Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Slavko Yurkiv _ 24.03.2014 18:54
IP: 91.200.224.---
Ярослава Коробейникова:
здавали помаленьку всі, що були при владі 20 років – хто від боязні, кому хотілось спокійно догетьманувати, хто не хотів звязуватись з "братами" – спокійніше спали. А Янукович просто "добив" справу, так грубо, відверто, а ми, до речі,"мовчали і чухали чуби". Тому, всі ми винні в деякій мірі
Не всі!
Серед Президентів тільки Ющенко серйозно ставив перед Росією питання про вивід ЧФ РФ з Криму у 2017 році.
І фактично, починаючи з 2009 року Росія почала розробляти план переводу свого флоту до Новоросійська.
Одночасно, Кремль почав "розробляти" Тімашенку., і таки розробив.
А Українці своїми руками допомогли у 2010 році "дорозробити" Ющенка.
Тому, всі ми винні в ПОВНІЙ мірі, але визнати це не вистачає духу, що призведе до нових виборчих "звитяг"!
Slivka Ret _ 24.03.2014 18:46
IP: 74.125.181.---
John Foltzer:
Сопливый Зайка:
Он сам взял власть
Так никто больше не хотел брать. Боксер публично отказался, Параша тоже.
Кто должен был взять ответственность, Парасюк, Лыжичко? Может быть Вакарчук?
Ярош.
Slivka Ret _ 24.03.2014 18:45
IP: 74.125.181.---
Вика, я видела как ты плакала по небесной сотне на 5 канале. Мне показалось это было искренне. Вспомни тот момент, те чувства. Говори опять правду.
mr_iceman _ 24.03.2014 18:27
IP: 176.8.165.---
Територію здав Турчинов! А Сюмар його відбілює, яскравий приклад того як посада впливає на людину. Нажаль пастор ввійшов у історію як той, хто віддав Крим – цього вже не зміниш
Ярослава Коробейникова _ 24.03.2014 18:22
IP: 188.130.205.---
здавали помаленьку всі, що були при владі 20 років – хто від боязні, кому хотілось спокійно догетьманувати, хто не хотів звязуватись з "братами" – спокійніше спали. А Янукович просто "добив" справу, так грубо, відверто, а ми, до речі,"мовчали і чухали чуби". Тому, всі ми винні в деякій мірі
Василий Герман _ 24.03.2014 18:19
IP: 78.111.187.---
Сопливый Зайка:
Не мели дурниць.
Сопливый Зайка _ 24.03.2014 18:13
IP: 74.125.181.---
Вика, Турчинова никто не выбирал отвечать за Украину. Майдан его не хотел.Он сам взял власть и не справился,как минимум.Как максимум государственная измена. Для того,чтобы не было "активных боевых действий в середине" Турчинов должен уйти добровольно и немедленно. Защищать Украину должны те, кто смог это сделать на майдане.
Oksana Napora _ 24.03.2014 18:06
IP: 178.212.102.---
"Киевская областная организация Партии регионов и ряд народных депутатов от ПР в связи с незаконным задержанием Евгения Бакулина выступили с требованием к действующей власти прекратить политические репрессии в стране" (А.Єфремов),народный депутат от Партии регионов Сергей Тигипко на своей странице в Фейсбуке отметил, что в стране начались политические репрессии и преследования инакомыслящих и назвал арест Евгения Бакулина абсурдным", – шановна заст.секретаря РНБО, ДОПОМОЖІТЬ ЗАКОННИМ СПОСОБОМ ЗРОЗУМІТИ ЄФРЕМОВУ І ТИГІПКУ, що затримання підозрюваних у злочинах НЕ Є політичним переслідуванням. Якщо вони і далі будуть поширювати неправдиву інформацію стосовно роботи ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІВ, то винесіть питання про оцінку їхньої діяльності на предмет "державної зради"...І не потрібно буде в ЗМІ пояснювати, хто і що украв, і чому повинен бути покараний.
Itabar Pokat _ 24.03.2014 18:02
IP: 74.125.18.---
Хведя Пройда:
Ты прав!! 46 МЛН РАБОВ!! намного луче!!!!! Посмотрел бы шо ты скажешь када расеяне войдут во вкус и начнуть...Дрючить малолетних ТВОИХ БЗДУН детей и оденут на тебя ХОМУТ и НАМОРДНИК выгнав кибеням из ТВОЕЙ! хаты шоб вселить туда РУСЬКУ семью! Ты мудло не знаешь с какой целью ведуца войны??
По перше не 46, а вже 44 мільони. По друге, доки такі бойові ховрашки як Ви, Хведя, не повилазять зі схронів і не доведуть свою бандерівську сутність віддавши життя за поверненя півостріва Крим до України, доти притомні люди з Півдня і Сходу будуть сахатися між двох "люблячих" їх братів, рідного "бандерівця" і двоюрідного "рашиста".
Тому притримуйте свого злобивого язика при собі.
Ніякою путінської пропаганди не треба щоб відсахнути Схід і Південь від Заходу, бо є такі собі Фаріони, Музички, Мірошниченки, Іллєнки, Бенюки, мародери з п'ятого кута, вбивці з "Білого молоту", ну і звісно стримані і виховані але дуже войовничі Хведі.
Ігор Твердохліб _ 24.03.2014 17:51
IP: 74.125.17.---
"Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".
Ще й з лінками проблема, але хто захоче найде: facebook.com/shares/view?id=686650108052019
РНБО просто зобов'язане перевірити зазначену в посиланні інформацію: " регіонали вивозять зі столиці готівку. отакі напаковані грошима мішки вивантажують з транспортерів у Жулянах, вивантажують під охороною зі зброєю, навіть, з АК. напхом напихають ними літаки, гроші тоннами вивозять, зокрема один з рейсів 20.02.2014 о 20:45 на літаку Бойка, борт.номер OE IDB бабло повезли в Донецьк. Є й інші рейси. Цікаво, чи гроші партійні, чи державні, чи свої, накрадені, тобто..."
kren _ 24.03.2014 17:44
IP: 188.0.104.---
Ксения Мирная:
Такие тексты нужно писать на русском, т.к. в основном пророссийсконастроенные граждане являются основным электратом януковича и могут поддерживать федерализацию Украины. К ним это и должно быть адресовано в первую очередь. Остальным это и так понятно.
Тим у кого є мізки і без текстів зрозуміло,а ті про котрих згадуєте Ви-вони читають...скільки від газети
відірвуть.
Ксения Мирная _ 24.03.2014 17:40
IP: 176.36.227.---
Такие тексты нужно писать на русском, т.к. в основном пророссийсконастроенные граждане являются основным электратом януковича и могут поддерживать федерализацию Украины. К ним это и должно быть адресовано в первую очередь. Остальным это и так понятно.
Болт _ 24.03.2014 17:26
IP: 93.73.245.---
Алекс Фибер:
Если вдруг... Путин поставит условие – возвращу Крым когда Янукович вернётся на должность президента Украины, интересно, что наши временные вожди выберут?
Тебя с Януковичем в зоопарк
А Крым со временем сам вернется
Там уже аргументы на это поперди струей

Только на перспективы Чечни и Дальнего востока посмотреть, сразу как-то у крымчан такой русский патриотизм прет

А в паспорта посмотрите удвоится))))
Sergey Gavrilets _ 24.03.2014 17:25
IP: 74.125.181.---
No War:
Хто захопив владу? це про Крим чи Україну)
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 17:23
IP: 74.125.181.---
Ivanna Milevich:
"Здест "западенцев" считают фашистами".-вот это и есть нацизм и фашизм (он с западной Украины, значит фашист)
Гитлер в 1941 русских и украинцев тоже считал недолюдьми

Еще однин пример на счет "Крым-исконно русские земли" сказанных Путиным
Гитлер, когда напав на СССР в 1941 году рассказывал об арийских землях, которые нужно вернуть новым арийцам (фашистам)
НЕ УПОДОБЛЯЙТЕСЬ ГИТЛЕРУ И НЕ ПОДДДЕРЖИВАЙТЕ ФАШИЗМ ОТ ПУТИНА
No War _ 24.03.2014 17:22
IP: 37.229.88.---
Це все софістика.
Ви захопили владу. Народ вас не вибирав. Тому подіні пости виїденного яйця не вартів. Лицкміри.
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 17:21
IP: 74.125.181.---
Алекс Фибер:
Потянут резину до конца срока Януковича
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 17:20
IP: 74.125.181.---
felek:
Русский нацизм уже историю переписывает
взять хотя-бы Википедию ву которой заменили понятие Киевской руси понятием Древнерусское государство
По моему мнению там уже и в армию готовят с пеленок:
Племяннице 3-й клас в Москве задали доклад о родах войск и армейских званиях-такое даже во времена СССР учили на НВП в 10 классе
Алекс Фибер _ 24.03.2014 17:17
IP: 46.118.175.---
Если вдруг... Путин поставит условие – возвращу Крым когда Янукович вернётся на должность президента Украины, интересно, что наши временные вожди выберут?
Сергей Гаврилец _ 24.03.2014 17:14
IP: 74.125.181.---
Самое противное, что антифашизм в Крыму реально стал фашизмом со стороны РФ
Россия спасает не жителей Крыма, а только русских (не учитывая мнение отстальных народностей), типа русские всех важней- ВОТ ЭТО И ЕСТЬ НАЦИЗМ
Помочь русским Россия могла финансово (мат помощь), экономически (созданием новых рабочих мест) и туризма
В дело пошли пушки, а это уже ФАШИЗМ
Ей не нужно благополучие население Крыма что-бы было лучше жить и где работать.

РОССИИ НУЖНА безопасная ВОЕННАЯ БАЗА на Черном море, так называемый форпост, теперь Украина не сможет помешать ее войскам, а то, что туристы не любят отдыхать под прицелом военных и их теперь не станет Россию не интересует (только треть туристов Крыма были россияне-думаете их станет больше, а кто им раньше мешал отдыхать в Крыму но украинских туристов Крым потерял)
Slavko Yurkiv _ 24.03.2014 17:13
IP: 91.200.224.---
6. Чи не здали Укранці Україну москалям, коли у 2010 році проголосували проти Українського Президента Ющенка Віктора Андрійовича?
Хоч тепер це стало зрозумілим для більшості Українців?
СВІЙ до СВОГО по СВОЄ!
Отак має бути!
kren _ 24.03.2014 17:10
IP: 188.0.104.---
didyss:
Roberto Lagrima _ 24.03.2014 16:29
Ivanna Milevich:
Странно,от бандеровщины отмежеваться хотят,а от уголовщины не хотели?

Все просто. С уголовщиной надо было в реале бороться. Под пули лезть. Жизнью рисковать. А с мифической бандеровщиной намного легче. Придумал врага и сам же с ним и поборолся. По типу ты бандеровца видишь? Нет! А он есть...
" Бандерощина" придумана для збереження бандитизму,звідки корінням своїм проростає біль
шовизм.Бандитизм-сутність більшовизму і економічна основа його існування.Така форма
збору і перерозподілу дані з підлеглих забезпечувала свого часу фінансові потреби сов.партолігар
хії,дала змогу безболісної її адаптації і розквіту в умовах снд.Хто ж це стане руйнувати основи свого
добробуту.
Сергій Залізняк _ 24.03.2014 17:06
IP: 5.248.188.---
Светлана Ахова:
Света, скажи прямо, що ти путінська підстилка, – економ слова.
felek _ 24.03.2014 17:03
IP: 74.125.18.---
русский нацизм (догматика)

"русский народ – народ богоносец" (другие народы соответственно качественно ниже и хуже, их просвещают русские)
"русский народ – старший брат" (друге народы соответственно слабее, глупее и нуждаются в защите и наставлении русскими)
"русский народ – народ" великороссов" (иные народы исторической Руси соответственно лишены величия, малые, низшие служат оттенением величия русских)

даешь нюренбергский трибунал над русским нацизмом! место проведения – город Севастополь!
Светлана Ахова _ 24.03.2014 17:00
IP: 74.125.18.---
Sage: При чем тут БЮТ, который две недели у власти. Читай дорогой побольше мнения экспертов, это все еще готовилось в ноябре, когда Янек не подписал Ассоциацию с ЕС. Янек сам сказал, что просил ввести войска в Крым. Так, что не надо перекладывать с больной головы на здоровую. Или Турчинову нужно было с разваленной армией против России у которой ядерное оружие войну начать? Что-то не хочеться чтоб наши дети гибли из-за Крыма. Тем более, что большинство крымчан всегда хотели быть с Россией.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter