Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Виктор Белый _ 24.03.2014 15:27
IP: 178.219.92.---
Что же ты Викория грамотная стала когда перешла в РНБО раньше все видела подогнула хвост,а теперь ищеш предществеником и строиш из себя патриота-гнать тебяв шею -займи место журналиста
Сергей Журавель _ 24.03.2014 15:25
IP: 78.154.170.---
Дякую, Вікторія. Сказали майже все те, що я хотів сказати у постах в яких повідомлялися заяви Бойко. Лише одне питання – коли нарешті на нього відкриють справу за "вишки бойко"? Чи якщо в нас вишки вже вкрала Росія, то вже і Бойко нема за що спитати?)
Sigurd _ 24.03.2014 15:20
IP: 94.178.149.---
А що вам сказав з приводу "дзвінка" ваш лікуючий психіатр?
val mashtak _ 24.03.2014 15:09
IP: 74.125.17.---
Oleg Maksimenko
Ростислав Дзинько:
- Нащо писати так багато тексту, якщо можна було сказати словаки великого класика Азірова: "Во всьом вінавати папєрєднікі"
- Все началось намного раньше,когда трудолюбивых украинцев вывозили на целину,Новый уренгой Тюмень,города заселяли русскими коммунистами, братьями-фашистами и сепаратистами,для которых украинцы-это холопы навсегда или смерть

- За Катерину II був навіть план заселити так звану Новоросію африканськими неграми з англійських колоній, але російському послу Воронцову у Лондоні не вдалося вирішить це питання з англійським урядом. Москвити діяли завжди за принципом – хоч ким заселити українську землю, аби тільки б українців витіснити звідси.
yanus _ 24.03.2014 15:08
IP: 37.54.178.---
Молодец Виктория! Все точно!
Инк Иванов _ 24.03.2014 15:08
IP: 37.54.218.---
Mike_Kharkov:
"Державницька позиція – це..."
...
Вікторія, державницька позиція – це насамперед заборона будь-якої ідеології в якості державної:)
От коли ви особисто публічно визнаєте, що український націоналізм тягне нас у феодалізм і використовується на користь собі лише ворогами – тоді я особисто повірю, що зайняли державницьку позицію. А доти "національне визволення" здасть все що ще залишилось, а громадяни так і не пізнають щастя працювати на країну, єдину країну, замість чубитися за гепобойкофірташів.
///////
Більшої дурості не читав. Таке може бути тільки з Харкова.
Микола Лозовий _ 24.03.2014 15:08
IP: 74.125.18.---
...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...
==============

Пані Сюмар, все так, але справа ж не тільки в цій тезі, яку три телепні не змогли заперечити на
протязі всього ефіру.
Справа в тому, що ми навіть в стані війни – беззахисні в інфо плані. Зверніться до історії: як вела інформ війну Англія разом з окупованою Францією проти Гітлера. Які норми і правила мали виконувати ЗМІ в країні, що воює?
Що робить з "В Контакте", "Одноклассниками"? Молодь наша беззахисна! А з нею країна.

Пам"ятаю, колись Жулинський похвалявся, що він з Кравчуком забезпечили розвиток українства
на роки. Насправді майже нічого не зроблено. Бо вони навіть не знали, що потрібно, не було в них
державного мислення. Провінціали-хуторяни.
Їх ще багато гуляє по Києву, в шароварах.
Sikemo Sikemo _ 24.03.2014 14:58
IP: 194.44.33.---
до бойка є свої питання, але ви, пані Вікторіє, як мінстр пропаґанди, відверто слабуєте у цьому месиджі
Mike_Kharkov _ 24.03.2014 14:52
IP: 178.94.43.---
"Державницька позиція – це..."
...
Вікторія, державницька позиція – це насамперед заборона будь-якої ідеології в якості державної:)
От коли ви особисто публічно визнаєте, що український націоналізм тягне нас у феодалізм і використовується на користь собі лише ворогами – тоді я особисто повірю, що зайняли державницьку позицію. А доти "національне визволення" здасть все що ще залишилось, а громадяни так і не пізнають щастя працювати на країну, єдину країну, замість чубитися за гепобойкофірташів.
Michael Yasnovidetz _ 24.03.2014 14:49
IP: 93.75.93.---
Всю свою историю человечество тем и занималось, что воевало, захватывало чужие территории, отвоевывало свои и мы – не исключение. Вместо криков "караул" нужно следовать древней истине: Si vis pacem para bellum,
P712 _ 24.03.2014 14:48
IP: 92.113.108.---
Vladimir Lee:
дык, чтение подразумевает мыслительную способность, а иначе превращается просто в убить время. Я предлагаю вам не тратить время на советы, кот. нам не нужны. Повторяю, мы сами с властью разберемся.
denkend _ 24.03.2014 14:46
IP: 74.125.181.---
Прошу шановної пані Вікторії, Те, що написано Вами – це все дуже гарно. І – це чистої води теорія. А практика є, на жаль, така, що навіть так званих "морських піхотинців", які перед цим заявляли про готовність захищатись зі зброєю і стріляти на ураження, захоплюють без збройного опору, без жодних втрат до супротивника.
І варіантів причини такого розвитку подій тільки два – або їм здаватись без бою дали ви, влада (бо Ви особисто сьогодні теж влада), або у нас немає не лише армії як такої, але навіть немає жодного патріотично настроєного військового, навіть серед еліти, який би вирішив навіть загинути, як камікадзе, але не здатись. Але в друге я вірю з трудом – хтось таки б знайшовся здатний на самопожертву, якби йому наказом не заборонили.
Bogdan Vehg _ 24.03.2014 14:46
IP: 178.94.177.---
как хорошо, что Юля пришла и спасла украину. отдали только всего навсего крым. это победа!
JannaKrylatova _ 24.03.2014 14:46
IP: 74.125.18.---
Если страна, выбирая между войной и позором, выбирает позор, она получает и войну, и позор. Уинстон Черчилль про политику умиротворения Гитлера, проводившуюся правительством Чемберлена. Теперь все повторяется.
Лора Егорова _ 24.03.2014 14:45
IP: 92.49.234.---
Michael Yasnovidetz:
Michael Yasnovidetz:
Махровые воры и предатели моментально объявили себя оппозиционерами и требуют срочно принять Закон об их правах. Предыдущих 4-х лет для этого было мало. А Крым и Севастополь НИКОГДА не были украинскими: в Севастополе постоянно проживают официально на 90% граждане России (ЧФ, их семьи и пр.), все побережье обслуживает курортников, в основном, из России, лишь в центре компактно живут истинные украинцы – крымские татары.
90% обслуживающего персонала (ЧФ, их семьи и пр.)!!! Закоренели!Заматерели! Типа переселенцы,но не граждане россии,а бывшего сраного союза.
Людмила Цоміна-Храмова _ 24.03.2014 14:43
IP: 109.86.149.---
Keith:
Бо ж Юля повернулась...Рятівник з косою прийшов!!!!! Й усі відкрили очі!!!
kren _ 24.03.2014 14:42
IP: 188.0.104.---
P712:
Vladimir Lee:
может вы поймете наконец, что мы не нуждаемся в москальских советах, мы со своей властью сами разберемся, это не вашего ума дело, чтоб пани Викторию тут критиковать.
Ви,шановний,P712,не до тго рівня звертаєтеся.Розуміння передбачає свідомість,тобто здібність ін
дивіда пов*язувати себе з навколишнім світом.А рефлексія-це відповідь на зовнішні подразники.
JannaKrylatova _ 24.03.2014 14:42
IP: 74.125.18.---
Keith:
Для мене дивно, що тільки зараз всі!!! стали реагувати – чому гробове мовчання було весь цей період. Кожна година була важлива, не те, що день, а ВР розпускалась на тиждень. Все керівництво тижнями мовчало.
Ага.И когда нужно было распустить раду крыма после первых же сепаратистских заявлений и еще до взятия их в заложники террористами.Кто это сделал?Рада даже вопрос не ставила о роспуске рады крыма.А когда поставила?Когда это уже нафиг было не нужно,а в тот момент уже нужны были передислокации по всей стране и стягивание войск в Крым.А кто это сделал?
Сергей Решетник _ 24.03.2014 14:41
IP: 46.119.175.---
Чи ви не бачили, коли владу "підбирали" і розподіляли її за квотним принципом, нібито відповідальність беручи на себе. Уже в цьому, одразу людей надурили – обіцяли "технарів", спеціалістів, а понасаджували квотників. Спробуйте тепер цю "відповідальність" у них з рота видерти – до останнього, як папєрєднікі, будуть тримать. Якщо ви бачили, що все так погано і вдіяти нічого неможна, чого було пертися туди, де завідомо ти нічого зробити не можеш?
Petr BigArtist _ 24.03.2014 14:40
IP: 95.132.96.---
А не пора ли и Богатырьову, бывшего министра здравоохранения и секретаря РНБО при Ющенко побеспокоить?
Oleg Maksimenko _ 24.03.2014 14:39
IP: 37.115.53.---
Ростислав Дзинько:
Нащо писати так багато тексту, якщо можна було сказати словаки великого класика Азірова: "Во всьом вінавати папєрєднікі"
Все началось намного раньше,когда трудолюбивых украинцев вывозили на целину,Новый уренгой Тюмень,города заселяли русскими коммунистами, братьями-фашистами и сепаратистами,для которых украинцы-это холопы навсегда или смерть
JannaKrylatova _ 24.03.2014 14:39
IP: 74.125.18.---
Всё верно,все 20 лет велась антиукраинская политика с подачи кравчука,кучмы и их последователей.Однако,Крым не обязательно должен был быть сдан из-за этого и были возможности предотвратить террор кремля,но политической воли для этого не было.
Rita Dek _ 24.03.2014 14:38
IP: 93.183.204.---
Я дивилась цей виступ бойка. Коли він проголосив тезу про "здачу територій", була шокована його цинізмом.
Невже хтось не розуміє: крим без підтримки кримчан захопити було б неможливо. Люди,, які з палаючими очима волають: "расія", або зі сльозами на очах розказують про "принадлєжность к вєлікой дєржавє", не з'являються за місяць. Це продукт багаторічної пропаганди, яке, певно, не припинялася ще з 91 року. Тому здачу криму треба закидати аж ніяк не сьогоднішній владі (від дій якої я теж не в захваті). Здали крим кравчук-кучма-ющенко-янукович багатьма роками дій чи бездіяльності, яка призвела до такого палкого патріотизму великоросів криму. І не треба критикувати тих, хто здався без пострілів. Врешті решт, територія, де більшість населення спить і бачить можливість "умєрєть в расіі", не варта того, щоб проливати за неї кров тих, хто готовий померти за Україну.
Keith _ 24.03.2014 14:37
IP: 74.125.181.---
Для мене дивно, що тільки зараз всі!!! стали реагувати – чому гробове мовчання було весь цей період. Кожна година була важлива, не те, що день, а ВР розпускалась на тиждень. Все керівництво тижнями мовчало.
Маша Ванина _ 24.03.2014 14:36
IP: 87.244.163.---
Все правильно, но вот возникает вопрос, почему Бойко бо сих пор бегает по каналам и почему на посажен,
как один из ключевых ворюг при Януковиче? Не поверю, что все махинации проходили без его участия.
Ау!!!, прокуратура!!!
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter