РАЗ, ОН НЕ ПАСТОР – ОН ПРИДУРОК!
ХВАЛА ЮЩУ И БАЛОГАНУЧТО ЛЁНЯ КОСМОС ПРИШЕЛ НА ЗЛАЧНОЕ МЕСТО
terpillo _ 28.05.2008 13:35
IP: 193.33.71.---
необхідно провести медогляд у комісії кожного претендента на посаду голови-а може новообраний мер не зможе виконувати функції за станом здоров"я? тоді ще один шанс позбавитися
vic05 _ 28.05.2008 13:34
IP: 77.123.201.---
"Оксана Забужко – найрозумніша жінка нашої сучасності. Це читати важко, бо усвідомлюєш власну неграмотність і розумову обмеженість, але ТРЕБА.
babay, Травень 5, 2008 10:24 p.m."
http://www.fact.kiev.ua/articles/article_21/
vic05 _ 28.05.2008 13:30
IP: 77.123.201.---
на УП обітаєт певна кількість проплачених форумних троллів, чия задача – впливати на світогляд "єлєктората" та формувати електоральні симпатії на майбутніх виборах. Оксана – смілива жінка. вона жорстко критикує політиків, і в тому числі нешановну ЮВТ. тому задача троллів – бздюлефілів – дискредитувати, принизити, образити, спровокувати Оксану, що вони роблять тут під різними ніками
avov _ 28.05.2008 13:30
IP: 212.1.71.---
28.05.2008 12:54___ глинский
Все правильно Пани Оксана, обидно, противно. Я Киевлянин, не узнаю свой город. Уехать хочется.

Что именно правильно? БЮТ боролся за переизбрание космоса с момента досрочных выборов. А гнида Ющ все делал чтобы космоса не переизбрали или чтобы он остался. Об этом Забужко ни слова и почему сделала виноватой во всем ЮВТ. Что Забужко сделала и вы с ней чтобы выбрать нормального мера.
И еще о киевском мещанстве на кшталт я киевляни, я коренной киелянин, пол мира объездил но нигде не видел и не слышал такой кичи – я коренной парижанин, пражанин, монреалец, хельсингкинец и т.д.
Не важно откуда ты, главное какой ты человек, какая твоя мораль, принципы, патриотизм, человеколюбие, интеллигентность. О таких качествах Бродского, Суркисов, Волковых и многих мелких "коренных" не стоит говорить а тем болеее брать пример.
player _ 28.05.2008 13:26
IP: 77.121.119.---
О, Монтян N2! Разве что "факи" на бюллетенях не рисует. Все собиралась что-нибудь почитать этого автора, но эта заметка убедила меня, что я была права, экономя свое время. Столь же эмоционально, сколь и бессмысленно! Действительно, как тут кто-то сказал, "сопли и вопли". Беда у нас с интеллигенцией, беда. Ни полноценной нравственной основы, ни ума. А уж в гуманитарной сфере – просто катастрофа. А женская журналистика (кроме Коробовой, разумеется!) и вовсе ниже плинтуса. Кроме какой-то физиологической ненависти к Тимошенко – ничего! И хоть бы как-то аргументировали. Составили бы хоть какую-то сравнительную таблицу: в строках – фамилии политиков, в столбцах – качества, на пересечении + или -. С комментариями в виде конкретных примеров, доказывающих наличие или отсутствие этих качеств. Тогда была бы хоть какая-то доказательная база, а так – один трендеж. Киев надо спасать. Но для этого нужна интеллигенция, а не жалкая пародия на таковую. А в провале выборов не последнюю роль сыграла в том числе и полная информационная блокада всех, кроме Черновецкого, на ТВ. И кому, как не писателю (и вроде даже известному), КРИЧАТЬ о серьезнейших проблемах со свободой слова и цензурой, которые усиливаются буквально с каждым днем! Но, видимо, это менее комфортно, чем писать каке-то банальности про несчастную, набившую оскомину Проню Прокоповну, или походя лягнуть "карие глаза". Ганьба!
nekyjanyn _ 28.05.2008 13:21
IP: 91.124.88.---
як ви всі набридли українцям зі своїм києвом, все вам мало. Обідрали всю країну і плачитесь. совість треба мати, пані Оксано, засмерділи своїм києвом увесь медійний простір, немов іншої країни й не існує
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter