Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Людмила Цоміна-Храмова _ 24.03.2014 14:34
IP: 109.86.149.---
Любов Антоненко:
Колись можливо й буде. Цілком очевидно, що аж ніяк не "незабаром". Але повірте, ніяк не завдяки діям влади, а всупереч її бездіяльністі...
Michael Yasnovidetz _ 24.03.2014 14:34
IP: 93.75.93.---
Махровые воры и предатели моментально объявили себя оппозиционерами и требуют срочно принять Закон об их правах. Предыдущих 4-х лет для этого было мало. А Крым и Севастополь НИКОГДА не были украинскими: в Севастополе постоянно проживают официально на 90% граждане России (ЧФ, их семьи и пр.), все побережье обслуживает курортников, в основном, из России, лишь в центре компактно живут истинные украинцы – крымские татары.
Володимир Бронецький _ 24.03.2014 14:34
IP: 62.221.40.---
Все правильно, Вікторіє. Лишень варто було ще й нагадати представникам партії регіонів про партійну належність депутатів розпущеного кримського парламенту, чиїми руками активно здавалась територія Криму.
Лариса Сердиченко _ 24.03.2014 14:34
IP: 74.125.181.---
Янукович и его банда сдали Украину на следующий же день после инагурации!
Любов Антоненко _ 24.03.2014 14:32
IP: 74.125.181.---
Надія є,що незабаром крим буде українським,бо все змінюється.Але життя тих хто загинув на майдані не повернути. Не мали права стріляти в криму
НадіяЄ _ 24.03.2014 14:30
IP: 82.207.35.---
Забагато слів, пані! Стара пісня про папєрєдніків...Хто розстріляв мирних протестувальників?Чому трійця мовчки спостерігала?
Микола Лозовий _ 24.03.2014 14:29
IP: 74.125.18.---
Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".
=================

Пані Вікторія, Ви не сказали про те, як на цю тезу прореагували три фахові журналісти в студіїї
Громадського. Вони ж взагалі її проковтнули, не сказали навіть Бойку, що саме під прикриттям Януковича, його запрошення війська Кремля заведені в Україну.
Майже весь ефір на Гром ТВ був непідготовлений і принизливо-антиукраїнський.
Коли я в блозі Лещенка про це написав, то мене банили за використання невигідної для
нього лексики.
P712 _ 24.03.2014 14:27
IP: 92.113.108.---
Vladimir Lee:
может вы поймете наконец, что мы не нуждаемся в москальских советах, мы со своей властью сами разберемся, это не вашего ума дело, чтоб пани Викторию тут критиковать.
Инк Иванов _ 24.03.2014 14:27
IP: 37.54.218.---
cjasn:
Katerynoslav:
А таки зачепив Бойко Революційну Владу Майдану! Тепер будуть все валити на "папєрєдніків". Але правди ніде діти: за Янека Крим та Севастополь були українськими.
=======================================================================
Янек і К системно послідовно здавали Україну москалям: від промисловості, інфраструктури, війська, спецслужб. На черзі була українська земля. Наші державні і військові секрети ФСБ читала, як відкриту книгу. На керівних посадах стратегічних галузей були етнічні росіяни, навіть громадяни Росії. Все майже здали. І Крим і Севастополь... так, що, вибач, не пи.ди.
//////
Треба бути сліпим і дурним, щоб так підспівувати банді Янука. На жаль, таких придурковатий у нас багато.
Artem Yurchenko _ 24.03.2014 14:25
IP: 74.125.181.---
Єфремов, Бойко, Клюєв! Чому на свободі? Тоді вже точно можна буде казати, що саме ви своєю бездіяльністю здаєте схід!
OksanaUa _ 24.03.2014 14:25
IP: 74.125.17.---
Автор статті забула, що вона не тільки журналіст, але й заступник секретаря РНБО.
Все, що вона описала? – ми давно знаємо.
А ось щодо конкретних кроків РНБО – нічого невідомо.
Невідомо скільки разів протягом конфлікту Сюмар чи Парубій були в Криму.
Страшно їхати? А курсантам в Криму не було страшно?
Міністр оборони України – держави з десятками тисяч військових так і не поїхав в Крим.
"Казачкі" не пустили. А дати команду очистити дорогу він не відважився.
То чому звичайні військові повинні відстрілюватись від росіян, якщо Україна не оголосила РФ війну, а сеня яценюк розказує про поглиблення російсько-українських взаємовідносин?
То може, пані Сюмар, треба сказати чітко, що ви також продукт совка, який тепер міцно буде триматися за крісло і підтримувати бездіяльність РНБО.
Артур Ширкин _ 24.03.2014 14:24
IP: 74.125.18.---
Для того, чтобы не сдать Крым нужно было разговаривать с людьми в Крыму, а этого никто не делал.
Приехал порошенко, его послали, он испугался и пошел, а должен был остаться
Тоже и на юго-востоке никто туда не едет общаться...
Так что результата осталось ждать не долго
megapolis _ 24.03.2014 14:24
IP: 74.125.181.---
па правде режим янука держали ПРаналы -па закону ента теперь нада даказывать паетаму законнае игнариравание ПРаналаф на выбарах уничтожит етих падонкаф как партию законна
Володимир Волбан _ 24.03.2014 14:23
IP: 89.105.237.---
Ви забули нагадати про запрошену на засідання РНБО юлю, що (не виключено) призвело до НЕ прийняття проукраїнських рішень, а пошуку різного роду відмовок а-ля папєрєднікі.
Болт _ 24.03.2014 14:21
IP: 93.73.245.---
Андрей Селезнёв:
Болт:
Когда, после депортации из Германии (если ты нам не просто проксишь) тебя будут в Крыму раздевать гоблины, не расстраивайся это у тебя только в твоих отбитых кремлядями мозгах)))
Ни разу в жизни не был ни в Германии, ни в Крыму. Девяностые прошли в России в девяностые. А вот на Украину поопасаюсь ездить – они там в разгаре
Значишь проксишь сученышь То есть ссышь)))
IP твой в Германии

И главное то, что пишешь про Украину высасываешь из члена Кмселева, который как и ты судишь о "пении Корузо по напеву Рабиновича")))

Кстати с кранодарскими бандитами, дальневостояными партизанами, московскими межнациональными разборками за вами не то что Украине, нарокотерриториями не угнаться за ужасами А уж 90-е от вас ушли как прекрасное вчера (((
cjasn _ 24.03.2014 14:19
IP: 46.247.174.---
Katerynoslav:
А таки зачепив Бойко Революційну Владу Майдану! Тепер будуть все валити на "папєрєдніків". Але правди ніде діти: за Янека Крим та Севастополь були українськими.
=======================================================================
Янек і К системно послідовно здавали Україну москалям: від промисловості, інфраструктури, війська, спецслужб. На черзі була українська земля. Наші державні і військові секрети ФСБ читала, як відкриту книгу. На керівних посадах стратегічних галузей були етнічні росіяни, навіть громадяни Росії. Все майже здали. І Крим і Севастополь... так, що, вибач, не пи.ди.
mykasiev _ 24.03.2014 14:18
IP: 80.64.82.---
кореспондент "голос америки" у РНБО? іноземний громадянин Коломойський – держслужбовець 1 рангу – це така "нова" "українська влада"?

Зрозуміло що текст суцільна маячня у стилі програми "Шустер LIVE" (телеканал "Україна").

Не дивно, що не згадують тих самих "любих друзів" за часів яких усі ці персонажі стали хто премєр-міністром, хто міністром.
Костянтин Матвієнко _ 24.03.2014 14:18
IP: 93.73.37.---
Дивно, що у таких умовах у заступника Секретаря РНБО стало часу на розлогий допис. Чи це заступництво з пропаганди? Так це не функція РНОБО.
Ростислав Дзинько _ 24.03.2014 14:16
IP: 213.160.140.---
Нащо писати так багато тексту, якщо можна було сказати словаки великого класика Азірова: "Во всьом вінавати папєрєднікі"
Bogdan Vehg _ 24.03.2014 14:16
IP: 178.94.177.---
Vladimir Lee:
Украина не сдавала Крым! Это всего лишь отвлекающий маневр для того, что б не потерять остальной Юго-Восток, щас Украинская армия перегруппируется, модернизируется, окрепнет, поднимет боевой дух и начнет наступление по всем фронтам! Будет отвоеван Крым, а также другие истинно-украинские регионы: Кубань, Воронеж, Белгород!!! это так майданные информаторы говорят.))) видать новую методичку выпустили.)))))
=======
там до воронежа еще курск
Oksana Napora _ 24.03.2014 14:15
IP: 74.125.17.---
Katerynoslav:
Ростовське "тіло" домовилось остаточно про здачу всієї України ще в Сочі, коли летіло додому з Китаю. А Крим здав, підписавши "Харківські" угоди... Пригадуєте такі речі?
Vasja Ivanovitch _ 24.03.2014 14:13
IP: 94.153.146.---
БРАВО!!! а то бойко і далі думає що країна тупих лохів, яких можна обводити і лапшу на вуха вішати,
yuralito _ 24.03.2014 14:12
IP: 141.170.243.---
дивно, чувак, що купив вишки у бомжів, спокійно по тв дає оцінку новій владі.

- чому не згадуєте харківські угоди? в яких рос.флот представляли як оплот миру і безпеки? Російська база – це була основа інтервенції
Людмила Цоміна-Храмова _ 24.03.2014 14:12
IP: 109.86.149.---
7654321:
Слушайте, если бы хотели-давно вторглись.Это хороший фон для отвлечения народа от того дерибана, который продолжается в верхах. Потому готовится надо, но и требованиях "перезагрузки" не надо забывать!
vorskla _ 24.03.2014 14:11
IP: 74.125.181.---
Про здачу інформпростору – правильно. Але допустити Бойка до ТБ, а потім дивуватися, що він поширює
кремлівську пропаганду?! Хто ж під час війни дозволяє ворогам і їхнім посіпакам агітувати?
Ви в РНБОУ з"їхали з глузду: у військовий час вводять жорстку цензуру, інформацію дозують, правлять.
Краще шукайте можливості обмеження російських каналів на Сході, ніж дописуйте в УП.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter