Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

Коментарі — 357
tcherkas _ 18.06.2010 22:42
IP: 212.15.127.---
Наш "мхіят Амалек" – це не тільки 1933-й, а й 2010-й, що маємо завдячувати
противсіхам Забужко.
Зайдіть на сторінку О. Палія – там чітко відслідковується настрій "середнього класу"
до нинішнього режиму, який новим кодексом хоче, щоб бідні платили за олігархів.

Які і за часів Тимошенко не збідніли.
Було б, одначе, некоректно все звалювати на противсіхів і не бачити прорахунків команди ЮВТ та лідера блоку. Тут багато питань, на які в регіонах і сьогодні не мають відповіді. Але незабаром же вибори – кому ви відаєте регіони?
krabat-m _ 18.06.2010 22:33
IP: 93.73.92.---
Майдан _ 18.06.2010 22:27
krabat-m:
"Привет блондинкам!
Авзадц?"

Мєдвєдєв! Це ти кожного ранку так будиш жінку?
Потомок _ 18.06.2010 22:33
IP: 93.72.29.---
Тейсар-Озгович:
Iван Денькович: "БЮТ – це біле братство, де Бог замінений на Тимошенко"
Народний депутат вiд БЮТ розповiв "Експресу", хто збудував особняк для Тимошенко i за чиї грошi куплений її "Мерседес"-"броньовик"
http://expres.ua/main/2010/06/18/37972

Тимошенко віддала партію кримінальному бізнесу
http://zik.com.ua/ua/news/2010/06/09/232045
Вот и вя подоплека вашей "Сенсации"
Червень
09
201012:07
Іван Денькович сім років очолював ЛОО ВО "Батьківщина", АЛЕ КОЛИ ЙОГО НЕСПРАВЕДЛИВО, НА ЙОГО ДУМКУ, УСУНУЛИ З ПОСАДИ, ВІН ВИРІШИВ ПІТИ З ПАРТІЇ, ГОЛОСНО ГРЮКНУВШИ ДВЕРИМА. АЛЕ КОЛИ ЙОГО НЕСПРАВЕДЛИВО, НА ЙОГО ДУМКУ, УСУНУЛИ З ПОСАДИ, ВІН ВИРІШИВ ПІТИ З ПАРТІЇ, ГОЛОСНО ГРЮКНУВШИ ДВЕРИМА.
Майдан _ 18.06.2010 22:27
IP: 193.107.82.---
krabat-m:
Майдан _ 18.06.2010 22:12
civ000:
"... ПРдушня..."

А ти чим недовольний?...Єбахо...
Привет блондинкам!
Авзадц?
Тейсар-Озгович _ 18.06.2010 22:25
IP: 85.196.249.---
Iван Денькович: "БЮТ – це біле братство, де Бог замінений на Тимошенко"
Народний депутат вiд БЮТ розповiв "Експресу", хто збудував особняк для Тимошенко i за чиї грошi куплений її "Мерседес"-"броньовик"
http://expres.ua/main/2010/06/18/37972

Тимошенко віддала партію кримінальному бізнесу
http://zik.com.ua/ua/news/2010/06/09/232045
krabat-m _ 18.06.2010 22:20
IP: 93.73.92.---
18.06.2010 16:32 _ Олег Медведєв
"...Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли."

Мєдвєдєв! Пані Оксана мала наувазі зовсім не те, що муляє в твоїй дупі.
krabat-m _ 18.06.2010 22:16
IP: 93.73.92.---
Майдан _ 18.06.2010 22:12
civ000:
"... ПРдушня..."

А ти чим недовольний?...Єбахо...
krabat-m _ 18.06.2010 22:15
IP: 93.73.92.---
Майдан _ 18.06.2010 22:12
civ000:
"Ну так веселись и наслаждайся... "

Коли Бог роздавав одним совість а іншим – розум, Юлі Тєлєгіной залишились тикі жопа і пріключєнія.
Андрі _ 18.06.2010 22:14
IP: 195.42.130.---
Потомок _ 18.06.2010 21:45
Давайте давайте страдальцы сосите горькую свою и нудную ноту из вставленных в ваши мозги члены от ваших противников.

Це як: сосати НОТУ, зі вставленого в "мозгі" члена??? Та щей член протівніка.
Не поділитесь досвідом? і "по-подробней"!
А хто у нас протівнік?:-))))
Ну ви і прідурок... Ржу НІМАГУ.

Йду подивлюсь футбол краще.
Майдан _ 18.06.2010 22:12
IP: 193.107.82.---
civ000:
...Янукович – краще. Тому, наш вибір вірний...
Ну так веселись и наслаждайся... ПРдушня...
krabat-m _ 18.06.2010 22:11
IP: 93.73.92.---
Олєжик Пшол-Заюлю-Протипротивсіх...Повторюю запитання як не тобі то твоїй Олені: А ви б довірили своїх дітей своєму другу Віктору Уколову?"Так" чи "ні"?
Северянин _ 18.06.2010 22:04
IP: 94.179.158.---
Автору – Чего дергаетесь? Ведь ваш личный вклад в поражение ЮВТ немаленький. БЮТоЛозинский, грязная ругань, русофобство и примитивный нацюкизм от главного политтехнолога БЮТ – и всем стало понятно, что ЮВТ=ВАЮ=ВФЯ.
А сегодня возникает вопрос, если ЮВТ Вас не переехала и тупо платит ставку – то как управленец она скорее всего никакая. Трудитесь дальше.
civ000 _ 18.06.2010 21:59
IP: 95.135.201.---
Ніяк не можу збагнути:в чому вина Забужко?В тому,що не відрізнила Тимошенко від Януковича?То я Вам,підлизі Тимошенниці відповім-Янукович-краще.Він хоч не одягає вишиванку і не б'є себе в груди,що патріот.Він,маючи свою позицію,відмінну від позиції 75% українців,таки сконсолідує націю-ми точно будемо знати,чого ми не хочемо.А Ваша кохана Капітельман Юля (чи як її там) клеїть із себе українку-націаналістку,але такою ніколи не була.І,на жаль,багато хто їй повірив.Вона сплюндрувала українську ідею,бо,наразі є самою звичайною злодійкою,брехухою і авантюристкою.Що ж стосується її волюнтаризму-то Янукович зі своєю братвою-відпочиває.Тому,наш вибір вірний-не дамо злодіям піднімати прапор української ідеї.
PS/Видно,непогано платила Вам Ваша багіня,раз так скавчите за нею...
Потомок _ 18.06.2010 21:45
IP: 93.72.29.---
Андрі:
Ніфіга собі бездарний.
Попробуйте ви стати Президентом, "умнік" ви наш.


Стать что президентом, что королем можно будучи и абсолютным дебилом, история это знает предостаточно.
Старо, но не место красит человека, а его соответствие.

Ну, а вам характеристику, после вашего комментария Андрі _ 18.06.2010 21:31 и давать излишне. Как там шариковы пели – "нас годы еще более суровые ждут" Давайте давайте страдальцы сосите горькую свою и нудную ноту из вставленных в ваши мозги члены от ваших противников.
BIGartist _ 18.06.2010 21:35
IP: 95.132.212.---
Ну и засранец Медведев.
Подложит таки свинью Забужко.
Главное с Монтян такое не делайте, а то, та дурепа может и в морду вцепиться.
Андрі _ 18.06.2010 21:34
IP: 195.42.130.---
Потомок _ 18.06.2010 21:18
Именног такие ка они поддерживают бездарных селюков ющенков,

Ніфіга собі бездарний.
Попробуйте ви стати Президентом, "умнік" ви наш.

А про енурез, це зрозуміло. Це апофеоз вашего умственного развітія.
Удачі, прідурок.
Андрі _ 18.06.2010 21:31
IP: 195.42.130.---
Потомок _ 18.06.2010 21:18
Из забужек-трегубенковых складывается стадо демагогов.

Забужко, має право робити те, що захоче, де захоче, як захоче і навіть на кухні!
І не Вам, і не Медведеву вказувати, що вона має робити! Так само, як і іншим, в тч і мені.
Хочуть люди говорити (бути демагогами) – нехай говорять, це їх право. А Ваше право – їх слухати, чи ні.
Вона що, повинна була мовчати??? НЕ говорити, не висловлювати СВОЄЇ думки, стосовно Тимошенко??????
Хто може це заборонити???
Нехай Тимошенко шукає причини СВОЄЇ поразки У СОБІ І У СВОЇХ політтехнологів (Медведевих, Цибульків і всіляких Березовців з Уколовами вкупі) а не у "вільних художниках", однією з яких є Забужко!
Ви повинні це... второпати!

Именног такие ка они поддерживают бездарных селюков ющенков,

Кого хочуть того і підтримують!!! Це їхнє право!
А чи Тимошенко краша? Не факт! Хіба вона не рагуліха? Чи за те, що вона городская, то вона має бути краща? Немає логіки.
Gelen _ 18.06.2010 21:27
IP: 94.179.146.---
Саша Чаленко – ГАН-ДОН _ 18.06.2010 19:54

Олег Медведєв _ 18.06.2010 19:44
І, до речі, якюи була ширка, то не було би всевладдя Януковича, між іншим.
Вже б пора збагнути.

----------
Цей клоун вчить нас кмітливості...

******
А то и правда – к чему теперь сообразительность рваным ган-донам?
Потомок _ 18.06.2010 21:24
IP: 93.72.29.---
Андрі:
... кучкуватись біля нових: Кириленка, Яценюка, Гриценка, Трегубенка, Вишняка і тд.
Удел таких как вы – гордый энурез. От кучкования только больше объем мочи
Андрі _ 18.06.2010 21:20
IP: 195.42.130.---
viktorious _ 18.06.2010 19:51
Але це у минулому, треба перегорнути сторінку, "скинути баласт" (епоха Юлі уже у минулому), і починати знову.

Підтримую.
Забути про Тимошенко, забути про Ющенка і кучкуватись біля нових: Кириленка, Яценюка, Гриценка, Трегубенка, Вишняка і тд.
Gelen _ 18.06.2010 21:20
IP: 94.179.146.---
Газета "Сегодня" – грязный бульварный листок, и хорошей статьи
(и бузины) там быть не могет.
Потомок _ 18.06.2010 21:18
IP: 93.72.29.---
Андрі:

Из забужек-трегубенковых складывается стадо демагогов. Оно обречено заламывать себе руки на кухнях и держать знамена стардающей и. в таком виде, даже нравящейся януковичам, вшивой интеллигенции.

Что дали они обществу для ощущения себя свободным? Увещевания? Именног такие ка они поддерживают бездарных селюков ющенков, которые хотят в пределах мистечкового мировозрения, а могут в пределах городского квартала.
Андрі _ 18.06.2010 21:13
IP: 195.42.130.---
yacek _ 18.06.2010 20:47
рекомендую свежую статью Бузины

Ми бузіну, нє чітаємс.
Андрі _ 18.06.2010 21:12
IP: 195.42.130.---
Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича,

Цей Медведев, якийсь нерозумений!
Чи може, чи здатна Забужко, одноосібно, забезпечити перемогу Януковича і програш Тимошенко?
Якщо так, тоді навіщо народу Тимошенко, якщо письменниця Забужко, одноосібно, забезпечує перемогу Януковича?
Можливо, нам потрібна О. Забужко, яко Президент України... замість Тимошенко? Ну а Тимошенко – на політичний смітник, як велике розчарування народу і як нездатну без Забужко перемогти Януковича.
Чи не так?
Майдан _ 18.06.2010 20:55
IP: 193.107.81.---
Прищ:
...таки знайшлося кілька відсотків мислячих людей, яких ви зневажливо називаєте "противсіхами", що не допустили абсолютної влади біло-сердечної секти.
--
Ну что ж, своего Вы достигли.
Теперь радуйтесь и наслаждайтесь жизнью в ПРуновской Малороссии.
Корупція1189 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter