Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Тим Константи _ 24.03.2014 16:23
IP: 74.125.18.---
Блин. Ну уж круто переделывать на украинский манер мой ник.
А Крым даже не сдали а откровенно... сегодняшние киевские лидеры.
Іржі Грошек _ 24.03.2014 16:22
IP: 93.74.22.---
Сергій Залізняк:
Ну, якщо вже відслідковувати ланцюжок, я думаю, що він такий: кремль->ахметов->янукович->"пупс"->тягнибок->тенюх.
Ірина з Києва _ 24.03.2014 16:21
IP: 176.36.127.---
Vladimir Lee- Ти сьогодні старшОй чи прсто черговий? Вам іще платять?
Сергій Залізняк _ 24.03.2014 16:17
IP: 5.248.188.---
Іржі Грошек:
Прошу, не займайте Авакова! Він дуже "зайнятий"! Ганяється з тітушкою! І Наливайченко теж ганяється за тітушкою! Причому за одним і тим! Ви що, не знаєте, що це тітушка фінансує, організовує і ставить задачі ахметовим, бойкам, новинським, колесніковим???... Зараз головне зловити тітушку, а Ахметов тоді сам здасться!...
тітушка – це Тенюх. який працює диверсантом Кремля від Свабоди?))
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 16:17
IP: 74.125.181.---
Ivanna Milevich:
"Здест "западенцев" считают фашистами".-вот это и есть нацизм и фашизм (он с западной Украины, значит фашист)
Гитлер в 1941 русских и украинцев тоже считал недолюдьми

Еще однин пример на счет "Крым-исконно русские земли" сказанных Путиным
Гитлер, когда напав на СССР в 1941 году рассказывал об арийских землях, которые нужно вернуть новым арийцам (фашистам)
НЕ УПОДОБЛЯЙТЕСЬ ГИТЛЕРУ И НЕ ПОДДДЕРЖИВАЙТЕ ФАШИЗМ ОТ ПУТИНА
Андрій Крупник _ 24.03.2014 16:16
IP: 37.53.80.---
Гарно написали, Вікторія. Треба ці теми розповсюджувати, щоб люди знали справжній стан справ.
Андрій Афанасенко _ 24.03.2014 16:15
IP: 176.105.196.---
Віко, більшість народу підтримує урядові дії, не переймайтеся. А Бойка вже пора брати...))
Іржі Грошек _ 24.03.2014 16:14
IP: 93.74.22.---
Прошу, не займайте Авакова! Він дуже "зайнятий"! Ганяється з тітушкою! І Наливайченко теж ганяється за тітушкою! Причому за одним і тим! Ви що, не знаєте, що це тітушка фінансує, організовує і ставить задачі ахметовим, бойкам, новинським, колесніковим???... Зараз головне зловити тітушку, а Ахметов тоді сам здасться!...
Сергій Залізняк _ 24.03.2014 16:11
IP: 5.248.188.---
Выкторія щось надто швидко стала провладною. Так уже ж захищає "чєсть мундіра"...
звісно, можна і потрібно згадувати історію. І Яника, і Юща з Юлею, і Кучму, і Кравчучку... Можна ще УНР згадати, яка теж про...ла всьо, з Петлюрою, який віддав ляхам пів України за обіцянку звільнити від більшовиків іншу половину і особисто віддав наказ стратити найкращого українського командира – полковника Болбочана, який, до речі, Крим звільняв і флот імператорський під синьо-жовтий прапор ставив...
Можна і Хмельницького згадати, і битву на річці Каліці...
Але є факти з сьогодення. Є агресія військова, є окупований Крим, є вбиті, поранені, полонені, – а ВІЙНИ НЕМАЄ. офіційно мир, дружба, труба качає газ. І окупований Крим отримує світло, воду... А почалося з того, що Аваков і Наливайченко в Криму Яника випустили, а порядку не навели. Отже – ЗРАДА. І В.Сюмар виходить себе з цією зрадницькою владою асоціює.
Roberto Lagrima _ 24.03.2014 16:07
IP: 46.203.167.---
Ivanna Milevich:
Так сложилось,что множество моих друзей и хороших приятелей родом с Юго-востока,причём из "махрового",типа Снежного,Шахтёрска,Алчевска и тд. Подавляющее большинство из них преступной как раз считало прежнюю власть.Подвиги кодла за последние год-полтора судя по их комментариям местных до печени достали. всю эту лабуду про "бендеровцев",кастрирующих писающего мальчика,всерьёз никто никогода не воспринимал
Сергей Стретович _ 24.03.2014 16:06
IP: 195.248.177.---
kava16:
После отмены закона о языке,Саши Белого и Мирошниченко-Белого – вопрос по моему отпадает
Андрей Журба _ 24.03.2014 16:04
IP: 82.117.234.---
denkend:
Ігор Твердохліб:
Згідний на 100%... але...
Сьогодні я побачив те, що не бачив декілька останніх місяців. Дільничий отримує гроші від продавців стихійного ринку (криша прийшла за грошима).
Все повернається????
Це він прийшов за фінансуванням на нові БТР-и для Авакова:)
це ви не товаришуєте з головою та мізками. Якщо дільничий брав до цього, хто або що його змусить відмовитись від грошей? Аваков до кожного дільничого мусить ходити?
denkend _ 24.03.2014 15:59
IP: 74.125.17.---
Ігор Твердохліб:
Згідний на 100%... але...
Сьогодні я побачив те, що не бачив декілька останніх місяців. Дільничий отримує гроші від продавців стихійного ринку (криша прийшла за грошима).
Все повернається????
Це він прийшов за фінансуванням на нові БТР-и для Авакова:)
Виталий Иваненко _ 24.03.2014 15:56
IP: 74.125.18.---
Сдали Крым в 1954 году...
Roberto Lagrima _ 24.03.2014 15:54
IP: 46.203.167.---
Ivanna Milevich:
За что "западенцев" не любят?
Наталия Чалова _ 24.03.2014 15:53
IP: 74.125.17.---
Sigurd:
А що вам сказав з приводу "дзвінка" ваш лікуючий психіатр?
прописал принимать галоперидол))))
Ігор Твердохліб _ 24.03.2014 15:52
IP: 74.125.181.---
Згідний на 100%... але...
Сьогодні я побачив те, що не бачив декілька останніх місяців. Дільничий отримує гроші від продавців стихійного ринку (криша прийшла за грошима).
Все повернається????
lola _ 24.03.2014 15:48
IP: 78.111.186.---
Що слабо заарештувати Ахетова,Єнакієвського,калєснікрва і інших злочинців.Будете із ПАрубієм на "паперєднікав"скидувати свою бездіяльність та слабодухість Це вам не ВВшників та беркутів із неозброєними майданівцями стикати лобами.НАЦГВАРДІЯ в кращих традиціях товаріща Сталіна.Попереду з палицями партіоти,а позаду з кулеметами ВВшники та беркута.
Anatoly Platonov _ 24.03.2014 15:40
IP: 178.165.90.---
Харьков, Донецк и др. города вост. Украины всегда были на коротком поводке Москвы из-за ВПК, который их кормил. Если сейчас за счет западных инвестиций обеспечить хорошее финансирование военных заказов, а они сейчас нам ох как нужны, то население не пойдет митинговать с триколором. Лучше было бы учредить прямые партнерские проекты наших фирм с западными подобно УНТЦ. Заодно появилась бы возможность трудоустройства переселенцев из Крыма. Война с Россией быстро не кончится, поэтому надо срочно воссоздавать ВПК и массовое производство вооружений на новой основе (может быть в виде множества мелких высокотехнологичных фирм и КБ – распределенное производство труднее уничтожить). Надо срочно готовить кадры для владения не только автоматом Калашникова, но и высокотехнологичным оружием. У нас есть для этого основа в виде большого количества населения с высшим образованием. Кто виноват – пусть решают другие инстанции, а РНБО должно решать – что делать сегодня и завтра. Пока не поздно.
kava16 _ 24.03.2014 15:36
IP: 78.25.39.---
Виктория, что-то Правый сектор так удачно укладывается во все путинские страшилки, что возникает естественный вопрос: а не проект ли это господина Чекиста?
Александр Назарчук _ 24.03.2014 15:36
IP: 46.211.71.---
Можна частково погодитись з тезами автора блогу, щодо того що більшість сьогоднішніх проблем України виникла по вині "попєрєдніків". Проте бездіяльність нинішніх очільників влади полягає в наступному: 1) не прийняття заходів до озброєних загарбників урядових споруд в АРК (терористів). 2) не введення військового стану в Південно-Східних областях країни (в зв"язку з відкритою агресією Росії в Криму); 3) відсутність реакції силових структур МВС та СБУ в Донецькій, Луганській та Харківській обл. на відверто антиукраїнськи мітинги, що призвели до загибелі людей. Затримують клоунів (Губарєв, Денисов), а тих хто їх посилає і фінансує не зачіпають (Єфрємов, Іванющенко, Колєсніков, Ахметов і т.д)
Людмила Цоміна-Храмова _ 24.03.2014 15:34
IP: 109.86.149.---
Сергей Журавель:
Тоді відкриють справу, коли він виїде з країни...
-Vesna- _ 24.03.2014 15:33
IP: 93.72.140.---
Ivanna Milevich:

Тьфу-ты – это ж троллиха, которая несет киселевщину, о которую вытирают ноги на главной.
На блоги приползла...

Ану кыш, дрянь.

Модераторы, что-то с этим делайте...
Robin Bobin _ 24.03.2014 15:32
IP: 193.106.25.---
Решил освежить в память историю второй чеченской войны. И что же я обнаружил: 30 сентября 1999 Владимир Путин в интервью журналистам пообещал, что новой чеченской войны не будет!? Читаю дальше: В тот же день танковые подразделения российской армии со стороны Ставропольского края и Дагестана вошли на территорию Наурского и Шелковского районов Чечни! Ну не питар лживый, а? Пляць, а как мы переживали за несчастных "братьев=россиян", как радовались их военным успехам...Да уж лучше бы чехи перебили эту недойопаную, кацапско-алкоголическую шушеру вщент, до последнего урода!
lola _ 24.03.2014 15:29
IP: 78.111.186.---
Вікторія,винні у здачі Криму давно померли і кістки іх зотліли.А Турчинов,Тенюх і Тимошенко- Крим не здали,це у них таємна стратегія така.І взагалі,все вам не подобається,то антикорупційні закони для народу приймай,то Денісова путівки не може"розбазарити".Майдан,ти задофіга хочеш.Тимошенко вивезла" сміття "із своєі хатинки,тепер дудувати своє нове межигіря закладати.А для цього страітєльства треба немножка "подшаманити"рейтінг.ТІПА,ВОНА ПРАЦЮЄ...а ми,народ ій не віримо.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter