Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

powered by lun.ua
Коментарі — 357
tranceworld _ 18.06.2010 18:42
IP: 178.95.50.---
Комітет з правових питань та прав людини Парламентської Асамблеї Ради Європи

Доповідач: пан Пол Роуен, Сполучене Королівство 26 січня 2010 року

13. Як висновок, проект резолюції має бути дещо переробленим шляхом внесення поправок, зазначених вище, з метою більш чітко виразити

(1) що український народ був головною жертвою Голодомору, та

(2) що існують серйозні аргументи стосовно того, що Голодомор відповідає поняттю геноциду, та

Закликати до створення міжнародної Комісії з питань встановлення істини Голодомору та примирення, у відповідності до Пд. Африканської моделі, або ж "Рассельських судів", об'єднуючи істориків, а також кримінальних та міжнародних юристів з України, Росії, Казахстану та інших колишніх радянських країн, з метою встановлення всієї правди на неупередженій та прозорій основі.

http://ssu.kmu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article;jsessionid=5F4D76913CE5A84DC5978321B6D52833?art_id=97414&cat_id=63245
tranceworld _ 18.06.2010 18:42
IP: 178.95.50.---
Українська Кубань
http://www.youtube.com/watch?v=oeRY4vtBliM

НТВ Росія (Українці Криму)
http://www.youtube.com/watch?v=b6j0-M3VBP4

Кубанський козачий хор
http://www.youtube.com/watch?v=Li38AT7g7Fw&feature=related
tranceworld _ 18.06.2010 18:42
IP: 178.95.50.---
Родной язык населения Кубанской области по данным вторых листков переписи 1897 года.
http://s43.radikal.ru/i100/1002/38/5063a75a8cd7.jpg
tranceworld _ 18.06.2010 18:42
IP: 178.95.50.---
Численность и удельный вес украинского населения России по данным V ревизии (1795) и Всероссийской демографической переписи 1897 года.
http://s004.radikal.ru/i208/1002/23/0a2ca51ab67b.jpg
tranceworld _ 18.06.2010 18:42
IP: 178.95.50.---
Російська влада заявляє, що помирали люди не тільки на території України але й у Росії (Поволжя, Кубань, Ставрополь), Білорусі (Берестейська, Гомельська область), Казахстані (Північ Казахстану), згідно з цими даними, вони зробили висновок – це не геноцид! Але вони приховують, що українці так само як і росіяни, білоруси жили не тільки на території України. Подивіться будь-ласка карту національностей СРСР 1941 року! Навіть після десятиліть голодоморів, репресій українці там становили більшість населення!
Карта национальностей СССР в 1941 году
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Ethnic_map_USSR_1941.jpg
Саша Чаленко – ГАНДОН _ 18.06.2010 18:40
IP: 95.132.74.---
Грицько Нечеса _ 18.06.2010 17:24

Я, ты, он, она
Вместе выебем слона!

---------

Я ще для себе не вирішив... Хто з них для матєрі історії більш огидний?

Саша Чалєнко? Чи Олєжка Мєдвєдєв?
rumata2000 _ 18.06.2010 18:35
IP: 95.133.180.---
Уважаю Оксану Забужко, в моей библитеке практически все ее книги, проза, поэзия, кроме последней. Поэтому обидно вдвойне что она поддалась на политтехнологию протывиховскую. Было бы хорошо, нет не надо извинений, просто достаточно признание ошибки. Касательно Януковича, "бачылы очи що купувалы", теперь имеем то что имеем,такие мы украинцы, скажу больше, свой исторический шанс построения европейской страны, Украина потеряла, не в 2010, а в сентябре 2005, и после универсала Ющенко-Януковича, дальше все было запрограмировано. И разобщенность национал демократов, и полит технология "протывсих", и победа Януковича, и отрицание Голодомора, как геноцыда, и потеря европейской перспективы, и сдача России всего и вся, то ли еще будет. А Голодомор, память о нем, пережила времена коммуно-советские переживет и януковиче-путинские, время жаль только, поколение, страну... а память о Голоде 32-33, волноватся нечего, за державу обидно, время уйдет, поколение...
бдрм _ 18.06.2010 18:35
IP: 78.30.208.---
ValeryMMM _ 18.06.2010 18:31
Це Забужко написала: "Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Тобто, пані Оксана погоджується, щоб її обкрадали, але щоб робили це з повагою. Гарна позиція: дуже патріотична.

!!!
такс _ 18.06.2010 18:31
IP: 77.123.64.---
Олеже, Україна та українство має пройти це випробування, щоб народити нову якість. Пережити катарсіс. Щоб стати сильніше. Ви ж самі розумієте, Юля не могла дати нової якості Україні.
ValeryMMM _ 18.06.2010 18:31
IP: 193.239.254.---
Це Забужко написала: "Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Тобто, пані Оксана погоджується, щоб її обкрадали, але щоб робили це з повагою. Гарна позиція: дуже патріотична.

А це Медведєв написав: "Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України".

Пане Олеже, скажіть, будь ласка, чи прочитали ви колись хоча б 10 сторінок Забужко? Так що ж гарного в тому, що хтось буде читати цілу 1000? Що там написано? Що красти не соромно, якщо одночасно розповідати про Голодомор? Не хочу я таких книжок. І мертвим не потрібні такі адвокати. Вони померли саме тому, що їх обкрадали.
sapience _ 18.06.2010 18:24
IP: 77.122.152.---
cdecdc2V _ 18.06.2010 18:06
Треба,треба,треба.Может пора начинать и мозгами думать?На кону стояла судьба страны а эти сраные демагоги надумали суспильный устрий менять.Менять надо было Ющу а не с пчелами хороводы водить.Целых пять лет было.
-
Знайшли з ким сперечатися, з Трегубенком. Цей зарозумілий пан вважає себе Месією, що винайшов спосіб спасіння країни й народу. А Ви серйозно його сприймаєте.

Зверніть увагу, він ніколи не каже "мені здається", "на мою думку", "гадаю" і т. ін. Ні, він безапеляційно викладає свої "геніальні" думки як істину в останній інстанції...

Якийсь мудрець сказав, що людина являє собою дріб, в чисельнику якого те, що він є насправді, а в знаменнику – те, що він про себе думає. Не знаю, який там чисельник у Трегубенка, а от знаменник наближається до нескінченності.
kod123 _ 18.06.2010 18:23
IP: 80.92.230.---
"Rena _ 18.06.2010 17:42kod123:
ПОВТОРЮЮ ДЛЯ НЕРОЗУМНИХ – Я НЕ ГОЛОСУВАЛА НІ ЗА ЯНИКА НІ ПРОТИ ВСІХ!"

Вы, наверно, голосовали за Тимошенко (Григян), а выбрали Януковича.
От так Вас "московские карлики" и развели!!!
Лисиче _ 18.06.2010 18:22
IP: 195.191.200.---
Сергій_Трегубенко _ 18.06.2010 18:21Мені сподобалось те що ви написали.
Сергій_Трегубенко _ 18.06.2010 18:21
IP: 94.178.192.---
cdecdc2V:

Я б підтримав Тимошенко, якщо б вона тоді хотіла об'єднатися з народом і діяти спільно. А Вона що робила? З Януковичем ширку крутила?
А коли той прогнав, то тепер вже проти нього.
Вона за людей не думає, а хоче, щоб вони за неї вболівали?
Щас!!!
бдрм _ 18.06.2010 18:15
IP: 78.30.208.---
Rena _ 18.06.2010 17:59
Він вже давно на пенсії. Але і далі служить своєму Народові.
До речі, ЯНИКУ теж в цьому році на пенсію!!!

Вот именно, что своему, а надо – народу Украины!
Вы полагаете, что женщине под 50 идёт роль нимфетки? Иными словами – без глянца не будет юлемании, а поскольку она достаточно проста и пуста в тех областях, где нужен ум, кругозор, специальные знания, то сказать "народу" ей нечего. Остаётся только одно: обаяние и заклинания, срок годности которых вполне конечен. Пропорционально скорости сползанию глянца в силу возраста. Не пойдёт же она путём Бриджит Бардо!
О Януковиче. Чтобы "выставить" оранжевых – любые средства и методы оправданы. А также лица. Не я же это лицо выбирал, его ПР подсунулоа – им виднее. Естественно, это моё личное мнение, которое я никоим образом не навязываю ценителям женской красоты и Луи Виттона.
cdecdc2V _ 18.06.2010 18:06
IP: 94.178.148.---
Сергій_Трегубенко:
18.06.2010 16:32 _ Олег Медведєв
Пане Олег, Ви що, справді не розумієте?
На розумово неповноцінного Ви не схожі. На велику паскуду – також. Не можу я Вас зрозуміти, навіщо Ви намагаєтесь стати на шляху розвитку України? Чи це просто примітивність мислення?
Ви розумієте, що міняти потрібно суспільний устрій а не персоналій?
Ви розумієте, що то тільки в печерах жили згідно вказівок вождя, без всіляких законів?
Ви розумієте, що у всіх цивілізованих країнах мову ведуть про те, що Закон головний, а не якась персона?
На сьогодні дві людини в Україні вказали на правильний шлях.
Це глибокошановні пані Оксана Забужко, котра закликала бути "проти всіх їх", і о
Треба,треба,треба.Может пора начинать и мозгами думать?На кону стояла судьба страны а эти сраные демагоги надумали суспильный устрий менять.Менять надо было Ющу а не с пчелами хороводы водить.Целых пять лет было.
sapience _ 18.06.2010 18:05
IP: 77.122.152.---
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 18.06.2010 17:28
Люди не Боги! Оксана не з кагорти небожителів. тому має право на помилку. Питання в ціні помилки. Але я не про це.Краще прозріння. чім його відсутність.
==

В тім то й річ, що прозріння у Забужко не відбулося. Прозріння – це тоді, коли людина щиро каже: так, я помилялася, моє паскудство значною мірою посприяло приходу до влади цих проФФесіАналів, вибачте мені цей гріх. Тоді, гляди, й пробачили б.
Та Забужко про це ані чичирк. Отже, знову примазується, піариться на кістках.

Як на мене, дуже точно сказав
cdecdc2V _ 18.06.2010 17:09
Пан,ты знаешь что обозначает слово"репутация"?С такой репутацией пускай ее такие же психи и поддерживают
Лисиче _ 18.06.2010 18:00
IP: 195.191.200.---
1) ВАНА Ні на краплю не краща за ВАНОГО і в випадку її перемоги ми бачили в два рази більш швидку здачу всього того що здав ВІН і ЇЇдії ПОВНІСТЮ поховали би українську ідею бо ВАНА єю спекулювала.
2) Даю посилання на цыкаву статтю http://ichkeria.info/content/view/2417/35/
Сергій_Трегубенко _ 18.06.2010 18:00
IP: 94.178.192.---
Ось чому я кажу Вам, пане Олег Медведєв, Вам радник Юлії Володимирівни, – схаменіться, не грайтеся у вічно живого Ілліча чи месію, не ставте себе вище людей.
Ви, БЮТ, вже вчорашні. Ви, в тому числі і Вашими зусиллями, пане Олег Медведєв, впевнено прямуєте у Вічно вчорашні. Подумайте, воно вам треба, були на одному рівні з Вітренко і Симоненко?
Подумайте, Олег Медведєв, може ще не пізно, якщо не всьому Білому Братству, то хоча б Вам.
З повагою, Сергій Трегубенко.
Сергій_Трегубенко _ 18.06.2010 17:59
IP: 94.178.192.---
Ці люди з нашого майбутнього, всім нам туди йти, в сучасний цивілізований світ.
Ми йдемо від примітивного "голосуй за Юлю чи за Вітю" до будь проти їх всіх, будь просто за себе.
І ми будемо об'єднуватися навколо спільних прагнень, спільних, нами вироблених законів.
А "їх" наймемо не в якості месій, а як простих технічних працівників. І дуже ретельно будемо контролювати.
Ще півтора року тому я прохав ваших і коментаторів, і нардепів на сторінках Української правди – не зомбуйте, програєте. Ви не послухали, ви продовжували відноситися до людей, як до бездумного бидла.
Результат закономірний. Але він вас нічому не навчив. Ви продовжуєте те саме.
І, якщо всерйоз, то мова не про Вас, а про людей – бути їм нікчемним бидлом, котрий чекає таких месій як Юля, чи повноцінним народом, котрий здатний навести порядок на своїй землі.
(Буде далі.)
Сергій_Трегубенко _ 18.06.2010 17:59
IP: 94.178.192.---
18.06.2010 16:32 _ Олег Медведєв
Пане Олег, Ви що, справді не розумієте?
На розумово неповноцінного Ви не схожі. На велику паскуду – також. Не можу я Вас зрозуміти, навіщо Ви намагаєтесь стати на шляху розвитку України? Чи це просто примітивність мислення?
Ви розумієте, що міняти потрібно суспільний устрій а не персоналій?
Ви розумієте, що то тільки в печерах жили згідно вказівок вождя, без всіляких законів?
Ви розумієте, що у всіх цивілізованих країнах мову ведуть про те, що Закон головний, а не якась персона?
На сьогодні дві людини в Україні вказали на правильний шлях.
Це глибокошановні пані Оксана Забужко, котра закликала бути "проти всіх їх", і о. Борис Ґудзяк, ректор Українського Католицького Університету, котрий нав'язливим порадникам вказав на двері – мовляв і він сам, і студенти житимуть своїм розумом.
(Буде далі.)
Rena _ 18.06.2010 17:59
IP: 212.90.182.---
бдрм:
Rena _ 18.06.2010 17:41
ЩО ВИ МАЄТЕ ПРОТИ ЮХНОВСЬКОГО?

Ничего плохого. Желаю ему побыстрее очутиться на пенсии, во дворе – за доимно или за нардами – пусть отдохнёт от трудов "праведных".
Він вже давно на пенсії. Але і далі служить своєму Народові.
До речі, ЯНИКУ теж в цьому році на пенсію!!!
бдрм _ 18.06.2010 17:56
IP: 78.30.208.---
Rena _ 18.06.2010 17:41
ЩО ВИ МАЄТЕ ПРОТИ ЮХНОВСЬКОГО?

Ничего плохого. Желаю ему побыстрее очутиться на пенсии, во дворе – за доимно или за нардами – пусть отдохнёт от трудов "праведных".
KvakinGena _ 18.06.2010 17:55
IP: 194.82.50.---
Медведєв, молодець і правий на 100%
Це форум і всі хочуть почувати себе здатними подати свій голос.
Пані Забужко, Ви скажете що вибір у людини вільний, і голосувати проти всіх Ваше право. Але це працює тільки тоді, коли вибір є достойний.
Знаєте, в такий скрутний час люди (!!!) вибирали би для України з двох зол менше. А у нас і сліпі чули, як підпанок Ющенко із підпасичами Забужками, Капрановими ітд із гаслом "Юлька Брехуха і Воровка- а ми Противсіх" тягнули ковдру на пана Януковича.
Ваші красиві слова на форумі (!!!) дискусію якого ви цнотливо заблокували (навіщо, кого боятись?) не коштують і гівна собачого зараз, бо зграї вовків Януковича Ви як тявкання цуцика, а всі інші просто Вам вже не вірять. Бо те, що зек зараз робить і не прибачиться, а це ще початок.
І щось мені здається що смажитися вам ПРОТИВСІХАМ за таке у пеклі. І не вийдете ви на "майдан" як Пантюк із трьома хлопцями- проти всіх!!!. А будете просто клацати красІві пісулькі на форумі без коментарів
tech _ 18.06.2010 17:49
IP: 194.44.128.---
Грицько Нечеса, а ви українець? Маю сумніви. То як вас стосується наша історична пам'ять?
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter