Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

powered by lun.ua
Коментарі — 357
Rena _ 18.06.2010 17:42
IP: 212.90.182.---
kod123:
Нюхайте то дерьмо, за которое вы голосовали, САМИ, Реночка. Уж извините, пожалуйста, но беспринципная шваль, вроде вас, Януковича к власти и привела. Вот теперь нюхайте И ЕГО ТОЖЕ.))
ПОВТОРЮЮ ДЛЯ НЕРОЗУМНИХ – Я НЕ ГОЛОСУВАЛА НІ ЗА ЯНИКА НІ ПРОТИ ВСІХ!
Rena _ 18.06.2010 17:41
IP: 212.90.182.---
бдрм:
...и с главными толкачами геноцида – Юхновским, Кульчицкий и др., естсественно с семьями, с собачками и кошками, черепашками и попугайчиками...
ЩО ВИ МАЄТЕ ПРОТИ ЮХНОВСЬКОГО?
бдрм _ 18.06.2010 17:38
IP: 78.30.208.---
"...громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!".А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку."

Ну, положим, "кияне" разные бывают. Привезённые, завезённые, задураченные...

Важно другое. Чтобы пришёл Ющенко со своей цэйрушницей и с главными толкачами геноцида – Юхновским, Кульчицкий и др., естсественно с семьями, с собачками и кошками, черепашками и попугайчиками.
kod123 _ 18.06.2010 17:35
IP: 80.92.230.---
"Абыр _ 18.06.2010 17:15Rena:
Ты меня извини, конечно, но только полный дебил с вывихнутыми мозгами может считать, что Тимошенко ХОТЬ КОГДА-ТО "говорит правду". И только пустоголовый люмпен может считать, что если человека тошнит от двух политиков, вышедших во второй тур, то ему нужно выбирать то говно, которое с чьей-то – не его, а чьей-то! – убежденной подсказки, "меньше воняет"."

Согласен.

Нюхайте то дерьмо, за которое вы голосовали, САМИ, Реночка. Уж извините, пожалуйста, но беспринципная шваль, вроде вас, Януковича к власти и привела. Вот теперь нюхайте И ЕГО ТОЖЕ.))
vam _ 18.06.2010 17:32
IP: 92.113.138.---
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ:
Медведєв, таким чином консолідує? Треба засуджувати таких консолідаторів.
vam _ 18.06.2010 17:30
IP: 92.113.138.---
Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману.

Не будьте таким заздрісним до жіночого таланту, Вам це не загрожує, пасквілі теж комусь писати потрібно, а про те як книжечки видаються, ліпше Цибулька запитайте, чи Яворівського. Не за ідею,і не за бліде личенько до Тимошенко периметнувся.
Rena _ 18.06.2010 17:30
IP: 212.90.182.---
Абыр:
Rena: Олег Медведєв повністю правий. Тільки слпий і глухий може заеречувати, що Ющенко зрадив Україну! За принципом "Якщо не я, то нехай все гине". А для цього скористався дурними "противсіхами".
***
Реночка! Ты меня извини, конечно, но только полный дебил с вывихнутыми мозгами может считать, что Тимошенко ХОТЬ КОГДА-ТО "говорит правду". И только пустоголовый люмпен может считать, что если человека тошнит от двух политиков, вышедших во второй тур, то ему нужно выбирать то говно, которое с чьей-то – не его, а чьей-то! – убежденной подсказки, "меньше воняет".
Нюхайте то дерьмо, за которое вы голосовали...беспринципная шваль, вроде вас, Януковича к власти и привела. Вот теперь нюхайте И ЕГО ТОЖЕ.))
Я ЗА ЯНИКА НЕ ГОЛОСУВАЛА і ПРОТИ ВСІХ НЕ ГОЛОСУВАЛА!Тимошенко ПОМИЛЯЄТЬСЯ але вона хоче добра для країни. Інакше – вона могла б жити-не тужити і раніше – за Кучми. Під час кризи, просто піти у відставку. Зараз – їздити по країнах і розважальних заходах, як Ющ
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 18.06.2010 17:28
IP: 92.49.248.---
Люди не Боги! Оксана не з кагорти небожителів. тому має право на помилку. Питання в ціні помилки. Але я не про це.Краще прозріння. чім його відсутність. Тому пропоную не займатись внутрішніми розмірками серед тих кому болить за Україну! Пропоную усім прийняти участь в акції і робити все для консолідації національно-демократичних політ сил. В єдності наша сила!
Грицько Нечеса _ 18.06.2010 17:24
IP: 194.71.86.---
"Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи"

Вот, елки-палки, а я-то думал, что "Родина моя" это

"Я, ты, он, она
Вместе – целая страна, .
Вместе – дружная семья,
В слове "мы" – сто тысяч "я".
...

а оно вон как оказывается, это все "кремлевские политтехнологи", а мы жить должны прошлым и плекать ненависть ко всему окружающему, т.к. являемся самым загеноциженым народом в мире и этим только и гордимся. А я так не хочу! Я хочу

"У тебя, страна, я знаю,
Солнечно в судьбе.
Нет тебе конца и нет начала,
И текут светло и величаво
Реки необъятные,
Как песня о тебе,
Как будто праздник."
qavqaz1 _ 18.06.2010 17:23
IP: 95.111.231.---
Олег, ви були і залишаєтесь головним політтехнологом Тимошенко. Тому особисто ваша вина у програші Юлії Володимирівни на порядок перевищує вину Забужко.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 18.06.2010 17:22
IP: 92.49.248.---
NELLI _
В своей биологической ненависти к "Леди Ю" Вы остаетесь последовательны. Складывается впечатление. что Ю.ТИМОШЕНКО Ваш личный враг. Чем же провенилась бывший премьер. если Вы годами вещаете все те же мантры...Годами?
бдрм _ 18.06.2010 17:21
IP: 78.30.208.---
morih _ 18.06.2010 17:16
Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні,

Так надо было вступать во ВСЮР (Вооружённые Силы Юга России)!
IssI _ 18.06.2010 17:17
IP: 77.90.194.---
Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: Вона пропонує голосувати за Тимошенко.
Абыр _ 18.06.2010 17:17
IP: 94.179.234.---
А вы, товарищ Медведев, пожалуйста, не напрягайтесь так. Всё, что Вы могли о себе сказать, как о личном Йулином политтехнологе, Вы уже сказали результатом выборов, в которых Вы проиграли ТАКОМУ конкуренту.))))
morih _ 18.06.2010 17:16
IP: 195.211.157.---
Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні,
Єдине що може обєднати всіх громадян України це прагнення бути ГОСПОДАРЯМИ СВОГО ЖИТТЯ в своїй країні. Цього бажання нас не позбавив ні голод ні репресії, що громадяни довели на референдумі 91 і під час помаранчевих подій. Але як Ющенко так і Тимошенко не зрозуміли що їх функція полягає в тому щоб допомогти громадянам стати ГОСПОДАРЯМИ, а почали сперечатись хто з них краще виконуватиме функції ВОЖДЯ-МЕСІЇ і чиї посіпаки краще виконають функції мікровождів не місцях. Вони не зрозуміли що УКРАЇНЦЯМ не потрібні ВОЖДІ-ЦАРІ бо УКРАЇНЦІ завжди прагнули бути ГОСПОДАРЯМИ СВОЇЙ КРАЇНІ.
Абыр _ 18.06.2010 17:15
IP: 94.179.234.---
Rena:

Олег Медведєв повністю правий. Тільки слпий і глухий може заеречувати, що Ющенко зрадив Україну! За принципом "Якщо не я, то нехай все гине".
А для цього скористався дурними "противсіхами".
Про Тимошенко не треба ля-ля – це Ющ їздить в межигіря ЩЕ ТЕПЕР (!) ПРО ЩОСЬ ДОМОВЛЯТИСЯ (!!!), як проговорився Єхануров. А Тимошенко їздить по країні і говорить правду.

***

Реночка!

Ты меня извини, конечно, но только полный дебил с вывихнутыми мозгами может считать, что Тимошенко ХОТЬ КОГДА-ТО "говорит правду". И только пустоголовый люмпен может считать, что если человека тошнит от двух политиков, вышедших во второй тур, то ему нужно выбирать то говно, которое с чьей-то – не его, а чьей-то! – убежденной подсказки, "меньше воняет".

Нюхайте то дерьмо, за которое вы голосовали, САМИ, Реночка. Уж извините, пожалуйста, но беспринципная шваль, вроде вас, Януковича к власти и привела. Вот теперь нюхайте И ЕГО ТОЖЕ.))
LeoP _ 18.06.2010 17:14
IP: 217.27.150.---
глас народа:
LeoP _ 18.06.2010 16:56

___________________________________
А вы, любезный, можете внятно формулировать свои мысли?[/QUOT

Та аткуда, уважаемий, – я ж школу бюто-тролінга не проходив:)
Масква _ 18.06.2010 17:13
IP: 178.176.180.---
При всём моём сомнении к автору, могу сказать, что он хоть мужик. А вот Оксана Забужко закрыла свой блог от реплик читающей публики. Брякнула от фанаря, и в кусты. Раньше по её просьбе банили отдельных личностей, теперь она забанила всех. Молодца!
Грицько Нечеса _ 18.06.2010 17:13
IP: 194.71.86.---
левко _ 18.06.2010 17:10

А с какого боку у Тимошенко Украина? У "хама" хоть дети на Родине живут, а у "патриотки" в Англии.
бдрм _ 18.06.2010 17:13
IP: 78.30.208.---
левко _ 18.06.2010 17:10
"... Тимошенко – це, хай маленький, але крок в сторону української України..."

Шо! Опять в Хоружевку?
Татьяна__ _ 18.06.2010 17:12
IP: 195.85.198.---
Rena:
левко:
Противсіхи, в тому числі і пані Забужко, привели Хама до влади. І не треба ля-ля, що Тимошенко така сама. Така – та не така. Тимошенко – це, хай маленький, але крок в сторону української України, а Хам веде нас в совок a la Russia.
+100
- 100000000000000

Тимошенко = Янукович, только в более привлекательной обертке
NELLI _ 18.06.2010 17:12
IP: 93.73.25.---
brammin:
Забужко, как обычно +!
Медведеву. Уже как-то и неловко читать эти бесконечные стенания о "предательстве" Ющенко. Вот осенью не будет уже Ющенко – что соберёте на выборах?
БЮТ считает, что чем громче плевки, тем больше начнет голосовать за Вону. А опросы говорят о том, что большинство довольно Ялынковичем и деяниями правительства. Это же как надо довести людей, что после премьера Вонои Азаров показался человеком.
бдрм _ 18.06.2010 17:11
IP: 78.30.208.---
"...Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі..."

- Достали эти галицкие борзописцы!
"...на нашій землі..." – это всё же на несколько сот километров западнее.

"Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. "

- Так она еще и над ЮВТ стебётся?
Татьяна__ _ 18.06.2010 17:11
IP: 195.85.198.---
888Stas777:
Хто там в нас без гріха? Медвєдєв?
Народ, ну був гріх. Давайте забудемо, адже робити щось таки потрібно, бо зжеруть усіх нас. Досить гризтись, як собаки.
Это Вы бютикам расскажите, и первому Медведеву.
Rena _ 18.06.2010 17:11
IP: 212.90.182.---
левко:
Противсіхи, в тому числі і пані Забужко, привели Хама до влади. І не треба ля-ля, що Тимошенко така сама. Така – та не така. Тимошенко – це, хай маленький, але крок в сторону української України, а Хам веде нас в совок a la Russia.
+100
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

15
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

6
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

11
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

21
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter