Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Окупація інформаційного простору і прозріння Президента

25 березня 2008, 14:02

На нашого ґаранта зійшло прозріння.

Мабуть, він подивився телевізор. Або послухав радіо. Чи пішов до найближчого від Банкової,11 кіоску і купив кілька газет.

Як би там не було, але минулої п'ятниці, на черговому засіданні РНБО, Президент заявив: "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав". Ба більше! Він зауважив ще й те, що "...в інформаційному просторі України проводяться інформаційно-психологічні кампанії з тих чи інших питань, для того щоб дезінформувати суспільство, не повністю його інформувати або проводити кампанії не в інтересах нашої країни". І навіть зробив відповідні висновки: "Ми до сьогоднішнього дня не можемо провести державну інформаційну політику високого рівня ".Ну, нарешті! Це робить Главі Держави честь. Бо вже з'являлась підозра, що всі державні достойники нічого не бачать, нічого не чують і читати не вміють. Або все добре знають, але мовчать, як партизани. Вперто не хочуть признаватися, що інформаційний простір країни, якою вони кермують, просто-на-просто окуповано.

Потішила Ганна Герман – голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, між іншим. Фахівець, не побоюсь того слова, з західним досвідом тих самих "інформаційно-психологічних кампаній". Пані Ганна дуже образилася на Президента. Коментуючи згадані одкровення Ющенка, вона поскаржилася: "Монополізація Главою Держави права на аналітичні звіти силових структур ставить Парламент у принизливе становище. Відтак, Верховна Рада в праві доступу до інформації щодо національної безпеки прирівняна до прав пересічного громадянина в прямому розумінні цього слова". Непересічних парламентарів, бачте, ніхто не повідомив, що тотальне засилля чужого інформаційного продукту становить загрозу національній безпеці. "Парламент не для того, щоб слідкувати за повідомленнями, які з'являються в Інтернеті." – обурюється Ганна Герман. Ну чому ж тільки в Інтернеті? Можна ще порадити народним обранцям у вільний від трудів час, ввімкнути телевізор, покрутити в машині ручку приймача, погортати газети за кавою...

Для того, щоб зрозуміти, що інформаційний простір України окуповано, цього є цілком достатньо. Для цього не потрібно звітів від "аналітичних центрів", "силових структур" та "інститутів стратегічних досліджень".

Хотів би нагадати, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вже не один рік б'є на сполох про інформаційну агресію проти України і українців. І ми не тільки констатуємо очевидні факти, пробиваючи стіну мовчання. Ми даємо конкретний рецепт, як протягом двох-трьох років раз і назавжди припинити чужинську інформаційну експансію. Ще в серпні 2004 року у "Програмі захисту українців" ми виклали чіткий план невідкладних кроків. Вважаю за доцільне подати цей розділ програми повністю з преамбулою:

Інформаційний простір. Звільнення від окупації та державна безпека

Інформаційна безпека – це захищеність інформаційного простору від інформаційної агресії. У деяких країнах, зокрема Росії, існують доктрини інформаційних війн, створені спеціальні структури для розробки і проведення підривних інформаційних операцій. Сьогодні український інформаційний простір зазнає систематичної агресії ззовні і майже тотально контролюється ворожими до України силами.

Коли ввостаннє Ви бачили новий український художній фільм? Як часто Ви чуєте якісну українську музику в маршрутному таксі? Чи можете придбати дитині пристойну українську комп'ютерну забавку? Замислюючись над цими питаннями, Ви розумієте, що живете в умовах інформаційної окупації. Тенденційні, маніпулятивні, а то й відверто брехливі і наклепницькі повідомлення масово поширюються по всіх можливих інформаційних каналах – від комп'ютерних ігор до мильних серіалів, від державних ЗМІ до церкви, від бульварної літератури до дорогих кінострічок, тиражуються газетами, агентствами новин, десятками супутникових телеканалів, сотнями радіостанцій, тисячами Інтернет-сайтів.

Іде цілеспрямоване вживлення викривленого образу України у масову свідомість, дискредитація національних святинь, деморалізація суспільства, відкрито пропагується українофобія та сепаратизм. Це становить смертельну загрозу безпеці громадян, цілісності держави і майбутньому народу.

Хто ж є замовниками і стратегами цієї інформаційної агресії? З одного боку – реваншистські імперські сили, новий путінський імперіалізм, який сподівається ослабити, розколоти Україну і взяти її під каблук. З іншого боку – лібералістичний західний мондіалізм, який у блискучих обгортках всучує нам сумнівні "загальнолюдські цінності" з тою ж таки метою. "Цінності" на кшталт педерастії, "легких" наркотиків чи теорійок "політичної нації".

Для нейтралізації ворожих підривних впливів та швидкого виправлення небезпечної ситуації "Програма захисту українців" дає чіткий рецепт першочергових кроків.

1. Доповнити Конституцію України нормою про статус національного інформаційного простору як одного з головних надбань української Незалежності.

2. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможне українське кіно.

3. Увести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або проводять антиукраїнську пропаганду.

4. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).

5. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

6. Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку від прокату іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії. Встановити оподаткування на рекламу, що розміщується під час показів фільмів іноземного виробництва, на користь національного кіно.

7. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж.

"Програма захисту українців". Серпень, 2004 р.

P.S. Цієї суботи ми захищатимемо своє право не тільки дивитися іноземні фільми рідною мовою, але й насолоджуватися власним українським кіномистецтвом. 29 березня у столиці України відбудеться Марш українського глядача. Збір на Софіївській площі о 18.00. Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 255
krist _ 25.03.2008 19:38
IP: 212.115.224.---
25.03.2008 18:51___ Kanada: а може хтось доведе що я не прав. залюбки – ви не правий:)
По-перше, мова формує націю, а та державу.
По-друге, культура та мова, як це не прикро, мають перемагати на ринку, конкурувати. Преференції мусять бути і вони є у законі, то використовуйте закон та виробляйте шедеври.
І останнє, наміри пана автора більш схожі на ізоляцію, ніж на опанування інформаційним простором, бо на дворі інші часи, інші бункери та інші загрози.
Paliy _ 25.03.2008 19:29
IP: 195.78.244.---
Alex_N и другим истинным патриотам России
Россия зовёт! Родина ждёт!

Русский человек, Родина тебя зовёт! Пришло время тебе и твоей семье возвращаться на свою благословенную историческую Родину – Российскую Федерацию. Ты нужен России! Возвращайся скорей!

Указом Президента Российской Федерации Владимира Владимировича Путина от 22 июня 2006 года N637 "О мерах по оказанию содействия добровольному переселению в Российскую Федерацию соотечественников, проживающих за рубежом" это стало возможным. Правительство РФ гарантирует моральную и существенную материальную помощь, возможность приобрести жильё в случае Вашего решения в пользу переселения в Россию. Это Ваш реальный шанс обрести свою Родину и помочь ей в её построении великой и могущественной. Зачем жить в нищете и быть невостребованным на чужой земле? Нужно возвращаться и быть русским на русской земле.

По вопросам переселения из Украины в РФ обращайтесь:

Киев – Чрезвычайный и полномочный посол России в Украине: канцелярия, телефон +380 (44) 244-09-61, 244-09-63, 244-09-67; факс +380 (44) 246-34-69, E-mail: embrus@public.icyb.kiev.ua Web-site – www.embrus.org.ua. Часы работы: 9.00 – 18.00, пятница – 9.00 – 17.00.

Консульский отдел: Адрес 01011, г. Киев, ул. Кутузова, 8, телефон +380 (44) 284-67-01. Факс + 380 (44) 294-79-36.

Львов – Генеральное консульство Российской Федерации – телефон +380 (322) 44-26-24. Факс + 380 (322) 40 – 37 – 84. E-mail: konsrus@lviv.qu.net

Одесса – Генеральное консульство Российс
Историчка _ 25.03.2008 19:07
IP: 91.124.215.---
25.03.2008 17:35___ МАРТ ---------Культура твого народу чумусь у всьому світі асаціюється з 0,5 л пляшкою.

Уважаемый МАРТ, что, прямо во всем мире "асаціюється"?
Историчка _ 25.03.2008 19:01
IP: 91.124.215.---
25.03.2008 17:20___ Vujko_Schmajser ----------Дайте мені відповідь на запитання – чому закордоном наших режисерів (таких як Олесь Санін, Юрій Іллєнко та ін.) визнають, а в Україні, у себе вдома вони і надалі залишаються невідомими?

Уважаемый Vujko_Schmajser, ответ очевиден. Потому, что они работают на закордон.
Deutsch _ 25.03.2008 18:59
IP: 84.191.254.---
25.03.2008 18:38___ люб

"...а нашу історичну віру називає московським православ,єм "

Не веру он называет московской, а приспешников этой веры. Т.е. УПЦ МП. И очень уважиткльно относится к независимой (автокефальной) УПЦ.
APR _ 25.03.2008 18:53
IP: 193.239.216.---
Заборонити все нафіг

Фільми повинні бути тілько три;
Фучжоу-Мазепа-Мамай, фучжоу-мазепа-мамай
Kanada _ 25.03.2008 18:51
IP: 198.62.158.---
Cумно.
Сумно тому, що в Україні живуть такі рудіменти, які волають за свою лінь, прикриваючись при цьому досвідом цівілізайії. Знову піднімється тема двумовності, знову приплели Канаду – як же воно надоїло пояснювати різницю, та наслідки тієї двомовності. Чесно, по-людські дивує неспроможність за 17 років вивчити мову...
Сумно тому, що ті, яких називають "свідомі" не можуть вести діалог. Ні, я розумію, що в багатьох випадках відповідати на тупість і незручно та й, може, немає натхнення, але це ж боротьба... за мову, за Україну.
Не знаю чому, але дискусія зійшла на тупість – треба щось робити, а не забороняти. Так, треба. Взагалі, треба працювати, треба бути наполегливим, треба...
Але все це сюрреалізм, це утопія, це... до Мороза, він в цьому "спец".
Мене завжди дивує неадекватність людей, які проживають на сході України. Я про це завжди кажу. Але не щоб образити, а почути пояснення, а може хтось доведе що я не прав.
Вони, ці люди, моють дивну логіку. Вони намагаються пристосувати в одне поле і мову, і ринок. Вони ставлять у вину чиновникам, президенту також, як не дивно, що вони, люди далекі від мистецтва, не роблять кіно, не випускають газет, не...
Вони філосовствують на тему великого мистецтва, забуваючи, що мистецтво, не буває національним за природою чи за походженням, а тільки за сприйняттям. Прикладом може служити малюнки, фотографії – кому цікаво, якою мовою розмовляє автор, якщо всім подобається робота...
Будьте чемні, вчить мову та ставайте адекватними...
люб _ 25.03.2008 18:38
IP: 217.150.58.---
Тема звичайно,заслуговує широкого і розумного обговорення, без бруду і образ. Але по суті самого Тягнибока (тягнибоків). Вони з Юлею одноі породи- завжди будуть з кимось боротися, якщо ім це дозволяють, а якщо ні то при любому режимі будуть наверху. Якби Украіна не стала самостійною державою, то Тягнибок став би комсомольським секретарем і з піною би доказував що російська мова найкраща і велика. думаєте пересмикую? А що можна сказати про людину яка ніби бореться за все украінське, а нашу історичну віру називає московським православ,єм і хизується що його родичів (от велика шана для Украіни!?) беатифікував папа римський. Як кажуть у Львові: чия б мичала, а твоя б мовчала
u_p _ 25.03.2008 18:24
IP: 85.176.95.---
свободу в парламент, вона їм там вогонь під дупою зробить, будуть рухатися
Enki _ 25.03.2008 18:14
IP: 80.93.122.---
2 25.03.2008 18:06___ alonso

"Сафо"
люб _ 25.03.2008 18:14
IP: 217.150.58.---
Так, хлопці! Добре Вам Юля мозги запарила (і подібні ій тягнибоки)
alonso _ 25.03.2008 18:06
IP: 80.91.175.---
2 ___ Vujko_Schmajser
2 ___ МАРТ

Ну хорошо, допустим, что у власти были враги, кстати "Молитва о гетмане Мазепе" снят в 2001 году, но это так к слову, приведите примеры только тех фильмов, которые сняты начиная с 2005 года.
alonso _ 25.03.2008 18:00
IP: 80.91.175.---
Ну я вижу ребята, от вас истинная украинская культура так и прёт, каким "удовольствием" оказалось спорить с вами.
А по поводу смены ника советую перекреститься;-)
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:56
IP: 77.242.168.---
Львів'яни в 1939 році (як кажуть у Львові – за перших Совєтів) бачили ту культуру – культурні жіночки савєцкіх ахвіцерав в Оперу приходили в нічних сорочках, голови мили в унітазах, борщ варили в дитячих горщиках – патамушто кастрюля харошая...
МАРТ _ 25.03.2008 17:54
IP: 77.242.168.---
25.03.2008 17:47___ Joltofer
Історію треба читати з різних джерел.а не тільки з праць НКВД.
В Золотої Орди теж були витвори мистецтва тільки на жаль їх творили не татари.В Російській імперії те саме.
все кінець роб.дня
До Завтра.
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:51
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 17:47___ Joltofer

Та не лише усмішку – щирий регіт та "культура" викликає!

Особливості цієї "культури" мали можливість відчути на своїй шкірі всі сусідні до Вєлікай і Магучєй народи.
МАРТ _ 25.03.2008 17:49
IP: 77.242.168.---
25.03.2008 17:43___ alonso
2 ___ Vujko_Schmajser

Бедненький

Не думаю.Людина я бачу є патріотом, живе на своїй землі,а от про перекотиполе різне такого напевно не скажеш.До речі для чого постійно змінюєш нік?
Joltofer _ 25.03.2008 17:47
IP: 80.92.224.---
Таких як Март треба лікувати. Культура та мистецтво російського народу у всього світу викликає захоплення, а твоя – тільки усмішку, з якою завжди сприймається примітивна шароварщина.
alonso _ 25.03.2008 17:43
IP: 80.91.175.---
2 ___ Vujko_Schmajser

Бедненький...
МАРТ _ 25.03.2008 17:42
IP: 77.242.168.---
25.03.2008 17:30___ alonso

Вам пояснили що немає укр.фільмів бо за весь час незалежності не було укр.влади.
Що ще є незрузумілим.А якщо зі сторони влади є бойкот хто може фінансувати розвиток культури.
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:40
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 17:30___ alonso

А дєйствітєльна – русскіє дєті самиє умниє ва всьом мірє!
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:36
IP: 77.242.168.---
Дивна річ – чомусь не сприймається це посилання http://www.lviv.vosvoboda.info/dokument003819.html
МАРТ _ 25.03.2008 17:35
IP: 77.242.168.---
Віддаю належне.
Як для агента Путіна непогано володієш мовою.До речі про твій улюблений народ і культуру теж не багато багатства скажеш.Культура твого народу чумусь у всьому світі асаціюється з 0,5 л пляшкою.
Vujko_Schmajser _ 25.03.2008 17:34
IP: 77.242.168.---
до 25.03.2008 17:29___ joker32
Шановна, що це таке? Як це називається?
как только рейтинг "Свободы" станет достаточно высоким для прохождения в ВР можете расчитывать на мой голос.
Та якщо всі будуть думати так як Ви, то її рейтинг ніколи не стане достатньо високим! Слава Б-гу, що не всі так думають і нашого брата прибуває!

Ось, маєте інформацію для роздумів про Вашу Юлю
alonso _ 25.03.2008 17:30
IP: 80.91.175.---
до 25.03.2008 17:14___ alonso

Шановний, Ви дебіл, чи лише таким прикидаєтеся?! Невже не зрозуміло, що тепер не знімають Українського кіно по причині присутності при владі Україноненависників?

Дайте мені відповідь на запитання – чому закордоном наших режисерів (таких як Олесь Санін, Юрій Іллєнко та ін.) визнають, а в Україні, у себе вдома вони і надалі залишаються невідомими?

Ну вот, всё оказалось вполне предсказуемо, полное отсутствие аргументов, и как следствие переход к личным оскорблениям. Я не буду отвечать тебе в стиле отца Фёдора: "Сам дурак". Своим постом ты сам охарактеризовал себя очень красноречиво.
И я полностью согласен с тобой – кругом враги. Можно даже поговорку перефразировать: "Плохому свидомому танцору враги мешают".
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter