Сергій Лещенко

Ми – це гумус

06 грудня 2014, 19:27

Давайте я вам розповім про 10 днів роботи депутатом.

Протягом цього часу було три дні сесійних засідань. Почнемо з позитиву.

Мене радує, що серед депутатів значно більше, ніж очікувалося, політиків нової якості. Людей, які не інфіковані домовленостями кланів або корупційними зобов'язаннями, а мотивовані реформами. Прізвища цих людей я не чув до виборів, а ви, можливо, і досі з ними не знайомі. Багато з них поки що не виступали з трибуни, але певен, що ви будете приємно здивовані. І одна з цих осіб посіла місце у президії парламенту – Оксана Сироїд.

Також я оптиміст, бо щодня відчуваю, як збільшується число людей, які хочуть ухвалювати рішення самостійно, а не під тиском. Можу говорити за фракцію блоку Порошенка – у нас є люди, які не керуються вказівкою згори. І їх набагато більше, ніж ви бачите на табло при голосуванні – просто не всі готові відверто заявити про свою позицію.

На фракціях часто відбуваються бурхливі дискусії, які завершуються ухваленням рішень, що ідуть врозріз з рекомендаціями начальників. Шкода, але кількість незгідних різко зменшується, коли президент приїжджає на засідання. Так сталося з Міністерством інформації – фракція домовилася відкласти це рішення до проведення публічного обговорення, а Юрій Стець погодився з аргументами присутніх. Але слова президента "це моя політична вимога" перекроїли настрої колег. Я повідомив президенту про нашу попередню домовленість, але завершилися збори фракції тим, що проти Міністерства інформації проголосували троє депутатів – я, Заліщук і Добродомов, троє утрималися – Найєм, Климпуш-Цинцадзе і Козаченко, і один не голосував – Продан. Це з тих, кого я бачив.

Радує, що на фракції уже лунають голоси про неприпустимість того, щоб її засідання відбувалися в адміністрації президента. Навіть Партія регіонів збиралася в "Зоряному", а не на Банковій.

Також обнадіює, що переговори про коаліцію не були зведені до вульгарного розподілу посад. Це були справжні бої між учасниками коаліції за принципи та програмні засади.

Що засмутило?

Кулуарщина. Про майбутні рішення у великих фракціях дізнаються уже по факту їх ухвалення політичним керівництвом. Депутати фактично позбавлені можливості вплинути, якщо їхня позиція суперечить бажанням начальників.

Несміливість. Вона виражена в неготовність депутатів відстоювати свою позицію в присутності президента. Прихід глави держави впливає на фракцію БПП гіпнотично – люди, які завзято критикували сумнівне рішення, замовкають та опускають очі.

Підлабузництво. Довелося бути свідком, як дехто з колег проявляв нездорову запопадливість щодо керівництва, а потім – о, диво! – його прізвище з'являлося в списку розподілу керівних посад.

Обман. Уже не один раз зіштовхнувся, коли тобі в очі обіцяють одне, а роблять інше. Коли ж запитуєш "як так сталося?" – у відповідь не лунає жодних аргументів.

Жага посад. Я чув, що політиками керує бажання примоститися у керівне крісло, але тепер і побачив на власні очі цю боротьбу ліктями лише для того, щоб стати начальником. Навіть якщо переможець не має жодного уявлення про предмет, яким тепер доведеться опікуватися.

Також я не розумію, навіщо було казати, що уряд і коаліція у нас без квот, якщо вони сформовані саме за квотним принципом? Всі – підкреслюю, всі! – міністри в Кабінеті належать до тієї чи іншої політичної сили, навіть якщо по телебаченню вам сказали протилежне.

Кнопкодавство. Здавалося, ця тема стільки разів проговорена, що в цьому скликанні в жодного депутата не повинно було виникнути спокуси. Але це сталося знову – і без жодних наслідків для депутатів, які пішли на відверте порушення Конституції, брешучи при цьому в очі власним товаришам по фракції. Я не вірю обіцянкам "це більше не повториться", а вірю лише покаранням.

Протягом цих трьох сесійних днів було три принципових голосування.

Перше – за Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Мені 34 роки, але я надто довго спостерігав за політикою в ролі журналіста, щоб вірити лише словам. І я не розумію причин, які заважали Арсенію Петровичу провести реформи протягом дев'яти місяців після Майдану – і не бачу, куди ці причини зникнуть після повторного обрання на посаду.

Людина, яка очолила уряд, має сама собі дати відповідь на питання – чи готовий він на непопулярні кроки, пожертвувавши своїми політичними амбіціями в ім'я змін, які оцінить лише прийдешнє покоління? Чи буде берегти рейтинг для наступних виборів та змагатиметься за прихильність олігархів, щоб отримати доступ до їх телеканалів та грошей – так само на наступних виборах.Арсеній Яценюк міг би розвіяти мої сумніви перед голосуванням, якби відбулася розмова фракції з ним як кандидатом на голову уряду. Але чи не вперше на моїй пам'яті прем'єр-міністр уникнув зустрічі з депутатами, які входять до коаліції та, по ідеї, мали би делегувати його у владу.

Друге голосування – за склад уряду. Під тиском адміністрації президента до пакету потрапило створення Міністерства інформаційної політики, яке може стати інструментом цензури. Цей новий орган влади, який організовують з небаченими темпами та завзяттям, заскочив не лише журналістів або депутатів, але навіть майбутніх колег Юрія Стеця – особливо міністрів іноземного походження. Позитив нових облич в уряді не переважив для мене той факт, що ми створюємо інформаційного регулятора, який не матиме іншого вибору, ніж бути інструментом пропаганди.

Третє голосування – за керівництво парламентськими комітетами та розподіл депутатів по комітетах. Всупереч рішенню фракції, до керівного складу комітетів було включено щонайменше десять депутатів, які голосували за закони 16 січня 2014 року. З пакету зникли Ківалов і Геллер, зате з'явилися Деркач і Кацуба. Фракція знову відмовилася від власного рішення під тиском політичної верхівки.

Через усе вище перераховане я не голосував за Яценюка на посаду прем'єра, за уряд і за розподіл комітетів, у всіх трьох випадках натиснувши кнопку "утримався".

Але, попри все, я оптиміст. У всіх політичних силах є люди, які не хочуть жити по-старому, які готові йти проти системи та боротися за ідеали, а не посади.

Я не знаю, скільки проіснує цей парламент. Думаю, він буде транзитним між старою та новою політичною культурою, між старими та новими політиками. І наша роль – як сказала Зоя Казанжі – бути гумусом, на якому виросте вже повністю інше покоління політиків.

powered by lun.ua
Коментарі — 233
антивірус _ 07.12.2014 17:56
IP: 37.52.134.---
seredah:
Максим Чарушников: За попереднього уряду яценюка під час війни головою комітету ВРУ по боротьбі з корупцією був гарантівсько-фірташівський чумак,
на фракції Чумак пригрозив Мустафі імперативним мандатом якщо той ще раз відкриє рот.Соня Кошкіна каже йому – як ти сука смієш грозити народному обранцю...жирна морда розплилася в усмішці – читай регламент.
Після більшовицької революції 1917 року був вибраний Совет рабочих и солдатских депутатов (типу нашого Парламенту)...Але реальну владу мав Совет народных Коммисаров на чолі х Лєніним (типу нашого Уряду)...Де всі пости там займали люди богообранной національності, шо не заважало їм боротись з Богом і руйнувати християнські Храми...
shasta _ 07.12.2014 17:52
IP: 37.115.224.---
poltavs-ka galushka:
не зовсім так. от простий приклад. Сумщина, вибои, центр округу Ромни і кілька районів навколо, в основному сільска місцевість. Йдуть два екс-губернатори (один – Лаврик – любий друзь Юща, другий, Шульга, НФ, хабарник і брехун, побив пенсіонера із свого ж штабу), екс-голова облради Шапошнік (був багато де, в тч в батьківщині, потім у Королевської, йшов від Ляшка), екс-голова РДА одного з районів округу від Батьківщини, ще там хтось і учасник Майдану і АТО, поранений там Бойко, молодий патріот.
Він програв Лаврику якихось 600 голосів. Чому? Бо не мав адмінресурсу – і 10% голосування на дому було організовано не за нього, + в нього тупо не вистачило ресурсів забезпечити присутність своїх людей в кожній комісії, і він навіть мокрі протоколи не зумів зібрати...
і це – без врахування різних вагових категорій в плані реклами і тд...
антивірус _ 07.12.2014 17:31
IP: 37.52.134.---
shasta: І що, невже зараз треба виходити третьому Майдану, щоб знищити тих, хто організовував попередній Майдан?...Може, треба дати час коаліції і її Уряду хоч трохи попрацювати на реформи?
poltavs-ka galushka _ 07.12.2014 17:15
IP: 74.125.18.---
shasta:
от не треба оцю вигадку пхати "про народ достойний своєї влади"!
===================================

Це не вигадка. Ви, вочевидь, людина або дуже молода, або життя живете в тепличних умовах. Роззирніться в колі своєї роботи і спілкування. Знайдете масу прикладів, коли Ваші ж знайомі "задвигають" більш талановитого колегу, а родичі прибідняються та дурять один одного. То звідки влада візьметься інша, краща?
Влада краде, бо народ теж хоче красти, але потрошку. Тому собі подібних і вибирає.
80000 _ 07.12.2014 17:11
IP: 46.202.244.---
Дякую Сергій за адекватну та правдиву відносно замітку. Незабаром буде видно – ху із ху... тобто хто є ху?
Відносно Казанжі то вона лягла під бік Коломойського Палиці а там боки дійсно набиті гумусом...
щодо ВР нинішньої каденції то поки що це банальне лайно і в що воно перетвориться – в гумус чи спливе у каналізацію покаже час. Один виняток це ПАРАСЮК...от представте собі що думають українці – на 450 депутатів -одна людина??? Правда ще час є і іншим стати людьми. Бажаю удачі.
.
shasta _ 07.12.2014 17:03
IP: 37.115.224.---
антивірус:
poltavs-ka galushka:
антивірус:
Був тандем "поперєдніков" Янукович-Азаров...Зараз тандем Порошенко-Яценюк...Але є прогрес – вони вже володіють англійською мовою.
Володіння англійською не є показником прогресу.
Народ має таку владу, яку достойний мати...Так хто нам винен?...Мабуть, менше телевізору треба вірити...
от не треба оцю вигадку пхати "про народ достойний своєї влади"! це пояснення сама влада й придумала, щоб на всі претензії народу відповідати – так ви ж самі винні!
в чомусь, звісно, і винні. але не на 100%. Адже при нашій "демократії" правила гри встановлює влада, і так, щоб залишитися при владі навічно. І як по їхнім правилам їх змінити – без грошей, без можливості поставити своїх людей у комісіях на виборах, без адмінресурсу тощо? і навіть третій Майдан, до якого все йде, загрожує поховати швидше Україну, ніж вальцманів-яценюків-ахметових-фірташів...
антивірус _ 07.12.2014 16:51
IP: 37.52.134.---
poltavs-ka galushka:
антивірус:
Був тандем "поперєдніков" Янукович-Азаров...Зараз тандем Порошенко-Яценюк...Але є прогрес – вони вже володіють англійською мовою.
Володіння англійською не є показником прогресу.
Народ має таку владу, яку достойний мати...Так хто нам винен?...Мабуть, менше телевізору треба вірити...
shasta _ 07.12.2014 16:50
IP: 37.115.224.---
poltavs-ka galushka:
так у них же ж специфічний запах))
shasta _ 07.12.2014 16:48
IP: 37.115.224.---
знову "заборонена лексика"... МінСтець ужедавно керує на УП! Ганьба!
poltavs-ka galushka _ 07.12.2014 16:42
IP: 74.125.18.---
shasta:
poltavs-ka galushka:
антивірус:
Був тандем "поперєдніков" Янукович-Азаров...Зараз тандем Порошенко-Яценюк...Але є прогрес – вони вже володіють англійською мовою.
Володіння англійською не є показником прогресу.
понад те, хіба не бачили феєричного відео, де на днюсі у Азарова у 2007 р Яценюк називає Яновича своїм духовним батьком і взірцем, а потім ще й цілується з ним?;)
кіпу, до речі, обидва одягають, та й прізвище Азаров – від хазарів...
А Пахло?
shasta _ 07.12.2014 16:40
IP: 37.115.224.---
poltavs-ka galushka:
антивірус:
Був тандем "поперєдніков" Янукович-Азаров...Зараз тандем Порошенко-Яценюк...Але є прогрес – вони вже володіють англійською мовою.
Володіння англійською не є показником прогресу.
понад те, хіба не бачили феєричного відео, де на днюсі у Азарова у 2007 р Яценюк називає Яновича своїм духовним батьком і взірцем, а потім ще й цілується з ним?;)
кіпу, до речі, обидва одягають, та й прізвище Азаров – від хазарів...
poltavs-ka galushka _ 07.12.2014 16:36
IP: 74.125.18.---
антивірус:
Був тандем "поперєдніков" Янукович-Азаров...Зараз тандем Порошенко-Яценюк...Але є прогрес – вони вже володіють англійською мовою.
Володіння англійською не є показником прогресу.
Олександр Білошкурський _ 07.12.2014 16:34
IP: 77.121.117.---
На мою думку ГУМУС – це дуже коректне і передчасне визначення того складу ВР, який є на сьогодні. Мені здається що вони поки (вже видно з перших днів) заслуговують на визначення іншим словом, яке починається на букву "Г". Звичайно це не всіх особистостей стосується. Проводячи анологію можно зробити висновок, що чим більшого цього "Г" буде, тим більше і вирогідності що воно "Г" і залишиться і не перетвориться в Гумос.
Якщо залити грунт цим "Г", то родючості можна і не очікувати. "Г" може випалити культуру та грунт.
Крім того, на гумосі також добре ростуть сорняки і бурян і потім земля перетворюється в хащі, не плодородить і западає.
Тому будьте тим ДОБРИВОМ (від слова "Добро"), яке вичистить сорняки серед вас і збільшить родючисть грунту і принесе великий врожай Україні. коментар...
Lena Novykova _ 07.12.2014 15:28
IP: 74.125.181.---
План для "слуг народу".
Всі погодяться, що депутати та чиновники, які обираються, уповноважені людьми управляти країною. Ми їх уповноважуємо, тобто беремо на службу. Звідси – їхні посади, посади держслужбовців та депутатів, існують для служіння, а не для управління народом. Треба чітко розуміти, що управління країною не дає права управляти народом. Лукавство та рабовласництво не пройде. Управляти- це не владарювати та збагачуватись, це означає утримувати все в межах права, координувати, домовлятись, представляти країну на міжнародному рівні. Це важкий хрест, а не дар Божий. І той, хто служить, той-слуга народу. Як же можна унеможливити зловживання повноваженнями нашим "слугам"? Перевчити? Проконтролювати? На мою думку, треба створити систему, де б вони усі дійсно були публічними людьми, і створити дуже жорсткі умови їх перебування на службі. Щоб кожен претендент сто раз подумав, до того як лізти в "слуги народу".
Ihor Dovhaniuk _ 07.12.2014 14:35
IP: 178.94.35.---
Шановний пане Лещенко, дякую за "...гумус", який існує, діє, живе, ..., не тільки в Парламенті. На мій погляд, після Революції Гідності, Патріотизму й Самовідданості Справжніх Українських Вояків потрібно нам усім, а депутатам, урядовцям та Президентові в першу чергу, крок за кроком, еволюційно змінювати Країну, підтягуючи Її до кращих світових взірців. І мабуть на БІЛЬ МАТЕРІВ, яких уособлює Ніна Матвієнко, треба звернути увагу, чи не так?
руслан49 _ 07.12.2014 14:19
IP: 46.200.76.---
В Росії розглядається питання оплати Україною зброї і боєприпасів, які надає Росія сепаратистам.
Максим Чарушников _ 07.12.2014 13:42
IP: 46.119.125.---
Майбутнє України – це відсторонення від владних, законодавчих повноважень фінансово-промислових груп фірташа, коломойського, новінського, пінчука, ахметова, бойка, льовочкіна та інших охрінєвших ворюг. Нехай працюють і платять податки лише в Україні, а не за кордоном, доплатять за те, що "приватизували" і т.п.
Вадим Лубяниченко _ 07.12.2014 13:28
IP: 74.125.18.---
Дай боже...
ingul _ 07.12.2014 13:13
IP: 74.125.18.---
seredah:
anatoleksem:
З усього, нова влада своєю діяльністю – чимдалі віддаляючись від демократичних норм організації життя в державі, складає враження про нездатність до проведення радикальних реформ.
гмм
скільки тобі треба часу щоб твоє "враження" переросло в "твердження".
враження про нездатність реформ – в нездатність до реформ.

інтелігенти срані, живуть під "враженнями" а не в реальному світі...
Это вы зря так.Такое "враження" сегодня не только у интеллигентов.
Максим Чарушников _ 07.12.2014 13:08
IP: 46.119.125.---
Ще раз повторюю. Перші закони депутатів коаліції в п.ч. для бпп:
1. Повернення списаних депутатами 24 млрд боргів приватних енергокомпаній перед державою в 2011 (з індексацією).
2. Відміна в 2014 угод з офшорними країнами/зонами. Офшори – це ухиляння від сплати податків. Податки повинні платити в Україні. Жодних пільгових оподаткувань для ахмєтова, фірташа, коломойського, новінського та ін. Хай хоча б років 5 платитимуть податки в Україні.
3. Перегляд приватизації (в п.ч. хімія, металургія, паливно-енергетичний комплекс) і тендерів з 2005 року.
4. Перевірка рефінансування банків з 2008 (особливо гарантовськими кубівим і гонтарєвою в час війни)
5. Паралельно із зазначеним реформи для розвитку малого і середнього бізнесу, люстрація судових органів, силових структур і т.п.

Надходжень в бюджет вистачить і на АТО, і на сплату кредитів, і на соціальну сферу, і на все.
антивірус _ 07.12.2014 12:57
IP: 37.53.125.---
seredah:...
нас спасе парламент і регламент.
баксьор в раду прийде всіх там рознесе.
всі на вибори.
Баксьор змився...Зараз у депутатських рядах для цього залишмвсяйого побратим по партії боді-білдер Побер?...А також народ обрав радикала Ляшка...Він хоч не кулаком, то язиком?
-Vesna- _ 07.12.2014 12:54
IP: 93.72.133.---
Данний текст (що є більше посланням, ніж звітом за 10 днів) комплектуються тільки з приведеним фото... де в фокусі зібрані і хряки і на грошових потоках, і іх спільники, і їх прислуга.
Тобто звичний і усталений тип політика.
антивірус _ 07.12.2014 12:40
IP: 37.53.125.---
Був тандем "поперєдніков" Янукович-Азаров...Зараз тандем Порошенко-Яценюк...Але є прогрес – вони вже володіють англійською мовою.
seredah _ 07.12.2014 12:38
IP: 74.125.17.---
anatoleksem:
З усього, нова влада своєю діяльністю – чимдалі віддаляючись від демократичних норм організації життя в державі, складає враження про нездатність до проведення радикальних реформ.
гмм
скільки тобі треба часу щоб твоє "враження" переросло в "твердження".
враження про нездатність реформ – в нездатність до реформ.

інтелігенти срані, живуть під "враженнями" а не в реальному світі...
anatoleksem _ 07.12.2014 12:24
IP: 74.125.18.---
З усього, нова влада своєю діяльністю – чимдалі віддаляючись від демократичних норм організації життя в державі, складає враження про нездатність до проведення радикальних реформ. Знову будемо спостерігати тільки їх видимість. Тандем Порошенко-Яценюк все більше перетворюється в тандем Янукович-Азаров, щоправда більш рафінованого, яке володія англійською.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter