Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Окупація інформаційного простору і прозріння Президента

25 березня 2008, 14:02

На нашого ґаранта зійшло прозріння.

Мабуть, він подивився телевізор. Або послухав радіо. Чи пішов до найближчого від Банкової,11 кіоску і купив кілька газет.

Як би там не було, але минулої п'ятниці, на черговому засіданні РНБО, Президент заявив: "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав". Ба більше! Він зауважив ще й те, що "...в інформаційному просторі України проводяться інформаційно-психологічні кампанії з тих чи інших питань, для того щоб дезінформувати суспільство, не повністю його інформувати або проводити кампанії не в інтересах нашої країни". І навіть зробив відповідні висновки: "Ми до сьогоднішнього дня не можемо провести державну інформаційну політику високого рівня ".Ну, нарешті! Це робить Главі Держави честь. Бо вже з'являлась підозра, що всі державні достойники нічого не бачать, нічого не чують і читати не вміють. Або все добре знають, але мовчать, як партизани. Вперто не хочуть признаватися, що інформаційний простір країни, якою вони кермують, просто-на-просто окуповано.

Потішила Ганна Герман – голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, між іншим. Фахівець, не побоюсь того слова, з західним досвідом тих самих "інформаційно-психологічних кампаній". Пані Ганна дуже образилася на Президента. Коментуючи згадані одкровення Ющенка, вона поскаржилася: "Монополізація Главою Держави права на аналітичні звіти силових структур ставить Парламент у принизливе становище. Відтак, Верховна Рада в праві доступу до інформації щодо національної безпеки прирівняна до прав пересічного громадянина в прямому розумінні цього слова". Непересічних парламентарів, бачте, ніхто не повідомив, що тотальне засилля чужого інформаційного продукту становить загрозу національній безпеці. "Парламент не для того, щоб слідкувати за повідомленнями, які з'являються в Інтернеті." – обурюється Ганна Герман. Ну чому ж тільки в Інтернеті? Можна ще порадити народним обранцям у вільний від трудів час, ввімкнути телевізор, покрутити в машині ручку приймача, погортати газети за кавою...

Для того, щоб зрозуміти, що інформаційний простір України окуповано, цього є цілком достатньо. Для цього не потрібно звітів від "аналітичних центрів", "силових структур" та "інститутів стратегічних досліджень".

Хотів би нагадати, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вже не один рік б'є на сполох про інформаційну агресію проти України і українців. І ми не тільки констатуємо очевидні факти, пробиваючи стіну мовчання. Ми даємо конкретний рецепт, як протягом двох-трьох років раз і назавжди припинити чужинську інформаційну експансію. Ще в серпні 2004 року у "Програмі захисту українців" ми виклали чіткий план невідкладних кроків. Вважаю за доцільне подати цей розділ програми повністю з преамбулою:

Інформаційний простір. Звільнення від окупації та державна безпека

Інформаційна безпека – це захищеність інформаційного простору від інформаційної агресії. У деяких країнах, зокрема Росії, існують доктрини інформаційних війн, створені спеціальні структури для розробки і проведення підривних інформаційних операцій. Сьогодні український інформаційний простір зазнає систематичної агресії ззовні і майже тотально контролюється ворожими до України силами.

Коли ввостаннє Ви бачили новий український художній фільм? Як часто Ви чуєте якісну українську музику в маршрутному таксі? Чи можете придбати дитині пристойну українську комп'ютерну забавку? Замислюючись над цими питаннями, Ви розумієте, що живете в умовах інформаційної окупації. Тенденційні, маніпулятивні, а то й відверто брехливі і наклепницькі повідомлення масово поширюються по всіх можливих інформаційних каналах – від комп'ютерних ігор до мильних серіалів, від державних ЗМІ до церкви, від бульварної літератури до дорогих кінострічок, тиражуються газетами, агентствами новин, десятками супутникових телеканалів, сотнями радіостанцій, тисячами Інтернет-сайтів.

Іде цілеспрямоване вживлення викривленого образу України у масову свідомість, дискредитація національних святинь, деморалізація суспільства, відкрито пропагується українофобія та сепаратизм. Це становить смертельну загрозу безпеці громадян, цілісності держави і майбутньому народу.

Хто ж є замовниками і стратегами цієї інформаційної агресії? З одного боку – реваншистські імперські сили, новий путінський імперіалізм, який сподівається ослабити, розколоти Україну і взяти її під каблук. З іншого боку – лібералістичний західний мондіалізм, який у блискучих обгортках всучує нам сумнівні "загальнолюдські цінності" з тою ж таки метою. "Цінності" на кшталт педерастії, "легких" наркотиків чи теорійок "політичної нації".

Для нейтралізації ворожих підривних впливів та швидкого виправлення небезпечної ситуації "Програма захисту українців" дає чіткий рецепт першочергових кроків.

1. Доповнити Конституцію України нормою про статус національного інформаційного простору як одного з головних надбань української Незалежності.

2. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможне українське кіно.

3. Увести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або проводять антиукраїнську пропаганду.

4. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).

5. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

6. Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку від прокату іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії. Встановити оподаткування на рекламу, що розміщується під час показів фільмів іноземного виробництва, на користь національного кіно.

7. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж.

"Програма захисту українців". Серпень, 2004 р.

P.S. Цієї суботи ми захищатимемо своє право не тільки дивитися іноземні фільми рідною мовою, але й насолоджуватися власним українським кіномистецтвом. 29 березня у столиці України відбудеться Марш українського глядача. Збір на Софіївській площі о 18.00. Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 255
joker32 _ 25.03.2008 17:29
IP: 80.91.178.---
Уважаемый Олег!
Я полностью поддерживаю то что Вы написали в этой заметке. Должен сказать, что я голосовал за БЮТ, потому что на данный момент, только Тимошенко может разгрести те авгиевы конюшни, в которых жирует наша "элита".

Было бы замечательно, если бы ей удалось доказать в суде вину г-на Рудьковского и посадить его на заслуженный отдых. Тогда бы и остальные деятели и благодетели несколько поприжались бы. К сожалению, это невозможно в нашей стране. Для того чтобы это стало возможным, мы украинцы, должны почувствовать себя УКРАИНЦАМИ, а не придатком кого-бы то ни было. А такие чувства воспитываются с детства.

Мне кажется что Ваша "Свобода" как раз и пытается воспитать в жителях Украины чувство гражданства. Именно поэтому, как только рейтинг "Свободы" станет достаточно высоким для прохождения в ВР можете расчитывать на мой голос.
Joltofer _ 25.03.2008 17:22
IP: 80.92.224.---
Час таких як na5 минув, в глобалізованому світі вигравати буде той, хто сильніший. українська культура до таких не відноситься, бо не може жебрацька країна, що просто згнила від каналізаційних труб до заводських труб, продукувати конкурентоспроможні культурні продукти. Тому продовжуйте вити, нічого не вийде. Всі закони природи, суспільства та економіки проти вас.
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:20
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 17:14___ alonso

Шановний, Ви дебіл, чи лише таким прикидаєтеся?! Невже не зрозуміло, що тепер не знімають Українського кіно по причині присутності при владі Україноненависників?

Дайте мені відповідь на запитання – чому закордоном наших режисерів (таких як Олесь Санін, Юрій Іллєнко та ін.) визнають, а в Україні, у себе вдома вони і надалі залишаються невідомими?
Alex_N _ 25.03.2008 17:19
IP: 92.113.212.---
А я полностью поддерживаю Тягнибока. Настоящему оражевому "свідоміту" достаточно знать девять слов, восемь из которых это слова из лозунгов, а девятое – "а шо?".
alonso _ 25.03.2008 17:14
IP: 80.91.175.---
2 ___ Vujko_Schmajser

Чужое ругать легко. Ещё легко запретить или попытаться запретить, чем доказать лишь свою слабость. А вот, например, снять хороший интересный фильм (и не один) или создать интересную передачу это гораздо труднее.
Гапон _ 25.03.2008 17:11
IP: 77.123.220.---
Ув. господа!
Я никак не могу понять тех, кто пытается что-либо доказать местным национал-большевикам... Ведь они думают, что с помощью запретов смогут стать конкурентноспособными, в данном случае на медиа пространстве... Ну никак не могут понять они, что просто не способны ни кино снять, ни телепрогамму, ни книгу написать, не говоря уже про науку... А те мизерные достижения в вышеозначенных областях, только подчеркивают общее состояние, Уговаривать их быть "европейцами", напоминает метание бисера перед всем известным животным.
alonso _ 25.03.2008 17:10
IP: 80.91.175.---
Ви що, так нічого і не зрозуміли?

А мені ще в школі вчителька казала (це вже за Незалежної України було) що "Учьониє давєлі, што мєжду славьян рускіє дєті самиє умниє!"

На вопрос можете ответить?
А может ответить нечего?
"Когда у оппонента кончаются аргументы, он начинает уточнять национальность."
Аркадий Давидович
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:07
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 17:03___ alonso
Ви що, так нічого і не зрозуміли?

А мені ще в школі вчителька казала (це вже за Незалежної України було) що "Учьониє давєлі, што мєжду славьян рускіє дєті самиє умниє!"
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:04
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 16:59___ Sorn
Настрашив їжачка голим задом! Бу-га-га! Регочунеможу!
alonso _ 25.03.2008 17:03
IP: 80.91.175.---
От бачите – ви не бачили фільму "Молитва за гетьмана Мазепу". А знаєте чому? Та тому, що він є заборонений в Україні! І, о диво – в Росії також! Не бачите зв'язку?

До речі, Україна його заборонила після того, як він був заборонений в Росії...

Примеры фильмов есть?
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:02
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 16:52___ alonso
От бачите – ви не бачили фільму "Молитва за гетьмана Мазепу". А знаєте чому? Та тому, що він є заборонений в Україні! І, о диво – в Росії також! Не бачите зв'язку?

До речі, Україна його заборонила після того, як він був заборонений в Росії...
Sorn _ 25.03.2008 16:59
IP: 77.123.233.---
Сначала эти господа Тягнибоки решают что нам вредно читать,смотреть,слушать.Потом заставляют что именно нужно по их мнению делать,а потом всех инакомыслящих по конслагерям.Не пройдет,мы это уже проходили и свернем шею любому наци,в какую вышиванку он не рядился
алекс23 _ 25.03.2008 16:59
IP: 193.26.13.---
"Если у гоев появится газета, которая будет пользоваться популярностью, мы создадим десять подобных газет, если это не поможет, мы ее купим, денег у нас хватит..." "протоколы сионских мудрецов", писал по-памяти, но суть таже. Кто в Украине собственники ТВканалов, есть хоть один не жид? И кто скажет, что протоколы фальшивка, им 200лет, а сыны Сиона пункт за пунктом, как по уставу, ни шагу в сторону и никакой импровизации!
ктн _ 25.03.2008 16:56
IP: 80.84.190.---
Так, прозрівати треба не тільки президенту, а й уряду і верховній раді.
Російськи шовінізм нахабніє і використовує всі сучасні технології.
Треба захищатись. Окупанти самі не відступають.
alonso _ 25.03.2008 16:52
IP: 80.91.175.---
А Ви бачили "Молитву за гетьмана Мазепу" Юрія Іллєнка?

Честно говоря не видел, но охотно верю, что такой фильм есть. А ещё?
Там в примере было приведено 4 тупых российских фильма, назовите ещё 3, пожалуйста.
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 16:47
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 16:40___ alonso
А Ви бачили "Молитву за гетьмана Мазепу" Юрія Іллєнка?
Болт _ 25.03.2008 16:47
IP: 77.122.228.---
25.03.2008 16:26___ na5

А, Ви, пане раптом не нащадок Стицька зі "Сватання на гончаривці", Квітки-Основ'яненко?
Тоді наше майбутнє аж сяє:)))
alonso _ 25.03.2008 16:40
IP: 80.91.175.---
Цілком з вами погоджуюся що всілякі фільми для дебілів і олігофренів (типу АНТИКІЛЛЕР1 І АНТИКІЛЛЕР2,різні ДОЗОРИ) на російській звучать чомусь краще.Може Vujko_Schmajser
все таки має рацію????????????.

Можете привести примеры украинских фильмов для интеллектуалов?
читателль _ 25.03.2008 16:35
IP: 62.149.11.---
болт взагалі-то теж правий, хоча й утрирує добряче.
Болт _ 25.03.2008 16:32
IP: 77.122.228.---
25.03.2008 16:08___ МАРТ
А я разве сказал, что сегодняшнее положение – гармония.

Просто гармония достигается как стыковка в космосе продуманными профессиональными действиями.

Что предлагает Тягнибок – чисто механические действия. Заменить, упразднить, привести к процентному соотношению.

Такое же делали большивики, только по классовому признаку. И чем это кончилось.

Чтобы нация развивалась в сторону гармонии надо не делить и запрещать, а привлекать и умножать.

И поверьте, мне Тягнибок, хотя и с его неокорчизмом ближе, чем те, кто 17 лет кричат о языке, а только и сделали, что качество преподавания и украинского, и русского, не говоря о языках дальнего зарубежья стало отвратительным. Суржик мир не завоюет.

Надо собирать интелигенцию, вырабатывать принципы и программу информ пространства и навязывать ее через законы.

Но! Принцыпы должны быть из ряда таких:

- В учебных заведениях Украины запрещается не качественное преподавание любого языка.
- Не знание государственного языка и языка компактного проживания нацменьшинства не совместимо с государственной службой в данном регионе.
- СМИ должны на 75 (?) % комплектоваться программами и материалами собственного производства.
И т.д. и т.п.

А не дележ по паспорту.

В западных странах многое интернационализировано, но соблюдает законы и интересы государства отраженные в этих законах. А не интересы в ручном режиме

Иначе при идеи Тягнибока не украинцем останется сам Тягнибок. Если он, конечно, искренен
na5 _ 25.03.2008 16:26
IP: 77.239.176.---
до 25.03.2008 15:45___ Болт
шо б такого йому відповісти? ага, є!

"Відкрутив Іван- Царевич Болту Гаєчку – тут у нього задниця й відпала! "
(с) з русской народной сказкі
smertvorogam _ 25.03.2008 16:26
IP: 92.49.212.---
Коли і хто нарешті покладе край безкінечному навіюванню славянского единства України з Росією в державному ефірі Дніпропетровської обласної телекомпанії? Там безкінечно пропагуються проросійські погляди, даються оцінки подій не з точки зору українських інтересів, а так, як на них дивляться з Москви. Ніби це не українська державна телекомпанія, а філіал Російского ТБ в Україні. Українська патріотична громада позбавлена українського державного телебачення в Дніпропетровську. Віддавання державного ефіру для проросійської пропаганди при повній відсутності реакції на це з боку відповідних державних установ як в області, так і в Києві – це приниження українців!
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 16:25
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 16:13___ zinik
Ну і що з того що на дворі вже Брезень 2008? Це лише Ваші провідники, такі як Юлєчьґа Тімашенґа, Чисторукий Месія і іже з ними щороку міняють свої програми.
na5 _ 25.03.2008 16:18
IP: 77.239.176.---
до 25.03.2008 16:06___ suspiria
ще раз повторюю: до корита із знаннями на шнурку не водять; ніхто тобі нічого розповідати немає наміру. Це ж бо їжа духовна. Хочеш знати – пхайся на їхні сторінки й читай хоча-б сербсько-хорватьскою. Я ж зацікавлений, щоб ти й твої діти знали якнайменше, щоб ТУТ, вдома, дітям моїм навіть не довелося конкурувати з твоїми – а так, шоб зразу забрався собі геть із своїм кодлом так нічого і не зрозумівши
МАРТ _ 25.03.2008 16:17
IP: 77.242.168.---
25.03.2008 16:06___ suspiria
До речі чи пригодиться вам англійська не впевнений а от щодо китайської вчіть.Потрібна.
Адже вже не секрет що років через 20 -30 Україна буде мати спільний кордон з Китаєм.
не буде Росії (ну може там тільки назва).
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter