Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Светлана Ахова _ 24.03.2014 17:00
IP: 74.125.18.---
Sage: При чем тут БЮТ, который две недели у власти. Читай дорогой побольше мнения экспертов, это все еще готовилось в ноябре, когда Янек не подписал Ассоциацию с ЕС. Янек сам сказал, что просил ввести войска в Крым. Так, что не надо перекладывать с больной головы на здоровую. Или Турчинову нужно было с разваленной армией против России у которой ядерное оружие войну начать? Что-то не хочеться чтоб наши дети гибли из-за Крыма. Тем более, что большинство крымчан всегда хотели быть с Россией.
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 16:58
IP: 74.125.181.---
oluvok:
Для полного контроля: за медиаресурсами, политпиарами, работы армии и других служб нужно ЧРЕЗВЫЧАЙНОЕ ИЛИ ВОЕННОЕ ПОЛОЖЕНИЕ, но это не даст провести выборы, зато РНБО и Министерство обороны получат всю полноту власти и запрет на политические акции.
За введение ЧП нужно решение РНБО и ВР.
Теперь самый интересный вопрос: Кто из депутатов проголосует за такое ведь это запрет на всякую пропаганду в том числе и:
-митингов на востоке Украины под краснуми флагами
-митингов за "федерализацию",, которая сделает из Украины десяток автономных Крымов (автономии легче дерибанить)
-опасность вооруженного противостояния, а кто хочет отвечать за возможные поражения и жертвы

Поэтому политики как нынешние так и прошлые не вводят ЧП или Военное положение, а надеются на "волшебника в голубом вертолете"" который бесплатно покажет кино, накормит и повоюет за них
Анатолий Андрейко _ 24.03.2014 16:57
IP: 74.125.17.---
Так чего он до сих пор на свободе?
edgar1 _ 24.03.2014 16:56
IP: 212.92.233.---
Переведу на бытовой язык что случилось! Жили два соседа у каждого был свой дом и своя земля!Одного звали Витя,другого Володя.У каждого была большая семья.Дети и жены очень дружили.Особенно дети:играли в игры,ходили к друг другу на Дни рождения,смотрели фильмы и т.д и т.п.Но у Вити в семье не ладилось...как настояший мужик он ушел и оставил все детям.Но вот появился другой гражданский муж и тоже звали Витя.Он был свиду хозяйственный и деловой.Он подружился с соседом Вовой.Но вот прошло пару лет и Витя начал изменять хозяйке дома,врать,воровать деньги и бить детей.ТЕРПЕНИЕ ЛОПНУЛО и Семья его прогнала и он поселился у своего соседа Володи.И тут началось самое ужасное:Володя вместо соседского сочуствия обвинил соседку,что она и ее дети обидели несправедливо Витю.Еще он сказал что ему нравится очень ее озеро с уточками и маленьким островком,и он решил забрать его себе.Привел вооруженных бандитов и перенес забор.НО я хочу что-бы мы остались добрыми соседями сказал при этом Володя.
Michael Mgm _ 24.03.2014 16:55
IP: 109.86.22.---
СМЕРТЬ РОССИЙСКО-ФАШИСТСКИМ ОККУПАНТАМ!!!
Scor Feron _ 24.03.2014 16:54
IP: 78.111.187.---
Шановна Вікторія ви вже місяць при владі. Зробіть хоть щось самі.
Світлана Стус _ 24.03.2014 16:52
IP: 74.125.17.---
Услыште люди из Востока и поймите, если сможете! НЕНУЖНО ОТВЕЧАТЬ ЗА ЮГ. МЫ НЕ ХОТИМ В РОССИЮ. Я ГОВОРЮ ЗА ХЕРСОНЩИНУ И ОДЕЩИНУ. КАК ВЫ НЕ ПОЙМЕТЕ, МЫ ОСВОБОДИЛИСЬ ОТ БАНДИТСКОЙ ВЛАСТИ. А дальше будем разбираться с новой властью, с выборами президента, но причем здесь Россия? У нас на Юге много евреев, турков живут, ну давайте лучше Израиль или Турцию "позовем" нас спасать.Если кому плохо живется в Украине или он не любит эту страну (что более вероятно), ведь Россия большая страна и наверное она вам больше нравится, так не проще ли вам "туда", чем Россию "сюда"?
didyss _ 24.03.2014 16:50
IP: 178.94.173.---
Roberto Lagrima _ 24.03.2014 16:29
Ivanna Milevich:
Странно,от бандеровщины отмежеваться хотят,а от уголовщины не хотели?

Все просто. С уголовщиной надо было в реале бороться. Под пули лезть. Жизнью рисковать. А с мифической бандеровщиной намного легче. Придумал врага и сам же с ним и поборолся. По типу ты бандеровца видишь? Нет! А он есть...
Olga Shapoval _ 24.03.2014 16:50
IP: 213.111.122.---
Ivanna Milevich
Ну ладно зомби с юго-востока, они видят мир через телевизор глазами киселёва, но ты то, дура, в Киеве живёшь. Где ты там видела бандеровцев, болезная?
Oleg Ornatsky _ 24.03.2014 16:47
IP: 74.125.17.---
Прочитал с удовольствием и с гордостью, что есть у нас такие люди, как Виктория! Посмотрите передачу на Громадськом youtube.com/watch?v=a3njJzdGbMM, на которой Бойко много раз повторил указанный тезис о не сдаче территорий Януковичем, и ни разу ни один из трех участников передачи не счел нужным одернуть его. И мы удивляемся, что проигрываем информационную войну!
Sergey Gavrilets _ 24.03.2014 16:46
IP: 74.125.181.---
Sage:
Оно то так! По українські "ТО Є ТАК!" Однако что "ПР" готовила к сдаче Крім, но БЮТ єстафету достойно принял и СДАЛ КРЫМ! Одинаковы они близнецы-братья.!

Я согласен только с тем, что они активно не помешали этому случится (захвату Крыма)
Возможно они хотели уберечь остальную страну, а может и побоялись войны, возможно гражданской

Касательно сдали тут большой вопрос т.к. Янукович смылся 22 февраля Турчинов поставлен ИО Президента 23 февраля, а уже 25 февраля имеем смену власти Севастополя и с 26 на 27 всего Крыма.

Получается у них до переворота в Крыму было всего 4 дня и это при отсутствии переподчинения МВД и СБУ-они просто не успели

Потом они проявили малодушие (когда не подняли войска против своего народа в Крыму) чем все окончательно испортили. Крым отодрали от Украины
НО если-бы они начали работать войсками, как Янукович Беркутом, то была бы гражданская война-кому она нужна? никому
kren _ 24.03.2014 16:44
IP: 188.0.104.---
Іржі Грошек:
До речі, цікава ідея! Другий ланцюжок: кремль->медведчук->тимошенко->турчинов->яценюк... Третій: кремль->сева могілевич->фірташ (льовочкін) ->кличко->наливайченко...
Да,мі всє под колпаком у м*юлєра-. (с).
Александр Николаев _ 24.03.2014 16:39
IP: 74.125.17.---
Не надо нас грузить. Выражение "пост хок эрго проптер хок" хоть и является паралогизмом, но явно не в случае с победой Евромайдана и уходом Крыма. В случае с победой Евромайдана и уходом Крыма "после этого" – это именно "вследствие этого".
Richmond _ 24.03.2014 16:39
IP: 74.125.183.---
Uruz:
Richmond:
Просте запитання до Заступника секретаря РНБО панi Сюмар: "Чому т.з.екс віце-прем"єр Юрій Бойко та оточення Януковича збираються з силами на волi, а не сидять, як мiнiмум у СIЗО???" Невже Юрік з нафтовишками не награбував на 10 пожитт'євих термiнiв???? Чи вам мало доказiв???? Прошу дати вичерпну вiдповiдь.
это вопрос к Авакову, Яреме, который почему-то командует военными и Махницкому
A PHБO це все похер??? Вони на Марсi??? Коментарi вона тут роздає... ПРАЦЮВАТИ ТРЕБА, А НЕ ПИЗ-ТИ!!!!
Хто ти така Сюмар. Через три роки якщо тебе не заарештують будеш в Гамериці. Слава Україні. Сука слава.
Жан-Поль Бельмондо _ 24.03.2014 16:37
IP: 74.125.181.---
вважаю що зараз зважати на скавуління ригоанальних собак типу бойків, єхрєнових, шуфрічів, гєрманів та іншого їм подібного, лайна зовсім недоречно. їх потрібно заарештовувати і відкривати кримінальні провадження за державну зраду і розкрадання у особливо великих розмірах. Також видається дивним розлогі інтерв'ю цих "таваріщєй путіна" на центральних каналах. Влада годі жувати соплі, час діяти!!! Слава Україні!!!
Іржі Грошек _ 24.03.2014 16:36
IP: 93.74.22.---
До речі, цікава ідея! Другий ланцюжок: кремль->медведчук->тимошенко->турчинов->яценюк... Третій: кремль->сева могілевич->фірташ (льовочкін) ->кличко->наливайченко...
oluvok _ 24.03.2014 16:35
IP: 74.125.183.---
Продовження трансляції телеканалів з Росії яка вчинила і продовжує агресію, треба кваліфікувати як акт державної зради вчинений тими, хто за це відповідає.
Дуже дивною є позиція частини суспільства (багатьох журналістів!!!) які вважають це проявом демократії, мовляв "люди не дурні, нехай дивляться і самі аналізують..."
На жаль, геббельсівська пропаганда залишаєтся гострою зброєю.
Чому бізнес так дорого платить за телерекламу своєї продукції -це працює.
Чому ТВ називають зомбоящиком -це працює.
Україні зараз необхідний ПОВНИЙ контроль над усіма медіаресурсами!
Uruz _ 24.03.2014 16:35
IP: 94.153.48.---
Richmond:
Просте запитання до Заступника секретаря РНБО панi Сюмар: "Чому т.з.екс віце-прем"єр Юрій Бойко та оточення Януковича збираються з силами на волi, а не сидять, як мiнiмум у СIЗО???" Невже Юрік з нафтовишками не награбував на 10 пожитт'євих термiнiв???? Чи вам мало доказiв???? Прошу дати вичерпну вiдповiдь.
это вопрос к Авакову, Яреме, который почему-то командует военными и Махницкому
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 16:34
IP: 74.125.181.---
Ivanna Milevich:
Причем тут лозунги- это факты из истории нашего народа и русских и украинцев
Касательно "ваших лозунгов" я не западенец и не член какого-либо движения, поэтому "ваших лозунгов" у меня нет
Насчет права на ошибку Украина-это страна и раздел территории-это право голоса всей страны, а не отдельной области или республики. Поэтому должен быть всеукраинский референдум, чтобы услышать народ, а не население отдельного региона.
Раздел страны будет влиять на каждого ее жителя:- и шахтера из Донбаса, продающего уголь в Крым, и сталевара из Днепротровска и крестьянина из полтаской области да и каждого в этой стране, кто собирался летом поехать в Крым на отдых или вкусить крымского вина на праздник, и вот в один прекрасный день вдруг все они лишились того что имели.

Народ-бывает только страны, поэтому в регионах и городах население. Не могут жители Полтпавщины например вдруг решить присоединится к США, потому, что изменится жизнь всей Украины, А ВЫ ЛОЗУНГИ...
felek _ 24.03.2014 16:33
IP: 74.125.18.---
так 80% кримського парламенту складалось із "Партії регіонів", як це не вони здали Крим??
Roberto Lagrima _ 24.03.2014 16:29
IP: 46.203.167.---
Ivanna Milevich:
Странно,от бандеровщины отмежеваться хотят,а от уголовщины не хотели?
Richmond _ 24.03.2014 16:25
IP: 74.125.183.---
Просте запитання до Заступника секретаря РНБО панi Сюмар: "Чому т.з.екс віце-прем"єр Юрій Бойко та оточення Януковича збираються з силами на волi, а не сидять, як мiнiмум у СIЗО???" Невже Юрік з нафтовишками не награбував на 10 пожитт'євих термiнiв???? Чи вам мало доказiв???? Прошу дати вичерпну вiдповiдь.
Сергій Залізняк _ 24.03.2014 16:25
IP: 5.248.188.---
Іржі Грошек:
Сергій Залізняк:
Ну, якщо вже відслідковувати ланцюжок, я думаю, що він такий: кремль->ахметов->янукович->"пупс"->тягнибок->тенюх.
тягнибок + тенюх = тятенюшка))
Sage _ 24.03.2014 16:24
IP: 91.196.88.---
Оно то так! По українські "ТО Є ТАК!" Однако что "ПР" готовила к сдаче Крім, но БЮТ єстафету достойно принял и СДАЛ КРЫМ! Одинаковы они близнецы-братья.!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter