Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Окупація інформаційного простору і прозріння Президента

25 березня 2008, 14:02

На нашого ґаранта зійшло прозріння.

Мабуть, він подивився телевізор. Або послухав радіо. Чи пішов до найближчого від Банкової,11 кіоску і купив кілька газет.

Як би там не було, але минулої п'ятниці, на черговому засіданні РНБО, Президент заявив: "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав". Ба більше! Він зауважив ще й те, що "...в інформаційному просторі України проводяться інформаційно-психологічні кампанії з тих чи інших питань, для того щоб дезінформувати суспільство, не повністю його інформувати або проводити кампанії не в інтересах нашої країни". І навіть зробив відповідні висновки: "Ми до сьогоднішнього дня не можемо провести державну інформаційну політику високого рівня ".Ну, нарешті! Це робить Главі Держави честь. Бо вже з'являлась підозра, що всі державні достойники нічого не бачать, нічого не чують і читати не вміють. Або все добре знають, але мовчать, як партизани. Вперто не хочуть признаватися, що інформаційний простір країни, якою вони кермують, просто-на-просто окуповано.

Потішила Ганна Герман – голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, між іншим. Фахівець, не побоюсь того слова, з західним досвідом тих самих "інформаційно-психологічних кампаній". Пані Ганна дуже образилася на Президента. Коментуючи згадані одкровення Ющенка, вона поскаржилася: "Монополізація Главою Держави права на аналітичні звіти силових структур ставить Парламент у принизливе становище. Відтак, Верховна Рада в праві доступу до інформації щодо національної безпеки прирівняна до прав пересічного громадянина в прямому розумінні цього слова". Непересічних парламентарів, бачте, ніхто не повідомив, що тотальне засилля чужого інформаційного продукту становить загрозу національній безпеці. "Парламент не для того, щоб слідкувати за повідомленнями, які з'являються в Інтернеті." – обурюється Ганна Герман. Ну чому ж тільки в Інтернеті? Можна ще порадити народним обранцям у вільний від трудів час, ввімкнути телевізор, покрутити в машині ручку приймача, погортати газети за кавою...

Для того, щоб зрозуміти, що інформаційний простір України окуповано, цього є цілком достатньо. Для цього не потрібно звітів від "аналітичних центрів", "силових структур" та "інститутів стратегічних досліджень".

Хотів би нагадати, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вже не один рік б'є на сполох про інформаційну агресію проти України і українців. І ми не тільки констатуємо очевидні факти, пробиваючи стіну мовчання. Ми даємо конкретний рецепт, як протягом двох-трьох років раз і назавжди припинити чужинську інформаційну експансію. Ще в серпні 2004 року у "Програмі захисту українців" ми виклали чіткий план невідкладних кроків. Вважаю за доцільне подати цей розділ програми повністю з преамбулою:

Інформаційний простір. Звільнення від окупації та державна безпека

Інформаційна безпека – це захищеність інформаційного простору від інформаційної агресії. У деяких країнах, зокрема Росії, існують доктрини інформаційних війн, створені спеціальні структури для розробки і проведення підривних інформаційних операцій. Сьогодні український інформаційний простір зазнає систематичної агресії ззовні і майже тотально контролюється ворожими до України силами.

Коли ввостаннє Ви бачили новий український художній фільм? Як часто Ви чуєте якісну українську музику в маршрутному таксі? Чи можете придбати дитині пристойну українську комп'ютерну забавку? Замислюючись над цими питаннями, Ви розумієте, що живете в умовах інформаційної окупації. Тенденційні, маніпулятивні, а то й відверто брехливі і наклепницькі повідомлення масово поширюються по всіх можливих інформаційних каналах – від комп'ютерних ігор до мильних серіалів, від державних ЗМІ до церкви, від бульварної літератури до дорогих кінострічок, тиражуються газетами, агентствами новин, десятками супутникових телеканалів, сотнями радіостанцій, тисячами Інтернет-сайтів.

Іде цілеспрямоване вживлення викривленого образу України у масову свідомість, дискредитація національних святинь, деморалізація суспільства, відкрито пропагується українофобія та сепаратизм. Це становить смертельну загрозу безпеці громадян, цілісності держави і майбутньому народу.

Хто ж є замовниками і стратегами цієї інформаційної агресії? З одного боку – реваншистські імперські сили, новий путінський імперіалізм, який сподівається ослабити, розколоти Україну і взяти її під каблук. З іншого боку – лібералістичний західний мондіалізм, який у блискучих обгортках всучує нам сумнівні "загальнолюдські цінності" з тою ж таки метою. "Цінності" на кшталт педерастії, "легких" наркотиків чи теорійок "політичної нації".

Для нейтралізації ворожих підривних впливів та швидкого виправлення небезпечної ситуації "Програма захисту українців" дає чіткий рецепт першочергових кроків.

1. Доповнити Конституцію України нормою про статус національного інформаційного простору як одного з головних надбань української Незалежності.

2. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможне українське кіно.

3. Увести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або проводять антиукраїнську пропаганду.

4. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).

5. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

6. Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку від прокату іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії. Встановити оподаткування на рекламу, що розміщується під час показів фільмів іноземного виробництва, на користь національного кіно.

7. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж.

"Програма захисту українців". Серпень, 2004 р.

P.S. Цієї суботи ми захищатимемо своє право не тільки дивитися іноземні фільми рідною мовою, але й насолоджуватися власним українським кіномистецтвом. 29 березня у столиці України відбудеться Марш українського глядача. Збір на Софіївській площі о 18.00. Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 255
лмк _ 26.03.2008 08:37
IP: 89.105.229.---
26.03.2008 08:34___ Ф-Всеволод

ОЙ!!!!!
Ф-Всеволод _ 26.03.2008 08:34
IP: 195.93.190.---
26.03.2008 08:15___ лмк

Ты не понял? Объясняю – рефлекс на тебя есть и это нормально. Любой нормальный человек реагирует на лай и пену бешенной собаки рефлекторно. Ну, а потом берет в руки хороший дрын или ружье.
Ф-Всеволод _ 26.03.2008 08:27
IP: 195.93.190.---
26.03.2008 00:45___ suspiria
Украинский язык один из самых простых из славянских языков.

Может быть. Вполне. Но только в словаре украинского языка число слов раза в 1,5 больше, чем в русском. В основном за счет синонимов. Сколько синонимов на русское слово быстрый и украинское швидкий? Вот то-то же...
Если донбасюрский полиглот так интересуется сравнительным языкознанием, то советую ему прочитать научный труд одного поляка, полиглота и филолога:
Разрешено цензурой
Одесса, 21 декабря 1879 г.
Михал КРАСУСЬКИЙ
"Древность украинского языка".

Только сомневаюсь, что в кацапа корм.
лмк _ 26.03.2008 08:23
IP: 89.105.229.---
26.03.2008 08:15___ Ф-Всеволод
Дедуля, ау... Боитесь меня уже?
лмк _ 26.03.2008 08:15
IP: 89.105.229.---
26.03.2008 08:12___ Ф-Всеволод
Вы, наверно, не русский, но на слова у Вас рефлекс тоже отменный. Не хуже, чем у русских. Хотите проверим?
Ф-Всеволод _ 26.03.2008 08:12
IP: 195.93.190.---
Цитата из речи академика Павлова на церемонии вручения ему Нобелевской премии:

"Вообще, я должен высказать свой печальный взгляд на русского человека. Русский человек имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую. Для него существуют только слова. Его условные рефлексы координированы не с действительностью, а со словами".
(Впервые было опубликовано в журнале "Звезда", в 1927 году.)
Ф-Всеволод _ 26.03.2008 08:08
IP: 195.93.190.---
25.03.2008 19:07___ Историчка
25.03.2008 17:35___ МАРТ -------Культура твого народу чумусь у всьому світі асаціюється з 0,5 л пляшкою.

Уважаемый МАРТ, что, прямо во всем мире "асаціюється"?

Исключительно так, неуважаемая Истеричка! Вот пример и пусть кто-то скажет, что на такую дурь способен еще кто-то кроме кацапов:
Недавно в Катовице был посажен незапланированно самолет Люфтганзы, так как какому-то пьяному кацапу захотелось выйти и купить водяры. Ну перепутал он аэробус с автобусом по пьяни Но интересно то, что мозгов у потомка Клима Чугункина хватило на то, чтобы объявить себя террористом. Не, только кацап на такое способен.
командор _ 26.03.2008 07:33
IP: 77.122.4.---
26.03.2008 00:54___ БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ

Как ни удивительно, но ГОцман, говорящая по русски больше украинец, чем кто либо здесь присутствующий,включая автора блога.
И говорить надо об насыщении украинского пространства не украинским языком, а украинским содержанием. Даже под угрозой страшной кары буду утверждать,что песни Талькова лучше песен Поплавского.
Если нужна информация не имеет значения на каком языке она подается.
И говорить надо об этом, а не пугать детей ночными походами со смолоскыпами.
Историчка _ 26.03.2008 07:02
IP: 91.124.215.---
25.03.2008 23:35___ Гоцман

Мадам Гоцман, будьте предельно осторожны на улицах Парижа. Столь обожаемые французами парижские псы гадят прямо на тротуарах. Вы, судя по Вашим коментам, перемазались в ихнее дерьмо по уши.
Aliks _ 26.03.2008 06:06
IP: 77.122.120.---
Тільки одне питання. Скілько тобі платять москалі за спроби розхитувати взад- вперед мовну та культурну ситуацію та забебезпечувати початок реального розколу моєї рідної УКРАЇНИ?
gjaur _ 26.03.2008 01:39
IP: 77.121.93.---
Заберите украинские FM-станции у российских хозяев и через 2-3 года вся наша молодежь начнет говорить по-украински.Если,конечно,эти станции станут украиноязычными.И вдруг все вспомнят,что еще 5-7 лет назад Повалий,Билык,Могилевская и масса других певцов пели только на украинском языке,и стали известными и некоторые даже знаменитыми.А потом почему-то перешли на русский-не потому-ли,что так их чаще крутят на FM-станциях и показывают по ТВ?
Ariel _ 26.03.2008 01:28
IP: 92.112.32.---
Тягнибок, на самом деле агент Москвы, и работает исключительно на подрыв интересов Украины, как государства, потому что:
1) В Украине с момента провозглашения независимости идет постепенная политика украинизации, которая охватила все сферы жизни общества;
2) Вместе с тем вопрос о языке затрагивается исключительно пророссийскими политиками, как правило во время активизации политической жизни, проукраинские политики не затрагивают этот вопрос осознавая, что при проведении референдума про статус русского языка они потерпят поражение поскольку украинский язык в бытовом общении распространен менее русского, аналогичная ситуация с референдумом по НАТО.
Отсюда следует, что Тягнибок либо дурачок и не понимает глубины и социальной опасности обсуждаемого вопроса, либо понимает это и действует против наших украинских национальных интересов, либо в чем я полностью уверен Тягнибок очередной политический жулик который использует даный вопрос для своего пиара, и лицемерно и цинично в первую очередь по отношению к тем людям которые разделяют националистические интересы.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 26.03.2008 01:12
IP: 77.109.9.---
Я говорив про новостійні блоки. Тепер стосовно, культорологічних. Хай вибачає, наш доблесний блогівський Гоцман, якого я поважаю за послідовну патріотичну позіцію, коли проілюструю прояви великодержавного шовінізму у відомому російському серіалі "Ліквідація". Одеса й одесити то окрема тема, їх колорит заворожує і не може не викликати симпатії, але й як показані укромовні одесити, або пацани в вишиванках. Україномовних не густо, аж один. І той "узколобий сільський жлоб", приїхавший до "Південої Пальміри" продавати ковбасу, ну а вишиванках – бандюги, "пацани з лісу".
Мова йде перш за все про сучасні стереотипи російського обивателя стосовно українства. На жаль до них відносяться і сценаристи і режисерська братія. Н е випадково ж, сьогоднішній російський міський анекдот змінив чукчу на хохла.Схоже, що проти нас налаштовують росіян.
zinik _ 26.03.2008 01:10
IP: 99.225.175.---
А ви спростовуйте брехливу інформацію! От, я наприклад чекаю відповіді від автора блогу, чи читає він якісь западні газети? Де він бере інформацію для виборців? З яких рук?
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 26.03.2008 00:54
IP: 77.109.9.---
Факт іноземної інформаційної експансії фактично носить характер аксіоми. Я ліберал за поглядами і не заперечую обміну культорологічними теле та радіопрограмами з сісідами, але подивіться, послухайте російські новини та коментарі російських телеканалів та радіостанцій. Гебельс відпочиває. Друзі дзвонять з білокамянної, хто з співчуття "потому, что в Украине безнадега", хто з солідарності "щтобы помочь", хто з прокльонами на дії "українських нацистів". Іншими словами "маразм крепчает". На жаль, багато наших співітчизників живе в Україні, а перебуває в російському інформаційному просторі.
З подібними фактами потрібно боротись і перш за все шляхом підвищення якості та поліфонії продукцій саме українських ЗМІ. Потрібно цей процес забезпечити юридично, захистити нацонального виробника та включити економічні важелі по зацікавленості виробника українського продукту.
По друге, потрібно не обмежуватись 1120 реплікою на адресу наших недоброзичливців, а продумати і введсти систему захисту вітчизняного інформпростору. Непоганий досвід має Франція.
І результати самі дадуть про себе знати.
suspiria _ 26.03.2008 00:45
IP: 88.214.121.---
К Гоцман
Украинский язык один из самых простых из славянских языков. Но я не об этом. Если тебя, девочка цепляет великодержавность, это уже плюс. Еще раз для особо одаренных напоминаю-я ни слова не сказал по поводу моих предпочтений России Украине. Это все вам привиделось.
Я для еще более одаренных повторяю- нельзя построить государство на принципах толитаризма, где бы это не просходило. И проблемы в Бельгии начались после того, как двуязычную систему попытались переломить через колено. Не надо повторять чужие ошибки и изобретать велосипед.
zinik _ 26.03.2008 00:34
IP: 99.225.175.---
Разрешите мне ответить за Вас.
Вас это не волнует! Вы такие газеты не читаете! Мало того, раз об этом не писала укр.пресса, и ваша звезда Саввик Шустер ничего об этом не сказал на своей свободе слова, то этого фака /сори факта/, просто не существует. Продолжайте спорить дальше...чей фак длиннее. Любо дорого Вас читать.
zinik _ 26.03.2008 00:23
IP: 99.225.175.---
Сори за Б.Абрамович. Читай Р.Абрамович.
zinik _ 26.03.2008 00:10
IP: 99.225.175.---
Автор, хоть вы и боретесь против инф.оккупации... и всё же.
Как бы вы прокомментировали информацию, которая появилась в зап.газетах, касательно покупки Б.Абрамовичем североамериканских сталепрокатных заводов IPSO за $4 млрд.?
Цитирую:
"Однако сделка может усилить рост долговой нагрузки Evraz, кот.сейчас составляет $6 млрд. Росту долгов способствовала очень активная экспансия компании, кот.только за последние 3 месяца приобрела несколько металлургических и горнорудных предприятий в Китае, США, на Украине..."
MaJestic _ 26.03.2008 00:01
IP: 217.196.160.---
Говорили-балакали, сіли – та й накакали...Та не говорить Тянибок, шановні рускоязичники, про заборону російського, а про те, що основний продукт, незалежно від мови, повинен створюватися в Україні і бути україноорієнтованим. А якщо і завозити (закуповувати) продукт із Росії, то він не має нести жодного політичного, національного, мовного, геополітичного підтексту...
Deutsch _ 25.03.2008 23:58
IP: 84.191.254.---
25.03.2008 23:45___ Гоцман
Respert! Mach so weiter!
Гоцман _ 25.03.2008 23:45
IP: 88.122.161.---
Суспирии и Серёжи

Вы можете пожать друг другу лапки и возопить до небес о еще одной "победе" русского оружия.
Вы вышли достойно из этого цусимского сражения.Как в далёком 1905.
Ни в коем случае не учите украинский язык – вы не достойны его знать. Да и сложен он, даже для таких наиталантливейших менов.
Мне нравится ваша нервозность, это забавно. Я благодарю вас за этот сеанс великорусской шовинистической клоунады, которая меня позабавила. Спокойной вам ночи, молодцы.
На добранич! Bonne nuit! Dood night!
Гоцман _ 25.03.2008 23:39
IP: 88.122.161.---
Сковалёву

Для русифицирования у тебя русифицирка не выросла. Кормили тебя в детстве плохо. Мало витамин давали. И не те.
serg_kiev _ 25.03.2008 23:38
IP: 77.122.185.---
To suspiria
Уважаемый suspiria. Вы напрасно пытаетесь что-то доказать Гоцман. Он все прекрасно понимает. Только, кажется, работа у него такая. А мовнюкам бесполезно что-то доказывать. Они сейчас нацизмом как ветрянкой болеют, а эта болезнь мозги нафиг отшибает. А тягнибоки и гоцманы этот вирус разносят. Плюньте на них и живите своей русскоязычной жизнью. Просто НЕ смотрите, НЕ читайте, Не покупайте на мове. Это их бесит больше всего. Удачи вам. Пойду отсюда.
suspiria _ 25.03.2008 23:38
IP: 88.214.123.---
К Гоцман
Я ошибся в отношении к Вам, милый друг. После последних сногшибательных аргументов для serg_kiev, понял смысл слов из писания о метании бисера перед свиньями.
Видно Ваши куриные мозги не в состоянии проанализировать данную ситуацию.

Цитата:
А под занавес я Вам скажу, что такие отцы супер-талантливых детей для меня не более, нежели наглые сперматозоиды руской трын-травы, неведомо когда и как проросшей в Украине.
вы не враг, Вы – ярый вражина, ядовито харкающий на страну своего проживания.
Не нравится здесь – скатертью дорога. И не забудьте своих наиталантливейших. меньше вони будет в Украине.

Типичное быдло. А быдло вне национальности.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter