Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
seredah _ 07.12.2014 12:20
IP: 74.125.181.---
Максим Чарушников:
За попереднього уряду яценюка під час війни головою комітету ВРУ по боротьбі з корупцією був гарантівсько-фірташівський чумак,
на фракції Чумак пригрозив Мустафі імперативним мандатом якщо той ще раз відкриє рот.
Соня Кошкіна каже йому – як ти сука смієш грозити народному обранцю.
жирна морда розплилася в усмішці – читай регламент.
САНДРО _ 07.12.2014 12:16
IP: 93.73.251.---
seredah:
"...шановне сандро, в вас в голові така каша.
ви за Вальцмана чи яценюка.?
Вот это вопрос!
Как говорят на Шоу- спасибо Вам за Ваш вопрос

Ответить на него- это как сказать, какая у тебя зарплата.
Скажешь большая- вот падлюка, гребет деньги.
Скажешь маленькая- вот дурак и заработать не может.

Наш Президент-творение народа, здесь спору нет, может он кому-то и не нравится.Поэтому надо уважать и прислушиваться 4года.
Так же и Премьер- ему доверил и народ и коалиция.
Потеряет доверие, найдут лучшего, ну типа Кинаха, Еханурова, Тигипко,кто там еще надежды подавал?
Пожалуйста, развал коалиции, новое правительство и вперед!
А разбирать биографии, цвет глаз, любимые блюда и костюмы – я не сторонник.
антивірус _ 07.12.2014 12:12
IP: 37.53.125.---
seredah:
антивірус:...
нас спасе парламент і регламент.
баксьор в раду прийде всіх там рознесе.
всі на вибори.
продовжувати.?
Пригадуєте передвиборні лозунги: "Жити по-новому! Час єднатися! Візьми і зроби! Україна переможе! Сильна команда для складних часів! хором: зу-пи-ни-мо ко-руп-цію!...Знімемо депутатську недоторканість!"...Продовжити?...А тепер чомусь опускають очі...Як людям в собі "вбити дракона"?
seredah _ 07.12.2014 12:09
IP: 74.125.17.---
Анатолий Кучеренко:
Перевиховуйте Раду, пане Лещенко. Принциповість – це добре в нашій країні, але не будьте максималістом...
ідіот
глянь на фотографію вище.
Максим Чарушников _ 07.12.2014 12:09
IP: 46.119.125.---
Розвиток України нищать лише корупція та олігархія, що є одним цілим. Це визнає весь світ крім українського найрозумнішого електрата.
Боротьба з корупцією в державних органах, силових структурах, судах – це компетенція прокуратури, а там гарантівський ярема.
За попереднього уряду яценюка під час війни головою комітету ВРУ по боротьбі з корупцією був гарантівсько-фірташівський чумак, перший зам – гарантівський москаль, гарантівський прокурор ярема, невдаха гриценко.
І що вони зробили разом з гарантом?
Анатолий Кучеренко _ 07.12.2014 11:59
IP: 213.110.128.---
Перевиховуйте Раду, пане Лещенко. Принциповість – це добре в нашій країні, але не будьте максималістом.
От і Мінистерство інформації конче необхідно для боротьби за правдиве висвітлення України за кордоном, чого не було на протязі 23-х років.
seredah _ 07.12.2014 11:53
IP: 74.125.181.---
антивірус:
Склад Парламенту критикувати не треба – такий вибір елохторату...Критикувати і міняти треба регламент, стиль його роботи – переобирати спікера, керівництво комітетів, якщо вони неефективно працюють і порушують регламент...
нас спасе парламент і регламент.
баксьор в раду прийде всіх там рознесе.
всі на вибори.
продовжувати.?
антивірус _ 07.12.2014 11:39
IP: 37.53.125.---
Склад Парламенту критикувати не треба – такий вибір елохторату...Критикувати і міняти треба регламент, стиль його роботи – переобирати спікера, керівництво комітетів, якщо вони неефективно працюють і порушують регламент...
seredah _ 07.12.2014 11:31
IP: 74.125.18.---
САНДРО:
karrot:
Одним словом – политика!
А грузинские девочки – это уже перебор, пусть развлекаются в Париже.
Но караван будет идти...
нічого собі політика.
дівчинка білет купила, французьке громадянство втратила, чоловіка і дітей залишає.
в Грузії на неї заведено кучу кримінальних справ, скоро її буде Інтерпол шукати.
всесильний Вальцман за один день дав їй українське громадянство, але чи захистить він її від Інтерполу.

шановне сандро, в вас в голові така каша.
ви за Вальцмана чи яценюка.?
антивірус _ 07.12.2014 11:26
IP: 37.53.125.---
ingul:
Не верю в прогресс от Рады. Слишком много дерьма от нее уже пришло.
Верю в прогресс от народа. Он или выкинет эту Раду или заставит делать прогресс!
Тільки-що змінили Парламент...Парламент не може постійно мінятись, не сваритись і бути одноріним -така його природа...Тому у всіх цивілізованих державах у відставку йде і міняють Уряд, а не Парламент...
САНДРО _ 07.12.2014 11:18
IP: 93.73.251.---
Надежда Топоровская:
А как ВЫ себе представляете- Президент получил доверие от народа, в первом туре, абсолютным большинством.
Опираясь на это доверие, он имеет право инициировать решения и настаивать на них.
Если эти решения будут неактуальные, глупые, скандальные- никто не помешает коалиции противодействовать.
Здесь есть и новая Самопомощь, и опытная Батькивщина, и радикалы, и боевые фронтовики- вперед.
Но может все-таки ППО больше знает, имея в руках гос. аппарат, ведь не все решается в Сети.
Поэтому коалиция и поддерживает.
Olexiij Babenko _ 07.12.2014 11:11
IP: 95.135.201.---
Путіну потрібна така Україна, якою була раніше. До Майдану. Правляча кліка (ага, начальники) постійно йде йому назустріч. Тому завдання цього парламенту не тільки гумусом стати, а зупинити ганьбу поразки мирним шляхом. Інакше з дограються.
Сьогодні брехуни і боягузи автоматично стають зрадниками.
САНДРО _ 07.12.2014 11:10
IP: 93.73.251.---
karrot:
Одним словом – политика!
А грузинские девочки – это уже перебор, пусть развлекаются в Париже.
Но караван будет идти...
Oleksiy Nych _ 07.12.2014 10:49
IP: 74.125.18.---
В принципі десь так і уявляв. Цікаво було б дізнатися що або хто справив найбільш добре і найбільш погане враження на автора статті.
Надежда Топоровская _ 07.12.2014 10:41
IP: 93.72.104.---
"...Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію."
"...Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі"...
Сергію, то чого там у вас більше сміливості чи опущених очей???
kulemet _ 07.12.2014 10:10
IP: 109.227.83.---
Сергію, Ви (і такі як Ви) в меншості, тому рішення будуть і далі ухвалюватися на користь порошенків та інших олігархів.Змінити щось через парламент не вийде (приїде порошенко і всіх сумніваючихся переконає (як було вже не раз)). Тому Вам треба бити в набат постійно,змінити щось може тільки Майдан (громадянське суспільство),тому народ має знати тих кого так легко Порох переконує і які потім ховають очі...Нам потрібна інформація про всю ту гниль яка заражає нею все суспільство...
Слава Україні!
Valentine Michael Ovdienko _ 07.12.2014 10:08
IP: 46.200.168.---
Чому так багато перерв в роботі і несесійних днів??? адже зараз такий час, коли Рада повинна працювати і у вихідні!!! не розумію... що, Закони можуть почекати??? там же одна Свобода внесла ще з минулого скликання понад 50 важливих Законів... приймайте... у вас вже є майданна коаліція!!!
karrot _ 07.12.2014 10:05
IP: 74.125.17.---
САНДРО:
И еще про караван.
Другое дело, что многие привыкли ожидать скандалы, провокации, горячие моменты
послє вчєрашнево заявлєнія Гєращєнкі на гр тіві, шо оні (фронт) посадят Вальцмана – как грузіни посаділі Сакашвілі – каравану п і з д є ц.
разгавар шол шо оні не позволят грузінскую дєвочку смотрящєй от Вальцмана в МВД.
у міністра далжна бить своя каманда, прєз ваапщє не імєєт права вмєшівацца, у нас парламєнская республіка, канстітуція – бла бла бла.
карочє у Авакова в столє ужє лєжіт уголовнрє дєло на Вальцмана – єслі шо.
і ваапщє МВД не позволіт грузінскім уголовнікам руліть в Українє.

Грузінская дєвачка в панєдєльнік прілєтаєт із Паріжа – бум сматрєть чєм Аваков єйо встрєтіт – наручнікамі ілі цвєтамі...
Adam Viter _ 07.12.2014 10:01
IP: 178.92.11.---
Все для перемоги над ворогом!
Німецький антифашистський письменник Еріх Марія Рема́рк описував той час, коли Гітлер завоював і підкорив Францію.
Точно так само, як Путін сьогодні окупував Крим, і пробує підкорити Донецьк і Луганськ.
Німецькі солдати у Франції відпочивали, розважалися, грали у футбол, зухвало веселилися і раділи.
Французькі матері забороняли своїм дітям навіть приближатися до відпочиваючого ворога -не через страх бути зґвалтованими, як у Донбасі, а через виховання патріотизму.
Французькі матері забороняли своїм дітям не просто бути присутнім – приймати опосередковану участь, а навіть дивитись як ворог розважається, відпочиває, зухвало грає в футбол, створює пропаганду Геббельса -"світлий образ фашизму" і шоу-картинку для преси.
Вони забороняли дітям навіть дивитися в цей бік через вікно, постійно виховуючи думку про гордість француза і непримиренність із агресором.
Для французів неприпустиме святотатство дивитися на тріумф ворога, навіть потайки через вікно
-Vesna- _ 07.12.2014 09:59
IP: 93.72.133.---
Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади. (с)

Скрестим пальцы (с).
Golden Force _ 07.12.2014 09:52
IP: 74.125.18.---
Виктор Федорович Порошенко и Николай Янович Яценюк это же нетленные персонажи жуликов из Ильфа и Петрова) Тогда мы – не гумус, а лошье для разводняков, так оно видится с высоты Вячеслава Владимировича Лещенко)))
ingul _ 07.12.2014 09:42
IP: 74.125.18.---
Не верю в прогресс от Рады. Слишком много дерьма от нее уже пришло.
Верю в прогресс от народа. Он или выкинет эту Раду или заставит делать прогресс!
антивірус _ 07.12.2014 09:39
IP: 37.53.125.---
Настав час шоколадного батона...Дякуючи рекламі олігархічних каналів народ буде знову їсти зіпсутий продукт?
САНДРО _ 07.12.2014 09:21
IP: 93.73.251.---
И еще про караван.

Ну БПП под воиянием и зависимостью от отца-создателя, ладно.
Но ведь есть еще 4 партии составляющие коалицию, и они тоже имеют право голоса и иногда его твердо ставят, в условиях предварительных дискуссий и споров.
И если не будетобщего согласия никакое решение не пройдет.Это факт.

Так что есть необходимые признаки демократии.
Другое дело, что многие привыкли ожидать скандалы, провокации, горячие моменты-, выражения типа будет "третий майдан" и если такое будет- Москва будет бурно аплодировать.
Botsko Viktor _ 07.12.2014 09:16
IP: 74.125.181.---
зрозуміло що зміна менталітету моментально не відбувається. Через мажоритарку пройшло багато старих чемоданів. Але те що багато депутатів є нового мислення надихає. Важливо щоб вони не скотилися ментально до тих старих чемоданів. Бажаю успіхів.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter